• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek @bihan
Dik za podporu, ja by som sa rada vyhla aj tej DTP vakcine, len vsetci lekari co pripadali do uvahy v okoli - povedali, ze nas nezoberu ako pacientov (teda Juliu) ak nebudeme suhlasit s ockovanim.....Presne som uvazovala, ze teraz v 2. mesiaci, ked by sa to malo ockovat aspon podla ock. kalendara aj tak neidem k lekarovi a som zvedava co potom.....
a ta PMI mi bude kecat do ockovania ci nie?
6. únor 2012 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar @simi251 @huterika
Ja som sa vyjadrila uplne blbo, moja chyba, poopravim to.
1.Bola som strasne nervozna z tej cesty ku pediatrovi, mam to relativne daleko, dochadzal mi benzin a zasekol sa mi otvor na tankovanie, nevedela som zaparkovat, a este skladat kocik, znova ho odkladat do auta atd....
2.povedali mi, ze je to povinne a vobec nie je
3.objednala som sa k pediatricke, ktora mi bola sympaticka v porodnici a dojdem tam a prekvapko - kazdy stvrtok ju zastupuje nejaka uplne ina a neracili mi to povedat ked som sa objednavala

ale ziaden z tychto dovodov nema nic spolocne s odbornostou pediatra

koniec koncov - co mi ta pediatricka aj mala povedat, ked tam pridem so zdravymi dietatom.....teraz uz ked viem, ze nemusim, tak sa tam nepojdem len tak ukazovat. Hlavne ked potom v cakarni boli chore kaslajuce deticky - no naco tam chodit len tak bezdovodne a este tam ochoriet?

keby som si mohla vybrat, dam prednost pediatrovi, ale generalistu mam asi 8-10min od nas, tak mozno sa nakoniec rozhodnem pre neho (mame jedneho generalistu co ma prevazne detsku klientelu)
6. únor 2012 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
ja som s malym zacala chodit najprv k pediatrovi, ale Jullian mi tam stale plakal, ked ho pocuval, tak musel byt na tom jeho lehatku a nechcel aby som ho drzala na rukach a co sa tyka kojenia, nesuhlasil so mnou, ze ho kojim podla potreby, kojila som maleho kazde dve hodiny v noci a potom normalne cez den. Zmenili sme ho a zacali sme chodit ku generalistovi a maly prestal robit cirkus a navsteva u generalistu bola bez obrovskeho placu.
Teraz tu u nas v mestecku mame generalistku, ktora je zaroven aj pediater a homeopat a je aj lekarkou v nasej Maternelle. Tiez ako bihan, mame na nu cislo a v pripade urgence jej mozme kedykolvek zavolat a ona pride. To je asi vyhoda malinkych mesteciek.
Ja som kojila 19 mesiacov a teda poniektore reakcie boli take, ze to je uz psychicke, lebo ze sa neviem odputat od maleho :sweat_smile:
7. únor 2012 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
holky rodicky, taky jsem se dovedela, ze muzeme pozadat u sve mutuelle ( a manzel take) o prime de naissance; ja se jeste svy neptala, ale manzel se uz ptal a Mercer vyplaci. Ted jen ceka na odpoved kolik. Ale jedna kolegyne mela treba 700EUR a jeji manzel taky, to uz stoji za zeptani pac mutuelle vam to sama od sebe nenabidne :wink:
7. únor 2012 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rosny ahoj, no ked podpisujes papiere u mutuelle, tak to tam mas vzdy napisane v tej svojej formuli,ze kolko je prime de la naissance :wink: ja som mala tusim 200e, ale nepamatam si uz presne :wink:
7. únor 2012 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar bohuzel ne vzdy je vse rozepsano, tim, ze to je z prace, tak to neni do podrobna. MM taky nic takovyho netusil... :confounded:
7. únor 2012 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny aha, jasne, ja som si mohla vybrat ci mutuelle z prace ci MMA a bolo to vypisane aj aj, mame MMA nakoniec. Predtym pocas porodu som mala MGEN.
Myslim,ze kazda mutuelle dava tuto premiu, jej vyska uz je otazna.
7. únor 2012 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar no ja koukala na papiry ty moji, co jsem dostala, kdyz jsem podepisovala a neni tam vubec nic, takze jim zavolam. Kdyby mi to kolegyne nerekla, tak bych o tom ani nevedela... Ja mam GAN. A dokonce pry i nektere davaji i prime za svatbu!
7. únor 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny tak za svadbu ,to som nevedela :grinning: zavolaj, to bude najlepsie, GAN vobec nepoznam,priznam sa.
7. únor 2012 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny To su novinky :slight_smile: tiez som prebruzdala papiere z mutuelle Malakoff ale nic o prime de la naissance tam nie je :unamused: Ja som myslela ze vlastne to je to co posiela Caf tych 903eur akoby porodne v 7.mesiaci. Ci to je nieco este navyse?
7. únor 2012 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny ano existuje len budes musiet poslat paier certifikat naissance.. a oni ti poslu na konto automaticky u nas to bolo 360 € ale pozor ak mate dve mutuelle tak moze sa stat ze budu si ziadat papier od druhej ze nevyplatili dvakrat nikto nevyplaca.. :wink: ale iste skusasaj..
@alenka600 co s atyka DTP nevyhnes sa tomu do 3 roka budes musiet nechat tuto povinnu dat ockovat po prve nikto ti nezobere dieta do kolektivu.. a ani do skolky a skoly podmienka prijatia .. potom ako rodic ti hrozi velak pokuta ovela vatsia ako na slovensku + ak natrafis na blbu osobu lekara ktoreho nepoznas a ta nahlasi hrozi vazenie , teraz nechcem ta strasit pretoze ja sama som mojho ockovala neskor a i to len povinne... bud diplomat s lekarmi odkladj a nehovor ze nechces vobec len odkladaj uvids ochota hned bude.. tu nie su ako na slovebnsku ale toto jedine budes musiet absolvovat.. :wink: ber to tak ze omnoho lepsie ako na slovensku kde musis vsetko!! :wink:
7. únor 2012 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek A co sa da pouzit ako argumet, ze preco to chcem odkladat? Dakujem vopred
7. únor 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Eriko, poslu cokoliv, jen kdyz bude na materskou o kacku navic :grinning: ta kolegyne rikala, ze vyplatili jak ji, tak i manzela, tak nevim. Uvidime :wink:

@huterika zavolej tam, to mas nejjistejsi
7. únor 2012 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@rosny Prechadzala som aj ich stranky a asi do neklapne, zalezi aky ten program mas a to prime de naissance bolo len pod nejakym extra doplnkovym "PLUS" sa mi zda, takze to nemame a sumu tam mali 150e. No kazdopadne tam zavolame a skusime :wink:
7. únor 2012 v 15:34  • Odpověz  • To se mi líbí
My sme mali prime de naissance od mutuelle smiešnych 150€ (smiešnych vzhľadom na sumu, akú sme si za mutuelle platili) a k tomu ešte príručku prvej pomoci.
7. únor 2012 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny verim drzim palce skus nemas co stratit kto neskusi ten nic nema.. :wink:
@alenka600 aky argument je ich vela proste nie si zastanca masoveho ockovania a tak ok das zaockovat ale neskor ked bude dieta starsie co je naprikla dpo roku zacinas prve davku a nie od 2 mesiaca chapeme sa..
u mna bol jediny argumnet nikto nikdy ta nebude nutit!! ak ano tak jasne vediet z epoznas svoje prava a to ze si cudzinec neznamena ze musis autoamticky ockovat niekedy maju tieto tahy sme cuzdinci takze sme riziko!!

proste chces aby imunitny system dozrel atvoje dieta nebude v jasliach ale doma tazke si to mozes dovolit a uvidis povolia bez problemov.. :wink: ja som starsieho dala ockovat na vsetko skoro vtedy som slepo verila a vtedy aj v fr boli viac ockovania povinne nie ako teraz<;; smola je ta ze jedno mu bolo osudne takze u jeho mladsieho brata sa vsetko zmenilo!! a nedala som ockovat len tak lahko.. aj ked sa ma pytali na pohotovosti kde ma ockovania moja odpoved bola nedam a nemusi mat nie su povinne koniec otazok!!a hned bolo po probleme ver mi tu s toho ti nikto nebude robit tazku hlavu budu otazky , akoze preco zo zvedavosti ale ziadne sankcie alebo blbe odpovede ze si zla matak ked nedas najdes tu vela lekarov ktori ti povedia ze dobre robis. :wink:

vysledok je ten ze starsi ockovany na vsetko blbe nasledky a do 4 rokov stale zapal usi apodobne josh ockovany zakladne a dieta nie je nikdy chore!!!!! tazke ked porovnam ako aj u inych tu deti vela je neockovanych do 3 rokv a imunitu maju super na rozdiel od ockovanych.. takze sa neboj...... predychaj to povinen ale ho oddial a neoj bude vsetko ok, pytaj si pentavac... ako prve dve davky ked bude vatsi tak si ziadaj bez cioernbeho kasla len ciste dtp..... existuje je to len pre dospelych ako davka, ale bez problemov ti daju dietatu.. zakld ze zakon si neporusila a dieta dostalo DTP.. :wink:
7. únor 2012 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erikasadek tak MM uz dostal potvrzeni od Merceru, ze plati, ale nenapsali mu kolik. Jsem zvedava, jestli ho dokopu k tomu, aby tam zavolal :slight_smile:

Jinak, tradaaa, konecne jsme dostali Livret de famille!!! :sweat_smile:
7. únor 2012 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rosny Uz teraz mate Livret de famille? nam povedali ze to dostaneme az ked sa maly narodi, a ze ako cudzinka budem v nom zapisana az kdesi v nejakej kolonke pre cudzincov pod dietatom :angry: akoze nie normalne v nejakej tej casti matka... neviem videla som to len letecky ale preco nie normalne? wtf???! Kde ste zapisane vy babulky?
7. únor 2012 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@huterika maly ked sa narodil, tak sme neboli zobrati a v Livret de famille som bola zapisana uplne dole v mini kolonke, po svadbe nam vystavili nove Livret de famille a tam som uz zapisana normalne, presne tak isto ako papa.
8. únor 2012 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@huterika ale my jsme se v srpnu brali :wink: a tim, ze jsme se brali v Cechach, tak zadost sla pres Viden a koncne ho mame doma, pokud nejste svoji, tak ho mit jeste nemuzete :wink:
8. únor 2012 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@huterika v tom ti neporadim ale kedze nie ste zobrati tak ho mat nemozes normalne... my sme boli zobrati normalne na urade a vtedy hned sme ju dostali do ruk... :wink:
8. únor 2012 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@janka_fr @rosny @erikasadek Tak asi to bude tym ze nie sme svoji, no snad to az tak nevadi. Ako by ste to inak prelozili do slovenciny? ma to nejaku obdobu u nas? kde ste to najviac vyuzili? ci mi to bude nejake problemy niekde sposobovat, ked budem az kdesi dolu niekde zapisana.. Ale tak hlavneze tam budem vobec, nie? :wink:
8. únor 2012 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@huterika ja som potreboval av porodnici na zapisanie dietata, ked som zapisovala dieta do jasiel alebo halte garderie na vela veci potrebujes je to tvoj oficialny doklad ze ste manzelia a takze obdoba sobasneho listu u nas; len tu sa zapisuje vsetko aj deti takze nepotrebujes davat rodny list a ine vsetko pekne spolu.. ked ziadas o neaky kredit a podobne.... ma vela funkcii , je to ofiacialny doklad; kolko mas deti.. pod;.. :wink:
problem ze nie si zapisana nebude vobec len to dava uradny doklad ze nie ste manzelia.... ale deti tam mat budete zapiasane;.. :wink:
8. únor 2012 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erikasadek Vdaka Erika :slight_smile:
8. únor 2012 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 my sme tiez s Patrickom chodili v Toulouse do PMI, tiez nam to odporucali v porodnici. Mne to ako prvorodicke vtedy dobre padlo, ked mi ho raz za tyzden niekto pozrel, prevazil a povedal, ze je vsetko OK, kedze on bol velmi uplakany. Tu som si este nezistovala kde je PMI, ale ak bude moznost tak tam s nim pravdepodobne pojdem. Na striedacku pediater - PMI.
8. únor 2012 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@efci Ahoj. My sme chodili aj s Andrejkom v Tours a chodim aj teraz tu v Nantes. Aj ked je tto uz moje druhe dietatko tak to dobre padne. Napriklad teraz pri druhom dietati riesim take veci ktore som pri prvom nemusela. Kazde dietatko je ine takze mi dobre padne sa poradit s puericultrice ked sa mi nieco nezda. A ked by bol naozaj chorucky, zavolam tej pediatricke co mam dohodnutu este z porodnice. inak ju nebudem otravovat ked netreba. A k nasej generalistke zbehnem az ked bude treba nieco velmi urgentne riesit, lebo ju mam asi 3 minuty peso od domu . s Andrejkom som do PMI chodila sice len prve tyzdne a potom uz len k generalistovi ale to preto, ze to bol nas znamy a doverovala som mu. Teraz budem PMI vyuzivat urcite dlhsie. Je fajn ze je ta moznost az do 6 rokov. A je to tam velmi pekne, cistucke a vela hraciek v cakarni. Fakt lepsie ako cakaren plna chorych ludi niekde u gener. alebo ped.
Inak vies ze to PMI mozes vyuzit uz aj ako tehulka? Teda aspon u nas. Ak sa chces poradit ohladne stravy, a podobnych veci na co pri kontrolach nie je :slight_smile: cas. ozes si dohodnut RDV so Sage femme. A tiez tam mame aj poradenstvo ohladne papierovaciek a uradov co sa tyka materstva a rodiny.

V Tours bola vzdy pritomna aj pediatricka aj puericultrice a tu v Nantes je tam pediatricka len 1 den do tyzdna takze RDV si treba dohodnut aj mesiac vopred. Ale nevadi, to je akurat na tie prehliadky raz do mesiaca kym je drobcek takyto malicky. Teraz v pondelok mame prve RDV u pediatricky tam v PMI. Doteraz sme boli len 3 krat u puericultrice. Tak som zvedava aka bude ta pediatricka a ci mi bude natlacat to ockovanie. Lebo maly ma uz 2 mesiace tak predpokladam, ze ho bude uz chciet pichnut. Tiez by som to rada trosku odlozila.

Ozaj a pises ze tam u vas este nevies kde je PMI? A neprislo ti o tom info aj s adresou z uradu? Len teraz si uz nepamatam ci to bolo z CAFu ci zo SECu ale prislo mi ze kde podla adresy bydliska sa nachadza najblizsie takeo centrum. Akurat ze sa trosku sekli a nasli sme ine ktore je este blizsie len sme tam nespadali podla ulice. Ale nebol s tym problem a normalne nas vzali.
8. únor 2012 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@efci ja se do PMI chystam, az budu na matersky. Jinak me prisel dopis od nejaky sage femme ohledne center PMI v mem okoli. Tobe nic neposlali?
8. únor 2012 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ozaj kocky, tie ktore mate manzelov slovakov alebo cechov, mate tiez Livret de famille? Daju mi to ked o to poziadam? Aj ked vzdy stacil rodny list ako doklad ale pomohlo by keby sme to mali vsetko pokope. Aj ked som tu uz porodila 2 deti, nikdy nam Livret neponukli na urade pri narodeni dietata.
8. únor 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ozaj v pondelok mi prisla obalka-volba postou, ak ste niektore ziadali svoje mesto o moznost volit :slight_smile: No neviem co od radosti vybrat, napr. ... Zmena zdola- demokr. unia Slovenska, 99%-obciansky hlas, Robime to pre deti - SF, Strana slobodne slovo - Nory Mojsejovej, Strana + 1hlas :grinning:
Zasvatte ma co znamena skratka PMI? :wink:
8. únor 2012 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
pmi protection maternelle et infantile ak sa dobre pamatam.. :wink:
8. únor 2012 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek