• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
autor
@gijar ja rpave davam zelninove polivky na obed tak mi to prijde blbe aby mel dvakrat to same jidlo..
16. bře 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj, vy uz mate rok?
tak to uz mozes aj domace velloute spravit ako veceru, ja som tiez dlho rozmyslala ako mu to obmenit nech nema stale kase a potom som zacala normalne polievky huste robit a striedat to a cca od roka papa uz aj bagetu na veceru so syrom, sunkou a tak.
16. bře 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar dekuji to je super tuto stranku navic znam ja tam rada nakupuju ale nenapadlo me ze by meli krupice! to je super moc dekuji! mmyslis La vie claire? ja to prezdivam s kamoskou la vie chere a kupuji tam akorat mydlo a vlocky pac treba za jantarove koralky padesat euro a pod za caj dvacka ...:unamused: jako ta bledina neni spatna ja ji taky kupovala ale je to proste otrava! a s tema dvema detma je lepsi to co nejdriv nachystat...
meleri- mne sa zas prave zdalo, ze je blbe aby mal kazdy vecer kasu, tak preto som to zacala obmienat.
@meleri ee, este daco ine,skusim vygooglit.
16. bře 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam to- BIOCOOP je to a aj Kerbio mame tusim. neni zac:slight_smile:
16. bře 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar jo! :dizzy_face: fcera mel narozky a dneska ctyricitky horecky :unamused: :frowning2: fakt desne dneska...
tak to je sikula tvuj syn ja do svych obou deti chleba nemuzu dostat! mladsi to nejriv jedl a ted to nechce a on krome mixovane stravy vsechno vyblinka proste porad mixuju ale jinak je nenarocny a sni vse jen to musi byt hladke...
16. bře 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu boli take normalne ceny, kokos caj za 20 euro, no potes! :grinning:
16. bře 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ani nespominaj take teploty, to ja sa toho bojim riadne.
Maly uz ma 20 mesiacov, takze uz je velky, ale my sme boli prave v 10 mesiacoch na SR na prazdninach 2,5 mesiaca ,takze si zvykol rano na obycajny rohlik-sunka-maslo, to mu davala mama :grinning:
16. bře 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka toho jedla, to pojde postupne, nebude jest donekonecna len hladke kase :wink:
a uzdravte sa co najskor!
16. bře 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar si zlato!! dakujem ti!!!! ted uz se mi nechce hledat kreditku ale zitra to koupim a je to nemecke cha frantici :grinning: neumi vyrobit krupice......blebleblebleeeedina..
16. bře 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar jo je to peklo ja mela dneska fakt uz strach behem tri tydnu jsme na druhych antibiotikach...v cesku by ti udelali vyter z nosu nebo nejake jine vysetreni...ale tady....n comment
t
jo je to trochu narocne porad mixovat ale i samson nejedl moc brzo kousky ja to navarim prij jednom a pak namrazim na cca pet dni...to same s kompotkama ty teda nemrazim ale varim co druhy den a jogurty delam nebo kupuju ty recke ty jsou fajn...rohlik je fajn to mi samson jedl ale tady to sehnat.....jako dalo by se to asi upect ale ja jsem si s pecenim chleba apod dala pohov pac uz fakt kolikrat melu z posledniho.... :unamused:
16. bře 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, tu je blbe, ze ty bagety su strasne ''krupave'' :grinning: cize proste tvrde pre deti :grinning: ale nasemu uz je to jedno teraz.

ee, tie kase oni proste nemaju tu podobne nasim.
inak poradili mi to baby tuna, uz neviem ktora, ale tiez som nevedela,kde zohnat normal ''slovenske'' kase pred rokom a pol :slight_smile:
16. bře 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem, skusim pohladat, zajtra ideme do velkeho leclairu tak hadam najdem. :wink:
@sonka31 @gijar dakujem za rady, skusim najst tu nestle co pisala Erika, lebo my aj doma papame nestle. Musim najst taku co sa robi s vodou, lebo Lili este néma rok a normalne mliecko by nemala a ja si svoje neviem odstriekat , len ona si vie potiahnut. Ked nepochodim s tou nestle, tak pojdem do bio shopu a pohladam tam.

Este mam taku otazocku ako to mam vypytat ako sa povie ta kasa po francuzsky ? Francuzsky velmi neviem tak preto :wink:
16. bře 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek jej som sa potesila, len asi pred tyzdnom som nahodou zistila ze takyto fim existuje :grinning: a zdal sa mi celkom zaujimavy...ale myslela som ze sa to da pozerat online a tam treba cosi telechargnut... :stuck_out_tongue_closed_eyes: co sa mi nechce :sweat_smile: trva to dlho? :sweat_smile:
16. bře 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 Ja robievam nemliecnu kasu s umelym mliekom. Rozrobim si podla potreby a primiesam kasu. Moj syn ma 14 mesiacov, ale kravske mlieko mu tiez este nedavam. Ale praktickejsia je mliecna kasa :slight_smile:
17. bře 2012 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Meleri, presne tak u nas. Teraz po rociku uz kooonecne spapa aj bagetu alebo banan, uhryzuje si, ale obed musi mat mixovany, inak to dopadne ako pises. Ked bol mensi, zjedol aj mensiu cestovinku primiesanu v jedle alebo zemiak popuceny vidlickou... teraz ani za svet, radsej nie je hladny :unamused:
17. bře 2012 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi25 dnes tazky zapas:slight_smile: nantes vs. amneville :slight_smile:
17. bře 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 mas aj nemliecne ine znacky ja som ti dal alen ako typ ako toç vyzera a ko sa to vola;. :wink:
tato je nemliecna pridava sa do vody je to s ovsenych. vlociek.... :wink: napriklad ale je to ho tiez viac bez mloieka .. vies ja uz ma velke deti takze uz neviem presne co bolo pred 7 rokmi uz ani nedostat .. :wink:
http://www.nestle-baby.ca/Templates/Product.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID={5327DE9C-05AB-4C47-B928-6D5B35289CE9}&NRORIGINALURL=/fr/products/cereal/starter/Oat_add_water.htm&NRCACHEHINT=Guest

ja osobne som kupvla len bledinu nerobila som nikdy slovensky styl kase;;;; ja som len pridavala do flase s mleikom na vecer cerelane teda tieto od blediny... tie mal moj najradsej teda obaja.... dve lyzice plne a tahali ako o dusu.; vy samozrejme ste sa slovensky styl... :wink:
17. bře 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sonka31 jo s tema detma je to zvlastni ale ono kolm dvou let uz ji snad vsichni :slight_smile:
17. bře 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak som nakoniec zohnala taku kasicku co sa da aj do flase a aj do misky, od nestle, len ju musim zarabat do UM, takze este musim kupit aj to. Je od 10. mesiaca a to mi akurat vydrzi ta donesna zo SR. Ale este budem hladat, hadam natrafim :slight_smile:
18. bře 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, a kde sa tu daju kupit klokany alebo baby satky? vidim ako tu maminy takto chodia ale v obchodoch som to nevidela. To sa da iba cez net kupit alebo hladam v zlych obchodoch?
18. bře 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@svetluska4 ahoj koupis vse na internetu, za sebe bych doporucila radsi manducu nebo ergo. osobne jsem mela satku a je to otrava to motat, nositko jsem mela typu Chicco a je to hruza, zaprve je to drahe na to co to je, zadruhe z toho desne boli zada a pak to ani neni dobre pro to dite, dite tam visi a jak vyroste tak to stejne uz pouzivas nemuzes. staci vygooglovat a najdes jinak primo takhle jedine v nejakem eko obchode..jinak jestli si chces opravdu nicit zada sobe i diteti s klokankou :grinning: tak treba obchody typu Aubert je maji nebo sezenes i v nejakem tom hypermarketu typu Auchan ale ne vzdycky je maji...
19. bře 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 My nosime nasu malu Lindu v Babybjorn-e. Najprv mala taky mensi (do 6kg), no teraz uz mame Comfort carrier, ktory je od 6 do 14kg a je uplne super. Tu vo FR je ale dost drahy, kupili sme ho preto radsej cez nemecky Amazon.
19. bře 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svetluska4 v niektorých detských obchodoch ako Aubert a BB9 nájdeš určite klsické klokanky, ale odporúčam radšej Manducu, Ergo alebo Bobu, nájdeš ich buď v kamenných obchodoch, kde predávajú napr. látkové plienky a spol, alebo cez net. Každé z týchto nosítok je cca od pol roka do 20kg, nebolí z toho chrbát a dá sa v nich nosiť aj na chrbte.
19. bře 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej, dakujem za rady, no musim sa poriadne potulat po obchodoch, lebo na francuzskych strankach nie som zbehla, vlastne ich skoro nepoznam a aj ked sa dakde dostanem maloktora je aj v anglictine :unamused:
My mame chipollino co je do jedneho roka ale zabudli sme ju na SR a kym sa vratime tak ju akurat mozem hodit na bazar a skusit predat. Preto teraz hladam daco tu vo FR. @meleri klokanku alebo nosic nebudem nosit stale, len ked ideme na vikendove vylety tak nie vsade sa da dostat s kocikom a drzat malu bambulku stale na rukach tak to nie je bohvieco a hlavne ked jej tiahne cez 9 kilo :grinning:
19. bře 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
baby, ako sa tu liecia kiahne? predpokladam,ze nie taky ten biely puder uz?
@evuliki vy ste mali skusenosti nedavno, co si pamatam, dostal to aj tvoj manzel tusim,vsak? Lebo moj to tiez este nemal pravdepodobne............Este nie su potvrdene, ale vyzera to tak,ze dnes ich maly doniesol z jasli (maju tam epidemiu a volali,ze ma horucku-z nicoho nic) :unamused:
20. bře 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar dobre si spominas,minuly rok na vianoce to mala Jasmi a na novy rok MM :sweat_smile: Obaja dostali len taky sampon,ktory velmi smrdel a v tom sa kupali.Bol asi zelenej farby a fakt im to velmi pomohlo,rychlo sa chrasticky zahojili.Tiaz nejaky gel,ak ich to velmi svrbelo. Teda u MM to bolo ale o drzku,ten skoncil nakoniec na ATB a 3 tyz doma,ale u malej to malo krasny priebeh. Drzim palce,nech to mate rychlo za sebou :wink:
20. bře 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem Evi, som zvedava co z toho bude.
20. bře 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky.

Konecne je vonku krasne jarne pocasie tak sa vytesujem, chcelo by to uz len zahradku aspon a nie v byte zavrety :wink: Mamicky ake pracie prasky ci gely ste pouzivali pre vase babatka? ja som kupila tie mydlove supiny, ci ako to nazvat, ale vobec to nema ziadnu vonu, chcela by som oblecko pre drobca vyprat a ozehlit len aby ta vona aj trosku ostala na tom obleceni.
Dalej nas trapi odpad, neviete o nejakom riadnom ekrazite co vycisti vodovodne trubky aj od vlasov napr? Vobec nam neodteka voda v umyvadle a vo vani sa tie vlasy vlasy tiez drzia :unamused: Tak nieco co tam nalejem a necham posobit a "pohne" sa to.
A uz ked sa vas tolko vypytujem... nedavno som kupila od Dr. Oetkera kakaovy prasok na vyrobu Flanu, myslela som ze to zhustne ako nas puding este pocas varenia, ale to az v chladnicke zhustne :unamused: Kde tu zozeniem normalny puding co mi zhustne a hotofka?
Dakujeeeem
22. bře 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek