• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@blanblan v casti Purpan, vedla je aj velka nemocnica, pohotovost pre dospelych + velka detska nemocnica hned spojena s porodnicou
23. led 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Uplatnuje resp. uplatnila si niektora z Vas narok na matersku na Slovensku? Potrebovala by som poradit. Dik
23. led 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosim vas,ked mam teraz pracu,mala by som si vybavit svoje vlastne "konto "na secu?Lebo ja ja aj mala sme pripisane u MM na konte,dakujem
23. led 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki jedine ak robis viac ako 60 hodin mesacne ak neprekracuje tak ostavas na muzovej secu.. :wink: po case si vybavys neboj.. :wink:
23. led 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem @erikasadek ja to mam 35h/tyz takze asi to musim vybavit
23. led 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki hej neboj chod na secu daju ti presne podla tvojho profilu papiere co potrebujes.. min 3 mesiace do zadu vyplatne pasky aby si pracovala tych 60 min mesacne, tvoju kartu secu a vyplnius dotaznik normalne nic viac nebudes potrebovat.. :wink:
23. led 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek dakujem ty nasa wikipedia :dizzy_face:
23. led 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evuliki :grinning: :grinning: :grinning: wiki nie, ale prave som to riesila.. :grinning: :grinning: drz sa moja;. :slight_smile:
23. led 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
je nejaká francúzska www stránka, kde sa dá stiahnuť hudba/filmy atď? Niečo ako naše UložTo .Chcela by som stiahnuť dajaké CD pre deti, niečo, čo si spievajú a recitujú v maternelle. Oliver mi tu občas spustí niečo z ich repertoára a ja sa to snažím vygoogliť podľa slov, ktoré mu rozumiem. Niekedy to býva hotová detektívka, hlavne ak spieva miesto "Noel c´est comme un rythme de jazz" niečo ako "Noel c´est comme fuite du gaz" :grinning:
23. led 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao je tu toho vela aozor na niektore vies ze je tu zakon ked ta nacapu velka pokuta ta caka!!!! :slight_smile: musis len na tie kde su externe servery nie na francuzskom uzemy a hlavne nikde sa neregistruj!!!skus tuto moja oblubena stahujm uz roky tu a najviac..

http://www.libertyland.tv/cat/albums/autres-musiques-30.html
23. led 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky, nie je tu niektora z vas z Mulhouse pri nemecko svajciarskych hraniciach? Ak vsetko pojde ako ma tak koncom februara tam vycestujeme na par mesiacov :slight_smile:
24. led 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki len si pekne vybav svoju poistku, nech ti ju zaregistrujú od začiatku prac. pomeru, aby ti potom neutiekla materská :wink:
24. led 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan vidis,to by ma ani nenapadlo! V priebehu par dni mam ist podpisovat zmluvu,tak nabehnem rovno odtial na SECU,kedze to mam asi 20 metrov od domu,nech to aj vybavim :wink:
24. led 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky, prosim, poradite mi niektora? Prisiel mi domov papier z CAF Affiliation a l'assurance vieillesse s vypisom mesiacov, odkedy som doma s dietatom. Ide o papier, ktory odkladam kvoli buducemu dochodku, ci mam s tym niekam ist? Dakujem moc za rady :slight_smile:
24. led 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 zaloz do sanonu :slight_smile: Je to len pre teba.
24. led 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci :slight_smile: Diky, som si myslela. Takze zaratava sa mi rok, co som doma s malym do dochodku?
24. led 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ano, ten pocet mesiacov, ktory je tam uvedeny.
24. led 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Dakujem, efci, za odpoved .
24. led 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata prosim vas ktora z vas ma muza/priatela ale hlavne otca vasho dietatka Francuza?
24. led 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Napriklad ja
25. led 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika aj ja :slight_smile:
Viete co? Stale neviem prist na chut tomu ich super systemu "doucovania" teraz po par mesiacoch konstatujem ze takmer vsetky deti v triede chodia na doucovanie, tak neviem, zeby boli vsetci pozadu? Alebo od nich moch chcu? :unamused: No mala tam chodi rada, takze v pohode, len ten princip nechapem. Clovek by si myslel aky musia byt francuzi mudri ked sa tolko ucia a pritom kazdy den mam zakaznikov co sa ma pridu pytat kolko je to presne 10% z ceny.... :rolling_eyes:
26. led 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika aj ja
@blanblan to asi preto je to doucovanie, pretoze vedia, ze doma sa rodicia nebudu venovat detom, nebudu spolu robit ulohy a tak. Cest vynimkam. Tak mi to proste pride. Tiez sa nad tym zamyslam, ze kolko casu stravia v skole, az do vecera, kolko toho musia vediet a prd :slight_smile:
Kde Ty robis? Ze mas takych bystrych klientov?

Mne uz pomaly konci marodka, ale rozhodne sa do prace v pondelok necitim, byt cely den na nohach a v pohotovosti. Vcera ma vzala znama na nakup len tu k nam, hodinku a pol som bola prec, ale tak ma to zmohlo, nohy ma boleli... Ani za volant si este netrufam. Dnes vecer mam RDV s chirurgom, tak uvidime.
26. led 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Este som sa nieco chcela spytat. Moja mama, ked raz davno vybavovala Alexovi slovensky rodny list a nejake tie smiesne pridavky, kedze tu mi nic nepriznali, tak prihlasila Alexa na trvaly pobyt k nim do Kosic, vlastne aj ja tam este mam TP. Nieco sa mi ale mari, ze taketo deti, co maju trvaly pobyt na SK a pritom budu chodit do skoly v zahranici, budu musiet na nejake preskusavanie alebo nieco take? Neviete o tom niekto nieco viac?
26. led 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini ano je povinna skolska dochdzka podla zakona, ale da sa obist, pokial vies ze sa nevratis na slovensko s detmi tak nato kasli tom rovno povedali na ministerstve pred rokom mam pocit, nevidim dovod aby moje deti tu tazko makali v skole a este im tlacit nase predmety a chodit na preskusovanie kazdy rok!! na slovensko ale inak ano je to dane zakonom vdaka ciganom skolska dochadzak je pivinna aj pre deti zijuce v zahranic pokial ich rodiacia lebo jeden je slovak!!!
26. led 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan to uz me taky napadlo ze kolik silenych hodin sedi ve skole a nakonec v jedne vete co napisou nades plno chyb a to jako cizinec bys mela chyby delat ty zejo....s procentama sem na to blbe i ja necham si vystavit papir na to ze sem dismatik aby me lidi v obchode neokradali.....a co delas ze tak pocitas? :slight_smile:
26. led 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 @blanblan @tini
:slight_smile: som rada ze nie som sama, tak by ste mi vedeli mozno poradit... Je mozne, ked sa maly narodi aby bol zapisany aj v mojom slovenskom pase najprv a neskor aj v priatelovom (este nie sme zosobaseni)? Ci to niektora z vas takto ma. A dalsia vec ci je nevyhnutne alebo to ma nejake vyhody ked ma svoje ID- fr obcanak alebo fr pas uz taky malicky, ci to nestaci byt len v pase zapisany, ved ta fotka babatka aj tak uz za par rokov nebude aktualna...
A co sa tyka este priezviska, ake ste davali dietatku priezvisko? ale asi ste vsetky vydate a mate muzove priezvisko ci? Pretoze ak chcem dat priatelove priezvisko a moje je ine... je potreba to nejako zasa vybavovat?Pride mi trosku smiesne davat obe priezviska, hlavne to moje k tomu nesedi velmi. Viem ze musime ist akurat na matriku aby uznal otcovstvo kedze nie sme zobrati. Ale neviem ci nebudu problemy potom dat len jeho meno...s tymto neviem ci ma niektora z vas skusenosti.
A maju vase deti aj tie dve stredne mena po vasich otcoch ci ako to oni davaju? Viem ze sa to nepouziva ale aj tak by to bolo velmi komicke davat dokopy Matias Ivan Frederic ... plus este dvojite priezvisko :grinning:
26. led 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika my sme zobraty, takze meno mame obe po manzelovi, to som neriesila. mala je zapisana v mojom pase + ma svoj vlastny pas francuzsky. Mne sa zda ze Francuzi nezapisuju deti do pasov, ze musia mat vlastny doklad. Ta fotka za 5 rokov nebude aktualna, ale zas si myslim ze to dieta je spoznatelne....
Inak tie dve dalsie mena po rodicoch alebo komkolvek ja som bola proti a pokila ja som lezala v porodnici on si isiel na matriku a Zapisal si tam co chcel :grinning: nakoniec to zas az take hrozne nie je - Suzanna Magdalena Margaret ....len trosku dlhe :sweat_smile: Aj tak sa to nikde nepouziva.
No a inak co sa tyka tych mojich zakaznikov tak su to ludia co cestuju ale teraz s low cost moze cestovat kazdy blbec
:slight_smile:
26. led 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri to nebolo myslena na teba samozrejme :sweat_smile:
26. led 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan ted nevim co myslis? s tim pocitanim? no jak na to budu mit papir tak uz za bbce nebudu ze mi nejde matika :confused: :sweat_smile:
26. led 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan ja neviem ake doucovanie presne myslis u nas to nie, ale viem ze to bolo robene naschval kvoli cudzincom kedze hlavne oni su problemovi. :confused: ale ved tvoja este mala. :sweat_smile: kvoli tomu tu boli roky kritika takze urobili kroky .... neviem nepoznam nikoho ani moje deti aby tam nam ponukli.. :wink:
26. led 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek