• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@svetluska4 Cez leto sme boli na 10dni v Ruelisheime :slight_smile: skoda, no teraz sme v Sedane pri belg. hraniciach. S tou recou ti uplne rozumiem, sme na tom rovnako
9. bře 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza, @huterika, diky kocky aspon viem ze nie som sama co ma taketo stavy :grinning: Esteze mam tie dve deturence s nimi sa clovek veru nenudi, ale na nejaku normalnu konverzaciu to s nimi nie je. Manzelik ten pride z roboty az vecer a to mi akurat tak pomoze decka okupat a ulozit a potom lahne na gauc a dovi dopo.
Ale uz som v par obchododch aj objavila par predavacov co lamu anglicitnu tak aspon daco. Aj franina sa mi dajako vracia zo skolskych cias tak hadam sa to ozivi troska viac :grinning:
9. bře 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek super dik uz jsem to zhledla nadherny film! koukni taky jestli mas rada stare doby a romantiku...a taky jsem nasla ten twilight four ale reknu ti ze teda nekdy mi to prislo az smesny no tim ze mam Bellu a Edwarda fakt rada tak jsem to skousla ale nevim nevim twilight 5 to bude asi taky slatanina....mimochodem, Edward upir je mirne okopceny od Edwarda Rochestra z Jane eyre, doporucuju precist knizky pro porovnani vvsak to Stephen King rikal ze ta co psala Harryho Pottera aspon umi psat ale Stephenie s writing s not worth a darn :sweat_smile:
10. bře 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@svetluska4 casem se to spravi, nevim kkde zijes ale zkus kurs franiny na seznameni, nebo MJC pro deti obcaas tam muzes natrefit na fajn lidi. Kdybys byla pobliz Lyonu tak te pozvu na kafe :slight_smile: ale jak to znam tak vsichni jsou spis v Parizi...
10. bře 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 ahoj, zeptej se na FB na tyhle strance enFrance.cz - Češi a Slováci ve Francii :wink:
10. bře 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova Mne logika hovori ze pokial ide o povinnu poistku, asi treba auto poistit tam, kde je zaradene do evidencie. Kedze ma slovenske znacky tak je v slovenskej evidencii. Mozno potom havarijnu mozes mat aj v inej krajine ale s tou povinnou sa mi to nezda. Ale to je len moj nazor, to len tak uvazujem.
10. bře 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano, kocky, mate niektora skusenost s materskymi centrami tu vo FR? Pediatricka mi spominala, ze v ramci PMI vraj existuju nejake stretnutia mamiciek a deti? Nikdy mi o tom v tom nasom nepovedali. pripadne nejaky iny navrh na travenie casu v spolocnosti deticiek v Parizi a okoli? Plavaren, cvicenie, atd?

Este mam jednu otazku, a sice pokial som mala urgentne osetrenie na SVK, oplati sa mi ist s papierom do secu, alebo je to zbytocna snaha? Jednalo sa o zubara.
Dakujem vopred za rady.
11. bře 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 pmi neorganizuje plavaren je t len ako preventivka ako poradna a zaroven stretnes ine mamicky .. c s atyka plavarni a cinnosti pre deti pozeraj kde byvas co vam ponuka mesto.. mas aktivity ako eveil corporel pre male deti alebo cvicenie poporodne matka dieta. alebo cvicenie s detmi do 3 rokov.... je toho vela najlepsie je pozriet co vam ponuka mesto....
ps ze ti nikto nepovedal . to vies asi tazko je to tu taka beznost ze nikho nenapadne propagovat... :slight_smile: pmi.

cos atyka secu nie je to marne normalne si urob fotokopiu a daj to na secu zvysok fotokopiu posli mutueelle.. :wink:
11. bře 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 Ja s tym osobnu skusenost este nemam ale tiez som pocula ze tu v Nantes to PMI funguje aj ako stretnutia mamicie a deti. A raz som videla v tych priestoroch sediet skupinku mamiciek s detmi na kolenach v jednej miestnosti ale neviem presne co to bolo za stretnutie. Ale v letakoch bolo spomenute aj toto.
Co sa tyka toho zubara, stiahni si z netu formular na stranke ameli.fr, vypln, priloz fotokopiu a posli. A potom len cakaj. Nemusis nikde chodit osobne. Podla mna sa oplati. aspon na kavu budes mat. :grinning: :grinning: :grinning: par ,,drobnych,,
11. bře 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek
@simi251 Dakujem za rady, babeny. Simi, presne toto spominala pediatricka, stretnutia v ramci PMI - mamicky s detmi. No, chodim do PMI uz vyse roka, teraz uz sporadicky, ale predsa a nikdy mi panie nespominali nieco podobne. Skusim sa poobzerat, mozno by bolo dobre kvoli jazyku ist aspon obcas a maly sa v Bratislave nevedel nabazit hrania s detickami, co mu tu neviem poskytnut, bohuzial.

Este mi napadla jedna vec, a sice, pokial ma moj Simi 14 mes, mame ho z ist niekam prihlasit do skolky? Manzelov kolega hodil otazku, ci sme uz boli, ze potom nemusi byt volne miesto, ked to bude aktualne. Ja ho vsak do 3. rokov planujem nechat doma. Mame sa spytat na mairie; ci priamo v skolke?
Ozaj, a nejake nosenie do jasliciek na hodinku v tyzdni, nieco take tu nefunguje nahodou? Kvoli kolektivu.
12. bře 2012 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 tcvoj znamy asi myslel jasle pretoze skolka a jasle su dve rozlicne veci skolka je tu od 3 roka amiesto budes mat toho sa neboj... nahlasuje sa teraz v tomto obdobi na la marie ale dany rocnik... u vas teraz nehrozi.. :wink: jasle nie je miesto treba sa klasicky uz nahlasit ked is tehotna, to hlavne plati pre parizsky kraj!!! a potom su privilegovane pracujuci rodicia obaja.... :wink:

co ty hladas na par hodin je halte garderie... nato si musis zavolat na la mairie aby ti dali cislo na danu halte gardrie kedze je todane mietom ydliska/// :wink: potom uz ti daju list vsetkym papierov ktor emusis doniest.. vela stastie.. :wink:
12. bře 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Erika, dakujeeeem
12. bře 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte kocky,

Mate niektora skusenosti s kurierom zo SR? totizto mal sa tu zastavit bratranko cestou k svojmu dodavatelovi vo FR... kedze mal ist autom inak uz asi pred mesiacom, tak postupne som si naobjednavala vecicky a zavinovacky aj jedlo aj hocico mi mamina este pobalila a odrazu je toho vela asi aj plny kufor auta. Stale to odsuval a nakoniec ze pride PRAVDEPODPOBNE az 30.3. co uz moze byt neskoro pre mna, a potrebujem sa nejako uz zariadit, nechcem tyzden pred porodom stresovat ze nemam nic nachystane ani tasku zbalenu!
Tak sa vas chcem spytat na rady ako by to eventuelne aspon tie vecicky isli poslat...je toho celkom dost, potraviny ked tak teda vydrzia a vezme ich az potom hocikedy... ale potrebujem vecicky do porodnice a pre maleho hlavne ...co teda na klasicky balicek stacit nebude je to rozmerne a tazke si myslim. Dakujem za rady
15. bře 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Erika, mne raz prisiel kurier zo SVK, stalo ma to 50 EUR, co sa mi dost oplatilo, lebo bolo vela veci, ktore by som tu o dost preplatila.
15. bře 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 A cez aku spolocnost sa to oplatilo? ja mam tiez vela veci prave :slight_smile:
15. bře 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak by ste mali chut vidiet film cesky LIDICE ale s fr dabingom tak tu je link http://www.french-movies.net/films/dvdrip-bdrip/40638-multi-opjration-lidice-dvdrip.html

inak pozerat nasu bathory vo franine je tiez sranda....
15. bře 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek dik za odkaz! ten film ale bude asi dost drsny ne? nevim jestli na to buu mit zaludek :slight_smile:
16. bře 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek vdaka za odkaz,skusim to pozriet aj vo fr :grinning:
@meleri my sme na tom boli v kine a nie je to az tak drsne,teda je tam jeden moment,ked sa mi az plakat chcelo,ale inak podla mna vyborny film
16. bře 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek @evuliki výborný film podobného žánru je aj Habermannuv mlyn. Odporúčam :wink:
16. bře 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kocky, pomozte mi, da sa tu vo FR kupit dojcenska kasa ? taka ako na slovensku od hami alebo nestle co sa zmiesa s teplou vodou a hotovo. Su rozne prichute, hladala som v obchodoch ako carrfour, leader price, auchan a pod ale nevidela som nic take len mlieka. Ak daco take je ako to najdem ako sa to povie francuzsky. Dakujeeem
16. bře 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 Tu nenajdes tolko ako u nas na SVK, mne kase posielaju z domu, pripadne sa nabalim, ked idem. Vsetko do mlieka do flase, nie do tanierika. A sladene. Moj maly potom nechcel "ciste" mlieko, ked necitil sladku chut, kedze som mu davala tie kase do flase. V lekarnach maju Picot do taniera, tie sa este daju. Neviem preco tu sa neda kupit, u nas maju aj Hipp, tu vobec, iba vyzivky a hotove jedla. Zrejme to tu nie je in, neviem fakt.
16. bře 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evuliki aha no ja bych asi breccela tak radsi ne:slight_smile:

vim ze jste tady psali ze existuji ve francii nemlecne kase ale ktere jako? ja se ptala uz nejmin v peti lekarnach a nic! a nerikejte ze bledina nebo pico nebo novalac protoze ty jsou jenom s mlikem :unamused:
16. bře 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4
sonka ma pravdu, na SR je ovela viac kasi do tanierov, tu su Blediny, ale mala som, a vobec to nie je ako nase, je to lepkave, sladke a este aj hrudky sa robia, cize ja som tiez mala zopar zo SR. Alebo potom mi baby poradili,ze v bio obchodoch, tam najdes nesladene-ryzovu, musli, a este zo vselijakych obilnin (proso a neviem co este), znacka Holle. Tie sa zarabaju aj do mlieka alebo do vody, ale do mlieka je lepsie a nehrudkuju sa, su pekne huste, nesladke, nelepive, pridavala som vyzivu do toho, alebo neskor trochu granka a tak.
http://www.kidybio.com/boutique/catalog/bouillie-bio-bebe-cereales-holle-p-1085.html
16. bře 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri :grinning:
prave som napisala, v lekarnach ich nenajdes, vylucne v bio obchodoch, alebo som ich objednavala aj z netu :wink:
16. bře 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to je sranda ja to tady pisu o tech kasich a vy to zrovna resite! :grinning: ja mela prave velkou zasobu krupic a to dvacet baleni z ceska jenze dosly...no nastesti se tam zas vracim ...
jak to pise gijar ty jejich jsou celkem blbe proto asi frantici davaji vecer spis zeleninu... a prosim vas nezlobte se ale kdyz mi tady reknou at dam Floraline tak to je teprv des :grinning:
16. bře 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
co je Floraline? :grinning:
oni na vecer tie huste velloute prevazne. ja som davala tieto bio kase alebo zo SR som mala asi 3 a potom sme presli na normalnu krupicu, niekedy som dala aj polievku a od 1 roka papa hocico vecer :slight_smile:
16. bře 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar a muzu se zeptat s kterych stranek si to objednavala? pac ja fakt nechci kupovat bledinu ble ble ble :grinning: :grinning:
bio obchod to me nenapadlo zkusim se zeptat ale jak znam ten mistni tak uz tak tam je celkem prd natoz kase....ale za to nic nedam za zeptani...
16. bře 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar floraliln je takova sracka ktera ma byt neco jako semoule fine ale chutna to jak nudle fuj fuj...jinak semoule fine je moc fajn ja ji ale davam az od dvou let takze jeste rok to musim vydrzet a shanet tyto nemlecno kase v tescu....
16. bře 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
cez net len na tejto stranke:
http://www.bebe-au-naturel.com/holle?adwords=1&gclid=CIbnkoyf7K4CFWIntAod0zuBKg
ale potom som nasla bio obchod v centre, taky ten znamy-co ma siete v kazdom vacsom fra meste, neviem nazov, dlho som tam nebola uz a tam som zobrala ku kasiam aj nejake prikrmy, zo zaciatku som sa snazila takto, potom uz som kupila aj tu bledinu neskor :grinning:
16. bře 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek