• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@evuliki so stiahnutým zadkom ale docestovali sme :grinning: Servis si nechávam na neskôr, len včera sme dorazili, tak dnes ešte debordelizujem. Som rada, že sa páčil, pokojne sa ozvi aj budúci rok ;)
4. led 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki zeby znova 25 :grinning: :grinning: :grinning: dakujem moja skoda ze si ma videla len ako tucnu a nie predtym ; ale teraz som ako predtym a je to super vec vojst aj do starych pooprseniek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sprepacenim nedufala som ze je nieco take voebc mozne!!!!!

blahozelma ku praci nech s ati dari... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: das potom info ako .... :slight_smile:
4. led 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 kupovala si kociar z http://www.leboncoin.fr/? Spokojna? Mimochodom ty mas Jané Slalom Reverse alebo Jané Slalom Pro. Su to dve odlisne, ze?

@efci tkze letne decka sa zaobidu aj bez vanicky? A previest drobceka na Slovensko mozem v matrixe?

@bihan aj ja chcem maleho nosit. Novy kociar mi je preto zbytocny, ale stary rodicia zrejme drobceka nosit nebudu, preto pozeram po tom kociari. Mimochodom ako by si odporucala previezt 2 mesacne dieta na Slovensko? Myslis, ze by stacila spominana maxi-cosi sedačka? Dik
4. led 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza urcite :slight_smile: To je oficialna autosedacka "nalezato".
4. led 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza a ano zaobidu, staci Matrix. Nam to tak vtedy poradila pani v obchode, tiez sme sa najprv nevedeli rozhodnut, ale mala pravdu :slight_smile:
4. led 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza noo...ako ktorí :grinning:
Matrix je autosedakča, Maxi-cosi tak isto, obe sú bezpečné a pohodlné ;)
4. led 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki vdaka, v praci dobre :slight_smile: aj nudne dni, aj busy, ale v pohode ,vsetko zvladam :slight_smile: a teraz som sa dozvedela,ze mam az 56 dni dovolenky, takze mozme byt aj dostatocne dlho na SR.

gratlujem k praci, budes ucit,ci ako?

hej, chceme do domu s malym, nech ma vybeh, on to potrebuje. Vies co, do urcitej sumy mozme ist, je jedno ci byt ci com a ten zvysok nam doplati CAF, nie je to vela, chceme taky okolo 600-700eur, co je v pohode zohnatelne tu, len tax habitation je draha bohuzial tu. Takze bez problemov :slight_smile:
4. led 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý deň milé dámy, o5 by som mala otázočku,keďže isté informácie ma dosť vystrašili.Je pravda,že na materský príspevok(alebo čo to je,čakám prvé dieťa:/) mám nárok len 10 týždňov po narodení dieťaťa a potom sa ževraj musím vrátiť do práce?Ale ja chcem kojiť,a byť so svojím dieťaťom.Nerozumiem,nepríde mi to veľmi zákonné.Čo mám robiť?Kam sa mám obrátiť pre informácie na aké prídavky mám právo a ako dlho?Som tu len rok a pol a moja francúžtina zatiaľ nie je na takej úrovni aby som sama vypisovala nejaké listy sociálke akebo neviemkam.Nie som vydatá a moj priateľ nejaví veľkú aktivitu v tomto smere.Pričom je môj zamestnávateľ na polovičný pracovný úvezok(ha ha) a plat mi ochotný zvýšiť nie je,ohradzuje sa vetou,ze ho len chcem obrat o peniaze.Prosím poraďte mi,som hotová....Vďaka!
5. led 2012 v 01:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pardon, prosím nie je z vás milé dámy niektorá lekárka alebo právnička?Potrebovala by som poradiť v súkromnej pošte ohľadom očkovacej povinnosti.Ďakujem a prajem pekný deň maminám aj ratolestiam:slight_smile:
5. led 2012 v 01:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki este som zabudla, mam 11tt dovolenky, takze to nejako rozdelime a na 2tt pojdeme domov v maji a potom na cely jul a pol augusta asi, inak budeme tu :slight_smile:
5. led 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar panenku a to si ako k tomu prisla,ze 11 tyz? Jeejda,to je parada potom! :wink: :sunglasses: A ako postupujte s domcekom? Takze sa z Brestu asi tak lahko neodstahujete,vsak? My sme uz mali na male stahovanie,a ako naschval som si nasla teraz pracu hehe :grinning: Btw budem robit na recepcii v skole,kde je 4400 studentov, uz som tam robila mesiac staz a je to super. Clovek sa cely den nezastavi,ale aspon to rychlo ujde :wink:
5. led 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evuliki Evi, to je tu vraj normalne :grinning: niektore sukr.firmy maju len 5-6tt, ale my sme taka polostatna institucia, aj ty budes mat na skole asi dost dovolenky :wink: :slight_smile:
Chceli ste ist dole smer Anglet? Domcek este nejako neriesime, do aprila sme tu v byte a tu sa hlada max 2 mesiace vopred, nikto ti ho nebude drzat dlhsie, takze zatial len pozeram net a stranky. Musime to riadne domysliet cele, lebo mame zatial 1 auto a treba mne chodit do prace, MM na zimak a malemu do creche, takze musime najst co najlepsiu alternativu.
5. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa ano materska je tu kratka co v praxi znamena v 3 mesiaci ist do prace nemusis ale financne to bude velmi slabe.. a mozu ta prepustit , bohuzial realita je tu taka ze zeny idu do prace v 3 mesiaci dietata....

co sa tyka vakcinacie neviem v com mas strach a le vedz jedno povinne ockovanie je tu len jedno!!!! a to je DTP.. v praxi znamena pentavac r alebo ine, co je nas tetanus, obrna, .. vedz ze ine ockovanie nie su povinne!!!!!! takze nikto ti ich nemoze nanutit a ani nebude nutit..... :wink:

cierny kasel , alebo zltacka nie su povinne takze si ich ak nechces nenechaj nanutit... :wink: drz sa;;. :wink:
5. led 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki som rada ze sa Ti dari v novej praci videla som foto co si dala na FB su nadherne mala jasminka je ako princezna!!!!!!
5. led 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@tarifa ahoj pokud si pracovala min dva roky ve francii mas narok do pul roku na procenta ze sveho platu. uz nevim kolik to bylo. zeptej se sefa. no penez to moc neni, musite si smirit s tim ze pokud chces byt s ditetem tak se o vas pritel musi starat. Ja to mam taky tak a reknu ti ze se to da zvladnout. takze hlavu vzhuru!
ockovani tu neni povinne ale nadruhou stranu pak kdyz pujde do skolky budou zadat potvrzeni od lekare ze dite naockovane bylo....:slight_smile:
6. led 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte chcem sa spytat, viete mi povedat kde najdem tieto ozdoby na tortu?? ci ich la fayette nahodou nema?? carrefour asi nie ale geant mozno, nemozte mi prosim niekto na to mrknut?? potrebovala by som ruzove a modre perly od tejto firmy... :confused:
6. led 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri Bur sa vola ta firma, je to vsetko v takychto flaskach a ma veliky vyber tychto ozdob len u nas ich nemaju vsetky teda tie co by sa mi zisli... :wink:
6. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2 sksu vo velkych supermarketoch vzdy je velky regal toho plny od hora dolu. :slight_smile: kazdy jedne supermarket ich.. ma..
6. led 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no pytam sa preto aby som vedela kam namierit.. ci do carrefouru alebo radsej geant. Ja si nespominam na tieto flasticky zeby som ich tam niekde videla.. A to pozeram skoro vzdy take veci.. Keby boli tie supermarkety pri sebe tak skocim vsade ale ked jeden je tam druhy tam a treti tam a ked sa vybeem a nic nenajdem tak ma porazi..
6. led 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2 a ty zijes vo FR? :wink: som nevedela,viac krat som ta "videla" v nejakom fore,som netusila,ze si aj "nasa" :grinning:
6. led 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki nezijeme tam iba svokra tam ma byt dolu v Nice takze tam casto dovolenkujeme. Inak chodime nakupovat do Mulhousu, St. Louis mala dedinka a tade vselikade.. :slight_smile:
6. led 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2 najdes ich tam kde su koreniny alebo hned kde su veci na pecenie regal je toho vzdy plny!! :slight_smile: asi to bude tym ze tu supermarkety su tak toho plne ze si prehliadla , :wink:
6. led 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek vzdy prechadzam vsetky regaly, nemohla som to prehlliadnut, mozno v inom baleni od inej firmy ale ja hladam konkretne tuto firmu v tychto flastickach. a to by mi uricte padlo do oka... :wink:
6. led 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2 osobna skusenst taketo flasicky asi 25 druhov minimum roznych dekoracii ja ich doma mam a casto pouzivam takze ano ja kupujem normalne v carrefoure v cene od 3 az 5 € normalne tieto flasticky vzdy su v takom akoby drevenom regale vsetko spolu vzdy maju super dekoracie inka uz ti odpovedat neviem pytala si sa na tento produkt odpovedala som ti..

teraz je ina vec osobna skusensot mozno ze mnohe nastven ale pravda je take ze mimo pariza supermarkety su uplne inak zasobovane, osobna skusenst za seba vzdy som bola prekvapena ake su male a prazdnejsie ahlavne vyber bol ovela slabsi , ale inak tu normalne kupis v carrefooure ja to pouzivam uz roky takze viem o com tocis.. :slight_smile:
6. led 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2 tieto majú na 100% vo Franprix - aspoň v tom pri nás. Strieborné guličky som videla určite, ale modré či ružové neviem...
6. led 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no korenicky viem, ze som videla v tom drevenom regale vsade lebo bylinky si nosim iba z FR.. ale tieto flasky som nevidela teda tam kde chodime aspon. a tak ako hovoris, mozno nie kazdy carefour, geant ich ma. aj u nas je to tak, ze nie kazdy coop alebo migro ma tie iste produkty.. zalezi, ci sa predavaju a ak nie smola, stiahnu zo sortimentu a je to...
6. led 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no ved prave, strieborne maju vsade, tie mam, u nas v globuse maju asi 14 rozdielnych ale nie tie co ja chcem. tie som nasla iba na nete...
6. led 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2
a prečo si teda neobjednáš z netu? alebo: nemáte blízko špecializovaný obchod na tieto veci? Ja tu mám taký za rohom, tam majú takýchto cukrových debiliniek od výmyslu sveta...
6. led 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
pozri ostalo mi po vianociach a ich narodkach doma len tato flaska.. :wink: takze hovorime o rovnakej znacke.. robia modre ruzove perly zlate..
6. led 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek tolko namahy si si nemusela dat... :sweat_smile: tak bude asi lepsie do cerefouru ako do geantu lebo ten geant kde chodime neni moc velky... :slight_smile: lentilky maju aj u nas len tie perly mi chybaju...

@zuzao nasla som to na fr strankach... u nas som to nevidela na nete na ziadnych strankach.. tak radsej pojdem do fr pozret... :slight_smile:
6. led 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek