• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
@zuzao ahoj ja bych sla k pediatricce rovnou zvlast kdyz to mate blizko. :slight_smile:
@huterika taky jsme to resili ale bylo to tak slozite ze jsme se na to vykaslali a koupili auto tu...
:slight_smile:
@maja367 reci se nech se zapsat na nejakou skolu a potom to uz pujde kdyz sem se to naucila ja tak to zvladne kazdy nemusis mluvit jako buh :slight_smile:
4. bře 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri aby si chapla nemocnica necker je pediatricka nemocnica jedna s najlepsich na svete. tazke tam bude vo velmi dobrych rukach.. :wink:
4. bře 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ambulantny porod tu nie je ale zato mozes rodit doma.. :wink: normalne ak nie je problem tak mozes pod dohladom sage femme alebo dully rodit doma/// :slight_smile:
5. bře 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika pocuj kludne mozes mat auto so slovenskymi znackami a poistku platit na SR a tu v pohode jazdit. Vyjdete to lacnejsie, aj 3x menej co sa poistky tyka. Ak by si chcela registrovat slov. vo francuzsku, da sa to, ale myslim, ze to je uplne zbytocna robota a vydavky navyse, takze radsej rovno kupit tu.
5. bře 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gijar tusim sme to menili na tej stranke ameli.fr ale moc si nepamatam....
5. bře 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ahoj, ako ti uz bolo napisane, ja len potvrdim, ze si mozes kludne nechat auto na sk znackach. Ja som tak mal auto vyse 3 roky v Parizi. Nevyhodou bolo, ze mi na sk znacky nechceli dat rezidencnu kartu na lacnejsie parkovanie. Policajti mi ale nakoniec nedavali pokuty za parkovanie :slight_smile: Treba si len dobre skontrolovat, aby ti poistka platila vo FR pocas celeho roku.
6. bře 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika na svk aute sme tu uz 6ty rok, medzitym uz na tretom -novom teraz :slight_smile: nikdy nas ani nenapadlo nejako prevazat auta a menit znacky...naco? :confused: Este mas aj vyhodu,ze zatial nam ani jeden radar neprisiel :wink:
6. bře 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak isto sa pripajam k autu-mame obe zo svk znackami a zatial nikto nic nehovoril. Za ten cas nas este nikdy ani policajti nekontrolovali a takisto sme ani pokutu za parkovanie nedostali :wink:
6. bře 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vdaka za rady, tak ako o tom pisete to vypada dokonca jednoduchsie ako mat FR auto :slight_smile: ale co ked dostaneme pokutu alebo radar nameria? to sa ako potom riesi? ci normalne zaplatime a hotovo? ziaden problem?
A ako je to, ked bude auto napisane na mna ako Slovenku so slovenskou poistkou (mimochodom mate aj havarijnu?) a moj priatel Francuz bude mat na nom napriklad nehodu ci pokutu... ? mate skusenosti s nehodou slov. auta vo FR? zalezi vobec na tom ze kto ho soferuje? Lebo na FR autach je to tak tusim, ze ked by pokutu dostal Francuz, tak vezmu body tomu, na koho je auto pisane a aj zaplati pokutu, ze nezalezi kto ho zoferuje ale na koho je auto pisane.
@gijar @evuliki @sidzej @zuzhim @meleri
6. bře 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika pridam sa aj ja napisem ti avysvetlim inym preco radar nic.. :grinning: :grinning:

pretoze zahranicne znacky aj ked su namerane radorom nedostvaju pokutu a neprichadzate o body!!!! tazke ja ked na buduce kupim auto tak kupim na slovensku a tu si ho poistim abudem jazdit.. aj ked vas zastavia policajti a kontroluju , papiere mate slovenske obciantstvo a tym padom vas nechaju na pokoji , uz asi 3 roky je velky biznis co s atyka velkych aut ktore su pod zahranocnou znackou a stoji to tych ludi tazke prachy ale oplati sa; stat sa snazi zmenit zakon, pretoze ak zastavia francuza so s zahranicnou znackou tak ho to bude v blizskej buducnosti stat vela!!!

ked zastavi aslovak aso slovenskou znackou aj napriek tomu ze tu zije, alebo ineho cuzdinca ; tak bohuzial pravne nikto nic nemoze..

tazke rada ak mozem dat kupit a lbeo nechat slovensku znacku ale poisteniu tu... pretoze mozno vas vyjde drahsie tu ale ste lepsie chraneny financne tu oprava alebo ine veci stoja tazke prachy , dam prikald naposledy mi nasiel 70 rocny dedko do mjho twinga!! lave dvere v cudu, nove dvere + farba nova, faktura , 1800!!!€ a to len dvere nepocitam kolko si este nepocitali za hodiny stravene na tom tazke a ked este su franhise, tak sa nedoplatite.. hlavne ak bude vina vasa alebo 50ù na 50 % a sloevnske poistovne je kao slovenska poistovna zdravotna ide podla slovenskych cennikov!! tazke asi tak.. :wink:

na positnej zmluve musi byt meno aj ineho pouzivatela.. :wink: naprikald na nase dve auta , carte gris je na meno mojho muza, a taktiez aj poistka ale, ja som ako spoluuzivatel;; tazke je to to iste, ak pozicias niekomu auto tak si treba davt pozor... staci ze nema vodicak alebo ine a financne hradis ty..

ak ty havarujes ale poistka je na muzovom priatelovom mene tak nestraca boduy jedine ak je to tazka nehoda bola to tazka vina; alkohol aine;. :wink: s traca bonus malus.. teda zvysia mu positku.. :wink:
6. bře 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek A to je mozne dat poistit slovenske auto pod francuzsku poistovnu? Je mi jasne ze ked zastavia mna je to ok, lebo som Slovenka na SR aute so SR poistkou, ale napriklad, ked zastavia priatela Francuza na tomto aute, ktore je poistene pod mojim menom a daju mu pokutu alebo havaruje...co to prenho ci pre mna znamena. Som z toho trochen dopletena :dizzy_face:
6. bře 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika urcite sa to da poistit tu,my mame na mojom len normalnu poistku zo svk,ale na druhum sa plati leasing so vsetkym,no ked to doplatime,tak urcite ho dame poistit tu vo fr. Stoji to o nieco viac,ale ako napisala Erika,urcite si lepsie poistena tu a neviem si ani predstavit tie natahovacky so svk poistovnou v pripade nehody :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika huterika jasne ze mozes prinesies doklad ze tu byvas min 3 mesiace.. a kazda poistovna ta poisti.. :wink: ked zastvaia tvojho priatela
pripad jeden ty mas poistenie a on ide na tvojom aute tak si daj jeho meno a jeho cislo vodicskeho ako ja do zmluvy. ak urobi prestupok on tak plati pokutu on ale najprv pride tebe na tvoje meno upomienka.. teraz kedze budes mat slovenske auto teda slovensku znacku tazko ti pride upomienka , teraz ked tvoj priatel soferuje a bude ukazovat paiere auta policajtom tak pride upomienka tebe, samozrejem musi byt carte gris na tvoje meno.. :wink: a ty odpises ze v tomto case si nebola soferom ty ale napises kto soferoval a jeho vodicak. cislo... :wink: platit bude on a pride o body.. :wink:
ale ked to nechas na seba.... tak zaplatite pokutu ale ziadne body nikto nestrati.. :wink: pokial mas slovensky vodicak .. :wink:

pokuta kao na slovensku neexistuje tu policajt neinkasuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: da ti len upomienkovy listok aten musis zaplatit do urcitej doby ale cash na mieste nikto od teba pytat nebude.... :wink:

to jedine u kamionakov plati ti musia zaplatit tazke tisice na mieste al eto uz je iny pribeh.. :wink: tazke s toh ovyplyva ak aj tvoj priatel soferuje.. tak ak bude havaria.. tak je zodpovedny za skody on. priadne tazke skody je on zodpovedny ale ako auto... ty si na poistke tak je to toj problem chapeme sa;. tazke daj si ho zapisat do positky ako spolujazec... teda dalsia autorizovana osoba ktora auto pouziva.. :slight_smile:

ak ti moze poradit a teraz mediz nami ak tvoj priatel uz ma poistku auta/// a dlhsie.. tak radsej sa daj pod jeho positku a ty budes ako spolujazdec vysvetlim ti preco ako zacinajuci jazdec tu budes platit aj 3 krat viac... abonus malus bude na ho... rokmi je to vzdy vyhodne , napriklad ako sme to urobili my muzom obe auta su na jeho meno , aj positka kedze ma velky bonus vysledok ze platim na moje auto len mizernych 15 €.. :wink: mesacne.. :wink:
6. bře 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@huterika ja uz fakt nevim.....nezlob se, je to davno a problemy byly kvuli znacce tak jsme do toho nesli....nakonec jsme koupili normalni francouzske auto, nove...vyslo nas nejak na devet tisic, my chtteli tenkrat skodu fabii a byla dost draha tak mame forda fiestu ale jestli muzu poradit tak toto auto je fakt nic moc ...aspon po nasi zkusenosti...

@erikasadek erika kde bych mohla stahnout film Jane Eyre 2011? nevidela jsi ho nahodou? je jich mnoho starsich videla jsem skoro vsechny zboznuju ch. bronte....kdybys vedela napis dyz tak...
6. bře 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
6. bře 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri kliknes len na tie dve linky v strede rozdele kde je
JE2011.By.ocieLgaxiOLa.part1.rar 600 mb nikde inde neklikaj .... su tam aj falosne linky a tam treba dobry antivirus... :wink:

este jedna vec potrebujes alzip alebo iny program ktory ti to otvory lebo su to stalcene data. a dvix su to programy zadarmo.. neboj..
6. bře 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek @sidzej
neviete mi povedat, ze ak by bolo poistene auto vo fr (so slovesnkymi znackami) treba platit poistku aj na SVK?
7. bře 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova logicky nie.. ako so zdravotnou.. ak si poistnea v fr plati pre celu eu.. mas zoznam.. a dresu kazdej ch krajiny + t c. logicky neplatis dve ale len jednu jedine ze mas vela penazi :grinning: ale ja is len robim srandu.. :wink:
7. bře 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :wink: diky moc... mas pravdu, logicke :wink: ale radsej sa spytat, ako spravit somarinu :slight_smile:
7. bře 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova V tomto ti ja neporadim, lebo som si nikdy nedaval poistit auto so SK znackami tu vo FR.
Teraz uz mame tak ci tak auto kupene vo FR s FR poistkou. Skusil sa niekto spytat v SR, ci sa neda poistit aj druhy sofer (vas manzel/priatel)? Tu vo FR je to bezne, ale v SR to myslim moc neriesia, kto je sofer (podla toho, co si matne pamatam).
7. bře 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, kocky, nie ste tu niektora z Belfort-u ? Kedze moja francuzstina je velmi mizerna a manzel cely den v praci, zacinam mat recovy deficit :-/
7. bře 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova a proc si nenechas SK pojistku? Ja tu mam sve auto na CZ znackach uz od zacatku a nez jsem odjizdela z CR, tak jsem se ptala v pojistovne, jestli to nevadi, kdyz budu v cizine a pry ne, ze je to EU. Jediny, ze kdyby me chytli policajti a zjistili by, ze tu ziju a proc nejsem na FR znackach, tak reknu, ze auto je v CR, ze s nim ted jen nekdo prijel na navstevu. Dokonce kamarad, co tu dela u policie, mi rekl, ze dokud me nekdo nezastavi, at si s tim nelamu hlavu.
7. bře 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny my mame tiez tak, ze ked nas zastavia, tak sme na navsteve. Len ma ta otazka napadla, ked som citala diskusiu o poisteni aut vo FR a SR , teda skor muza, ked sme sa potom o tom bavili... :slight_smile:
@svetluska4 viem,ako ti je.. ja som nasla v Strabourgu asi po 4 mes. jednu babu z Ciech a teraz tento tyzden 2 slovacky ...tak uz je trosku veselsie...
8. bře 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek
erika, ak pôjdem do Necker aj bez toho, že by to bol cas d´urgence, zoberú ma? teda, či sú tam aj "bežné" ambulancie. Potrebujem orthopedie pediatrique... díky :wink:
8. bře 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao jasne ze ta zoberu povies ze tvoja lekarka nepracuje je na dovolenke a mas to blizko bez problemov.. :wink:
8. bře 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
nie, my sme u našej dr. boli, poslala nás na radio a echographie, tam jej nič nezistili. Tak vraj si mám zohnať dajakého ortopéda a dať prehliadnuť Simonku jemu. Len som doteraz žiadneho nenašla, tak ma napadla tá nemocnica. Ja len, že či sa tam neriešia len operácie a vážne prípady, tak či ma odtiaľ nepošlú do prdelákova :sweat_smile: Máme Necker blízko, 2 zastávky metra, pešo tak 20 min.
8. bře 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao pozri orthopeda najde sto nie j eproblem ale deckeho len v necker , chod normalne tam a nehovor nic ze si bola u lekarky anieco ste robili...

proste ze mala kriva podobne a tvoja lekarka tu nie oni sa nato pozru urobia vysetrenia uvidi to orthoped.. vsetci su pediatri aebo ta rovno poslu na orthopediu.. su tam strasne zlati a super lekari vsetci!!! my sme tam ako doma mame zas ebou uz vel akart necker genetika, neurologia alergologi ako aj pohotovost.. chod.. cez den skor rano ked bude menej ludi.. nenechavaj to na obed a poobede .. :wink: drzim palce.. :wink:
nikto ta neposle do prdelakova to ni eje ako na slovensku.. :wink:
8. bře 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 sme vzdialene cca 170 km, na kavu trosku daleko :(. Keby ste mali nahodou cestu do Chaumont, si vitana :slight_smile:
9. bře 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
no boli sme dnes v tom Necker. Išla som nakoniec normálne cez acceuil, predsalen už máme radio aj echo, tak mi bolo sprosté sa tváriť, že som sa len teraz zobudila. A tiež by bolo zbytočné, aby jej to robili znova. Dali nám RDV až o týždeň, takže musíme čakať. Toto je asi najviac na nervy, tie čakacie lehoty.
Inak, nevedela som, že Necker je tak veľký, také malé mestečko. Od ulice to vyzerá pomerne neškodne :sweat_smile:
9. bře 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek