• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@huterika toto v bežnom obchode nenájdeš, ale s trochou šťastia natrafíš na nejaký kamenný obchod, kde by ich mohli mať.... alebo možno v Auchane. Prihoď si ich k nejakej objednávke, myslím, že napr. BBauNaturel má poštovné od 35€ zadarmo.. ja u nich kupujem eko jednorázovky.
11. únor 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ak som citala dobre tak az od 65 eur je zadarmo. No skusim ich pozriet niekde aj v kamennom obchode. S tymi eko jednorazovkami si spokojna? oplatia sa viac ako normalne pampersky atd. ci len chces pomoct prirode :slight_smile:
11. únor 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika aha.. tak to som asi vymákla nejakú akciu :sweat_smile: Ja kupujem Nature Babycare, majú ich práve v Auchane a sú to jediné eko plienky, ktoré mi vyhovujú (na Slovensku kupujem Bio Babylove), lebo sú kvalitou (aj cenou :grinning:) porovnateľné s pamperskami. Napr. Carrefour má tie najhoršie eko plienky, aké som kedy videla, tie, čo si vyrába auchan som ešte netestovala, ale cenou sú myslím ešte o pár centov drahšie ako Nature Babycare, tak nie som veľmi motivovaná.
Pampersky sú hlavne plné chémie, vyrábané z ropy, používajú zákernú mediálnu kampaň (vakcína pre Africké dieťa za balíka plienok) a ekoplienky sa za tie 4 roky, čo sa o ne zaujímam, slušne vyšvihli, cenou sa vyrovanli tým ropným značkovým... samé plusy :slight_smile:
11. únor 2012 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza precitala som si tie clanky - neviem ci si tym nadviazala na nejaku predchadzajucu diskusiu, lebo nestiham citat, ale napisem za mna - absolutne suhlasim s tym, ze je to ako stredna skola bez maturity - teda hocvorim zo svojho pohladu. Na porod som sa pripravovala co "najprirodzenejsim" sposobom, ani vo sne mi nenapadlo, ze prave ja budem musiet ist na cisarsky. Okrem vytlacenia babatka som si odkrutila vsetky bolesti az po uplne caste kontrakcie, takze este aj toto :( Ked som pocula gyndosa povedat, ze sa ide na cisarak, tak to v tej chvili bolo pre mna ako totalne oslobodenie z toho vsetkeho, ale este aj teraz po dvoch mesiacoch s tym nie som uplne vyrovnana a neviem ci budem. Jasne, ze v principe to nie je podstatne a neskrabem si masochisticky tuto bolacku, je to len niekde na pozadi v mozgu. Jednak cisarsky beriem ako moj neuspech, neschopnost porodit vlastne dieta (viem, ze je to megablbost, ale tak to citim) a co sa zhoduje s tym clankom - citim sa strasne ochudobnena. Pre mna bol najprijemnejsi pocit z celeho porodu, ked mi pichli spinalku a mne sa prudko ryclo stratili bolesti do nenavratna. A to je strasne smutne, ze vrcholnym zazitkom nebolo vytlacenie babatka a pocity, co zrejme prichadzaju potom - ten smiech cez slzy. Pre mna to bolo take nejake strasne neprirodzene ukoncenie niecoho, co malo ist uplne inac. Jasne, ze som sa tesila, ked mi okamzite Juliu ukazali a ked mi ju mozno do dvoch minut dali ku mne, ale aj tak som bola len taky nejaky nezaujaty divak na predstaveni....hm, no ano, uz je von z brucha, fajn, ok.
Cisarsky ma asi svoje vyhody, nemala som ani ja ani Julia po nom ziadne komplikacie, usetrila som si mnohe bolesti, ktore asi maju zeny po natrhnuti, alebo siti, ale netesi ma to, ze som rodila takto. A mimochodom bola to akutna sekcia kvoli nepostupujucemu porodu. Plodova voda mi odisla v nedelu a cisarak bol az v utorok, zistili mi nejaku infekciu (vraj po odteceni sa musi porodit do dvoch dni, neviem, ci je to tak, alebo blabol) a navyse bola Julia 3x obtocena pupocnou snurou, takze preto nemohla vyst a rozhodnutie padlo, ked sa jej zrychloval tep Takze som vdacna, ze to dobre dopadlo, ale .....
No ale som si zafilozofovala :astonished:
11. únor 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600 kedze som aj ja rodila dvakrat cisarsky a citam ta tak ti napisem ze plny suhlas tak podobne som sa citila j ja po prvom porode teda cisarskom trvalo to asi 3 mesiace potom ma to preslo hlavne vdaka mojej lekarke a mojej znamej ktora ma odblokovala od toho ze j eto oje zlyhanie na moje nestastie nemohla som kojit viac ako 2 mesiac to vazne neslo o to viac ze moji boli strasny zrosi, kazdy jeden uz po odchode s porodnice chcel vypit 100ml!! uznaj po tyzdni porode a cisarskom tazko budem stacit ich rytmu mala som dvoch silakov kazdy jeden cez 4 kila a 54 cm....
takze skoro som padla do takzvaneho baby blue, po 4 mesiaci som si povedala ze na rozdiel od inych matiek co rodili normalne nie osm na tom az tak zle a z emoje dieta je zdrave aizve takze na konci dna je to jedno!! hlavne z eje tu so mnou a ja nie som o nieco menje cenna matk ako ine!!!!!
tym ti chcem len povedat ze tiez som mala 16 hodinove kontrakcie ktore skoncili cisarskym, pato sa zasekol na 6 cm teda ja v otvarani a ani napriek vyvolavaniu silnejsich kontrakcii uz som nenastartoval co dodat pato bol tak unaveny ze zaspavala atak museli rychlo konat pre mna sok!!! taky ze som sa klepala cely cas od strachu ... ked osm otehotnela po druhy krat otazka bola hned u mojho gynekologa ako to bude bolo to na 50 % normal alebo cisarsky.. po 3 rokoch som prisla rozumne n ajednu vec icsarsky je uzasna vyhoda ja viem ze mnohe budete namietat nie j eto prirodzene, ale uzasna vyhoda rychle zotavenie a cele dookola som zabudla hned takze ja som boal skor na cisarsky hned ako normalny porod... lekar isiel v mojom priani ale nechaval otvoree;, stale opakoval opkial bud evsetko ok tak nechame volny priebeh ak nieco bude hned nevporiadku ide sa na vec... vyhoda ?? 9 mesiacov som boal psychicky pripravena na dalsi cisarsky brala som to tak prirodzene vedela som co ma caka.... ..
prisiel porod dostal som kontrakcie uplne sialene hned na zaciatku nepravidelne nastastie moja klinika je 2 minuty cesty autom takze ked sm eprisli sage femem hned pozreli a oznamili mojmu lekarovy moj stav.... ten sa rozhodol ze ide sa na cisarsky len som musel paockat prave jedn robil urgentny....
vysledok v klude osm pockal ahodiny za sialenych kontrakcii, s muzom ktoreho som riadne stipala :grinning: a na sale bol pri mne ruka v ruke ma drzala po prvy krat si preizl co ja po prvy krat ./. plakal kvoli mne a kvoli sebe :slight_smile: :grinning:
josh vysile rychlo a hned mi ho prilozili do narucia aj muzovho prvy pohlad mojho dieta bol so mnou tak dolezity!!!!! po prvy krat som to poznala tazke pre mna to bolo symbolicke ako normalny porod!!!! josh odisel s muzom v jeho naruci a so sage femme, muz ho mohol otriet sage femem len rychlo vycistila co mala a bol stale s muzom ; cakali na mna pokial ùma zasiju , , pokial som prisl ana izbu co netrvalo ani 1 hodinu uz tam na mna cakali obaja s muzom.. teda v muzovom naruci....
prezila som uplne normalny porod na ktory nezabudnem nikdy , s emocialneho hladisk a bol uzasny , a je mi jedno ze to bolo cisarsky bol to velmi emotivne.....
ps preco s alekar rozhodol ze bude cisasrky tyzdne pred mala som robene 4 ulrazvuk , specialny na kontrolu pretoze josh neschadzal dolu.. stale a n ubezpecenie lekar tusil co ja som nevedela nic mi nepovedal, zato mu dakujem , zbytocny strach!! pre mamicku , proste josh mal obtocenu pupocnu snuru preto neschadzal , normalny porod by urobil tazke nasledky , a zbytocne by som sa len trapila aj josh a na koniec by bol cisasrky... tazke zato mu dakujem... :wink:

co tym chcem povedat neboj chce to cas a uvidis casom uplne zabudnes na vsetko co sa tykalo cisarskeho si dobra matka a cas rany lieci ver mi.. :slight_smile:
12. únor 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600
@erikasadek dakujem dievcata za reakcie. Presne o to mi islo. Podnietit Vas, ktore mate porody (aj tie menej "prirodzene") za sebou o zdielanie vasich skusenosti.
12. únor 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek Veru mas pravdu!!!!! Ono je to ine, ked clovek vie, ze to bude cisarsky, tak potom sa na to da mentalne nastavit.
Neviem posudit, ci ma cisarsky vyhody oproti normalnemu porodu, lebo zatial mam len jednu skusenost. Viem len povedat, ze je priepastny rozdiel medzi cisarskym tu a na SR, chvala bohu. Moja sestra je diabeticka, preto mala dva krat cisarak - nebola v celkovej narkoze a aj tak nesmela 24hodin vstat z postele (nepraktizuje sa to vsade na SR ale predsa).....
Som zvedava ako to bude po druhy raz, ale momentalne pod silnym vplyvom hormonov by som isla okamzite znova chcela otehotniet. Ale to bude asi tym, ze Julia este stale tak vela spi, asi budem inac hovorit o dva tri mesiace :slight_smile:
12. únor 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki presne toho sa obavam,ze v lete to bude o drzku, asi dam na tvoju radu:slight_smile:
Inak baby co objenavata zo sarenza, mali ste uz niekedy retour a ako dlho to trvalo? Lebo uz je to 13 dni co som to vratila a stale to vraj nedostali, vraj to bolo odoslane 7.2., teda riadne im to trva, uz asi nikdy viac...
13. únor 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan preto som ti ponukla pod s nalmi my v rade nestojime ideme prednostne ku kazdej atrakcii, takze za hodinu stiham asi 4.. :wink:
13. únor 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ahoj. Dakujem ti za tu IP. Pomohla. Si zlata. :slight_smile:

Co sa tyka tych Pampersiek. Mas pravdu. Momentalne ich este pouzivame, ale tiez mi doslo ze to nebude vsetko OK lebo vzdy ked sa maly pocika, smrdi to ako fixky. :grinning: Jednoznacne chemia. Takze este dopouzivame co mame a potom urcite prejdeme na nieco prirodnejsie.
Pri prvom synovi som tiez pouzivala Pampers ale veru nesmrdeli tak ako tieto teraz. Pokazili sa.
13. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 Teraz mas pocit ze okamzite druhe ale pockaj kym ti Julia zacne chodit. :grinning: :grinning: :grinning: Moj Andrej zacal v 12 mesiacoch nie ze chodit ale doslova behat a bolo po cuti na druhe. :grinning: :grinning: :grinning: AAAAAle sandujem. Ja som si kazdopadne najprv chcela uzit toto prve a potom mat druhe. Ale uznavam, nie som dobry priklad, lebo u nas je ten vekovy rozdiel az prilis velky. Teraz lutujem ze sme sa pre druhe nerozhodli skor. No co uz. Dufam ze este stihneme tretie :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby......volala som na tu ambasadu a fakt tam treba prist osobne ak chceme poziadat o slovensky rodny list. Ide ma porazit. Ale bez toho nam ho nezapisu do pasu. A ten docasny cestovny doklad nam sice mozu poslat ale pre navrat zo SK do FR uz nemoze byt pouzity takze by sme museli ten slovensky RL vybavovat na SK a na to treba na SK ostat aspon 3 mesiace. Tak @efci ako sa to da vyriesit? Vobec sa mi nechce trepat sa teraz do Pariza.
13. únor 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek a mimo sezony stihnes mozno aj 7 za hodku, nie? :grinning: V kazdom pripade si mila ze si sa ponukla, budem na to urcite mysliet. ten prednostny vstup sa vztahuje na celu skupinu s ktorou si?
13. únor 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
baby poprosim znova o radu -
@simi251 atd., kedze sa o mesiac a pol stahujeme do domceka, realne uz pzoerame nove postele a madrace, jednoznacne sme za 160x200cm min. (to nie je ta ich krpata,ze? to je 140tka tusim...!), takze tu som nasla konstrukciu postele napriklad:
http://www.but.fr/produits/32835/Tete-de-lit-160-cm-MOON-38-092726-Noir.html
prosim vas, na to este musime kupit to ''sommier'' a na to madrac, vsak? Pytam sa ako debil, ale prvy x kupujeme MY postel! :grinning: To sommier je fuk ake kupime? Ci je lepsie to take drevene palickove, alebo existuje aj daco ine na takuto konstrukciu? (taka sa nam paci).
dakujem pekne
13. únor 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
alebo je lepsie kupit takto uz postel celu a do nej ide len madrac, ak spravne chapem:
http://www.but.fr/produits/34664/Lit-160-x-200-cm-EVO-3478L260-Blanc.html
merci bcp:slight_smile:
13. únor 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 posli maminu vo Zvolene na matriku s tymito dokladmi (vsetko stacia prefotene kopie):
sobášny list, vase OP, vase RL + RL dietata uradne prelozeny (toto original). Nech ti to tam odnesie, poziada vo vasom mene o vydanie RL a oni to urobia. Nam pred siestimi rokmi slovensky rodny list prisiel za dva mesiace. Ked budete vo ZV si ho vyzdvihnete (alebo ho daju aj mamine) a uz len maleho zapisete do pasu.

No a ak idete domov autom tak pre maleho cestovny doklad netreba, ak poletis tak chod na ´docasny doklad. O ten treba poziadat 14 dni pred cestou (radsej mesiac, aby to prislo postou) a k tomu treba poslat na ambasadu: 2 fotky 3,5x4,5, RL dietata francuzsky (netreba prekladat), kopie OP a RL rodicov, sek na 6,50€.

Inak ak by si chcela tlmocnicku, mam jednu fajn pani este z Toulouse, ty jej RL francuzsky posles len mailom, ona prelozi a posle ti to vsetko ako treba ku tebe na adresu. Póstou jej posles sek za preklad. Lebo mamina by mala robotu hladat vo ZV tlmocnika, co si pamatam ani nie je, je jedna fajn tiez v BB, ale to je zbytocne cestovanie.
13. únor 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan nie 7 nie :grinning: :grinning: mimo sezony tazko povedat my tam sme skoro kazdy vekedn uz 5 rokov a nepamatam sa aby bolo malo ludi ...; niekedy len ked je skaredo tak cakacia doba menej asi 30 minut....

ten prednostny vstup je dany na pata, kazda atrakcia ma urcity pocet ludi, nemo zoberie 3 ludi zo sebou musi byt pato vzdy s nimi inak to nejde.. alebo na niektore moze aj 7 peter pan let moze 3 tiez.. a ine takze v pohode... :wink:
13. únor 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 neviem, ako rýchlo to potrebujete, ale nestačí požiadať na slovenskej matrike o rodný list, na fr. ambasáde dočasný doklad a keď príde RL k vašim, tak šup s ním k policajtom?
Jedna úžasná tlmočnička bola aj vo ZV, ale už to nestíhala :slight_smile:

@gijar kým nemáš priamo pri popise napísané, že posteľ obsahuje sommier, tak ho potrebuješ dokúpiť. To prvé, na čo si dávala link, je len záhlavie, nie posteľ :grinning:
Ešte je jedna možnosť - sommier na nožičkách http://www.but.fr/produits/51920/Sommier-160-x-200-cm-DREAMEA-MEGA.html a na to rovno šupnúť matrac.
13. únor 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan jo byl byl..... :slight_smile:
13. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek
@alenka600
jezis cisarak mi tady nespominejte pro me je to nejhorsi bolest zivota a nejhorsi zazitek vubec....fakt kdybych mela rodilt znovu tak urcite zas prirozene....
13. únor 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 My sme na konzulate dali ziadost o SK rodny list pre nasu Lindu hned po porode (v polovici Augusta) a rodny list prisiel az zaciatkom decembra! Diplomaticka posta totiz este asi stale pouziva kone na prepravu a tak to trva kapanek dlhsie nez lietadlo/auto :slight_smile: Pri vyzdvihnuti rodneho listu nam na mieste zapisali Lindu aj do oboch nasich pasov. Da sa to ale vybavit rychlejsie priamo v SR ako ti napisala @efci . My sme ten doklad potrebovali kvoli ceste lietadlom. Autom by ste ale tiez mali mat nejaky doklad, kedze vas mozu napr. v Nemecku zastavit policajti (co radi na odpocivadlach aj robia) a skontrolovat doklady. Takze minimalne francuzsky rodny list by ste mali mat so sebou.
14. únor 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
@efci Kocky ano, taketo riesenie napadlo aj nas ale nebola som si ista, ci to napriklad moja mamina moze ziadat za nas vo ZV, ze ci to nemusime urobit my osobne ked ambasada to chcela osobne. Ale teraz mi jedna kocka ktora zije v Rakusku pisala ze to tak urobili aj oni, malicky sa narodil koncom novembra a uz maju RL. Vybavovala to jej svokra. Takze hned to idem dat prelozit, tu v Nantes je jedna slovenka vydata, ktora robi tieto preklady a potom to ihned posielam do ZV. A idem vybavit teda ten docasny cestovny doklad niekedy v aprili. Ved cestovat chceme az v juni, lebo Andrejko musi ist do slovenskej skoly. To som este zvedava, ci ho tu budu chciet pustit zo skoly uz zaciatkom juna.

Dakujem za rady, kocky. :slight_smile:

@efci viem ze si mi uz davnejsie pisala ze ste to takto vybavovai pre Patricka ale kedze to boo pred piatimi rokmi, mala som obavy, ci to nezmenili. Lebo napriklad pred 7 rokmi vobec nebolo treba ist osobne do Pariza stacilo vsetko poslat doporucene.
14. únor 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidzej Ano viem ze to trva dlho, v tom by ani tak problem nebol. Islo mi skor o to, ako sa vyhnut ceste do Pariza. :slight_smile: A myslis ze ked sa ide autom tak staci francuzsky RL? Nechcela by som niekde na nemeckej policii vysvetlovat cely den ze som ziadne dieta neuniesla. Tu cestu sme absolvovali uz 1000 krat a nikdy nas nikto nekontroloval ale nahoda je svina. :grinning:
14. únor 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan vdaka, uz chapem, uz sme sa rozhodli pre Ikeu, tam sa da kupit aj 180tka postel :slight_smile: :wink:
14. únor 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Netusim, co presne musite mat so sebou pri prechode cudzimi statmi, ale lepsie mat FR rodny list ako nic :slight_smile: Lebo potom sa uz tazsie vysvetluje, ze to dieta nie je unesene ;) Tiez sme uz isli velakrat autom a Nemci nas kontrolovali len raz, ked sme mali auto po buracke (cize sa im nezdalo na prvy pohlad) :slight_smile: No ceste do Pariza sa zial vyhnut neda. My mame na konzulate sice dobru znamu, ale ani to nam nepomohlo - bolo treba tam ist osobne. My to vsak mame do Pariza len 30km, takze to nebolo az take tragicke :grinning:

@gijar Hlavne si kupte kvalitny matrac. Clovek prespi tretinu zivota a na posteli sa naozaj neoplati setrit. Neviem, ako to robi Ikea, ale niektore obchody ti aj zoberu matrac do 14 dni nazad, ak sa ti na nom dobre nespi.
14. únor 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidzej
môžem ti posunúť 100% overenú info, že diplomatická pošta s koňmi už dávno skončila :slight_smile: DP síce nechodí ani sa neposiela každý deň, ale nejaké veľké lehoty to tiež nie sú. Možno bude skôr zádrhel v osobitnej matrike na SR, ktorá má lehotu na vybavenie až 3 mesiace a keďže toho majú stále veľa, blíži sa vybavenie slovenského RL ozaj skôr k deadline
14. únor 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar My sme kupovali postel 160x200 v BUTe a dufam ze kvalitny matrac teda podla tej ceny by mohol byt :grinning: , kedze bola vyssia a aj zvlast sommier na nozickach. Chceli sme kvalitnejsi matrac ktory sa velmi nepohne ak ten druhy nan skoci alebo sa otaca, kedze priatel je tazka vaha a aj vysoky :sweat_smile: Tak sme tak poskakovali po posteli a skusali a zdalo sa nam to tam fajn, len teraz ako som tehotna sa budim dost, takze to matracu nepripisujem. Zatial sme spokojny. Mame tento sommier a dolu su aj obrazky matracov k nim: http://www.but.fr/produits/32536/Sommier-160x200-DREAMEA-TALISMAN.html
14. únor 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja zas kone muzu stale potvrdit, loni nam sami na ambasade doporucili, at si radsi zazadame sami v CR, nez to posilat pres ne, pac to trva desne dlouho :wink:
14. únor 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny a tak nejaké kone sa v diplomacii nájdu (asi ako všade) :grinning: neviem, ako na českom veľvyslanectve, u nás chodí DP tak raz za 10 dní, podľa toho, koľko sa toho nazbiera alebo či je niečo súrne. A približne rovnaká lehota zasielania DP je aj opačne - zo SR sem. Ja len, že možno to nebude len frekvenciou DP...
14. únor 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Netusim, cim to presne je, ale napr. nas rodny list bol vystaveny na matrike v Blave tusim niekedy zaciatkom oktobra (ziadost podana v auguste v Parizi) a prisiel nazad do Pariza az zaciatkom decembra. Cize 2 mesiace sa to tulalo niekde medzi specialnou matrikou a MZV, ci odkial to vlastne DP ide :slight_smile: Alebo na matrike funguju tak, ze mozno len v jeden den v mesiaci prijmu/odoslu ziadosti. Ak datum presvihnes o 1 den, cakas dalsi mesiac :slight_smile: Kazdopadne, je to divne, ze to trva tak dlho.
@zuzao Ty robis na SK ambasade?
14. únor 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek