• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
@simi251 ako ja netvrdim,ze nasa bude skakat od radosti,ze bude cestovat sama,lenze ona zboznuje svk a tak to urcite pretrpi. A uz vie,ze dostane svoju letusku,co sa bude o nu starat cely let,tak zatial to berie v pohode
28. únor 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 napisla si presne co stal etu tvrdil lekari tu ked zisti aze sme odkial sme tak chcu hned ockovat pretoze beru ako rizikove krajiny bohuzila maju to v smerniciach!!!! lepsia aspon ked uz chces tak len pentavac.. bez zltacky.. :wink: a prevnar ako som ti pisala nutit ta nemoze , pretoze nie je povinny takze nemoze do teba tlacit aby si ockovala zabudnite babule na slovensko!! tu ked nieco nechcete tak im to dajte slusne!!! vediet a oni to prijmu.... ak budete len prisluchat co vam povedia tak oni to beru za vas suhlas.... :wink:
@rosny verim z eposielaju ale vies ja nestahuje cez torrent a ani na francuzksych serveroch :grinning: :grinning: v tom je ta pointa pokial stahujes na zahranicnych tak francuzske prava na mna nemozu, netreba sa nikde registrovat pravidlo cislo 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja stahujem moja 10 veci denne uz rokya av tom to je vela ludi sa necha nacapt lebo sa registruju na torrente, alebo inych strankcah vraj zadarmo zadas vsetky udaje , a servery su fr!!! jasne ze hned zasvietia!!!! :wink: inak medzi nami moje meno a tc cislo mu nedavaj.. :grinning: :grinning:
@meleri jasne z evidel av den ked ani este v kinach nebol :grinning: :grinning: bolo to ine pomale ale ja osobne som neboal taka sklamana... bolo to ako to nazvat viac poeticke , nebol boj ani akcne sceny asi preto sa niektorym nepacilo... cele to islo okolo ej tehotenstva!!! az do.... nebudem hovorit ako skoncila ta cast.. :grinning: ale cakam netrpezlivo na jej druhu cast/.. :wink:
28. únor 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak znova.. @simi251 napisla si presne co stale tu tvrdim lekari tu ked zistia ze odkial sme tak chcu hned ockovat pretoze beru ako rizikove krajiny bohuzila maju to v smerniciach!!!!
lepsia aspon ked uz chces tak len pentavac.. bez zltacky.. a prevnar ako som ti pisala nutit ta nemoze , pretoze nie je povinny takze nemoze do teba tlacit aby si ockovala.
zabudnite babule na slovensko!!
tu ked nieco nechcete tak im to dajte slusne!!! vediet a oni to prijmu.... ak budete len prisluchat co vam povedia tak oni to beru za vas suhlas....
@rosny verim ze posielaju ale vies ja nestahujem cez torrent a ani na francuzksych serveroch v tom je ta pointa pokial stahujes na zahranicnych tak francuzske prava na mna nemozu, netreba sa nikde registrovat pravidlo cislo 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja stahujem moja 10 veci denne uz roky a v tom to je
vela ludi sa necha nacapat lebo sa registruju na torrente, alebo inych strankah vraj zadarmo zadas vsetky udaje , a servery su fr!!! jasne ze hned zasvietia!!!! inak medzi nami moje meno a tc cislo mu nedavaj.. :grinning:
@meleri jasne ze videla v den ked ani este v kinach nebol :grinning: :grinning: :grinning:
bolo to ine pomale ale ja osobne som nebola taka sklamana... bolo to ako to nazvat viac poeticke , nebol boj ani akcne sceny asi preto sa niektorym nepacilo... cele to islo okolo jej tehotenstva!!! az do.... nebudem hovorit ako skoncila ta cast.. ale cakam netrpezlivo na jej druhu cast/.. ps prepac mi , davno si mi napisal ip a ja som casom zabudla ti odpisat prepac mi.. neboa to ignoracia len moj rychly zivot v poslednej dobe... odpoved kratka , je bola som operovana.. nemam zaludok teda odoperovali mi <85 % zaludka..... a takto som schudla... :wink: nelutujem .. nic jedna s najlepsich veci co som v zivote mohla urobit este raz prepac za moje ticho ktore nebolo ignoracia.. :wink:
28. únor 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki evi, to je uplne super, velmi sa mi paci ta idea, ze neukratujes malu o starych rodicov a posielas na SR aj samu,kedze vy pracujete. Aj my by sme v buducnosti urcite to takto chceli riesit, len my sme teraz ovela dalej ako vy, co sa km tyka, ale tak, mozno uz nebudeme ked bude mat maly 4-5 rokov :slight_smile:

@simi251 Vladi, ja mam len pentu, teda nie ja, ale Maxim, ockovanu tu, akurat pojdeme na to posledne preockovanie este teraz, ja som dala prvu pentu ockovat az po 4.mesiaci tusim :wink: Zltacku doockujem neskor a potom este mumps by som chcela niekedy, a to staci! :wink:
28. únor 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar nasa J. je prve vnuca v oboch rodinach,takze je po nej dopyt :grinning: A uz ste v domceku?Ako ste zvladli stahovanie?
28. únor 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Evi, este nie sme, az 1 aprila sa stahujeme. Netusim ako to zvladneme, bude to dost tazke pocas play off :sweat_smile: Maly je prve vnuca pre nasich a po dlhej dobe aj pre svokrovcov ,takze tiez je po nom velky dopyt :slight_smile: Mamina by si ho najradsej nechala doma na SR cely rok :sweat_smile:
Pises z prace? Ja teraz tiez, som nejaka rychla, robotu mam hned spravenu a potom trcim na nete, ale bolo aj velmi busy uz a zas asi aj bude, tak si to uzivam trosku :grinning: (niezeby ma bavilo nic nerobit zasa :zipper_mouth: )
28. únor 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar jasne,pisem z prace :grinning: za co nas to platia hehe. Tu su prazdniny,student ani jeden,no trcat tu musim,tak sa nudim strasne. A aky domcek ste nasli? Cez inzerat? My si ideme v piatok podat ziadost na prestahovanie,som zvedava,ako rychlo nas vybavia.... A stahovanie 1.aprila,to je krasa :sunglasses: Na kolko podpisal tm zmluvu v breste?Myslim dlzku,nie plat :sweat_smile:
Inak my sme vybavili J.aj skolku na svk,tieto prazdniny tam este nepojde,ale tie dalsie a letne na 4hod denne
28. únor 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, tu skoncili prazdniny vcera ,takze tiez sa len rozbiehame, nudila som sa asi ako ty minule 2tt, sice nie sme obycko skola, ale tak vies, prazdniny tu maju vsetci, lyzovacky atd., takze malicko ludi v robote, tym padom ziadne info, co potrebujes, ziadne papiere, atd. :unamused: ale pravda-hlavne,ze platia :grinning:
Hej, cez inzerat sme nasli, particuliers. je to lepsie, neplatime agenture.
Tiez chcete domcek???a akoze ziadost? my sme ziadnu nedavali, ale my nemame ani narok z CAF na nic,takze sme ani nemuseli, lebo sme teda vraj zarobili dost za 2010, tak bohuzial :angry:
Vies co, on tu nepodpisuje na viac rokov, vzdy kazdy rok mu predlzuju, je to lepsie, lebo nie sme stotozneny s tym,ze tu chceme zostat 5 rokov este a uz ajtak nas maju istych kvoli mojej robote, takze to spravanie je take ake je (oproti Kanadanom-vies si predstavit), tak uz sa MM teraz aj 2x pohadal s manazerom, lebo uz to bolo trosku vela aj na moj vkus, proste vedia,ze tu mam robotu, ze sa stahujeme do domu, tym padom si moze dovolovat ako na blbeho slovaka, no len to nas este asi nepozna poriadne! :angry:
Takze tak, chceme tu max 2 roky este byt a potom fini a niekam blizsie (v ramci FR).

Vy co? Uz ste mali ist do Baskicka tusim,nie? Padlo to na tvojej praci? ze si ziskala?
28. únor 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar my sme davali ziadost v spolocnosti,co od nich prenajimame byt,maju v ponuke aj vela domcekov. Tak ideme skusit,co nam povedia. To som prekvapena,ze vam nedoplaca caf na byt,pretoze nam plati teda dost :wink: A mm zaraba super,tiez nechapem,ze s jeho prijmom nam este nieco doplacaju...
Ved prehovor TM,nech podpise do Reimsu :grinning: No a stahovat na zapad sa raz budeme,teraz to prekazila moja praca,ale ved zas do konca zivota tam snad robit nebudem hehe
28. únor 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki :grinning: no neviem, mesto sa mu paci aj blizkost, len ten plat :grinning: to by musel uz popritom aj robit, co este nechce zatial,ked sa da takto. ale mozno raz :slight_smile: :wink:
No v 2010 som ja mala aj matersku, aj podporu (lebo v 2009 som robila)+MM plat, takze nam nevyslo nic :sweat_smile: Asi zalezi co ma TM na papieri, to vela spravi, treba si dat minimum a ostatne ako premie a bolo by to ok, ale s mojou podporou a materskou nam proste nevyslo nic z CAF a aj do creche sa nam dvihla platba samozrejme.....vsetko so vsetkym suvisi tu...........ale od januara 2013 daco ocakavame na domcek od CAF, lebo tam som ja absolutne nerobila, ani nemala matersku, takze nejaku almuznu nam hadam daju pocas toho roku :grinning: :zipper_mouth:
28. únor 2012 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar sice to ma nenapadlo,ze aj ty si predtym robila,vidis.... Ved dalsi rok uz ani my urcite nic nedostaneme,ale ved neva :wink:
Ozaj,kolko treba pracovat,aby vznikol narok na podporu?Lebo ja mam zmluvu na 5,5 mesiaca a ak mi nahodou zmluvu nepredlzia,mam potom narok na nieco?
28. únor 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki 4 mesiace stacia myslim :wink: no idem ja domov a pre maleho, tak dakujem za konverzaciu,inak by som sa vyse hodiny fakt asi nudila alebo zas pozerala zbytocne oblecenie na nete :grinning:
28. únor 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
@erikasadek Tak ja som to ockovanie teda dnes zrusila. Dakujem vam za odpovede, ste zlate.

Erika ja to neporovnavam so SK, viem ze tam je toho povinneho viac. Ale tejto pediatricke nestacilo slusne odmietnut. Jedine co sa mi podarilo bolo vyhovorit jej to BCG. Inak aj nejaka ina kocka tu pisala ze jej lekarka povedala ze ak nechce ockovat, ma si hladat ineho lekara.
Ja viem ze nepovinne mi nasilu nemozu dat ale o com by bol bol ten vztah s lekarom ak sa mame presviedcat uz teraz? Ja dam prednost lekarke ktora ma nebude presviedcat ked poviem ze nechcem. Tato presviedcala a ja som sa citila ako blbec. Chapes. :slight_smile:
28. únor 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 chapmem , pisla som pre vsetky ktore maju stale obavy vseobecne tato tvoja pediatricka je cudna , jedna s tych co nas berie za rumunov a chudobny narod ktory treba chranit aby sme nezavliekli neake choroby sem. neboj svoje som si uz vypocula od takychto mudrych. ku frantikom by si toto nikdy nedovolila ver mi :rolling_eyes:
som rada ze si zrusila prepac ze s atesim , ale neda mi... nenapisat moje stanovisko poznas takze ma chapes;. :slight_smile:
28. únor 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Do podrobnosti tvoje skusenosti a pripad tvojho synceka nepoznam lebo som sem do temy prisla o dost neskor ako vy ostatne ale dovtipila som sa. Pri Andrejkovi som toto vobec neriesila, zaockovali sme a bolo. Ale teraz, poviem ti pravdu, mam obavy lebo mam viac informacii celkovo a casto si spomeniem prave na teba lebo si jedina ktoru poznam, ktora zazila aj tu zlu stranku ockovania. :unamused:
28. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 pri patkovysom tiez neriesila ockovala som hlava nehlava slepo vysledok j etu. jasne ja to tiez nepisem vsade.. ale pribeh je kratky po ROR zmena prisla neskor ale prisla abohuzial uz to nikdy nerozchodil.. robi velke pokroky dokonca moj orthophonist mi minule povedal ze pato zacina mat priznaky ako asperger je velmi intelignetny dokaze take logicke veci robit co ani dospely nedokaze.. teda nie vsetci.. :grinning: ale su veci kd eje uplne decko socialna cast je mu uplne cuzdia musi sa tazko a poctivo ucit to co je pr enas tak strans ebezne...
pri joshovi uz som si daval velkeho bacha... nie je ockovany len DTP.. a koniec a ani nebude;. :wink: uz ma za sebou kiahne , chcela som aj osypky na smolu bol vtedy chory ked bolo dieta ktore malo osypky v skole.. smola snad to este stihne prirodzene do dvoch rokov budem len rada.. :slight_smile: znie to sialeno pre niektor emamicky ale ja som za normalnu cestu... ockovanie uz som vytriezvela.. :frowning2:
28. únor 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek ja vim, vsak ja taky stahuju jen na CZ serverech, i manzel mi rika, hele stahni mi tam u vas to a to :grinning: to bylo jen, abych si stouchla :wink: :grinning:
28. únor 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny mne to nevadi stuchni si... hihih ak chces povedz muzovy ze nech stahuje tu ...

http://www.libertyland.tv/cat/films/films-ul-sto-hf-etc-4-p2.html na beton len zahranicne servery.. :wink:
28. únor 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki jééj, to je super program pre Jasmi :dizzy_face: U nás síce nereálne, ale o pár rokov sa snáď dorpacujeme k tomu, že obe deti nasadíme do lietadla a my si niekam zaletíme na prázdniny :grinning:

@simi251 Sára mávala nechutné laryngošky.. zvyčajne sa jej nedalo dýchyť, takže klasika otvorené okno, alebo "hlavu do mraziadku".. horšie je, že samozrejme pri tom plače, takže je to ešte horšie, ale hovorím.. klopem na drevo.. vyzerá to, že túto sezónu len jedna.

@meleri u nás žiadny problém.. slovíčka sa jej občas "pletú", aj keď to nepovažujem za pletenie, ale jednoducho si vypomáha tým, čo pozná. Prízvuk nebadám.

My chodíme do kina tuto u nás v dedine.. za 6€ :grinning: Do toulonu ma už nikto nedostane, odkedy som po Twilighte oškriabala auto. :sweat_smile:
28. únor 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek super, dekuju! jen pri jeho lenosti to stejne zas budu stahovat ja :grinning:
29. únor 2012 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nevadi najdes tam toho vela, i ked teraz su velke zmeny vsetky servery hned vsetko mazu tazke treba byt rychly :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: pri novych filmoch. najdes kopie filmov ktore su v kvalite dvd. a este ani v kinach neboli.; vatsinou uvidis na obrazovke , napis s casu na cas... styl toto je kopia ptariaca academii umenia filmu a zakazane kopirovat.. :grinning: :grinning: the artist mame takto este ani v kinach nebola mam kopiu dvd oficialnu.. :slight_smile:
29. únor 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek ja jsem to cetla tak vim jak to dopadne ale i tak bych to chtela videt..ja nestahuju nic pac to neumim a manzel moc nechce rika ze to neni bezpzecne...
ale mas to fajn ze aspon se divas na coc chces

@bihan jo on si latsne taky pomaha protoze se mu to v te nebo te reci lip vyslovuje nicmene je to dost tak doufam ze az bude tak stary jako Sara ze se to zlepsi :slight_smile:
29. únor 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
baby, potrebujem súrne jednu radu. Dnes som si všimla, že Simonka kríva. Neviem, či nemá prasknutú nejakú kostičku. Zlomené to asi nebude, to by bol iný randál, ale niečo s tou nohou evidentne má :frowning2:
Neviete, či treba najprv ku generalistke, alebo môžem ísť rovno do nemocnice? Máme tu ten Necker neďaleko, @erikasadek pozná, tak či by som rovno neskočila s ňou tam :unamused:
Inak, tento rok je to u nás so zdravím hrozné. Na striedačku furt celá rodina. Decká zatiaľ chvalabohu bez ATB, ale ja aj MM sme si už na nich pochutnali - angína :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to je už čo povedať, že došiel rad aj na môjho vášnivého hypochondra. Prvý krát mal horúčku, čo sa poznáme, a to bude už 11 rokov. Ešte jedna choroba a pôjdem si to hodiť na najbližší konár :angry:
1. bře 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliky díky za radu, to s knižnicou. Mám tu jednu rovno pod nosom, ale nenapadlo ma to. A Oli si požičiava knihy z bibliotéky v škôlke, neviem, či je to tak vo všetkých. Každý pondelok prinesie prečítanú a vypožičia si novú. A ešte mávajú tak 3x do roka burzu kníh. Prinesú svoje knižky z domu, ktoré ich už nezaujímajú, vymenia to v škôlke za kupón a za ten si potom vezmú knižku niekoho iného.
1. bře 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao pozri ak mas to blizko tak chod rovno do necker ale na pohotovost.. :wink: :wink: ak je nieco co dufam ze nic nebude tak dokladne sa vsetko prehlada.. nie je nad necker;. :slight_smile:
2. bře 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte krasky :slight_smile:
Ma niektora z vas skusenost s kupovanim auta na SR a dovezenim do FR? Co je na to potreba, ci je treba platit nejaku dan alebo registraciu... alebo staci ze auto bude na mna napisane na SR a mozeme ho pouzivat aj tu v klude. Len potom ako je to s poistenim ... ak by ste nahodou mali skusenost. Pekny vikend zelam
3. bře 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky z FR, mala by som veľkú prosbu o pomoc s jednou francuz.strankou, týka sa prekladu, možnosti objednania a dodania... Pomohla by mi niektorá? Mocx vopred ďakujem:slight_smile:
4. bře 2012 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojtee pridavam sa k vam v lete sa stahujem k priatelovi do fr... chceme aj babo ale velmi sa bojjim lebo neviem vôbec po francuzsky ... :frowning2:
4. bře 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja367 a coho konkretne sa bojis? Len toho, ze nevies po francuzsky? :slight_smile:
4. bře 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to ze neviem po francuzsky toho sa bojim najviac ... a chceme baabo a aby sa narodilo tam .. ty zijes vo fr ?
4. bře 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek