• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
@huterika Cauko, ja som na uvod kupila huggies newborn - teraz predavaju take balenie, v ktorom mas 27plienok + ciapku + tie vlhke handricky na zadok, alebo ruky, alebo tak. Jedno balenie stoji napr. v leclercu 4,90. Vnutri v baleni mas dalsi poukaz na zlavu 5EUR ak kupis dalsie 2 balenia. Jasne, ze prve balenie som minula hned v porodnici, takzze cestou z porodnice som kupovala tie dve balenia so zlavou...takze dva baliky ma vysli lacnejsie ako jednen, ked si to spocitas :slight_smile:
Este stale ich po mesiaci pouzivame, Julinka sa narodila dost ala, takze este to ide aj s newborn plienkami.
Ked som sa zorientovala kde je sever, tak som jej zacala davat aj latkove plienky (videla som, ze ich predavaju aj v supermarkete, tusimm leclerc ich ma, ostatne netusim). Myslim, ze 6 ks stoji 7 EUR? tak sa mi zda, ale neviem, vazne.Latkove plienky jej davam zatial tak, ze ked u kojim, alebo som pri nej, dam pod nu tu nepremokavu podlozku a len tak jej dam medzi nozky latkovu plienku a prikryjem ju. Zatial este nemam ten equipment co je potrebny ako kvazi "gatky" na latkove plienky. Tie latkovky mam este stare klasicke zo SR, super, som spokojna.
V needelu pride za mnou mama a donesie mi tie"gatky" a latkove plienky, takze budem nad tym maturovat buduci tyzden, ale ak mi to pojde, tak by som chcela pouzivat latkovky.
Co ja viem, tu sa na siroko nebali, mam o tom trosku pochybnosti, neviem co si mam o tom mysliet. Pediater to sice vysetri, ale len "na omak", nie ultrazvukom. No ale ked to francuzom staci a su zdravi, tak asi je to ok :slight_smile:
Monitor dychu - niekto Ti povie, ze je tto blbost, iekto ma skusenost, ze mu to pomohlo a v tom pripade je to nenahraditelne. Ja to mam, dostala som to zadarmo od sestry, ale mala spi aj tak v nasej posteli, tak je mi cely monitor na nic :slight_smile:
Zavinovacku modernu nemam, mam taku klasicku "duchnu" :slight_smile: ale neviem tomu nejako prist na chut. To je asi vec vkusu. Na druhej strane Juliu ale vazne nosim stale v nejakej deke(kvoli chladu), alebo dostala som od svagrinej, teda vlastne Julia dostala taku strasne fajnovu deku,, ale nie je to taka umela kusacia deka, ale nieco hrozne mekuline a nadychane , proste take nuf nuf a na jednom cipe mas take velke vrecko do ktoreho das dieta a na cipiku oproti mas kapucnu. Takze vacsinou ju mam v tom. Ale nie je to vobec pevne, ak Ti ide aj o spevnenie.
Zalezi aj na tom ake mate pocasie, u nas je uz april strasne teply.
Este prakticka vec - aspo pre mna dolezita, lebo byvame v dome - baby fon. Julia spi hore v spalni a ja dole v kuchyni pocujem ci sa uz zobudila, alebo ci place. Mam odskusane, bez baby fonu ju nepocujem zhora.
Dalsia dobra vec - satka, alebo baby vak. Zatial s tym Julia nie je velmi stotoznena, sem tam sa mi rozplace, ked sa ju tam snazim naistalovat, lebo mi to este dobre neide ale tak na 80% mam uspech - mohla som si s Juliou v satke navarit, upratat, najest sa a to niekedy fakt strasne pomoze, hlavne v "tazkych" dnoch, ked chce byt babo nalepene na mamine a je aj tak nepokojne a fnuka. Par krat mi v tom zaspala, niekedy len tak pozerala co to robim.
12. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza na prvych 50 ks platis len postovne=3.90 a ak chces viac,poprip.fotoknihu,pohladnice...tak ti dam este kupon na zlavu -20% :wink: Poslem ti to cez IP?
12. led 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki jasne :slight_smile:
12. led 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika vo Fr sú látkovky väčšinou drahšie ako na Slovensku, ale momentálne sú všade soldy, tak sa oplatí popozerať stránky ;)
Naširoko sa tu "len tak zo špásu" nebalí, detičky nad 4kg pôrodnej váhy majú väčšinou predpísané sono do 2t po narodení.
Podľa mňa je monitor dychu kravina zarábajúca na starchu, zavinovačky také klasické tu nenájdeš.. nemala som, nepotrebovala som. Na apríl určite zavinku potrebovať nebudeš :D Možno nejakú tenšiu deku.
12. led 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika plienky som pouzivala iba papierove pampers, od narodenia az kym sa neodplienkoval. Latkove ja si pamatam, ze som si objednavala z ciech a poslali mi ich sem do FR. Tu nasiroko nebalia, ak si sama vyziadas tie vysetrenia klbikov tak ti spravia aj echo prip. RTG v 4 mesiacoch. Keby bolo treba nieco robit, tak by ti asi poradili co oni tu s tym robia kebyze nemas nase plienky.
Monitor dychu - nemala som a ani teraz nekupujem vopred, ak by bolo treba tak ten dokupim. Podla mna pre dietatko, ktore sa narodi v termine (2 tyzdne hore dole) to nepotrebuje. Pre mna je to strasne, ze ake to ma okolo seba zbytocne elektro-megneticke pole a vyzarovanie, ked netreba. My od kedy mame prveho synceka nemame v spalni nic, ziadne telefony, TV, PC...vsetko prec. Snazim sa teda eliminovat aj monitor, pokial nebude treba.
Zavinovacka - tiez som nemala ani neplanujem kupovat. Zase podla mna zbytocnost, ale u nas je to velmi zauzivana vec, takze mi iste mnohe budu protirecit. Aby bolo mimco prikryte mam prichystany teply spaci vak, potom taku tu francuzslu gigoteusse a deku. No co sa tykania brania na ruky, to ja som tiez mozno divna, ale cudzi mi ho proste nemaju co nadrapovat, ja s mm si ho chytit vieme a tot vsjo. A ked uz prideme domov na SK za rodinou, to uz bude kus babatka, tak tam ho uz mozu pohyckat aj rodinny prislusnici, to uz zvladnu. Ale aj tak mam radsej ked si lezka a oni sa mu prihovaraju alebo hraju sa s nim.
12. led 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ikuza mas to tam :wink:
12. led 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babulky dakujem za reakcie @efci @bihan @alenka600
Urcite uz asi vacsina z vas vie ako to chodi ale keby naahodou niektora z vas nevedela a chcela volit postou do SR, ostava uz len tyzden na podanie ziadosti http://slovenskamigracia.sk/sk/6/ako-volit-zo-zahranicia

Teraz ma napadlo, ze tu na koniku nie su vobec muzi, len my baby mame tusim same starosti :grinning: a pomahame si :confused:
13. led 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika Zopar muzov by sa tu aj naslo, ale nechceme sa vam moc miesat do babskej debaty :slight_smile: Nas to viac taha na modru strechu :slight_smile:
13. led 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sidzej ty len asi citas...... ze,? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. led 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sidzej tak to je super ze tu jsou i chlapi! :slight_smile: klidne napis....
13. led 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolko babskych ohlasov na jednoho chlapa :grinning: :grinning: chichi :wink: tak to je pekne ze sa tu najde i muzske zastupenie, asi budes raritou :slight_smile:
13. led 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@huterika ahoj podle me jsou nejlepsi papirove pleny Huggies. Latkove pak tech je spousta skvelych ale u me vitezi bum genius. zavinovacku tu asi nesezenes, ale prodavaji tu takove ty pytle, blbe je ze to nedrzi hlavicku novorozence. rychlozavinovacka je super ale vystaci ti tak max tri mesice podle velikosti miminka a je konec....kdyz tak popros rodice at ti jednu poslou kdybys chtela tak me zbyla jedna hezka je po jednom diteti i s malym polstarkem...ja monitor dechu nemela prijdou mi to vyhozene penize a stresovani rodicu..
13. led 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek Nahodou, niekde daleko vzadu som cosi uz aj napisal :slight_smile: Ale skor sem prispieva moja zenicka Zuzka (pod nickom sue80). Teraz vsak ma ovela menej casu, kedze nasa (prave dnes) 5 mesacna Linda ju zamestnava na plny uvazok :slight_smile:

@huterika Rarita bude asi najma v tom, ze vacsina SK&CZ dievcat je tu vo FR vydanych za francuzov a nie za Slovakov - no a frantici na modreho kona asi moc nechodia :slight_smile: Samozrejme je aj zopar vynimok, tusim su tu niektore holky, co maju tiez Slovakov (hokejistov), ak sa nemylim...

@meleri My pouzivame najma Pampers, latkove plienky si Zuzka objednavala tusim zo SR, lebo to tam bolo lacnejsie. Nepouzivame ich ale na prebalovanie, skor na ine ucely.

@alenka600 Este snad co sa balenia na siroko tyka, tiez sme nasu Lindu nebalili nasiroko. Klbiky jej prehmatali a povedali, ze je to OK. Ked sme teraz boli na dovolenke v SR, tak sme ju pre istotu dali prezriet aj SK lekarovi, ten jej robil aj sono a vraj je vsetko v poriadku.
13. led 2012 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sidzej ja som Slovenka so Slovakom, ale iny sport :slight_smile:
14. led 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidzej Ahoj Aj my sme cisto SK rodinka. :slight_smile: Ty tiez robis sport? Ci vas sem nieco ine priviedlo? :slight_smile:
14. led 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ahoj. Vidim ze ti uz kocky odpovedali ale predsa...pridam aj ja.
Bedrove klbiky skontroluje pediater este v porodnici a ak sa mu nezdaju, posle ta na sono v 1 mesiaci a neskor mozno RTG v 4 mesiacoch. Na sono ta posle aj vtedy ak sa nieco vyskytlo v minulosti v rodine. Puericultrice mi vravela ze pediater v porodnici to zisti vraj na zaklade toho, ci tam babatku puka pri pohybe. Neviem ci je to ozaj tak...to len reprodukujem co mi povedali. Na siroko nebalime ani prveho syna sme nebalili. Ani preventivne. Inak moje deti mali obe viac ako 4 kg, ale nikto nam kvoli tomu sono neodporucil tak ako pise bihan. Asi ma kazdy pediater ine zasady alebo tak nejak. :slight_smile:
Pouzivame Pampersky ale netvrdim ze latkovanie je zla vec. To urcite nie.
zavinovacku som nepouzivala nikdy ani pri jednom dietati. Tak ako efci, s babatkom si manipulujeme len ja a MM takze je to OK. Cudzi ho dostanu do ruk ked vyrastie. Ale inak tu vo FR zozenies napriklad takuto vec http://www.maderna.sk/katalog/product/4508/ ale ani tam nie je podopreta hlavicka ak ti ide o to.
Monitor dychu......mam pozicany od znamych, inak by som ho nekupovala. Nepouzivam ho pretoze podobne ako u alenky600 maly spinka v nasej posteli so mnou. Ani pri starsom synovi som ho nemala. Mozno keby bol dovod ze sa narodia predcasne alebo s nizkou vahou, tak by som ho pouzila.
14. led 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 jeeej to mi presne pripomenulo, ze ano oni tu krutia s nozickami v bedrach a podla toho to posudzuju ci treba nieco ci nie :slight_smile:
14. led 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@huterika Neviem ci to tu maju, nevidela som to nikde ale pravdupovediac ani som to nehladala. Tu sa uz od narodenia pouzivaju tie spacie vaky, uz v zzname do porodnice je zahrnuty.
14. led 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to vazne? v zozoname do porodnice? ten mi dufam daju teda :wink:
14. led 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ten zoznam je informacny ako pomoc a nie kao povinnost. :wink: aj ked nieco nemas oni ti to daju bez problemov , je to len ako pomoc aby si nehladala a napanikarila co treba do porodnice.. :slight_smile:

jedine tot tu zozenies, ... http://www.vertbaudet.fr/couverture-miracle-red-castle-rose.htm?ProductId=703123003&FiltreCouleur=0030&CodBouw=300001602
14. led 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mamicky prosim vas akym pracim praskom , alb odstranovacom skvrn sa daju vyprat fleky od hovienok? Detsky prasok je na to slabucky a nas dospelacky prasok mi tiez nezabral. Dakujem!
14. led 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sidzej to je fakt za tu dobu co tu ziju jsem poznala pouze jednoho cecha co si vzal francouzku!
pampers jsou fajn ted ale nevim kdyz byli novorozenci tak je nesnesli. ja je davam na noc a pres den ty latkove. ty ctverce jsem taky fajn vyuzila jak rihali na rameni...:slight_smile:
14. led 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@huterika jestli te to trapi nebo jste meli nekdo v rodine problemy s kyclema tak to staci rict a bez reci ti pediatr napise recept na ultrazvuk kycli. jinak jo s tou zavinovackou je to blbe ze to tu neni ale staci fakt kdyz ti to vasi poslou a ono se to da podle me i jednoduse zabalit dite takhle do nejake pevnejsi pokryvky jde o to aby mela tvar ctverce....na to bys mohla prisit par suchych zipu prinejhorsim, ta rychlozavinovacka nic jineho neni nez kus periny v ktere je vsita nejaka ta vatovina...
14. led 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan takze vravis, ze Bum Genius flip je vhodny aj pre novorodencov?
14. led 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 hociaky odstranovac skvrn... :slight_smile:
14. led 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :grinning: No ale ci ma niekto nejaky odskusany. Lebo napr. s Vanishom som az taka spokojna nebola. Potom s tymi diablikmi na skvrny co su specificky urcene na konkretne skvrny som mala dobru skusenost. Ale nie so vsetkymi odstranovacmi mi vyslo vsetko, preto ak ma niekto skusenost, usetri mi metodu pokus a omyl
14. led 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ako vravi @meleri a kby si velmi chcela, daj si poslat zo SR, poradim Ti, ze do vahy 2kg o moze byt deklarovane ako list(aj keby to bol velky lahky balicek) a je to lacnejsie ako balik. Ale mne osobne nevadi, ak niekto berie Juliu na ruky a v deke ju mam kvoli chladu.
14. led 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 Ano o tom doporucenom liste a nie baliku do 2kg viem, uz som aj vyuzila raz, ked mi mamina posielala saty a topanky na svatbu ale take lahucke :slight_smile: len som si nie ista ci to bolo 2kg xi nei len 1kg, ale na poste poradili :wink: vyslo to tusim nejako okolo 8eur namiesto cca 20 za balik :slight_smile:
14. led 2012 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Je to urcite do 2 kg, ale presne udaje aj ceny si mozes najst na stranke slov. posty v casti cennik, maju to prehladne
15. led 2012 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek