• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@tini a čo? femme de menage ste prepustili? :grinning: Kŕčové žily ti regulérne operovali skalpelom či laserom?
19. led 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini To je dobre ked sa aj muzicek postara a uvedomi si ze samo sa to neurobi :slight_smile: Alex sa moze hrat na doktora pre zmenu ;)
19. led 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Operovali ma klasicky, na laserovu kozmeticku operaciu to uz davno nebolo, genetika je svina. A z mojej femme de menage si neutahuj :slight_smile: mam vzdy tu istu, co som ukradla teploskom raz davno a je skvela. Sme sa dohodli, ze to spolu dotiahneme az navzdy. Teraz obcas chodi aj pre Alexa poobede do skolky, ked MM nemoze a ja nesmiem soferovat. A robi mi to ako protisluzbu, ze som vybavila jej synovi narychlo operaciu zubov mudrosti a ze som sa o neho na sale postarala.
19. led 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Alex sa v sobotu pustil pomahat sestricke, co ku mne obden chodi na prevazy. Sam od seba prejavil zaujem, tak strihal a podaval naplaste a tak. Ale inak chce byt sofer autobusu c.4 v Grasse, to je linka, co vidame cestou zo skolky, chodi od nemocnice pobliz skolky a potom neviem kam.
@bihan a kedy sa mi uz stretmeme konecne???
19. led 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini keď sa dohodneme :grinning: do leta sa nikam nechystáme :slight_smile: a taká FdM je poklad... tú si držte ;)
19. led 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pocujte, to co znamena to modre srdiecko tam hore vlavo na liste?
19. led 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tady na koníkovi nějak od léta a až dnes jsem si všimla, že je tady toto téma...super, už jsem myslela,že tady snad není žádná maminka, těhulka :slight_smile: co žije ve Francii :slight_smile: Takže jestli se mužu přidat a sdílet život a těhulkování ve Francii budu ráda :slight_smile: :wink:
19. led 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini že ne teba niekto myslí :grinning: pošli ho ďalej ;)

@kvetinka11 vitaj :slight_smile: kde žiješ?
19. led 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji :slight_smile: , žiju dole na jihu kousek od Toulouse, jsem tady už třetí rok, ale střídala jsem to i s ČR...Teď už snad zakotvím jen tady, když jsem těhotná a do ČR a SK budeme jezdit jen na dovču :slight_smile: Co ty?Kde žiješ a jak dlouho?
19. led 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No super, niekto dalsi na juhu!
19. led 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini a kde žiješ přesně na jihu? :slight_smile:
19. led 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej, ďalšia na juhu, ale všetko ďaleko :grinning: Ja pri Toulone, Tini v Cannes
19. led 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co jste uz rodily, ten porodni prispevek kolem 800 EUR se dava kazdemu nebo jen socialne slabsim? A davaji vam v porodnici neco, nebo nic? Jedna kamaradka rodi na Krete a tam jim pry v porodnici davaji plenky, obleceni a jeste naky blbosti pro deti.
19. led 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ja myslim ze kazdej ved to je akoby obdoba naseho porodneho, snad sa nemylim a neukamenujete ma :grinning: , ja som ho nedavno dostala cize v 28tt.
19. led 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny na to, aby si dostala PAJE, musíte mať príjmy do istej hranice (ktorú si už nepamätám). všetko je na www.caf.fr V nemocnici ti v lepšom prípade dajú kopec vzoriek, v mojej boli plienky a všetky hyg. potreby zadarmo, žiadne oblečenie mi nikto nedal.
19. led 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika @bihan ja prave mela na mysli to porodny.... koukam huterika, ze jsme na tom stejne, co se tydnu tyce, akorat ze ja jeste nic nedostala... :unamused: taky jeste do dneska nemame uzavreni dossiers v CAF, pac po nas neustale pozadujou naky papiry apotvrzeni, nebot nejsou schopny to poslat vse najednou :angry:
Bihan dekuju za info, o PAJE vim a to asi neprojdeme :frowning2: ale kdyby byly aspon zakladni veci, co porodnice venuje, kdyz uz si to clovek plati...
20. led 2012 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@huterika mela jsem to jak ty. ale ty bydlis v nejakem velkem meste? tak to tam budete mit urcite na urovni. tady to bylo tak ze fakt uz bych tam nesla.

nemate nekdo cislo na konzulat v Lyonu cr? mam cislo a adresu cca pet let starou a nikdo to tam nebere...na netu neni zminka ze by se prestahovali....
20. led 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny urcite to dostanes ty penize, neprisel ti dopis z CAF? my jsme poslali papiry o potvrzeni tehotenstvi co nam dal doktor a pak nam chodily informacni dopisy. to porodne sem dostala az v sedmem mesic, bylo to osmset euro a na druhe uz je vic; neboj dostanes to jsou to prijmy za rok myslim hranice je tricet tisic ale uz nevim ...
20. led 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny jinak jo v porodnici zalezi na kazde ale dostanes urcite plinky, pak takovou tasku ve ktere je kupa kravin, typu reklama, vzorky na niveu a slevy...a nejaky ten casopis...u me to slo vsechno do kose :slight_smile:
20. led 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri No velke mesto to zrovna nie je :unamused: ale v tej nemocnici rodila buduca svokra a cela ich family a nehovorili nic zle, a minuly rok som tam lezala sice len 1den ale bola som spokojna. Tak uvidime, je to nova nemocnica asi 5rocna. Inak s tymi informacnymi dopismi sa az tak nepretrhnu, ja som si myslela ze to RSA je pocas 3mesiacov rovnake a nie ze oni nam dali 2krat jednu sumu (co nam znizili o 200eur :frowning2: kedze dostali potvrdenie o tehotenstve az 3.10. ale to ze sme ziadali v septembri to ich nezaujimalo...) a treti krat este o polovicu menej comu nerozumieme :( a za posledne 2mesiace nas neinformovali skoro o nicom kolko by sme mali mat a hlavne preco len co sledujem ucet tak podla toho viem . A ake plienky si dostala v porodnici?

@rosny Vsimla som si ze sme na tom uplne narovnako s tyzdnami ;) tak snad ich dostanes coskoro, ved este 7. mesiac nekonci tak este by som nestresovala, a nam teda chodi dost od nich listov ale nie takych informacnych ale skor takych ze poslite papier s prijmami za rok 2009, potom dvakrat od nas chceli za rok 2010 (???) co nechapem, potom kopiu vyplatnych pasok atd atd, stale cosi po nas chcu no a na zaciatku este ze som im neposlala nejake moje dokumenty- co nebola pravda, problem bol ze oni ako kolegovia asi spolu nekomunikuju takze co vzal odomna jeden to uz druhy nemal a podobne... no a potom nas nastvali s tym RSA ako nam to krasne pokratili a my sme to nemohli ani ovplyvnit.. takisto sme ziadali APL este dozadu spatne co som byvala s priatelom od februara do jula, to nam poradila pracovnicka na CAFe ale ziadna odpoved ani na toto ... tak uz ma fakt vytacaju ... ked jeden ti povie tak ze na co vsetko mas narok a potom ti CAF bud ani nereaguje alebo posiela sumu o ktorej netusis preco je to o tolko menej...kedze ti n iekto iny povedal inak a spoliehas sa na to. Achjaj tusim ze horsia byrokracia nez u nas. A inak najlepsie ze nam napisali ze kedze dostavam RSA ze mozem si zaziadat o preplacanie nejakej sumy na pevny telefon a nakoniec odpisali ze telefonne cislo neexistuje :grinning: :grinning: :grinning: tak to uz je koniec na tom sa da uz len zasmiat.
20. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika neviem ci sledujesspravy ale su zmeny a radikalne , co s atyka vsetkeho socialnej pomoci takze nebud prekvapena ze s adeje co sa deje;. :wink: drz sa.. :slight_smile:
20. led 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny
@huterika nie kazdy ho nedostane j eto dane platom a poctom deti takze existuje vzdy hrannica ak dostanes porodne atk mas narok aj na allocation , ake prekracujete tak ani porodne ani allocation na jedno dieta, az od dvoch deti nie je hranica na allocation. :wink:
20. led 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@huterika ja sem tim myslela jako ze na vesnici ma vsechno bohuzel horsi uroven co se tyce zdravotnictvi ale jestli jste ve meste tak to by bylo ok snad preju ti at ti to neco da.
dopisu moc nechodi mi osobne to nevadilo byla jsem vdecna za ty penize.
dostala jsem tam pampers a poprve u starsiho syna Moltex. Obe moje deti Pampers nesnesli jako novorozenci takze mi to bylo naprd ale poprve jsem dostala i spoustu tech super nemocnicnich vlozek ale ja byla po cisari a to clovek vic krvaci tak asi me jim bylo lito. :sweat_smile:
20. led 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek bych se nedivila kdyby vyhrali socani pristi volby ale prd rozumim politice... :slight_smile:
20. led 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri za seba boh nas chran aby sa znova dostali ku moci ale to je uz mimo .. :wink:
20. led 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek asi by nam pekne vsem zvedli dane co :confounded:
20. led 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny mne este tiez nenabehlo na ucet to porodne, akurat dnes som si to kontrolovala na nete, tak posledne veci co od nas chceli dostali 8.12. a nas dossier spracovali pred dvomi dnami t.j. 18.1. Takze cakam ci dojde daka posta, ci mame na to narok, ci nie. Ked som si na ich stranke robila tu Simulation, tak mi vyslo, ze by nam to mali dat, ale neviem, ja sa v tych ich tabulkach nevyznam.
20. led 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri PAJE na prvé dieťa je len v prípade, ak rodina s jedným príjmom nemá za rok 2010 vyšší ročný príjem ako 34103€ ;)
@rosny nejaké základné veci dostaneš.. oblečko, samozrejme, nečakaj, ale mne napr. ten detský šampón z nemocnice (inak super jemný, už neviem, čo to bolo) vystačil viac než pol roka :grinning: Ešte by si mala dostať nejaký prenatal box, sú tam samé hovadiny ako cumlíky, vzorka prášku, plienka.. a nejaký darček dostaneš aj keď si pôjdeš vybrať prvý recept pre dieťatko z lekárne. Pri Sáre sme dostali obal na carnet de santé, pri Maríne to bol taký malý kufrík (so vzorkami :grinning:)

No a ak budete posielať oznámenia o narodení, tak tých darčekov ešte dostanete habadej :grinning:
20. led 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci @rosny A dossier to zistim ako ci uz ho spracovali ;))
20. led 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri @huterika nam z CAF chodi jen dopisy dodejte to a to potvrzeni, to je zatim vse. Prijmy dokonce zadali od roku 2008 a co je zajimave, ze vse chodi jen ma manzela, pritom zadost jsem posilala ja a od te doby, co jsem ve Francii, tak pracuju.

Jinak podle toho, co pise @erikasadek , tak asi zadny porodny nedostaneme, pac mame vic, nez 30000EUR a @bihan PAJE je pak taky mrtvy, pac vydelavame vic.

Ja jsem ani zadny darecky z porodnice necekala, me tim jen prekvapila ta kamaradka, co zije na Kypry, ze neco dostavaji, tak ja nad tim ani nepremyslela, ze bych mela neco dostat, tak jsem si rikala, ze se vas zeptam.

No a co se tyce tech ostatnich darecku, jak pise @bihan , tak z toho mam lehce hruzu. Uz se nas nektery znamy ptali, jestli uz mame seznam, ale me to prijde desne hloupy, netouzim po tom, aby mi nekdo neco kupoval, at prijdou, rada je uvidim, ale aby nam museli neco kupovat jen proto, ze se to dela.... prijde mi to dost zinantni. To jak svatebni dary, taky jsme zadny nechteli a zadnej seznam nedelali...
20. led 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek