• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@huterika zeptam se blbe, na strankach CAF se da zjistit, jak daleko jsou s tvym dossier?
20. led 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika na www.caf.fr sa prihlas ak mas cislo allocataire a heslo, a potom mas vo svojej zlozke Mes couriers a tam vidis celu vasu postovu komunikaciu, kedy oni od teba dostali postu a pod tym kedy sa tym zapodievali.

@rosny my sme v Toulouse v porodnici darceky ako take nedostali, ale mala som k dispozicii vlozky pre seba (co som neminula som si mohla zobrat), tak isto plienky + kozmetika pre maleho (nespotrbovane zobrat zo sebou) a neboli to teda mini vzorkove balenia ale normalne, takze to ma na zaciatok potesilo (bola to kozmetika Uriage a Bioderma). Tak isto gazy a vsetky tieto vecicky co tam boli prichystane pre nas ked nas prijimali. Ja ako prvorodicka som vtedy o niektorych tych prkotinach nemala ani paru, takze bolo fajn, ze sme hned na prve dni doma nieco mali.
20. led 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci diky za tu CAF :wink:

no ja prave taky moc nevim, co mam a nemam mit, ale jsem na foru s holkama, co rodi jako ja, takze cerpam rady tam; daly super seznam, co objednavaly v lekarne, tak asi taky udelam objednavku a necham si to dovezt.
20. led 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky a jeste jeden dotaz, jak poznam, kdy muzu jit na materskou? ze SS jsem zatim dostala jen 1.papir uplne na zacatku a tam to neni
20. led 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny pre rodiny s dvomi príjmami je tá hranica na 45 068€ :slight_smile:

Podľa mňa sú zoznamy fajn, väčšinou to ľudia nerobia preto, že musia, ale preto, že chcú.. a takto si aspoň nemusia lámať hlavu a vyberú niečo, čo sa rodičom hodí, nie piatu súpravičku vo veľkosti 3m. :slight_smile:
20. led 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan tak to asi taky neprojdem :unamused: chjo

Ja vim, kdybych to mela kupovat pro nekoho, tak bych to taky brala, ale kdyz mam neco takovyho delat pro sebe, tak v tom mam proste problem, jak kdybych si o neco rikala. Ale to je jen muj problem, mm ten problem nema :slight_smile:
20. led 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan a ked moje revenu je 0 € to sa pocita, ze mame dve revenu ci len jedno??? A oni by nas mali ale informovat o tom ci mame na nieco narok ci nemame??? A vyzna sa niekto v COMPLEMENT DE LIBRE CHOIX D'ACTIVITE ??? Lebo ja som nepracovala, ani sa nechystam, len ako je to tam s tym dokladovanim dochodku .
20. led 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ja som nedal hranicu zalezi kolko zarabate spolu... :slight_smile: takze asi sa zmestite papier ti pride p 7 mesiaci ci ano alebo nie... :wink:
20. led 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci ak ty mas 0 tak to beru spolocne takze sa nic nemeni. :slight_smile: dochodkove sa nestaraj to si oni robia automaticky.. :wink:
20. led 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny to me mrzi ale jestli jsi delala dyl jak dva roky tak mass narok na proenta z platu bohzel uz hlava neslouzi tak nevim kolik to bylo ale treba si zas Bihan vzpomene :sweat_smile: tak bys mela aspon to.
jestli myslis ten liste de nnaissance tak to jo zvlast kdyz si chces ty vci vybrat sama to prece cloveka nejvic tesi.....vsak jestli nechces tak to delat nemusite ne..mi osobne ja kdybyh si takovy seznam udelala tak mi tady z jeho rodiny stejne nikdo nic nekoupi...tchyne se e dycky pta co chci pro deti rikam treba to a to a ona stejne koupi schvalne co ja nechci:stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Termin nastupu na matersku, teda den odkedy mozes poberat Indemnites Journaliers mi povedala doktorka hned ako mi vypocitala termin a potom mi tiez prisiel papier zo Secu kde boli napisane presne terminy vsetkych kontrol aj vysetreni a bolo tam uvedene aj to, ze odkedy budem poberat matersku. Ten papier vsak dosiel az po tom, ako som tam poslala potvrdenie o tehotenstve najneskor v 14 tt. O matersku som si ale musela poziadat az v prvy den nastupu na nu. Takz u mna to bolo tak, ze matersku mi vyplacaju od 19.novembra (sobota) a ja som im 18.novembra zaniesla vsetky bulletins de salaire a podobne papiere. A az potom ked mi dosli prve peniaze na ucet, az potom som vedela ci mam alebo nemam narok a v akej vyske. Inak som ziadne vyrozumenie nedostala.
20. led 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Vdaka Evi za radu skusali sme to sa prihlasit ale zistili sme ze chcu aj akysi kod confidentiel a to tam vobec nemame vyplnene hlavneze hned pod tym nazvom je napisane ze to budeme potrebovat pri kazdej komunikacii s nimi napriklad... takze parada poslu nam papier s heslom a cislom allocataire ale toto cislo code confidentiel je prazdne nevyplnene tak sa tam nedostanem :unamused:
21. led 2012 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby a teraz trosku mimo temy... neviete mi poradit kam zajst ak potrebujem mat uradne overeny podpis? Mam problem zrusit svoj bankovy ucet bez osobneho stretka ci plnej moci, tak mi poradili ze mam napisat ziadost o zrusenie o uctu s detailami o nom lenze chcu uradne overeny podpis. Kde tu vo FR mi ho uradne overia? dakujem za rady :wink: s plnou mocou je to asi obdobne ale tu teraz nepotrebujem riesit.
21. led 2012 v 00:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ja som si davala overovat podpis cez nasu ambasadu v Parizi. Potrebovala som mat overeny podpis na splnomocneni pre moju mamku. Napisane splnomocnenie aj s podpisom som posielala na ambasadu + prefoteny obciansky a neviem ci aj pas s mojim podpisom + poplatok. Zavolaj im, oni ti daju presne info co potrebujes.
21. led 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika potrebujes tu alebo na slovneksu?? ak tu tak nepotrebujes vypises papier ze urade spolnomocnujes danu osobu , a pridas fotoopou svojho pasu alebo papiera aky mas.... a podpises dana osoba pride s s tym apapierom a svojim dokladmi a nic ine netreba teraz ked potrebujes na slovensko tak to je ine kafe. :wink:
21. led 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr @erikasadek
Potrebujem zrusit bankovy ucet v cechach co mam a nevyuzivam ho, a chcu odomna najprv napisat si ziadost o zrusenie uctu v slovencine a potom svoj podpis na tej ziadosti dat vo FR uradne overit, co neviem kde sa robi u nas normalne ti ho overia aj na matrike alebo u notara. Splnomocnenie nepotrebujem, nebudem splnomocnovat nikoho, ide len o overenie toho mojho podpisu vo FR (napisali ze overenie vo FR bude mat tu istu pravnu moc ako keby som to overovala v CR).
21. led 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ako ti ppisala janka budes musiet ist cez ambasadu bohuzial kedze nie si obcan fr.. :wink: :frowning2: keby to bolo tu tak nie su take caviky. :slight_smile:
21. led 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Vdaka tak ich idem bombardovat emailami ;)
21. led 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Takze francuzsky notar overi podpis len francuzskemu obcanovi? Ci ako?
21. led 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Zajdi si na accueil na CAF a oni ti ihned daju code confidentiel do ruky. Aj v tom pripade ak este nemas kompletne spracovany dossier. Ak mas cislo allocataire, ten kod ti daju. Nam to tu tak dali. Nebol problem.
21. led 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika notar je drahy , len podpis este pred 4 rokmi bol za 150 €!!!! skus ist tu na radnicu a opytat sa normalne to robia francuzom len teraz neviem ci aj cuzdincom. :wink: skus a nic nestratis.. normalne na radnici je to zadramo pokial viem.. :wink:

Certification de conformité de signature
Où s'adresser : mairie du domicile

Pièces à fournir : Carte nationale d'identité

Coût : Gratuit

Observations : La signature doit être apposée en présence de l'employé municipal

21. led 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Hej to cislo allocataire mam a dakujem dala som si to poslat postou kedze sme v inom meste.
@erikasadek Ved to ze ci aj cudzinom ;) usetrilo by to kopec starosti :slight_smile:
21. led 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika skus nic nestratis ak ti povedia ze nie tak chod radsej cez ambasadu . vazne notar ta bude stat viac ako co mas v tej ceskej banke.. :grinning: :grinning: :slight_smile:
21. led 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Tak to urcite ze viac kedze som tam asi nieco malo v minuse :grinning: diky
@efci @rosny Tak babulky zistila som ze som to porodne tiez este nedostala, bolo to nieco ine.. snad nam to pride teda.
21. led 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika ked sa pamatam tak chodi az po 7 mesiaci. :wink: neboj najprv ti pride papier ze mas narok asi v 6 mesiaco apotom ti nahodia peniaze na ucet.; ak ma pamat neklame po 7 mesiaci.. :wink:
21. led 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika hlavne si na to overenie zober so sebou aj doklad, v ktorom je uz tvoj podpis nasnimany, oni to s tym porovnavaju, v pasoch to je, alebo ak mas novy OP. My sme to raz potrebovali, tak sme len na blink vstupili do notarskeho uradu, tam sedeli tri sekretarky a tie nam to urobili a dokonca zadarmo. To si myslim, ze bolo asi stastie, nahoda.
21. led 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci Mam novy aj pas aj OP, tam to urcite bude. Hej asi nahodicka ale vzdy potesi ked netreba platit, vdaka :wink:
21. led 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci mozem vediet kde presne si rodila? len tak zo zvedavosti, ja som teda nedostala nic, jedine umele mlieko, ktore v case krize nesmierne potesilo:slight_smile:
21. led 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan Toulouse - Hopital paule de viguier
22. led 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci to ani neviem kde je :sweat_smile:
22. led 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek