• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

19. září 2017 
@huterika ja se ti doma podivam odkud mi to prislo
8. únor 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251
@rosny no baby dobre, ze ste mi to pripomenuli. Jasne, ze som uz davnejsie dostala taky list, ale akosi som zabudla...tehotenska demencia funguje :slight_smile: No nic idem to niekde hladat. A to, ze tam mozem ist uz ked som tehu som nevedela.
V Toulouse to fungovalo raz za tyzden (aspon to nase co sme mali najblizsie z domu) vzdy v utorok a vzdy tam bol aj pediater, ku ktoremu si potom mohol ist alebo nie. A ked sme tam boli hned rano na deviatu tak sme boli skoro vzdy prvi, lebo francuzske mamicky este asi pospavali, co sa teda o nas povedat nedalo. Ja som tam chodila len tych prvych 6 tyzdnov, potom sme isli na 2 mesiace na SK a ked sme sa vratili, tak som tam isla uz len raz ,hned ked sme prisli lebo nas pediater mal dovcu a Patrick este nemal v sebe ani jedno ockovanie a to uz mal skoro 5 mesiacov.A este som chcela mu cim skor dat spravi RTG klbikov tak som potrebovala papier. Potom sme uz len raz za mesiac chodili k pediatrovi. Inak sranda to bol doktor, starsi pan, nemec to bol dokonca, ale ten co mi poradil to vsetko bolo uplne super. Na prvy pohlad nevyzeral, ze je taky skuseny, aj kabinet uz mal taky starsi, ale bol super. A ten nemal nikdy problem, vzdy ked som rano zavolala, ze horucka alebo choroba alebo cosi tak do 2 hodin sme mali RDV.

No nic, idem hladat mudre papiere :sunglasses:
8. únor 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Uz som to nasla Protection Maternelle et Infantile :grinning:
@efci Nasla som nieco taketo :slight_smile: http://allopmi.fr/oise-60/centre-de-protection-maternelle-et-infantile-de-beauvais-568.html
Inak aj ja som teraz pozerala ze aj mne take nieco posielali, ale samozrejme to som v prvom trimestri len tak zalozila a teraz pozeram, ze fiiiha kolko papierov uzitocnych :dizzy_face:
8. únor 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika jeej dakujem, ta adresa mi nic nehovori, takze to bude asi niekde mimo centra. Idem popozerat co o tom pisu.
8. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci
@huterika Niekedy sa tie centra volaju aj Centre medico social. Aspon teda tu v Nantes. A info o tom mozete zistit aj tu http://allopmi.fr/ Tam by mali byt aj adresy a
@efci je tam spomenute aj to Suivi prenatal v tehotenstve
8. únor 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 odpoved na tvoje otazku ohladne "livret de famille" by aj mna velmi zaujimali.Uvidime, ci niekto odpovie. :slight_smile:
8. únor 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby moje drahe, neuveritelne sa stalo skutocnostou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dnes mi prisla postpu moja carte Vitale!!!!!!!!! Zacala som si ju vybavovat, ked som zistila, ze som tehotna, sice donosit a porodit dieta trvalo kratsie (inac ma uz dva mesiace, takze este aj to treba priratat k casu :slight_smile:, ale uz ju maaaaaaaaaaaaaaaaaam.
Manzel ju dnes dostal tiez, jemu ju dali po 12rokoch odkedy sa o nu uchadzal prvy raz :slight_smile:
Vsade sme narazali len na neda sa, to nepojde, este take potvrdenie atd. a nakoniec to manzel urobil tak, ze v den porodu tam vecer pred zavarecnou isiel na secu a povedal, ze manzelka dnes porodila a nema kto zaplatit porod a on sa odtial nehne ( ma 1,90m :slight_smile:, kym nam to nedaju. A zrazu islo vsetko ako po masle. No po masle, tak este dva mesiace sme pockali, ale jupiii uz ju mame.
(a nie, ze by ten porod naozaj nemal kto zaplatit, my sme nakoniec ani nevideli ucet zanho a Allianz komercne poistenie co mame to vyriesili priamo s porodnicou, ale to uz bol posledny zufaly krok, ktory sme urobili a vyplatil sa.)
8. únor 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simi251 @ikuza Livret de famille je podľa mojich vedomostí len pre francúzov, ale vzhľadom na to, že @erikasadek ani jej manžel nie sú francúzi, tak to asi možné bude.
8. únor 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan przqsne si uhadla aj cuzdinec pokial sa sobasi uradne ma pravo na livret famillie a kedze u nas je to uz davno :grinning: obaja sme cuzdinci dokonca vtedy sme ani v EU neboli. :grinning:
8. únor 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny
@efci
@huterika
...
z hodou okolnosti mi dnes dosiel papier od nejakej sage femme z PMI, ze pride vtedy a vtedy k nam domov poucit ma o zalezitostiach ohladne porodu. Vam nic take neprislo? Zatial mam len svoju zensku lekarku, k ziadnej sage femme nechodim. Myslite, ze by to mohlo byt preto?
8. únor 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza Odpovedam aj ked si sa nepytala mna ale....urcite to nie je tym ze mas len gynekologicku. Ja som tiez chodila cele tehotenstvo len k mojej lekare a ziadna PMI sage femme ma nenavstivila. U teba to bude tym, ze Conseil Generale ( ta sa stara o zalezitosti PMI) v tvojom meste zriadila takyto system. Si myslim.
8. únor 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan
@erikasadek Noooo my sme sa sice nesobasili vo FR ale citala so ze Livret de famille sa vydava aj pri narodeni dietata nie len pri sobasi. No ale to asi fakt len pre francuzov.
8. únor 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza jop, to prišlo aj mne, respo. mi volala, že by prišla...zrejme mesto rozdistribuje info medzi PMI.. ja som jej rovno povedala, že to nepotrebujem.
8. únor 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza Uz davnejsie mi prisli nejake papiere ohladom toho PMI ze to tu existuje a kde to najdem, len musim poprekladat co sa tam pise vsetko :wink: aj nieco ohladom kojenia.
Inak dnes volala sage-femme ze preporodna priprava zacina 28.2. 7 sedeni pocas 4 tyzdnov, ale o to sme si samy poziadali v 6tom mesiaci a teraz volali ze kedy presne to bude a ci to vyhovuje a tak. Takze ja ratam ze ma ani ziadna uz kontaktovat nebude. Aj ked to PMI by nebolo zle navstevovat a mat to niekde po ruke, ked sa drobec narodi a ja si nebudem vediet rady :slight_smile:
8. únor 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza tiez si myslim, ze to je tak ako napisala simi251, ze tam u vas je takyto system. Mna tu nikto nekontaktoval a myslim, ze ani nebude. Ale urcite by si mala ist k sage-femme na jednu kontrolu do porodnice v osmom mesiaci, tak uz je najvysssi cas si spravit RDV :wink:
9. únor 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dievcata, coskoro pojdeme na par mesiacov do Belfortu a chcem sa spytat ako to je vo Francuzsku s internetom, da sa tam nejaky zabezpecit na dobu urcitu, musi sa ist do nejakej kancelarie alebo ako to funguje? Byt co mame prenajaty bohuzial nema internet ale manzel ked tam bol tak chytil nejake wifi.
9. únor 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 my tu jsme spis pres deti, ale doporucuji ti se prihlasit na Malou Prahu, je to diskuzni forum na yahoo.fr. Tam ti poradi ohledne ruznych takovychto problemech :wink: Tady mas info :

'La Petite Prague à Paris' est une communauté informelle
des jeunes tchèques, slovaques et ses amis à Paris.
Son but est de faciliter leurs contacts, les échanges d'informations
et l'organisation de rencontres et d'autres événements amicaux à Paris.
---------------------------------------------------------
Pour envoyer des messages aux membres de ce groupe, envoyez simplement un e-mail à :
petiteprague@yahoogroupes.fr.
Pour vous désinscrire de ce groupe, envoyez un e-mail à :
petiteprague-unsubscribe@yahoogroupes.fr
Pour s'inscrire dans le groupe il suffit d'envoyer un e-mail à :
petiteprague-subscribe@yahoogroupes.fr
9. únor 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny fuha, dakujem za info. Lenze ja francuzsky velmi neviem i ked som sa ucila na skole ale to uz bolo davno. Do Belfortu ideme aj s detickami takze aspon trocha zapadam do fora, lebo veru asi budem daco aj potrebovat co a ako vo FR keby bolo treba. Tiez by som bola rada ak by sa nasla nejaka maminka z Belfortu aspon by sme mohli pokecat :slight_smile:
9. únor 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 tam se pise jen cesky :wink: a jen obcas francouzsky, posli mejla na tuhle adresu petiteprague-subscribe@yahoogroupes.fr
a tim se zapises do fora. priprav se ale na to, ze ti bude chodit dost mejlu, tak doporucuji si vytvorit extra e-mail pro tyto ucely. Samozrejme pokud ti neva, ze budes dostavat denne mejly, tak staci tvuj aktualni :wink:
9. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 na FB je jeste tahle stranka "enFrance.cz - Češi a Slováci ve Francii", tak se poptej na Belfort tam
9. únor 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, trosku mimo temy, ale nechsta sa niekto niekedy najlepsie cez letne prazdniny do Disneylandu? By som chela malu zobrat ale samej sa mi nechce :slight_smile: ....
9. únor 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, tak manzelova mutuelle nam da 416eur za narozeni :grinning: ted uz jen ta moje
9. únor 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rosny teda ty mas svoj osobitny mutuelle alebo si napisana na manzelovi? Vy ste sa boli pytat osobne?
9. únor 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny asi sa mi to trosku poplietlo :frowning2: , ups. Ten mutuelle je banka? :sunglasses:
9. únor 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza To je pripoistenie ked chces aby ti preplacali tvoje zdravotne naklady na 100%, kedze secu preplaca nieco len na 60-70%.
@rosny No super :slight_smile: esteze ste sa o tom dozvedeli ze? my sme stale tam nevolali, drahy nema cas :confounded: tak snad zajtra. A ako ste o to poziadali, stacil telefonat? Inak som pozrela na nete ameli.fr a tam v nasom comte mam napisane ze priatel ma ale ze ja ziadne mutuelle nemam :angry: wtf. Sme tam obaja... este aj to ze adresa nie je spravna ci co, a ako by nam asi posielali postu???!! to iste nejake chyby na CAFe ze odkedy je priatel zamestnany...taketo chyby dolezite by podla mna mat nemali :zipper_mouth:
9. únor 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte, neviete mi niektora poradit co na stranke CAF znamena Quotient familial? dakujem pekne za radu...
9. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika tie chyby si oprav sama moze spekne vo svojeom konte na caf zmenit adresu vsetko aby vsetko sedelo.. :wink:
@nikulqa to je vypocet caf , j eto potreben pre skolske druziny a jasle aine podla toho sa pocita kolko budete platit za jasle, halte garderie jedalen a ine aktivyty deti je to dane co deklarujete teda vasimi danovym priznanim :wink:
9. únor 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no my este deti nemame...cakame stale uz 4 mesiace ci nam schavlia prispevok na byvanie alebo nie a tak predtym sme tam mali napisane indisponible a teraz je tam suma v eurach,tak som nevedela co je to...dakujem za info
9. únor 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza @huterika presne jak pise huterika
Jinak ja pracuju, takze mam svou vlastni mutuelle, jen jsem do ni jeste nevolala. Kazdy den si rikam, ze tam musim brnknout. Jinak mm psal, pac nerad vola, ja zas rada volam, pac se muzu poradne zeptat, takze budu volat. Normalne se zeptam, ze jsem slysela o prim za porod a za svatbu, tak jestli neco takovyho u nich je. Mutuelle davas nemaly prachy, takze se neboj se zeptat. Kdo se nezepta, nema... :wink:
Pokud jste oba na jedny, tak to dostanete jen jednou.
9. únor 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rosny Jj no myslela som si ze asi len raz. Len neviem ci to nie je dane aj tym ako dlho v tej mutuelle sme... kdesi som citala ze 10mesiacov... no a to asi nebudeme splnat, kedze sme tam asi od septembra/oktobra tusim :unamused:
9. únor 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek