• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@huterika my sme neboli zobrati ked sa maly narodil, ale vedeli sme, ze za nejaky cas vezmeme a preto sme Jullianovi dali meno po MM. S priezviskom pre Julliana nebol ziadny problem, nijake zbytocne papierovacky, vybavovanie. Do pasu som si ho nenechavala zapisat, vybavili sme mu hned jeho vlastny pas. Ked mu robili foto tak mal dva tyzdne, doteraz cestuje na ten pas, tusim ho moze mat az do 5 rokov :grinning:
No utekam do prace, pekny den Vam prajem a @Tini ty oddychuj!!!!
27. led 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri ano s tym pocitanim. Ved aj ja som z toho blbec a preto sa cudujem ked je niekto este blbsi ako ja :grinning:
@erikasadek vola sa to ze aide persolanisee...a vzdy vyvesia na skrinku dietata kedy mame pren prist neskor ze bude mat tu aide. No a vidim to takmer na kazdej skrinke tak sa cudujem, hlavne naposledy ked som to videla u dievcata co ma skrinku s mojou malou, zda sa mi velmi sikovna ukecana a mala tam ze ta aide bude zamerana na prerozpravanie pribehu. Tak si neviem predstavit co za komplikovany pribeh to musi byt aby ho nevedela prerozpravat :confused: Inak v tej ich triede su takmer vseci cudzinci, resp. cudzieho povodu, takze asi na tom nieco bude :slight_smile:
27. led 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika aj my sme zobrati a Alex mal automaticky manzelovo priezvisko. Co tu mame susedov Frantikov nezobratych, tak deti maju vacsinou len otcovo priezvisko. Nas maly mal tiez od zaciatku len fr.pas.
V com vidite vyhodu mat zapisane dieta aj vo vasom pase?
Teraz cez Vianoce sme akurat davali robit Alexovi novy pas, ten stary mal vydany nejak v 2 mes zivota, a v marci uz bude mat 5 rokov. Jasne, ze sme si chceli ten stary pas nechat. He, ale tu to nedaju tak ako u nas, ze predierkuju, tym znehodnotia a daju na pamiatku. MM si dopredu nastudoval nejaku diskusiu na nete, tak sme povedali, ze sme stratili. Ale 'stratit' pas sa moze len 5x, potom ho uz nevydaju.
Vcera som bola u mojho chir, tak ostavam doma este 1 tyzden... Esteze sa nenudim. Som vam pisala, ze moja kamoska-suseda si zlomila nohu, uz je doma po operacii, tak uz obidve 'chodime', tak nam cas rychlejsie prejde. Dalsia susedka na dochodku nam skoci na maly nakup, chodi nas osetrovat ta ista sestricka... Celkom sranda taka marodka :slight_smile:
27. led 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
A kedze sa blizia krpcove narodeniny, tak aspon mam cas na hladanie inspiracii. Tento rok si uz chce zavolat aj kamosov zo skolky, napocital 8! Tak mozno 4-5 pridu, + 5 deti od mojich kamosiek ==> nemozme to robit oslavu doma, lebo sa nezmestime. Tak som vymyslela jednu kaviaren pri super detskom ihrisku, vonku su aj stoly na piknik, keby nahodou bolo tak teplo. Pojdem to tam rezervovat, vraj tam robia narodeninove oslavy, len pitie je potrebne si u nich kupit. Tortu budem robit sama. Alex miluje na piwi+ Dino Train, pod stromcek sme mu to kupili, aj knihu, tak torta bude taka nejaka dinosaurova.
27. led 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tini Nie ze by som v tom videla nejaku extra vyhodu zapisania v mojom pase, snad len ze mu nemusim hned vybavovat jeho vlastny pas, ked bude este mrnusik a az potom ked bude starsi ako pisete v tych 5rokoch mu vybavit jeho vlastny pas.
Inak mi dnes na matrike povedali, ked sme boli uznavat otcovstvo priatela, ze moje meno pre maleho by mohlo byt len v tvare konciacim -ova, cize chlapec by mal na konci ova tiez :unamused: . Ale aj tak som chcela davat len priatelovo priezvisko ale len tak z principu ze sa to neda inak poriesit a dat priezvisko ako je aj u nas.
Ma niektora z vas aj pre dieta vybaveny jeho vlastny obcanak? ci to ma tiez nejake vyhody...
27. led 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika čo sa týka otcovho priezviska, s tým problém nie je.. väčšina detí či už sú rodičia zobratí alebo nie má priezvisko po otcovi. Je to len vec dohovoru, nikto do toho pindať nebude.

ID alebo pas sa vždy zídu. My máme pasy pre obe kočky (Sára mala 7m a Marína 4d keď sme im ich vybavovali) a obe kočky mám zapísané v pase. Do fr pasu sa deti zapísať nedajú.

Tie ďalšie mená sú len administratívna záležitosť, v praxi sa nepoužívajú.. obe naše deti majú 2 krstné mená

@tini takže ešte týždeň veget? sa niekto má :dizzy_face: Bud. rok chcem aj ja robiť oslavu pre Sáru a deti zo škôlky, min. rok sme robili len doma.
27. led 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika a ešte občiansky... zrejme ho vybavíme pre Marínu, lebo je na fotke fakt úplne bábo nerozoznateľné od jej súčasnej podoby a nový pas ti nevydajú, kým nevyprší platnosť starého... takže preto.
Navyše myslím že ID je zadarmo a za pas sa platí.
27. led 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ano mne sa tiez zda ze je ID zadarmo. Ved to ze ja by som asi seba sa velmi nerozoznala ked som mala par dni a ked som mala 4-5rokov :slight_smile:
27. led 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fiha, ID to akoze obciansky myslite, ze davaju aj detom? To nie az od 15 ako u nas? Toto su veci, ktore vobec neviem.
Alex ma este 2 krstne mena po srarych otcoch, vyzera to debilne napisane :slight_smile: no co uz, nastastie sa tie mena nepouzivaju. (Jan Serge)
@erikasadek no ja tiez nechcem, aby bol Alex preskusavany doma, len nechcem byt nemilo prekvapena, preto zistujem, ci je to vobec pravda a ako sa tomu vyhnut. Zrejme mu v lete zrusim to trvale bydlisko v KE. A co vy ostatne, neviete o tom nieco?
@bihan len mi nezavid tu marodku :slight_smile: je pravda, ze som fajne zlenivela, mam uplne skvely denny rezim, schudla som, kedze id chladnicky a vobec kuchyne ma deli schodisko... Len sa to nehoji tak rychlo, ako som si predstavovala, boli to, vacsinu dna prelezim.
Dnes som z nudze vytiahla domacu pekaren a uvidime, ci to bude jedle!
27. led 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika práve preto som si dala kočky zapísať do pasu, lebo pri jednej kontrole na letisku chceli ešte nejaký iný dôkaz o tom, že je Sára naša...a samozrejme takých dokladov nosíš so sebou milión :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@tini tak maródku ti určite závidieť nebudem :grinning: ale oddych si zaslúžiš :wink:
27. led 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini JA NEMAM TRVALE BYDLISKO ALE Je to DANE tym ze mas slovenske obcianstvo a s toho to vyplyva ta povinnost teda ak je alex slovakom tiez.. :wink: nie je dane trvalym bydliskom.... :wink:
27. led 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan to na tom letisku nebolo preto, ze ste mali 'rodinnu' letenku? To sa nam tiez raz stalo v Parizi, chceli doklad odo mna, ze patrim do rodiny k manzelovi a vlastnemu dietatu, a aj nam zrusili let! Tak sme volali do mojej banky, nech faxnu na letisko moj RIB s mojou domacou adresou, ktora sa zhoduje s adresou zapisanou v MM aj v Alexovom pase.
Jezisi, toto uz mame kazda takych historiek na porazenie jednu kopu!
Damy, lucim sa na dnes, mam RDV so susedkou, ideme si porovnat pooperacne rany a tak. A mozno si dame aj nejake tie preteky v behu!
27. led 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini
ty budeš robiť disnosauriu tortu celkom sama? dáš potom dajaké tipy a triky ako na to? Ak to nebude dajaké zložité, išla by som do toho aj ja. Oliver bude mať narodky až v júni, ale určite budú a la dinosaur. Frčí na tom už dlhšie, asi na tom frčia vlastne všetci v škôlke a on sa len vezie na tej istej vlne...
27. led 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini nie, nebola to žiadna rodinná taxa.. proste obyč. letenky pre všetkých (vtedy ešte 3), ale na fotke mala 7m a v reále 3r, tak sa tvárili, že im to proste nestačí.
27. led 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini Jullian bude mat tiez teraz narodeniny a chcela by som mu urobit do skolky pre kazdeho z triedy muffin a na vrchu zvieratko z marcipanu. Videla som tvoju krtkovu tortu, aky marcipan si na to pouzila? Kupovala si ho tu vo Fr.?
Ak mate holky nejaky tip na dobry marcipan, ale ktory sa da kupit tu vo Fr. budem vdacna.

K tomu trvalemu bydlisku, ako je to s platenim dani, alebo teda s danovym priznanim, ak mam trvale bydlisko na Slovensku a platim dane tu vo Fr., neviete treba nieco podavat aj na Slovensku?? Toto je pre mna spanielska dedina.
28. led 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao zatial len hladam inspiracie na nete, skus si vygooglit dino train birthday cake a je tam toho vela.
@janka_fr krtkova torta nebola z marcipanu, ale to som objednala ciernu, ruzovu a zelenu potahovaciu hmotu na nete, plus v obchode kupeny svetly marcipan, a z toho som modelovala. Ked chces robit len male figurky, tak obyc marcipan v hocijakom supermarkete najdes, akurat ze len svetly, ruzovy z zeleny. Tak budes musiet vymysliet, ako a cim zafarbit.
S tymi danami, tiez mam trvaly pobyt na SK a dane tam neodvadzam, len tu. Ale take veci okolo tiez neviem. Sa pamatam, ze ked som robila v Prahe, tak kazdy rok nam dala pani z uctarne nejaky vypis a to potom moj otec daval na danovy urad. Kto sa v tom ma vyznat?
Tentokrat sa planujem pustit do tej cukrovej hmoty z Marshmellow cukrikov, nevyzera to az tak obtiazne.
28. led 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini
už som si niečo vygooglila, napr.
http://gateauxrigolos.superforum.fr/t12-dinosaure
ja som len myslela, že máš dajaké tajné "ťahy z Prahy" :slight_smile:
28. led 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao to co by mali byt tie tajne tahy z Prahy? Boze, ked si predstavim to moje byvanie v Prahe :slight_smile: tam som si kupila len taku malu elektricku piecku... Takze Ty chces skor robit dinosaura 3D? Do takeho sa nepustam, ja klasicku tortu, potahovanu a zdobenu v style dino train.
Dievcata, poznate obchod FETER ET RECEVOIR? Kolegyne boli omrknut, ja sa este len chystam, ze vraj super veci na dekoraciu na oslavy.
28. led 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini :grinning: vôbec som si neuvedomila, že ty si fakt v Prahe bola :grinning: to sa u nás tak hovorí "ťahy z Prahy". Nemyslela som to osobne...
Nemala som konkrétnu predstavu či dinosaura 2D či 3D, ale keď som videla toto, tak to by som hádam zvládla. Ešte som k tomu našla aj videopostup :
http://www.organiser-anniversaire-enfant.com/gateau-anniversaire-enfant/126-gateau-dinosaure
Čiže, upiecť cesto zvládnem, vykrojiť formu dinosaura zvládnem hádam tiež a potom už len patlať. Dúfam, že sa nepreceňujem, ale veď v stave núdze skočím do patisserie a ukážem prstom...
Včera sme boli v hračkárstve La Grande Recre a tam majú tiež dosť vybavenia pre detské oslavy, takže ja to poriešim asi tam.
29. led 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini nemyslela som konkretne marcipan, ale to slovo ma ako prve napadlo, myslela som vseobecne nejaku potahovaciu hmotu. Videla som v obchode marcipan, ale teda priserne farby. Mozes mi dat prosim ta link, odkial si objednavala na krtko tortu?
Pozerala som stranky co sem dala linky @zuzao a tam som nasla dva druhy potahovacich hmot - pâte à sucre a pâte d'amandes. Neviete nahodou s ktorym sa lepsie pracuje?
Pre maleho do skolky chcem urobit muffiny na ktore z tej potahovacej hmoty urobim travu a do nej posadim zvierata, alebo dinosaury, co si vyberie. Chcela som robit aj tortu jungle, ale u nich v skolke robia vsetky deti naraz narodeniny, ktore su narodene v jednom mesiaci aby sa nenarusil velmi vyucovaci proces. S Jullianom vo februari ich je spolu 5, takze sa mame dohodnut co kto prinesie.
Tortu Jungle mu urobim na jeho oslavu s kamaratmi, ale este neviem kde to budeme robit, musim vymysliet nejake miesto.
29. led 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky ..co si potrebujem zbalit do nemocnice ..rodim zaciatkom maja ,,ale nech sa viem pripravit pomalicky:slight_smile:,alebo nech mam aspon sajnu co nakupovat ,,lebo teraz su vsade velke vypredaje miminkovskych a maminkovskych veci a drogerie ...a s cim mate najlepsie skusenosti co sa tyka poporodnych vloziek a plienok pre babatka.a detskej vyzivy a sunarov a mlieka ..atd...dakujem
29. led 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan no co se tyce pocitani a matiky tak fakt nkdo horsi nez ja uz neni myslim ze bys to pochopila kdybysme spolu mely neco vypocitat :grinning:
29. led 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenkalela zacatkem maje to je krasny termin. seznam to mas nejlepsi zazadat v porodnici
29. led 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
c@lenkalela ja ho dostala od meho porodnika je toho dost. co se tyce sunaru fakt nevim kasicky mi posila mamka z cr pac ty jejch nic moc akorat bledina se da ale musis to rozmichat v mliku. po porodu ja mela laatkove vlozky podruhe a poprve papirove a s obojima spokojenost latkove byly prodynejsi, papiroe obycejne ruzove Vania latkove mam popolini.
29. led 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak jsem tu psala, ze nemam od secu papiry na nastup na materskou, tak oni mi je fakt neposlaly. Volala jsem tam ve stredu, pani desne udivena, ze mi je teda hned posle no a stale cekam.... jestli do stredy nic nedojde, jdu volat znovu a to uz asi moc mila nebudu :rolling_eyes:
29. led 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr prave googlujem a hladam inspiracie, tu su 2 zaujimave stranky s potrebami na pecenie, ale uz sa nepamatam presne, odkial sol objednavala na krtka
www.themadeco.fr
www.cerfdellier.com

Nemam az take velke skusenosti, s marcipanom z bezneho obchodu sa mi vsetko dos lepilo, ale islo to. Ked sol modelovala krtka z cukrovej hmoty, on bol dost velky a tazky, padal, takze ruky sol napichla a upevnila do trupu ces sparatka. V chladnicke sa akoby 'spotil'. Male figurky nie su take tazke.
29. led 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka_fr Pokracujem z mobilu, lebo z tablette mi to pise po fr :slight_smile: sorry za chyby. Na themadeco maju aj krasny marcipan... Maju z obidvoch po 250 g baleni, musis sa sama rozhodnut. Tak sa mi zda, ze potahuje sa lepsie z cukrovej hmoty, aj ploche ozdoby a zase modeluje sa lepsie z marcipanu. Vlacikova torta na 3r bola marcipanova.
Maju tam aj krasne farby, laka ma ten set 8 zakladnych farieb :slight_smile: asi si kupim na narodky sama sebe...
@zuzao skus si vygooglit birthday cake dino train, vyhodi aj same nadherne obrazky
29. led 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini :grinning: vidim, ze mame rovnaku zabavu, ja tu tiez nad tym teraz sedim
tu maju tiez zaujimave veci:
http://eboutique.cuistoshop.com/epages/bc8ebbb2-e86f-11dd-a956-000d609a287c.sf/fr_FR/?ObjectPath=/Shops/bc8ebbb2-e86f-11dd-a956-000d609a287c/Categories
asi vezmem tu zelenu cukrovu na travu a inac som tam videla uz hotove zvieracie cukrove figurky a aj dinosaurov, to by mi ulahcilo pracu, lebo oslavu maju v piatok a cez tyzden toho vela neurobim, a tak by mi stacilo len spravit muffiny a travu.
29. led 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela Vies som sa akurat isla spytat na to iste? :wink:
Pretoze ja budem rodit zaciatkom aprila (dufajme), a baby aprilovky uz maju zbalene tasky do porodnice :frowning2: a ja nemam ani len zoznam, ani na strankach nemocnice nic nemaju o nejakom zozname :unamused: a jedna aprilovka uz porodila v 30tt, tak ma to celkom vystrasilo ze si tu celkovo davaju na cas aj s tou predporodnou pripravou 6 tyzdnov pred terminom a konzultaciu s anesteziologom kvoli EPI to sa mam teprv v 8 mesiaci v marci objednat... no takze mam celkom strach aby som to stihla...

Pripadne baby by mohli vediet co asi tak zhruba treba, aj ked viem ze najlepsie je mat zoznam co presne z tej porodnice, no tak ale ked nic zatial nemame... kazda rada dobra
29. led 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Erika, ja som dostala kratky zoznam, popisane detske veci, co treba vziat, plienky, serum na ocka a nostek, kozmetika, potreby na dojcenie, pre Teba kosele, atd. Ja predpripravu som nechodila a bolo to ok. EPI som bola dohodnut tiez az koncom tehu. Neboj, dobre to dopadne. Ved keby nieco, oni Ti rychlo urobbia vysetrenie, ktore treba. Keby si mala porodit skor.
30. led 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek