• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@huterika ta potesim ja nemam trvaly pobyt na slovensku uz roky ale malych mam zapisanych v pase nie je to podmienka... :wink: trvaly pobyt ja neviem ale neviem si predstavit ako moze mat tvoje dieta trvaly pobytr na slovensku ked zijes tu... :wink: narodil sa tu atka jeho adresa pobytu je vasa adresa.. potom druha vec ak nahalsis na trvaly pobyt tak pozor zakonne musi chodit do slovenskej skoly teda dochadzak v praxi znamena bude smusiet nahlasit na dialkove studium a tvoje dieta musi sa tu doucovat slovensky jazyk a predmety ktore niesu tu v fr a s toho robit skusky polorcne a na konci roka.. pokial nebude mat trvaly pobyt tvoje dieta :wink: nevidim dovod ani sa nenarodil na slovensku tak ta lahko nenajdu.. :wink: treba pozerat .. na vela veci.. :wink:
31. bře 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika pozri bude svolat hocikde balik sa stratil takze jedina co stym nieco moze je tvoja mama musi ist na postu a napsiat staznost teda vyplnit dotaznik ze balik sa stratil a tae a take cislo slovensk aposta poda stasznost francuzskej a tato to bude uz hladat.. :wink: pretoze ak nenajde mas smolu ale vyplatia ti aspon peniaze;.. tazke hladat budu neboj najde sa;.. :wink: ale stasnost musi ist od tvojej mami.. kedze posielal..

ja som tak pred rokom spravial s balikom s ciech ktory isiel na miesto max 1 tyzdna prisle za skoro mesiac tazke francuzska posta musela vyplatit peniaze moje mame... ceska posta jej potom vyplatila za oneskorenie mam pocit 2 000 kc..;!!! :wink:
31. bře 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Erika a stacila ti len ta staznost resp. dotaznik? Pretoze nam tu stale omielaju ze reklamaciu treba podat, lenze to su 3strany vyplnania presny obsah balika, plus presne napisane ceny za to a aj blocky!!! Lenze ja som tam mala aj veci zdenene, nakupene cez bazarik a zopar novych no, ale to je nic :unamused: potom nejake lieky a caje. Takze blockov ozaj moc nemam, navyse mamina to zbierala asi 2mesiace a uz ani presne nevie co tam bolo pobalene vsetko ...
Ale keby sa to dalo cez tu staznost bolo by to veru jednoduchsie ako ta reklamacia, len ci to v CR funguje rovnako ako u nas, ked mamine povedali ze nech poda reklamaciu. Oni maju na strankach colissimo ze to je stale na jednom mieste Plate-forme Nord ale nerozumiem preco je to tam uz cez 9dni blokovane a neposlu to dalej... :angry: aj keby do zleho mesta ked urobila ta citacka chybu, aspon by sme vedeli ze sa to pohlo...
31. bře 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ano musi tvoja mam podta reklamaciu jedine ona moe s tym neico robit ty bohuzial nemoze vela.... ten balik bol poisteny za neaku sumu ze?? takze ked sa nenajde tak ti ju vyplatia.. :wink: ak nenajdes blocky nic sa nedeje daju ti tu poistnu sumu ale ako hovorim reklamaciu podava tvoja mam francuzsk aposta sa na teba neskor obrati pisomne.. :wink: neboj najde sa nakoniec.. :wink:

vies ja sa zle vyjadrujem niekedy malo byt reklamacia;. :wink:
31. bře 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Dakujem Erika, uz som jej napisala ze tu reklamaciu bude musiet asi podat, dokonca ten reklamacny list na strankach posty je v slovencine a francuzstine :confused: takze asi maju skusenosti s tym. Akurat nie je moc jasne co kto vyplna, snad jej na poste pomozu to vyplnit. Ano je poisteny ten balik, len na FR strankach zasa bolo pisane ze nie je :angry: tak sa v nich vyznaj zmenia cislo zasielky, napisu ze nie je poisteny a este aj sme posielali 1.triedou a oni to daju do colissima co mi bolo vysvetlene ze je pomalsie dorucenie, ale to mi je uz fuk, uz to trva aj tak dlho. Neviem veru ci by vyplatili celu sumu na ktoru je to poistene, ked nemam od vsetkeho blocky a na kolko si hodnotia veru 20rocne latkove plienky napr: no ale podla spravnosti by mali vyplatit ze....
Akurat ma stve ze tam bolo kopec veci co som tu nezohnala ze, zajtra uz april a bébé za dverami :confounded:
Dakujem za radu, snad sa to pohne aspon nejakym smerom.
31. bře 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika kaslina blocky bol positeny na urcitu sumu a tu musia dat , pokial by bol tovar za vyssiu cenu ako poisteny vtedy ti treba dat blocek.. :wink: neboj oni ho najdu pokial da reklamaciu tak budu hladat!!!!! neboj.. im s aplatt nechce len ked musio aked mojej mame zaplatili 2000 kc lmen zato ze prisel neskoro ale prisiel!! tak tebe zaplatia poistenu sumu. neboj ale ja verim ze ho najdu.. :wink:
31. bře 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek :slight_smile:) bodaj by si mala pravdu a bodaj by to stihli aspon do porodu :sweat_smile:
31. bře 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika dufaj aver tomu sila myslienky je silna!!!! :slight_smile: :slight_smile:
31. bře 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar Ten Oligosol nie je len pre dospelych?
1. dub 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 nieje beru aj deti mne ho predpisoval anasa lekarka mojim detom uz od mala na alergie a ine veci.. :wink:
1. dub 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravým holky český ve francii žijíci :slight_smile: Francii miluji , je to moje krev :slight_smile: ale .. provdala jsem se z ČR .. Kéž bych tam měla příbuzné a nebo známé :slight_smile: Je těžké se tam dostat a žít tam:slight_smile: jen mě to tak napadlo , jak žít ve Francii , jaké jsou tam podmínky:slight_smile: Děkuju za odpověd. Marie
2. dub 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika me desis, taky cekam balik s CR, kouoila jsm si v CR lekarnu a mama uz mi ho 2x zapomnela po kamosce privizt, snad co nejdriv dorazi :frowning2:

jak se jinak citis? uz to mame za par :wink:
2. dub 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny No veru ja som sa aspon provizorne pobalila teda, kedze balik nedorazil a dnes podavame reklamaciu... ale keby si videla tu "zavinovacku" mnou vyrobenu :grinning: by si sa smiala :slight_smile: si budu mysliet ze som fakt socialny priprad :grinning: tak ale co uz narobim. Mozno budes mat stastie a balik pride v poriadku :wink:
My sme dnes uz volali znova hocikde mozne a nic nikde nevedia a tam kde to je napisane ze to je...nam nedviha nikto telefon... na zakaznickom servise nam normalne ze zlozil ten pako!!! priatel zacal byt uz nastvany po xmilion telefonatoch a dozadoval sa nejakeho cisla niekam a ze kto nam potom zaplati skodu, kedze vecicky su pre novorodeniatko a a balik ak vobec pride tak uz mu to bude male vsetko! A ten pako ze dakujeme ze ste zavolali a zlozil proste! :angry: :angry: :angry: :angry: takze uz len jedine riesenie je ta reklamacia.

A citim sa tak ako kedy, maleho strasne citim uz ma poriadnu silu, a je velky s velkou hlavickou zevraj...tak sa "tesim" o cisaraku mi nikto tu ani nespomenul takze asi ma budu tyrat s velkym babom prirodzene, no uvidime ako to pojde. Inak klasika,krize bolia, teraz znova krk asi z tych poloh na boku ked spim, a prsty na ruke nejaku opuchaju. A co ty?
2. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika no uz jsem dneska mmace rekla, at mi posle cislo zasilky, abych se mrkla, lehce znervoznuju...

Ja jsem opuchla ropucha uz asi od 6.mesice. Dneska jsem byla poprvy na monitoru, tak malej se mrskal, ale ja kontrakce zadny, takze dalsi seanci mam ve ctvrtek. Neboj, muj ma taky velkou hlavu, ve 33tt mel 31cm, uklidnuju se tim, ze az poleze ven, tak se mu tam ty lebecni kosti posrovnaji, abych nak netrpela. A zbytek ma taky velky, pac ja mam skoro dva metry, takze jsem si poridila maly zirafatko :wink: Ja jinak cvicim s Epi-nem, takze jsem po psychicky strance klidnejsi, ze si to dole nak pripravuju a treba to nebude tak desny.
3. dub 2012 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny @huterika ahojte spolubojovnicky :slight_smile:. My sme akurat v 37 tyzdni a citime sa ok. Vcera sme boli konecne u sage femme v menocnici (1. stretko) a ta nam povedala, ze ak nebudu nejake komplikacie, tak mame prist rovno rodit :sunglasses:. Potvrdila mi, ze infuziu davaju vsetkym rodickam. Nastrih nerobia rutinne, takze je dobre cvicit :slight_smile:
@rosny mimochodom EPINO mam uz nachystane, uz len odhodlanie zacat. Mozno dnes sa tak podari :slight_smile:
3. dub 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Mavas aj monitory? no ja som bola naposledy v 37tt len na poslednej kontrole u svojej gynekologicky a teda uz prist len v den terminu na kontrolu co je teda dost daleko a nikto nas od 21.3 nekontroluje tak netusim ani miery ani nic.
@ikuza Ja teda Epi-no nemam, je to celkom polozka :unamused: tak nam to teraz nevyjde. A uz to nema ani cenu takto neskoro zacinat.

Inak balik dnes prisiel naspat na SR a ked ho chceme od posty naspat mame zaplatit 19eur !!! :angry: :angry: :angry:
3. dub 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza @huterika ahoj, me taky rikala moje gyndr, ze nastrih se snazi nedelat, tak me trochu uklidnila. Nicmene jsem si na neufmois.fr vytiskla Le projet de la naissance. Tak dej vedet, jak se s epinem dari, pripadne je tu na nej dobra diskuze. Na monitoru jsem byla vcera poprvy, dneska jsem 39+4 a mela jsem se hlasit od zacatku 39tt a mam ho 2x tydne. Jinak krom toho zadna kontrola neni. Rikala jen, ze pokud bych neporodila do 12/04, at naklusu 13/04 s taskou primo do porodnice. Jinak dneska rano jsme byli s mm v porodnici, pac mi rano odesla hlenova zatka, nicmene bylo to dost nechutny, co ze me rano lezlo a teklo, takze jsme radsi jeli, aby se nic nezanedbalo. Aspon jsme videli porodni sal a tak, tak se mm uklidnil, ze aspon vi, do ceho pujde, nicmene si stale jeste neni jistej, jestli to s nim nesehne :grinning:
Epino je dost drahy, ale ja ho kupovala jeste v CR, kde je to cenove o necem jinem, nez tady a jsem za to rada, kdyby nic, tak to aspon psychicky podrzi.

Tam be balik udajne vcera dorazil do Francie, tak se necham prekvapit, kdy dorazi ke mne.
3. dub 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte babenky, trosku mimo temy, ale potrebujem rada, ucim sa po franc, mate nejake dobre zdroje na internete, ktore mi pomozu zlepsit moju francuzstinu, co mi nieco praticke daju, co ma budu aj bavit ...? :slight_smile:
dakujem!
3. dub 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! baby, neviete nieco o carolivier? Viem, je to trosku mimo temu, ale tiez je z Francie a uz som ju tu ani v nasom fore dlho nevidela :frowning2:
3. dub 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keira ahoj :slight_smile: ja sa ucim z tohto http://www.lepointdufle.net/
3. dub 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. dub 2012 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza
@rosny dakujem, kuknem na to, ono to je tazke sa naucit francuzsky, hlavne, ked na SR je tak malo zdrojov a kurozv v ponuke :frowning2:
4. dub 2012 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keira a kde bydlis?
4. dub 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ja som mala teraz monitor (mimochodom pre mna lezat na chrbe 30 minut bolo ako za trest). Teraz mam ist este na krv a potom uz rovno rodit do nemocnice :slight_smile:. Ja som aj rada, ze tam uz nemusim ist. Este ma napada, ze mi zobrali ster na streptokoka, tak som zvedava na vysledok. Verim, ze bude vsetko ok. Mimochodom, co sa tyka tej posty je mi to tak luto. Nam posielali balik rodicia zo Slovenska minuly tyzden a tento tyzden v pokoji dosiel az k nam.
4. dub 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Gratulujeeeeeeme. :wink:
7. dub 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dievcata a chlapec :slight_smile: .....vsetkym vam zelam Nadhernu Velku Noc. :slight_smile:
7. dub 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simi251 DAKUJEME :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. dub 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keira ja som najskor nasla tuto stranku ked som hladala na nete :
http://www.bonjourdefrance.com/
celkom sa mi pacila:slight_smile:
12. dub 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, my sme sa len teraz zabyvavame..a ked som poslala draheho nech ide nakupit baby kase, doniesol prd, lebo ze nemaju, tak som ho vysmiala, a potom som s hrozou zistila, ze naozaj...citala som si,ze ste to riesili par stranok dozadu, a dnes sa mi podarilo najst Hipp od 12m co sa rozraba aj do taniera, ale zarabam to s plnotucnym, nechcem uz davat malemu UM..ale chcem sa spytat, ozaj nic akO krupica ci vlocky tu nenajdem? Dakujem
14. dub 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy AHoj, vlocky aj krupicu kupis. Vlocky v carrefoure a krupicu snad v kazdych potravinach.
15. dub 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek