• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@sonka31 dakujem sonka, nahodou nazov co fr nevies? Dakujem
15. dub 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy ahoj, kase kupis v bio obchodoch-take tie klasicke nase huste, do taniere sa zarabaju. ryzovu a ine obilne, ja som pouzivala nemecku znacku Holle :wink:

krupicu veru som ani ja nevedela,ze tu je, nosim si ju zo SR :confused:
@sonka31 ako sa tu vola krupica a medzi cim ju najdem? medzi mukou? chuti ako klasika nasa psenicna? vdaka.
15. dub 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar
krupica je "semoule", najjemnejšia, čo som tu našla bola semoule fine. Ale podľa mňa to nemá na tú našu jemnulinkú krupičku :slight_smile: Kupovala som ju len raz, tuším bola v oddelení s arabskou kuchyňou - už tradične, veľmi logicky umiestnená :sweat_smile:
15. dub 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,

za 14 dni bych mela jet s detma na tyden do Chamonix a pote na tyden do Grenoblu. Maji 7 mesicu, 2,5 let a 4 roky. Poradite mi, prosim, zda tam nejsou nejake vychytavky pro deti? :slight_smile: Dekuji
15. dub 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, niekto pri fra - svajc hranici? Tak rada by som pokecala s krajanmi :frowning2:
15. dub 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, s radosti vam oznamuji, ze v pondeli, 9.dubna v 11:15 se mi podarilo snest nase milovane velikonocni vajicko jmenem Théodor s uctyhodnymi mirami 3780gr a 53,5cm :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. dub 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@rosny Gratulujeeeeem. Krasny chlapcek. nech sa vam dari a nech ste hlavne zdravi obaja. Krasnucky naozaj.
15. dub 2012 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Semoule fine je krupica, je trosku jemnejsia ako nasa, ale je to to iste. Ja ju kupujem pri cestovinach u nas v obchode.
@ella_joy

@rosny Gratulujem k babatku, je kraaasny :slight_smile:
16. dub 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pomme ahoj, my... Cca hodku od Basel, a Ty?
16. dub 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy Ahoj, ja som na hodinu od Zenevy, ale vo Francuzsku :wink:
16. dub 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pomme
Vsak aj ja na FR strane :wink: v akom si meste?
16. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy v Sallanches, a Ty? :slight_smile:
16. dub 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pomme fuuha, to je dalekooo :frowning2: ja som Belfort
16. dub 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pomme ahoj... ja som sice pri hraniciach s nemeckom, v Strasbourgu, asi 157 km od teba ...neviem, ci je to daleko, alebo blizko, ak chces, mozeme sa stretnut napr. v Colmare... :grinning:
16. dub 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny gratulujem a zelam vam obom vela vela zdravia
16. dub 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy, @katkagreganova dakujem za odpovede, ste mile :slight_smile: skoda, ze je vsetko tak daleko, hlavne teda vlakom (auto berie vzdy snubenec do prace), inak by som sa rada s niekym od nas stretla :slight_smile:
katka, ak vsetko dobre pojde, v oktobri by sme mali ist do strasburgu, to sa ozvem :slight_smile:
16. dub 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova @sonka31 @simi251 dekuju moc holky :dizzy_face:
16. dub 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pomme ja som v Yvoire, uz som pozerala googlemaps, je to 1h od vas. Srdecne Ta pozyvam na kafe.
16. dub 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pomme urcite sa ozvi :grinning: budem rada...
17. dub 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny balhozelam je nadherny!!!!!! karsne miery tak len dufam ze dokazes aj trocha spat a hlavne ze porod dopadol v pohode... neskor porozpravas len oddychuj ak sa vobec da.. este raz blahozelam!!! :slight_smile:
18. dub 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, chcem poprosit este o radu..malemu som zabudla zobrat z SK vitamin D3, ktory sa dava detom od narodenia do 2r, u nas sa to vola Vigantol..neviete pod akym nazvom si to mam pytat v lekarni tu? Dakujem pekne
18. dub 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy zymaduo je to vitamin D flour, inak normalne ti prepise kazdy lekar . :wink:
18. dub 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem Erika, ja tu nemam lekara, ja chodim na SK k lekarom..preto, ci je to aj tu volnopredajne bez predpisu, alebo bude treba zbehnut/dat si to poslat z domu
18. dub 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy drahy spas chodit na slovensko sa liecit .. :wink: ale to je tvoja vec ano daju ti to aj na volny predaj... neboj.. :wink:
18. dub 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy Ak nechces davat fluor, tak si kup ZymaD , ten je cisty vit D a stoji cca 2.70 Eur.
19. dub 2012 v 01:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 prepáč, mali sme problémy s netom :slight_smile: ďakujem za milé pozvanie, vám tam ale nejde vlak, čo? :unamused:
19. dub 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pomme Vlak nie, ale autobus ano, skus pozriet ci mas nejake spojenie:slight_smile:
19. dub 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny gratulujem, nech rastiete do krasy :slight_smile:
19. dub 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 vrela vdaka, uz ho mam..kolko kvapiek mam davat? Tam hovorila nieco o 4denne, tak ci aj Ty tak davas, dik
Nakoniec som nasla aj tu krupicu, zastrcenu tak ako @zuzao pisala v arabskej kuchyni :grinning:
Vdaka kocky za kazdu radu
19. dub 2012 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ella_joy Ano 4 denne davame aj my. ale stane sa ze nedavam kazdy den, aj dnes som zabudla :grinning:
A napriklad vcera som videla semoule Fine od panzani a bola v L Clercu ulozena hned vedla strukovin, sosovice, hrachu, fazule, Couscousu a podobnych veci. je presne v takom sacku ako aj cestoviny Panzani len je mensi. takze urcite najdes aj v obchodoch kde nie je oddelenie cudzej kuchyne.
20. dub 2012 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek