• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
janka za to ze sa pytas tak ty najskor a po roku sa vystriedame :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2008 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak aj ja vám pridám svadobný :dizzy_face: http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbumID=33110
Tini, koľko je medzi vami rozdiel? u nás je to 9r, čo mi pripadalo zo začiatku ako ooooobrvoský rozdiel, teraz mi to už ani nepríde.
S tým D-čkom - ak k tomu bola taká čudná striekačka... skôr pipeta, asi to bol Uvesterol - robia ho aj ABCD aj výhradne D. My máme teraz kvapky s fluorom Zymaduo...

Baby, niečo vám ukážem.. fotky sa vám určite budú páčiť :grinning: http://www.digishoptalk.com/gallery/showphoto.php?photo=264111&ppuser=11376

Jáj - Finistére ja fakt koniec sveta.. Brest je aspoň relatívne veľké mesto, ale inak by ma tam nikto nedostala ani párom volov.. v Bretónsku sa mi zatiaľ najviac páčil Morbihan, ale ku Cotes d Armor mám zase taký osobnejší vzťah :dizzy_face:
13. únor 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak 'your herat is still in Slovakia'? Mine also :grinning: A fotka chutna :wink:
A mate kvapky Zymaduo... nam dala nieco tiez na Z... ale nejake pidi-tabletky, ze na cmulanie, krava, sa snad zblaznila, ma mu zabehnut a co potom? A v pribalovom letaku pisu, ze az od 2 rokov, presne kvoli riziku zabehnutia. Tak ich jasnacka nedavam. K tomu nam dala ten vit D a ja neviem aky!!! Nemozem jej zavolat, lebo mame velke antipatie voci sebe, jedna mudra a druha este mudrejsia :grinning: no ved ja sa nedam, ked mi bude hovorit, ze len 4x denne jest a k ekzemu sa ani len nevyjadri! Tak pojdem do lekarne a asi vypytam opat kvapky Fluorosterol, pride mi to bezpecnejsie ako cmulat Fluor a pit vit.D z pipetky.
U nas je 17 r, ked sme sa v Tunise zoznamili, tak ja som mu hadala tak max. + 8-10 r., je zachovaly :wink: Neprislo mi to ako velky rozdiel, snad az teraz, ze uz zacina byt lenivy :angry: a na vsetko ma svoju odpoved.
13. únor 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slovaci a Cesi, podte aj sem na Rivieru!!!
13. únor 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - myslis dojst akoze na prazdniny :grinning: - no -ale to nas tam vsetkych ako ustrazis ?:grinning:

baby - bola som na okruznej jazde tuto po pokracovacom mlieku - bez vanilinovej prichute - nasla som - ale zas ma odradila ta strasna cena - ze 2,2€ za liter!!!!!! - od candie Bio mlieko s ruzovym vrchnakom - takze na nho z hurta neprejdeme - moj prieskum este neskoncil - este tu mam na blizku super u, a potom (s autom - carrefour a auchan - tak to omrknem - co tam maju - ci uz praskove, ci hotove - lebo aj to mlieko z tej druhej lekarne je vanilkove :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. únor 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, prajem pekneho Valentina a vela lasky v zivote :slight_smile:
Ja idem dnes hladat nejaky mini CD lecteur (?) pre Alexa, mame tie CD od Podhradskej a Canakyho, pacia sa mi, tak nech mozme pocuvat, tazko budem stahovat velku vezu z dola hore a naopak a repraky na PC vecne strajkuju...
Inak viete co? Mam kamosku z BA, chodi tam do Materskeho centra s jej malym dnes uz 2-roc a chodi tam aj Maria Podhradska a robi hudobny kruzok s detmi, spievaju si a ze jej maly Simon sa pri spievani zrazu rozhovoril, nie je to super?
14. únor 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tu podhradsku mame aj mi, maly pocuva pesnicky este aj v aute :wink: a najradsej ma zenilo sa potovidlo :slight_smile: inak mam aj DVD bebe lilly a tam uci deti tancovat, je to super maly pocuva cele doobedie :wink: aj ja tie pesnicky uz poznam naspamat :grinning: ozaj presne za mesiac mame rocik :wink: a vy kedy tini ?
14. únor 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ak mozem, rada by som sa k vam pridala. Byvam vo Francuzsku od jula a nestretla som tu jedineho slovaka a ani cecha :frowning2: a tak ma potesilo ked som nasla toto forum. Prajem Vam pekneho Valentina.
14. únor 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitame dalsiu Janku (3.) v klube! Vy dnes cakate chlapceka??? Tak to asi mas ine starosti, vsak ? Kde byvate? Len nenapis, ze v Lyone :grinning: Aby si to nebrala v zlom, nejak sa tu rozrasta pocet Sloveniek zijucich v Lyone :wink: tak sme sa na tom minule chechtali, ze to zacina byt podozrive.
Adka, my 8.3. a Lucijina Leus 7.3. , to budu oslavy :grinning:
Tak uz mam taky maly chutny CD prehravac s radiom aj budikom z Darty za 29e, da sa, nie? Dnes vecer budu Uspavanky :dizzy_face:
14. únor 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babule :grinning: - tak som sa sem dnes vobec nedostala - a dokonca nam nesiel net :stuck_out_tongue_closed_eyes:
aj ja vitam dalsiu Janku (len ako sa tu budeme volat :unamused: ak tu mame dalsiu lyonskutiezjanku :grinning: )
tie pesnicky nepoznam - a ani autorku - ale ked budem doma u maminy tak skusim pokukat ze co to je - ja mam zatial iba take pesnicky a spievanky zo skolky (od nasej susedy ona je ucitelka v MS)

ako tak pozeram - tak cca od 3 tyzdne sa tu zacne buchat detskym sampanskym a ktovie kedy skoncime (len si budeme musiet dat pozor, aby sme obrazovku a klavesnicu neoliali :grinning: )

dobru nocku
14. únor 2008 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute divecata

janka vitaj - nie si nahodou z lyonu :grinning: ? len tak - pre statistiku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dufam ze ste vsetky prezili pekneho valentina, a ze ich budete prezivat este velmi velmu vela :wink:

pekny den vsetkym
15. únor 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe az teraz som si vsimla tinin prispevok :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2008 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéj, máme novú tvár :grinning:

No, Sára bude mať prvé narodeniny až o 8 mesiacov :grinning: ale prvým šampusom buchneme my (tým ozajským), v utorok mám narodky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tie vaše CD-čka absolútne nepoznám :sweat_smile: Teda ešte som sa o ne nezaujímala, tak šup sem s menami, vyšlem mamču, aby nám ich kúpila :wink:

Inak lezie sem na nás ďalší cyklón, tak sa "teším"... Zajtra asi plávať nepôjdeme (teda ja by som zrejme aj tak do bazéna navliezla, zase na mňa útočia kvasinky :confounded: Pred otehotnením som ich nemala ani raz, teraz už druhýkrát za pol roka)

Janka, držím palček pri pôrode, ten môj by som si v pohode zopakovala :grinning:
15. únor 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby sos :sweat_smile: mate niektora sedacku typu clic-clac? ak ano a menili ste niekedy potah alebo ako mam nazvat tu ich housse, ako ste postupovali, myslim merali ste sedacku alebo su housse na clic-clac univerzalne?
15. únor 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, neviem, co myslis pod sedackou clic-clac, to asi myslis vajicko (pre 0-13 kg), ktore sa v aute naklikava na zakladnu? Ja som take nemala :frowning2: ale vsimla som si, ze v obchodoch maju dalsie potahy a tie su univerzalne, ved vsetky vajicka maju priblizne rovnaku velkost.
Pocuvaj, to mam chapat tak, ze moje prispevky ani necitas, lebo sa neoplatia a rovno pises svoje ??? :grinning:
Tie CD su od Marie Podhradskej a Richarda Canakyho, uz ich je asi 5-6, Uspavanky, pre deti 1,2, Vianocne, krestanske pesnicky, v anglictine tusim (tak pisali kamosky), ja mam Uspavanky, su fakt nadherne, stare ludove v modernej a velmi neznej uprave, aj nove uspavanky, a mam aj 2 cd pre deti, take vesele detske pesnicky, vsetky poznas, ale keby si mala zacat teraz len spievat, tak nevies slova :grinning:
ja mam bohuzial vsetky cd len napalene a niektore presnicky mi riadne preskakuju :frowning2: ale aj tak sa nam pacia
15. únor 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie tini, to by som si v zivote nedovolila :astonished: :grinning: :zipper_mouth:
to len som bola taka natesena ze je nas zasa o jednu viac ze som prispevky len tak preletla a napisla svoj a potom som si ich detailnejsie precitala a skoro som sa nahlas rozosmiala co je nebezpecne nakolko som v praci a mame spolocny velky kancel pre celu firmu asi by bolo tazke vysvetlit co mi je take smiesne na stabilizatoroch mobilnych zeriavov s ktorymi sa prave borim :sweat_smile:
nie clic clac je normalna sedacka-gauc alebo ako chces ale jednoduchym klik a klak z nej urobis postel plus ma ulozny priestor a zo vsetkych sedaciek na ktorych som v tejto krajine sedela je najmaksia a najpohodlnejsia, ale strasne rychlo sa na nej derie ten potah takze menime a netusime ci je univerzalny :sweat_smile:
15. únor 2008 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - my sme clic-clac mali - taky ten najobycajnejsi - a v tej kategorii su tusim vs rovnake - ale svokra maju taky lepsi - a tam je aj obliecka o nieco vacsia - kedze tusim aj plocha na spanie je o nieco malo vacsia ako ten nas stary a hlavne ich matrac je ovela hrubsi
myslim, ze ked pomeras potah - tak tym nic nepokazis - alebo ked si pamatas vyrobcu - tak skus od neho - urcite robi aj nahradne
a este jedna pikoska ten nas clic-clak potah som uz nevedela vycistit - tak reku zajdem do pressingu- ze za kolko - tak vraj za 39€ - a potom mi svagrina vravela - ze kupili (tusim z dakeho katalogu) novy za 38€- takze som necistila :stuck_out_tongue_closed_eyes: - najprv som ho prekryla dekami a potom sme kupili novy gauc (ale uz nie cc) :wink:
15. únor 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne :fearful: ale som blba co? pomerame potah a budeme hladat taky isty, dakujem.
no vies my sme nas dali cistit uz asi 3x a tiez za nemaly peniaz nakolko je to este podivane tou penou aby bola pohodlna sedacka/a housse co som pozerala stoji viac ako cistenie/ ale zakazdym ked ho vycistilli tak bol sedivsi a sedivsi az je vo faze kde je na nom uz parmanentne postel takze nevidno housse - no a kedze sme sa rozhodli pre ten mezanin ziska znovu svoju povodnu funkciu sedacky a ked som vcera kontrolovala stav potahu skoro som odpadla, takze sme a la recherche de housse :sweat_smile: a tak sa ponahlame ze uplne lokicke a sikovne riesenia ako omerat povodny potah nam ani jednemu nenapadlo :sweat_smile:
Dakujeeeeem :wink:
15. únor 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen :pensive: ved sa mi to zdalo divne, ze by si zrazu uvazovala nad detskymi autosedackami, ale som si myslela, ze mozno chces niekomu poradit, tak sa nas pytas...aspon vidno, v akych dimenziach pracuje moj mozog :confounded:
takze odpoved na tvoju otazku nemam, hoci taky klik-klak gauc mame akoze v 'hostovskej' izbe, ktora teraz sluzi ako herna pre Alexa a aj ako spalna, ked vymysla v postielke, tak na roztiahnutom gauci chrnime spolu. Mame to permanentne roztiahnute a dala som len tu 'hygienicku' podlozku-plachtu a na to normalnu bavlnenu, potah zatial drzi, neporadim.
Inak ja ked som dnes citala prispevky, tak som sa tiez chechtala, ze sme vsetky 3 po sebe narazali na 'janky z Lyonu' :wink:
no jo, prave som zistila, ze vcera femme de menage zhodila zo steny 1 obraz, taky mlainky, je v Alexovej izbicke, dar pre neho k narodeniu, a poskodila ram. Uz ma fakt s...., v lete sme kupili novy vysavac, z rucky odlomila malu cast, poskodila zehlicku-davala ju stale platnou na kovovu cast prkna, minule rozbila 1 pohar-taky prave nie prave seriovy obycajny, mala som v nom kvietok, a vcera ten obraz. Uz sa s nou v pondelok porozpravam :angry: najradsej by kecala, chodi vzdy neskoro 10 min, kazdu pol hodku ide na zachod a pritom nepocut splachovanie a ta jej robota nestoji za nic :angry: akurat so zehlenim mi naozaj helfne. Rozmazne po vani cistiaci prostriedok, takze ked sa dotknem, citim to, ale co z toho, ked vana ostane spinava...a vsetok nabytok demonstrativne popresuva, aby sme videla, ze aj tam a za upratala. :angry: :rolling_eyes:
15. únor 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéjda, o housse na clic-clac mi ani nehovorte! Tu nie sú pressingy (teda doteraz som žiadny nenašla) a keď sme zababrali, tak som to vyprala vo vani a šupla do sušičky, lebo z toho vkuse tiekla voda :sweat_smile: no tehotná som bola, tak mi to nepálilo. Tak samozrejme v sušičke je na to málo miesta, prepáli sa nám kúsok tej peny (ešteže sušička prežila) a ešte nám to zafarbilo celý poťah :angry: Tak sme kúpili novú takú neserióznu housse (za 12 eur ale fakt šmejd) na zakrytie a keď budem najbližšie objednávať v redute, kúpim novú housse :grinning: Tá naša sedačka je z Conforamy a keby som kupovala nový poťah u nich, tak nás stojí takmer toľko ako nová sedačka (200!!!€)
15. únor 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taku fajnu babovku som upiekla, aj by som vam dala ochutant :wink: Idem si dat slofika, vsetci chlapi uz spia a mna boli strasne hlava, asi sa meni tlak alebo co, Dolipran nezabera a ine nemozem!!!
15. únor 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
to bihan: no super lucka uz som si myslela ze som na hlavu ale aj ja som nasla housse iba okolo 100 az 150 euro a novy klik klak 300, co mi pride dost od veci.
posli mi prosim do IP link na redutu ak sa ti bude dat skusime daco vymysliet.
doparoma tak ma mrzi ze ta "nasa" Francoise Saget nedodava na reunion prisli nam tie obliecky co som ti spominala. Uzasne, som necakala ze budu az v takej kvalite a za obliecku na perinu 2 obliecky na vankuse oblecku na traversin, 2 kusy ortopedickych (sa tvaria ze su ortopedicke :sweat_smile: ) vankusov + sada uterakov 2 osusky 2 uteraky a 2 rukavice a este 3 sady utierok sme platitli okolo 150 euro, dostali sme k tomu sadu hrncekov a kovove plechovice na kavu a tacku a postovne za darmo :astonished:
uz som zlanarila aj janku z lyonu-venissieux /len sa musime s alom zmobilizovat :sweat_smile: /.
15. únor 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co je to ta Francoise Saget? Hm, mne by sa tiez pacilo tolko veci za rozumnu cenu, a este aj kvalitnych, ako pises. My sme sice stale nenasli spalnu, co by sa nam pacila, ale ani sme uz dlho nebolo hladat :dizzy_face: ale uz viem naisto, ze ked bude, tak vyhodim vsetko, co mame a kupime si nove, len nase, akoze zaciname spolu od zaciatku.
15. únor 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, byvame v Tours, nie je to velmi velke mesto a zacinam mat pocit ze sa tu nic nedeje :unamused: , ale to bude asi tym ze od januara som doma, pred tym to bolo lepsie to som aspon chodila do skoly na fr, kedze som sem prisla a nevedela ani jedine slovko po fr. S priatelom rozpravame po anglicky aj ked teraz sa snazim po francuzsky no vzdy sa to otoci na tu anglinu.
V stredu som bola na kontrole a SF ma potesila ze drobec je uz pripraveny ze to moze byt kazdym dnom, ale jemu sa nejako nechce :angry: ....Tak dufam ze ma to chyti tuto noc...
Porodu sa nejako nebojim ale to asi preto ze neviem co ma caka a spolieham sa na peridural :wink: .....Rodili ste niektora s periduralom??
15. únor 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaaaaaaaaaaaa este dakujem za privitanie :slight_smile:
15. únor 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
v tours sme mali klienta este ked som robila na slovensku :slight_smile:
15. únor 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Počuj, Jani, keby som ti poslala prašule, nepošleš mi to na Reunion? :sweat_smile: Inak minule som išla takmer so zoznamom do nášho miestneho Yves Rocher a skoro som padla na riť, keďže tu nič poriadnenajú a navyše to stojí samozrejme o niekoľko percent viac než v metropole :angry: ,
Teraz narýchlo mi to vyhodilo v Redute len túto, ale som si istá, že som ich videla aj lacnejšie
http://laredoute.fr/vente-housse-clic-clac-non-matelassee-la-redoute-essentiels.aspx?productid=324098764&documentid=207608&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12

Janka (nová) - teraz fakt už neviem, ako vás ideme rozlišovať, lebo ste navyše všetky Slovenky :grinning:, ja som rodila s epidurálkou, pichli mi ju, keď som bola otvorená asi na 4 prsty, už som nezliezla zo stola, ale vôbec mi to nevadilo, lebo mi bolo super, trošku som si pospala (chudák Jean-Yves vedľa na stoličke :sweat_smile:) a odpojili ma krátko po pôrode
15. únor 2008 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne, nejak to vymyslime, budem sa snazit byt na msn cez vikend a daco zbuchame :wink:

hej tu vec z reduty som videla, aj tak ze zatial najlacnejsia :grinning:
15. únor 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
3.Janka,; ja som mala tiez epidural, no samotny porod hrozny, ale urcite vrelo doporucujem epi :wink: Ja som nevzdelanec, kde je Tours??? Ale tusim nikde blizko nas (06) to nebude, tak som sa tesila, ze co ked nahodou... a zase nic. Vidim, ze si na tom s fr. este 'lepsie' ako ja , my tiez poctivo speakujeme,ale raz sa to zlomit musi, vsak? A bud rada, ze sa nic nedeje, este si to uzivaj, uz dlho take nebude s prckom.
No a pozerala som na tu FRanc.saget, tolko by som objednala...ale pockam az na novu spalnu.
Juuuj, a viete, kam pojdeme na predlzeny vikend? Do Annecy! Vsetci o tom spievaju, MM tam siel vlani na 1 svadbu, podla fr. zvykov dostali az vecer 1 aperitiv a tot vsjo :grinning: snad uz dovtedy bude alex chodit a tam si pobeha v parku pri jazere. Ale hlavne ze to je blizko Zenevy, tak tam pojdeme kupit Nestle mliecko :sunglasses:
15. únor 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám síce predstavu, kde je Tours, ale kde je Annecy? :sweat_smile: teda mappy.fr by to vyriešilo, ale nechce sa mi hľadať :grinning: Nás čaká v septebri tiež svadba.. tentokrát bratranca, ktorý ulovil na našej svadbe môj podväzok :grinning: celé to bolo zmanipulované (lebo svadbu plánujú už dlhšie) a môjmu chlapovi to nedošli :grinning: Tak mám pre nášho bobíka malé biele šatočky s modrými kvietkami, tak bude družičkovať :grinning:
Ozaj, kedy začínajú mimčá chodiť?

Lucija, práve som omrkla foto z osamostatňovania sa Lei a pekne som sa zabavila :grinning:

Jani, na MSN budem určite, je tu naprd počasie :sweat_smile:
15. únor 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek