• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@rosny diky za objasnenie!
2. únor 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini ja to sama nechapem, lebo ak by mi to teraz zmenili na plny uvazok, tam mi paradoxne klesnu tyzdne dovolenky, mala by som len 49 ci 50 dni! Co teraz mam vlastne 56,cize viac (su to pol dne, ale ja precujem LEN tie pol dne), nerozumiem tomu systemu, bud tam maju chybu alebo netusim, kazdopadne,ak to je chyba, snad na nu RH nepride :grinning:
2. únor 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no mas sice 56 dni, ale preplatenych len 56 poldni, lebo ten druhy pol den v dni aj tak nepracujes, nie? Ved aj tak jedno, hlavne ze mas aj pracu, aj hafo casu na rodinku.
Ja by som velmi rada chcela robit na ciastocny uvazok, taky 0,8 by mi uplne vyhovoval. Jedna kolegyna to robi sikovne: je na celom uvazku, ale stabilne stredy nepracuje a tento volny den jej akoze davaju volno za nie kompletne preplatenu sluzbu. Cize akoby pri plnom uvazku bola vzdy 1 den v tyzdni doma, ale za sluzby jej platia menej. Toto by som ja chcela, ked Alex nastupi do skoly a tam uz budeme mat tie ich debilne volne stredy.
2. únor 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini hej, jasne, ze zaplatene mam len pol dni lebo dalsi pol den nerobim, ale chapes, aj tam mi to pride velmi vela an to,ze je to part time. hej, prave dnes som sa dozvedela,ze sa tu da robit aj na 80percent aj vselijako, myslim,ze to si postupne snad nejako vydupem, to by mi vyhovovalo uplne najviac, presne ako tebe :slight_smile: :wink:
2. únor 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ahoj, diky za odkaz, asi bych to musela procist uplne cele, abych zjistila, jestli by mi uznali pedagogickou fakultu misto ekonomky... navic ten jejich system je uplne jiny nez u nas a ty zkratky... to aby si clovek poridil specialni slovnicek s zkratkami :slight_smile: Pokud to bude aktualni, tak jim napisu, to bude rychlejsi, odkaz si schovam
3. únor 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan uchylka? :slight_smile: Tak to u nas je naprosto normalni. Dokonce znam spoustu mamin, co koji do 2 let, v pohode na verejnosti a lidi to vubec neprekvapuje. Ja jsem teda dost trpela, kdyz jsem skoncila ve 3 mesicich. Byla jsem tu uplny exot
3. únor 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chloe09 no jo, ale ty porad zijes v Cechach :grinning: tady jsou lide jine :wink:
3. únor 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chloe09 presne ako pise rosny iny kraj iny mrav tu zenu nemaju matersku ako v cechach alebo na slovensku takze tu sa uz roky nekoji siah ato uz do minuleho storocia ich tradicia nekojonia.. :wink: takze to je v v nasich krajinach ako uplne normalne tak tu nie je budes prekvapena... :wink: budes sa musiet psychicky pripravit na kulturny sok mierny na zaciatku... taktiez pises ze budes min 2 roky doma otazka aj bude ak tu budete ci si budete moct dovolit aby si nepracovala.... ako mneho rodiny tu kedze materska je kratka.. :wink:
3. únor 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny A co ty mas za diplom? VSE? Ja na praci koukam na optioncarriere.com a nebo cadresonline. Koukam na to Viadeo, vubec jsem o necem takovem nikdy neslysela, schvalne to dneska ukazu pritelovi, jestli to zna. Diky za tip! K tomu IDF -vyplati se to tam vubec? Myslim jako pomer cen nemovitosti a platu.
evuliki A co delas za praci? jestli se muzu zeptat... Jinak ja jsem na matersky s 16m synem, pristi rok planujem druhe, tak nevim, jestli jeste pujdu pracovat a nebo to sfouknu najednou ( jestli to teda vyjde podle planu ze...)

Holky, mate nejaky tip, kde je prijemne misto na bydleni a kde je i nejaka prace? Ja Francii vlastne vubec neznam, jenom sever, odkud pochazi pritel, a tam se mi teda moc nelibi... :unamused:
3. únor 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chloe09 jo to bts je jen jakoby nastavba po maturite, k tomu mi byl diplom FF na nic... moc nepocitej ze ti z pajdy nekdo uzna diplom a na tom budes stavet.... ale dobry ze to slo delat dalkove tak jsem nemusela resit ze zas pujdu do skoly. ale 6 let praxe mi prijde super, to uz by na diplomy hledet nemuseli, nejsi zadny novic na trhu prace. ale urcite bych se podivala na nabidky prace tam kde chcete bydlet, udelas si obrazek jestli je poptavka po tom co chces delat, jestli jsou tam velke firmy atd.... ja se proto rozhodla pro to BTS protoze jsem videla ze ucetni se hledaji porad nekde...
jinak accent de l´est myslim nevadi, je tezke se ho zbavit pokud vyloze ne nestudujes fonetiku na vysce anebo nemas supr hudebni sluch a talent ze to proste pochytis.
3. únor 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, takze maturita na tohle stacila. To jsem chtela vedet. A maturitni vysvedceni sis musela nechavat nejak uznat?
3. únor 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chloe09 Pocuj, ty srandistka jedna :slight_smile: Si to mohla hned na zaciatku vsetko vyklopit na nas, ved mas uplne super startovaciu poziciu. Pomalinky si davkovala nove informacie, ako roman na pokracovanie. Na uvod to vyzeralo, ze akoze co si myslite, ked odidem len tak na blint do FR?
My sme na juhu, velka zaludnenost, vysokanske ceny, strasne vela Arabov, velke socialne rozdiely. Ale zase more a hory vedla seba :slight_smile:
3. únor 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chloe09 Kedze mas slusnu prax a ako sama pises aj franinu dobru, tak by asi problem nemal byt. Logistika je tiez odbor, kde by sa malo najst celkom dost prace. Osobne netusim, ci prave v tomto odbore platia v IDF viac ako inde vo FR, no skor by som tipoval, ze ani nie. Tym padom je lepsie ist mimo IDF, aby ste mali lacnejsie byvanie. Mame tu znamych, co su obaja Slovaci, studovali tu uz od strednej skoly, potom si spravili vysku (notar + lekarka) a po skonceni studia (v Bordeaux) sa rozhodli prestahovat do Clermont Ferrand. Je to vraj kraj, kde su ceny nehnutelnosti dost nizke a prace dost. U lekarov a notarov navyse su platy vsade vo FR rovnake, takze je rozumnejsie neist do draheho kraja a zvysia si tym zivotnu uroven. Nam sa osobne v Auvergne tiez celkom pacilo (boli sme len na vyletoch tam).

Ono to dost ale zavisi od toho, kde vlastne chcete byvat, ake mate priority. Tiez to asi zavisi aj od prace tvojho priatela. Niekto chce byt v horach (Alpy atd), niekto zase pri mori (Cannes/Nice alebo Bordeaux atd), niekto ma rad dazd/vietor (Bretagne/Normandy) :slight_smile: ....a niekto proste nema na vyber a je tam kde je :slight_smile: My by sme radi boli niekde v horach, ale tam vacsinou nie je lahke s pracou a tak sme v IDF, kde mame obaja dobru pracu a uz sme si tu zvykli. Z Pariza intra-muros sme sa uz ale odstahovali do banlieue, kde su ceny byvania uz ovela normalnejsie a stale tu mame fajn vlakove spojenie s Parizom (20-30 min do Pariza). Taaakze tolko moj skromny nazor....drzim palce, nech vam to obom vyjde, ako job, tak stahovanie.
3. únor 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este ma napadlo spytat sa, ci nahodou niektora nemate skusenosti s creche parental? Planujeme sa stahovat niekedy v lete a rozmyslame uz pomaly, co s nasou malou Lindou, ked maminka pojde spat do prace (po vyse roku doma). V novom mieste byvania maju vraj celkom sympa creche parental, kde je tusim len okolo 16 deti. Rodicia tam musia "prispiet" tusim 1-2hodinami do tyzdna (rozne aktivity, bud staranie sa o deti, nakupy, bricolage a pod). Kazdopadne chcu po nas v ramci dossier aj motivacny list, co nas celkom pobavilo :grinning: Tak musime cosi pekne napisat :slight_smile: Chceme sa vsak poinformovat aj o assistance maternel...Este uvidime, co vlastne vyberieme.
3. únor 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mate niekto tip na nejake dobre stredisko vo francuzskych Alpach? Dik
4. únor 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sidzej ahoj videla jsem jednou o tom porad v televizi o te creche parental, ze tam i varili domaci stravu prijde mi to fakt sympaticke po tom co jsem videla, ja sama za sebe bych do toho sla.v Parizi jsou asi supr moznosti ale pry tam podnajem v garsonce stoji min 1000 eur? to je hodne. ale rada bych se tampodiala aspon na vylet ale ted s detma je to moc, az budou velci a budou z toho neco mit planujeme Prahu a Pariz :slight_smile:
4. únor 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ikuza Col de Rousset, Vercors, tam jsme byli a spokojenost. Chamonix, moc hezke taky. zalezi co chces...
4. únor 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri domaci stravu varia aj v nasich creche collective, normalne mestskych, kde chodi maly :wink: SU aj take creche kde nevaria???Som myslela,ze len v garderie sa nevari.

@sidzej ja teda mam skusenost len s obycajnymi creche, kde je viac deti, maly tam chodi cca od 15 mesiacov a obaja sme velmi spokojni :wink: Myslim,ze tych ''uciteliek'' je tam dost na to, aby sa im venovali dostatocne, mne sa to dokonca zdalo,ze ich je tam vzdy az prilis :grinning:
4. únor 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar nevim ja s tim nemam zkusenosti, jen jsem videla porad o te creche parental. prislo mi fajn ze tam meli malo deti a celkove to bylo takove rodinne. ale to byla jedna, a jeste v televizi, treba zalezi na co Sidzej narazi...
4. únor 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri jasne, ja som si len myslela,ze domaco varia v kazdych creche, celkom ma zaujima, ci v niektorych nie???ak niekto vie...............creche parental moze byt fajn :wink:
4. únor 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza My chodime pravidelne do Montgenevre. Je to mensie stredisko nez tie mega strediska ako Les Alps/Tignes a pod, ale dostatocne velke na super lyzovacku. Snehu vzdy dost, je to uz na hraniciach s ITA, da sa zlyzovat do Talianska na dobry obed, pripadne ak ste dobri lyziari, tak sa da zlyzovat az do Sestriere odtial...
Ale ako pise Meleri, zavisi od toho, co cakas od dobreho strediska: vela ciernych/cervenych zjazdoviek, alebo naopak modrych/zelenych, aktivity pre deti, peknu prirodu alebo vyrubane lesy kvoli zjazdovkam, apres-ski, atd atd...:slight_smile: Alpy su tak velke, ze si tam kazdy najde to svoje :slight_smile: A niekto nemusi ist ani do Alp..aj taky Super Besse v massif central nie je zly.
My zial tento rok kvoli bebe na lyze nepojdeme....ale o to viac sa tesime uz na dalsiu sezonu :slight_smile:
4. únor 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Presne tak, je to taka vacsia rodinka, aj ked v tejto nasej creche parental rodicia tusim nevaria. Maju tam spolu 6 zamestnancov, z coho 2 su na kuchynu + pomahaju tym dalsim 4 s detmi. Rodicia sice mozu pomahat s detmi, ale vacsinou je to skor pomoc pri vedeni asociacie, papierovacky, nakupy, opravy, upratovanie, akcie atd...Pri tych 15 detoch sa vraj rodicia a deti dobre poznaju. Babatiek (do 1r) maju max. 5-6, zvysok su deti od 1 do 3r. Skusime sa mozno prihlasit, uvidime, ci nas vyberu alebo nie...
4. únor 2012 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chloe09 VSE nemam, mam jen BAC. Pri praci jsem pak mela furu skoleni na logistiku, nakup a kvalitu, takze se to snazim prodavat v CV, navic jsem i nektery delala u Cegosu, ktery je tu znamy, takz ese toho obcas nekdo chytil.
Jinak ja momentalne delam na logistice, ale jinak jsem spis nakupci, ale nic jinyho nebylo a aby jsi mela ruzne socialni vyhody, je dobre pracovat min.rok a nejlip aspon ty dva v kuse.
Jestli chces, muzu ti na Viadeo poslat pozvanku.
Jinak mne chodi pravidlne x nabidek z careerbuilder.fr, staci se zapsat a pak je fura dalsich, jako Monster, Manpower, Apec, Page Personnel, ....
5. únor 2012 v 01:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar to jssem fakt nevedela! :slight_smile: myslela jsem ze jim davaji ty sklenicky co se kupuji takze vy si tam nosite z domu? myslela jsem ze je to zakazane, treba my mamme zakazane nosit cokoliv do skolky. ale to je skolka, asi to ma jine pravidla. proto me to tenkrat zaujalo ten porad ze tam maji veci co si vari sami.

@sidzej to c popisujes tak zni fakt fajn. nevim jaky mas z toho pocit ty ale prijde mi to takove utulnejsi nez ty velke jesle kde jsou jen ty ucitelky. aspon jim nebude tak smutno. drzim palce at vas tam vezmou. :slight_smile:
5. únor 2012 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nepochopili sme sa. Oni im tam varia domacu stravu! Neviem ci priamo v creche je kuchyna alebo to vozia odnekial, ale normalne maju domacu stravu, babatka rozne purre a vacsie deti ryby, zapekane zeleniny,zemiaky, vzdy bagety, ovocie, aj gouter dostavaju od nich-jogurty aj kolacik, crepe a tak. Ja nic nenosim a nic ani neplatim za to, vsetko im varia a daju papat oni :wink:
5. únor 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ahoj. Ano rarta az uchylka je to pre bezne maminy tu. To je pravda.Ja som kojila 10 mesiacov. Ale zakazdym ked som sa o tom bavila s odbornikom (gynekologom, puericultrice a podobne) tak to boli vzdy pochvalne reakcie. A na zeny z ulice sa mozme vybodnut. Ja kojit chcem a hotovo. Ale aj minule sa mi stalo ked som spomenula ze kojim, tak jedna znama hodila taku lutostivu grimasu akoze ma lutuje ako stasne ma to musi obmedzovat.
5. únor 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ahoj uz minule som ti tusim odpovedala co sa tyka toho nastupu na matersku. Ten datum ti povie lekar ktory ta sleduje v tehotenstve. Ake papiere potrebujes zo SECU? Ved oni ti poslu len take informacne tabulky. A ten nastp si mozes vypocitat aj sama. Si myslim ze ti to vychadza na 16.marca nie?
5. únor 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Ahoj, priznam se, ze jsem ted lehce ztracena..... Ja jsem jen psala, ze uz papir ze Secu konecne mam, tot vse. Ja vim, ze si nastup muzu spocitat sama, ale chtela jsem to mit na ofiko papire, ktery mi secu nebyla schopna poslat. Az na moji urgenci mi papir poslali a jeste se strasne divili, ze ho jeste nemam. Co me jeste prekvapilo, ze kolegyne papir ze Secu, kde byli krasne vsechny datumy vsech vysetreni a velkych echo napsany (jak pises, tabulky), vcetne teda matersky a me poslali jen, ze na vasi zadost vam oznamujeme, ze.... To je prece jejich povinnost mi to poslat automaticky, chjo... Jinka nastup mam teda 04/03.
5. únor 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny No tak to ano to je skoda ze ti neboli schopni ten papier dat kompletny. A teda nie toho 16.3.? Som si myslela ze to ma byt 4 tyzdne pred terminom. Prepac, som sa splietla.
6. únor 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no, me hlavne nastvalo, ze psali, ze na mou zadost, pritom je to jejich povinnost. Ne ne, je to fakt toho 05/03, materska je 6 + 10 tydnu s tim, ze muzu zustat max. 3 tydny dyl a presunout si je pak nakonec :wink:
6. únor 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek