• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@sue80 to je hrozne nemam slov ....po takovem zazitku bych zmenila dr....pokud to byl obvodak, sla bych k pediatrovi, jestli jsi rodila ve fr tak k tomu kdo vas videl pri prohlidce po porodu nebo staci zaolat do nejblizsi nemocnice a objednat se jen je problem ze pak cekas treba mesic......ja to mam tak ze na pravidelne prohlidky chodim k pediatrovi, tim si to jistim ze maleho vidi odbornik pres deti a na akutni veci mam fajn obvoddaka kteremu jen zavolam a za hodku dve muzu prijet....Je to trosku chaos no :sweat_smile:
24. únor 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@simi251 ahoj chtela jsem to taky tak udelat ze ho dam naockovat az v roce ale dr mi to dost rozmluvil. mame pentavac od ctvrteho mesice to je vse. uprimne o meningitide ani nevim. me dr rekl ze jestli nechci ockovat tak at si najdu jineho pak me vysvetlil neco o imunologii a radsi jsem do toho sla :slight_smile: ale mam kamaradku ktera ockovala az od osmnati mesicu a v pohode jen je treba s timdr promluvit...
24. únor 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Vdaka, musim najst nejakeho dobreho pediatra len ich tu v mojom okoli nie je vela. Teraz chodime ku generalistke.
Tiez som zvazovala ci jej tie ATB nasadit ale mala vysoku teplotu nad 39st. tak som sa zlakla.
24. únor 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sue80 kdesi som čítala štúdiu, že telo sa dokáže s baktériami vyrovnať aj bez ATB, len rekonvalescencia trvá dhšlie. Vo FR bol štandard predpisovať ATB úplne na všetko (antibiotiques, c´est pas automatique) a veľa lekárov to má tak ešte stále zafixované. Môj lekár ponúkal na Sárinu laryngitítu dve možnosti - buď klasika antibiotiká, alebo alternatíva v podobe vitamínov, grepového jadra a homeopatík. Zvládli sme to bez ATB, raz ich ale dostala, keď sa jej zápal nepríjemne presunul na priedušky.
Teplota sa zráža inak než ATB, ale chápem, že si sa bála.

@simi251 ja som sa nechala vystrašiť lekárkou a Marínu som dala očkovať v 3m.. dosť som to ľutovala, ale potom som aspoň medzi očkovaním dodržiavala odstup 3m a zvládla to skvele.
24. únor 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny vies mi odporucit nejaku stranku, kde by som si mohla o tom viac precitat? Ty chces epidural? Kedy mas termin? Mozno @bihan by vedela povedat svoju skusenost, kedze ona rodila bez epiduralu. Mas moznost odmietnut infuziu pokial nechces epidural?
25. únor 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Sue to asi nemyslela tak ze chcela teplotu zrazat antibiotikami. Aj ja som pred tym napisala ze ked nie je teplota tak ATB nedam ale myslela som to skor tak, ze ATB sa dava ked su teploty a neprechadzaju po 3 dnoch. Vtedy je predpoklad ze to nie je virus ale bakteria. A podobne je to aj s tou vasou laryngitidou. Moze byt virus alebo bakteria. Ak je virus tak ju samozrejme mozes liecit bez ATB. My sme este tu bakterialnu laryngitidu nastastie nemali takze sme tiez nemuseli ATB ale zato kortikoidy tu tiez predpisuju uplne bezne na to, ze?
25. únor 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gijar skus sa tam zaregistrovat este raz pod uplne inym prihlasovacim menom alebo klikni na ,, mot de pass oublie,, a oni ti poslu nove heslo alebo nejake docasne heslo.
25. únor 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251
presne tak predpisuje ATB aj naša generalistka. Prezrie deti, ak nič iné okrem teploty, príp. soplov nemajú, tak nás pošle domov tak akurát s Dolipranom a Pivalonom s tým, že ak teplota neustúpi do 3 dní, aby sme prišli potom. Iba raz dala ATB Simonke na otite.
Inak, nechápem, ako sa môže doktor pomýliť pri diagnostikovaní otite ak uško prezrie tým prístrojom so svetielkom, nie? A to by snáď mohol vidieť, či je zapálené / hnisavé... :confused:
A prístroj na CRP by som privítala v ambulancii aj ja, naša pediatrička na SR to má. Ale zasa táto tu nepredpisuje ATB ako vitamíny, tak ma to príliš netrápi.

Ja mám jednu otázku do pléna: číta tu niekto fr. knižky? resp. kupuje? Ja som si jednu kúpila vo FNACu, len tak na skúšku. Aj sa mi zdala najprv taká, že by som ju zvládla, ale keď som sa začítala, tak je dosť náročná na vocabulaire :sweat_smile: Sú tam také adjektíva, čo som ani v slovníku nenašla. Nemáte niekto tip na niečo ľahšie?
25. únor 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Ja by som tiez privitala ten pristroj na CRP kvoli tomu ze ta nasa generalistka raz na mna pozera ze naco som tam ked ma dieta ,,len,, 2 mesiace vkuse kasel a zelene sople a odmietne urobit vyter. A inokedy zase mi da hned ATB aj ked ma ,,len,, sopel. CHapes to? No kto sa ma v nej vyznat.
25. únor 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sem ešte hodím doplnenie koľko stojí to parkovisko takmer pod Eiffelovkou, čo som písala. Dnes som sa pozrela na cenník, keď sme išli okolo v rámci prechádzky. Takže 1hod = 3€; 2hod=6€ ; 3hod=9€ a tak sa to stále stupňuje. Max. sa dá zaplatiť na 24hod, potom sa dá prenajať miesto až na 1mesiac.
Nie je to závratná suma na to, že je to fakt úplne blízko Eiffelovky a miest tam bolo aj dnes kooopec voľných, napriek tomu, že je víkend :slight_smile:
26. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek nehnevam sa na nu, skor na seba, ze kvoli tomu, ze nepoznam dobre jazyk a ze mi to komplikuje zivot a ze je to len na mne aby som to zmenila:slight_smile:
@zuzhim zatial dakujem :slight_smile: ak by bolo treba a budem zhanat druhu doktorku,obratim sa na teba :grinning:
26. únor 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza podľa mňa sa dá s nimi na sále dohodnúť, hlavne ak nechceš epi ;) Napichnúť infúzku určite nezaberie viac času ako zavolať antesteziológa, keby to bolo rýchlo treba.
@simi251 kortikoidy mám v zásobe v lekárničke.. pre prípad, že by ju zas chytil taký nechutný záchvat, ako mala naposledy... chvála Bohu odkedy sme ich doniesli, tak sú tam... takže ani toto nemôžem (v prípade môjho lekára) potvrdiť. :slight_smile: A to Sára mala laryngošku minulý rok ja ani neviem.. 4x? teda minulý školský.. tento rok len raz.
@zuzao odporúčam napr. Kunderu, ale nie z prvých románov, ale z tých neskorších, keď písal už sám po fr (lebo prvé sú preložené a napr. Insoutenable légèreté de l´ être dala zo začiatku aj mne trochu zabrať).
Alebo mi ešte napadla knižka, ktorú som čítala na výške od Daniela Pennaca Comme un roman... už si nepamätám, ako to bolo s lexikou, ale viem, že som to prečítala jedným dychom.
26. únor 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan myslela som na teba posledne dni , ked pozeram spravy a hlavne ohladne reunion.. :wink:
inak videli ste dnesne spravy the artist film vyhral 5 oscarov, tesim sa ako male decko tento film si to zasluzil!!!! :slight_smile:
27. únor 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao presne preto som sa zapisala v kniznici :wink: Pozicala som si 4 knizky ,po troch tyzdoch vratila,3 z nich som nemala sancu rozumiet,ale jedna bola dost easy :sweat_smile: Jasmi si poziciava kazdy tyzden 10 knih,ona zboznuje citanie.
27. únor 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan tak s tou laryngitidou vidim ze nejsme sami :unamused: taky mam v zasobe kortikoidy a foukadla.... :unamused:

@erikasadek a co je to za film? a na twiilight si byla? slysela jsem bohuzel ze je to pry propadak ten posledni film.... a syn mi rozbil dvd prehravac tak u me skoncilo i domaci kino....
se v kine nebyla boze uz nekolik let fakt me to chybi!

a jak jte baby zvladly prazdniny s detma? ja jsem fakt rada ze to uz skoncilo je to zahul! varila sem po nocich abych se jim pres den venovala a to mam jeste stesti ze tu spala celou dobu sestrenka od m. a pomahala mi....
27. únor 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri my sme boli v sobotu Jasmi zaviest do Plzne,tam ju vyzdvihli nasi,prespali sme tam a vcera sme sa vratili. Dva tyzdne ostane mala na svk, ide lyzovat do tatier,do kupelov.... Ma taky program,aky by som aj ja brala :grinning: A o dva tyz. si ju ideme opat do Plzne vyzdvihnut :sunglasses: A o 6tt dalsie prazdniny riesime tak isto,plus cele letne. Uz je zapisana do skolky na svk,bude tam chodit na 4hod. Takze tento rok mame ako tak vybaveny
27. únor 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri the artist je francuzsky film.... ja nechdim uz 7 rokov do kina vsetko stahujem!!!!!!!! :grinning:
27. únor 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evuliki de kedy maju decka teraz prazdniny? dik
27. únor 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Juuuj tak to nie je bohvieco s tou laryngitidou u vas To nezavidim. A aku silnu mavate? Aj moj Andrejko ju mal par krat ale taku silnejsiu len raz, ze sa v noci zobudil a tako sa mu dychalo. vtedy som bola fakt rada, ze mam Solupred po ruke.
@meleri Noooo poviem ti, ze tiez som rada, ze prazdniny uz skoncili. Andrejko sa doma nudil, lebo som sa mu nemohla venovat tolko ako ked tu este nebol martinko. Ked sa nudil tak robil hluposti a ja som bola casto nahnevana a potom ma to vsetko mrzelo. No hroza; Hlavne prve dni to bolo hrozne. No a teraz ked je zase v skole, tak mi je za nim smutno.....no proste clovek si nevyberie. :slight_smile:
27. únor 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Jaaaj este som zabudla......ja som tiez bola take laryngitidove dieta. Nebola som casto chora, len tak raz dva krat do roka ale vzdy v oktobri ked sa zacalo v panelakoch kurit, chytila ma laryngitida. este aj v puberte. Prestalo to az po prvom tehotenstve. Ale predtym si pamatam ako som v noci stala pri otvorenom okne a dychala a bolo mi do revu. Mne vzdy na to pomohol Calciovy sirup a Bromhexin. Andrejkovi som davala Aerius uz vzdy vecer ked som pocula ze zachripol, aby ho to nechytilo v noci. A ked bolo fakt zle tak ten Solupred zabera rychlo. Ked bol mensi tak mal aj Celestine alebo tak nejako sa to volalo.
27. únor 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky este sa vratim k tym ockovaniam. Zajtra by sme mali byt ockovani hexou plus Prevearom. Ale neviem ci tam vobec pojdem. Nie som radikalne proti ockovaniu ale nie je to vela tieto dve vakciny v jeden den? CHcela som dat en tu hexu ale doktorka nechcela, ze to sa robi naraz a bla bla bla. Lenze ja nechcem naraz. Myslite ze je v tom rozdiel? Mam trvat na svojom? Co je lepsie? Nemam toho az tak vela nastudovaneho o tom tak budem rada ked poradite.
27. únor 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 nemusis asne ze nemusis, a vobec vakcinu donesies ty tak dones len hexu i ked je skoda ze davs hexu. al eto uz je moja poznamka prepac... a prevnar donesies za mesiac lekarka ta nemoze nutit a je to.. :wink:
27. únor 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza zone A prave skoncili prazdniny (sem patrime my), zone B zacali teraz a budu ich mat 2tyzdne a zone C zacal druhy tyzden prazdnin ;)
27. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evuliki to je super my neco takoveho planovali pro sama ale jeste mi prijde ze je na to maly aby byl beze mne a muzu se zetptat kolik je tve dceri? to jste dobri ze ji ta daleko vezete pani! no my jsme zacli vyrizoat pasy ze aspon potom tam budou moci litat s pruvodcem.

@simi251 hele tak to same jsem mela ja radil jak tajfun ja s e na neho nastvavala a pak me to mrzelo. je to naprd takove dlouhe prazdniny kdyz je zima....

a jak jsou na tom vase deti recema? muj syn se konecne rozmuvil obema recema ale mota vsechno dohromady. v cestine ma silny fr prizvuk a nekdy ve fr cesky...tak by me zajimalo jak to mate vy? a co vy se starsima detma, ucite je slovensky cist a psat? jak na to vlastne? me prijde ze toto asi nikdy nezvladnu ucit ho ceskou gramatiku a ze budu rada kdyz se domluvi nebo si aspon neco precte....
27. únor 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek jo a ten twilight si videla? dokonce to nekdo prekrtil na twatlight :zipper_mouth: :confused: skoda ten prvni byl super i ten druhy jeste.....
27. únor 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza ja si zadala do googlu perfusion accouchement a precetla si par diskuzi. JInak epi nechci a termin mam 13/4. Mluvila jsem ted o we s kamaradkou a treba vyzivu nemela, takze asi spis zavisi od porodnice. Nebo az pujdes na rdv s anesteziologem, tak se ho zeptej, jak to u ncih chodi.
27. únor 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek firma meho manzela odesila nelegalnim stahovacum dopisy :grinning: :grinning: :grinning:
27. únor 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek A co je lepsie ako dat hexu? Lepsia je len 5 kombinacia bez zltacky myslis? A ked dam hexu a prevenar osobitne, je to setrnejsie pre organizmus? Nepaci sa mi to v jeden den naozaj. Dokonca ten prevenar som si nie ista ci nie je zbytocny teraz. Mozno az pred nastupom do kolektivu. No a doktorka mi povodne chcela dat aj BCG ale potom som ju vyviedla z omylu, ze SK je v tomto smere riskantne. Lebo ona na mna zacala ze ked sme z vychodu, tak ze treba aj to.
27. únor 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nasej J. ma 4,5 roka :wink: A problem je v tom,ze sama moze letiet az od 5 rokov,tak do vtedy to musime riesit velmi komplikovane,ze ju zavezieme,alebo sem niekto prileti a spolu s nou odleti na svk.... Este pol rok a potom bude mlada dama lietat sama :sunglasses:
28. únor 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Wow obdivujem. Moj A. ma 7 rokov ale sam by urcite nechcel letiet. Uz ho vidim. On je taky bojko. :slight_smile:
28. únor 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek