• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@erikasadek a nevies som nasla na nete stranku ze sa da kupit listok aj cez internet a nemusime stat potom v rade,je to lepsie alebo nie je vzdy tam taka dlha rada na listky?...ja budem v Parizi 1x v zivote ,bol to moj detsky sen odmalicka dostat sa tam,sice zijem vo Fr uz 2 roky nevysiel cas,takze sme si povedali ze teda uz konecne pojdeme...uz sa tesim....a co tam este take stoji za pozretie ,ktore ty odporucas?
22. únor 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa v rade kde na metro?? nie neblazni ani 3 minuty a budes mat listky v ruke , v parizi je toho vela zalezi co chcete vidiet tu ked zijes stale nieco spoznavas...
urcite operu si prejdite a zaroven zajtite si hned do la galerie la fayette.., louvre kazdu p^rvu nedelu je zadarmo... prejdiet sa po champs az po place concorde.. a budete zniceni.. :grinning: la defence si tiez vyjdiet hore a popozerajte stoji zato... zbytok je toho tak strasne velaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!
22. únor 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa My sme vzdy kupili cez internet listky a vytlacili doma a potom ukazes len listok s kodom, je to urcite rychlejsie ides do inej rady ako ludia co si kupuju listky prave na mieste. Takze ja urcite odporucam :wink: Ono dolu sa necaka az tak dlho ked mas listok,no cakali sme potom aj polhodku, v rade na vytahy ked chces ist hore, tak tam je treba sa ponahlat a dobre sa obliect, kludne aj capicu, kapucu my sme teda v auguste boli a taka kosa nam bola, takze ked tak hodit potom do batozku :wink: Pre mna osobne bol lepsi zazitok ist az po vrch (aj tie presklenne vytahy) :slight_smile: uz ked si tam a neplanujes chodit do pariza kazdy tyzden :wink:
22. únor 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa nebo bych doporucila parkoviste na stanici metra Vincenne, pry je zadarmo, mate to pri ceste z Metz a jezdi tam odtud taky RER A. Jak pise Erika o galerie la fayette (neni to jen obchodak, venujte poroznost hlavne stropu!), vylezte po schodech az uplne nahoru, az se dostanete na strechu a budete mit super vyhled na Pariz, jen smer Montmartre neni videt a je to zadaco. Na vyhled je jeste skvela Tour de Montaparnasse, lidi ji moc neznaji a kazdej se cpe na Eifelku. Mas 360° vyhled zevnitr a da se jeste vylizt az uplne na strechu. Co se pohybu po Parizi tyce, mrkni sem http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_22599/paris-visite/ ten listek se celkem vyplati, pac s nim mas docela hezky slevy a mas ho na cely den, nebo zalezi, na jak dlouho prijedete.
22. únor 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
@ikuza
To ja som riesila tie cistiace prostriedky :slight_smile:
22. únor 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tiež si myslím, že najkrajší výhľad na Paríž je z Tour de Montparnasse. A naviac tam nefúka, lebo vyhliadka je zvnútra. A ešte jedno plus, na fotkách odtiaľ mám aj celú Eiffelovku, čo z Eiffelovky nemám :slight_smile:
23. únor 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny na to parkovisko zadarmo sa velmi nepsoliehaj oni su skoro vsetky zadarmo prvu pol hodinu a hodinu apotom su platene.. skoro vsetci presli na platene parkoviska mesta neùmaju peniaze a tak sa zacala tazka doba a co s atyka parkovania.......

tour montparnase je super vec a super vyhlad.... ale povezd me si rovno kazdy sniva pson raz ist na eifelovku proste jedna s veci ktore kazdy musi ked je v parizi.. :wink: je vela veci ktore tu treba vidiet parky, muzea, ulice aine, versaiiles.. a ine.... :wink:
23. únor 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek tak treba u nas je parkoviste u nadrazi zadarmo a co vim, tak Pantin taky, podporuji tim tak, aby lidi vzali hromadnou dopravu

i s tou eifelkou ti budu oponovat :wink: mela jsem tu znamy, co videli tu prisernou frontu na eifelce, spokojili se s tim, ze ji videli, vyfotili se pod ni a pak byli radi, ze si v klidu prohlidli Pariz z Montparnassu :wink: ale kazdej turista je jinej :grinning:
23. únor 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny aj u nas bolo a j dookola ale vsetci prechadzaju na platene aby sa striedali miesta a aby mohli vsetci parkovat vzdy problem kde parkoavt ze?? a hlavne kasa je prazdna, proste vsetci prechadzaju na platene.. pomaly a isto do konca roka nenajdes nikde kde je zadarmo.. :angry:
23. únor 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek super, takze se vsichni zas narvou do aut, aby se nam lip dychalo :angry:

zaslouzila rodicko :slight_smile: pry tu davaji automaticky do ruky vyzivu, je to pravda?
23. únor 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek @rosny @nikulqa
My sme boli na eiffelovke v noci (pred polnocou este)a bolo to uzasne. Pred nami stali mozno len dvaja ludia, takze viac menej ihned kupene listky, ziadna tlacenica, sup hore, krasny vyhlad, svetla, parada. A je nadherna, ked je osvetlena.
23. únor 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 a vies kedy je pekna tiez 14 jula!!!! ohnostroje.. :slight_smile:
@rosny myslis kde davaju automaticky vyzivu??? inak ja som hotova vcera som bola spatom na operacii jeho nosnych mandli a jeho nosnej dutiny.. chudacik moj..... dnes je a tom ovela lepsioe vcera mi vracal 5 krat krv... bolo mi strasne.. inak som na seba hrda odsoferovala som si pekne cely pariz az do 16!!! rano a poobede v plnej premavke... :grinning: neviem preco uz nemam tak stiahnuty zadok ked idem do centra ako na zaciatku.. uz ani porte mailot mi nerobi problem pre tych co nechapu velky kruhovy tah... najnebezpecnejsie jeden s najnebezpecnejsich vo svete.... na champs a porte mailot.. dve jedno za druhym... :wink: takze parada...

inak skoncila som s chudnutim hlasim za 11 mesiacov 52 kg.. :slight_smile:
23. únor 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek jej, chudak malej, hlavne, ze je mu uz lip!!

no, myslela jsem, jakoze kdyz jdes rodit, ze ti frknout automaticky vyzivu do krve, to se v Cechach nedela.

k tomu rizeni, ja jsem na sebe patricne hrda, pac kdyz jsem zila a pracovala v Parizi teprve 14 dnu, poslal me sef do Val d'Oise a kancelar byla v jedny vedlejsi ulici vedouci k Champs Elysees, takze mi vrazil navigaci a jed. Stazenou prdel, ale musela jsem, Champs Elysee, viteznej, porte maillot a smer Roissy. To byla skola, ted uz mi nedela problem nic :wink:

velka gratulace k nove figurce!!!!
23. únor 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek blahozelam k chudnutiu :sunglasses: a syncekovi skore uzdravenie!
23. únor 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
babulky dakujem velmi pekne za rady velmi ste mi pomohli...prajem vam pekny dnik
23. únor 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
smiem sa spýtať, ako prebieha výber nosných mandlí tu? Oliver to absolvoval ešte na SR, tak len tak, zo zaujímavosti. Díky
23. únor 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa my sme dva krat parkovali priamo pred ceskou ambasadou,no sme si povedali;ze ked uvidia svk znacku pred ambasadou,tak si budu mysliet,ze riesime nieco vazne,ked sme tak odvazni :sweat_smile: A nedostali sme ani pokutu,papucu a ani nas neodtiahli :grinning: A na posledy sme zaparkovali priamo pri Eiffel,cca 200m odtial, manzel zobral z auta pred nami listok s pokutou,dal nam ho rovno pod stierac a vybavene :grinning: :sweat_smile: Vecer sme prisli po auto,pokutu vratili autu,na ktore bola vypisana a isli sme domov :sunglasses:
Inak sa to riesit nedalo;s parkovanim v okoli je to fakt zahul.....
23. únor 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evuliki ty brdo keby to dotycne auto odislo skor a nevedel ze dostal pokutu poviem ti zavarili by ste mu... chudak platil by neskor 5 krat viac len preto ze nevedel.. :grinning: :grinning:
@alenka600 dakuejm
@rosny aha uz chapem ano automaticky ti ide vyziva ano.. :wink: blahozelam mas pravdu ked zvladnes champs porte mailot a vitazny obluk tak odsoferujete vsade na svete najhorsie mate za sebou, pre turostou je uzasny zazitok vidiet parizske parkovanie, a soferovanie a maericanai navychadzaju s udivu;; :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@zuzao prebieha pod celkovou narokozou... :wink: ambulantne sme boli hospitalizovani, prisli sme na 7 rano a o 8 rano uz bol nozmi...a pod lazserom kedze mu robil aj nosnu dutinu laserrom.. :slight_smile:
23. únor 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
takže jednodňová chirurgia? že ste išli domov ešte v ten istý deň? v celkovej to robia aj u nás, O.má poslednú spomienku na to, ako sa so mnou hral s hračkami. Potom mu dali náladovku a už to išlo...

Inak, jedno parkovisko, také menšie, ale cez týždeň býva poloprázdne, je aj priamo oproti Ecole Militaire, na konci Champ de Mars. Je to na rohu Av.Suffren a Pl. Joffre. Je platené.
23. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ano zuzi , o 15 sme uz isli domov.. ako aj pri obriezke je to ambulantne.... rano prides poobede oddides;. :wink:
23. únor 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte neviete mi poradit, ake ockovanie by chcela po nas doktorka pri 2rocnej prehliadke maleho? nejak som jej neporozumela, kedze este po francuzsky dobre neviem , a ani mi nejak nepomohla carnet de sante a ani ten recept po nej neviem precitat :angry: dakujem..
23. únor 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova asi ROR??? v carnet sante si pozri do zadu posledne strany v zadu mas ockovaci kalendar... :wink: a este DTP ockovanie... :wink:
23. únor 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa ahoj, my sme boli autom v Parizi 3x a 3x sme parkovali v Boulognskom lesiku,v nedelu je samozrejme zadarmo, vzdy sme tam nasli miesto (len si ho treba zapamatat, je velky :grinning: ), je to ''cobydup'' od LaFayette a Vitazneho obluku a vlastne vsade odtial sa dostanes metrom :wink:
23. únor 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Dakujem za info...... ale ROR to nebude, to sme mali v januari . Do 15.teho mesiaca isiel podla slovenskeho ockovania... na SR mal mat dalsie az v6-tom roku. Tu mi doktorka tvrdila, ze druhu davku pichaju do 2. roku ..Tak mam z toho mis mas :confounded: . aj som pozerala v carnet sante, ale na nic som neprisla :slight_smile: Bud poslem muza do lekarne s receptom, alebo mu nakazem, ze ma zavolat doktorke a povedat jej, ze som ju nepochopila :slight_smile:
23. únor 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova to bude Pentavac alebo Hexa, tu sa pichá o jednu dávku viac - 2,3,4m a preočkovanie v 18m.
23. únor 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan uvidime v marci :slight_smile:
23. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova tvrdila ti spravne ror sa picha tu v 9 mesiaci alebo 1 roku a druha davka je v 18 mesiaci..

2 mois
- Diphtérie, tétanos, polio, coqueluche, hémophillus influenzae B (hib), 1ère dose.
- Hépatite B (1ère injection).
- Méningite à pneumocoque (1ère injection, vaccin 13-valent).

3 mois
- Diphtérie, tétanos, polio, coqueluche, hémophillus influenzae B (hib), 2e dose.
- Méningite à pneumocoque. (2ème injection, vaccin 13-valent).

4 mois
- Diphtérie, tétanos, polio, coqueluche, hémophillus influenzae B (hib), 3e dose.
- Méningite à pneumocoque. (3ème injection, vaccin 13-valent).
- Hépatite B (2ème dose)

6 mois
Grippe saisonnière (recommandé pour les enfants souffrant d'affections respiratoires, de mucoviscidose, de formes graves d'affections neurologiques et musculaires ou encore de diabètes de type 1 et 2).

9 mois
Rougeole, oreillons, rubéole (ROR) (1ère dose pour les nourrissons entrant en collectivité).

12 mois
- Méningite à pneumocoque (rappel).
- Hépatite A, pour les enfants dont les parents sont originaires de pays de haute endémicité.
- Rougeole, oreillons, rubéole (ROR) : 2ème dose pour les enfants en collectivité. Pour les autres, la première injection du ROR peut se faire à 12 mois, la deuxième entre 13 et 23 mois.
- Méningocoque C : une dose du vaccin entre 12 et 24 mois. Rappel jusqu'à 24 ans.

16 mois
- Diphtérie, tétanos, polio, coqueluche, haemophilus influenzae B (pentavalent, 1er rappel).
- Hépatite B (rappel).

Pour en savoir plus : Le calendrier vaccinal 2011 - Famili.fr

takze to bude pentavac.. dtp vakcina....
23. únor 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek si strasne zlata, ze si mi to takto nasla,ja to este skusim porovnat s SVK ockovanim, aby som vedela, co nas asi este caka... :slight_smile:
Co sa tyka jazdy po Parizi, klobuk dole.. ja sa priznam, ze nie som taka skusena soferka, ja mam stale problem sadnut za volant aj v Strasbourgu (ale asi skor moj muz ako ja :sunglasses: ) A pri tej spomienke o parkovanie v Parizi som si spomenula, ako som mm hovorila, ze naco kupovat nove auto , ked ideme do FR, ci si nepamata,ako sa v Parizi parkuje.. tu je to nastastie ovela lepsie :grinning:
inak super vysledok s chudnutim...
23. únor 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika vsetky tieto ockovania su povinne? vyzera to teda ze si z nasich deti robia cednik :grinning:
23. únor 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika znova jedine ockovanie je povinne v fr a to je DTP nic ine nie je na rozdiel od slovenska;.. tieto su len odporucane teda je to ockovaci kalendar ale nie je povinny.. :wink:
24. únor 2012 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek