• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@ella_joy logicky sa davaju 4 kvapky raz za den :confused: teda tomu tak bolo pred tym.. :wink: normalne ste ma dostali tak som hladala na nete davate vela !! :wink:
prématuré: 4 à 5 gouttes par jour

· de 0 à 24 mois:

o avec lait enrichi en vitamine D: 2 à 3 gouttes par jour

o sans lait enrichi en vitamine D: 4 à 5 gouttes par jour

o à peau pigmentée: 8 gouttes par jour

· enfant - adolescent:

o sans pathologie digestive: 2 à 3 gouttes par jour

o avec une pathologie digestive: 2 à 6 gouttes par jour

o recevant des anti-convulsivants: 5 à 6 gouttes par jour

inak neskor ked uz maju cez 18 mesiaciv vam odporucam lekar vam predpise ampule ktore su na jednorazovku a drzia 3 az 6 mesiacov.. :wink:
21. dub 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika, to som vedela, ze len raz za den :wink: len tie 4kvapky som si nebola ista, lebo D3 na SK som davala kvapky 2...teda ako som nezabudla :sweat_smile:
A tie ampule, to znamena, ze das amupulu a uz nemusim potom riesit kvapkanie kazdym dnom? Toto sa da aj bez predpisu? Nemam zatial pediatra tu
21. dub 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ano ampule su pre deti od 18 mesiacoiv ano das jednorazovo a nemusi davt kazdy dne je to lepsie;. :wink: len treba davat pozor ak davas multivitamin aby nebol aj tam d... :wink: logicky kupis pbez predpisu.. :wink:
21. dub 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek dakujem, a vedela by si mi prosim napisat, ako sa to vola?
21. dub 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek tie ampulky uzivame aj my traja,je to myslim na tri mesiace,na predpis je dokonca zdarma
21. dub 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki jasne ze na predpis je zdarma :slight_smile: inak zdravim ta ako praca.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. dub 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ktorá si platíte myEuro? Ide vám to?
22. dub 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem za opytanie :wink: Praca super,ale uz viem,ze mi nepredlzia po lete zmluvu,ale kazdopadne aj tak ako skusenost to bude super a kazdy svetly bod do CV bude len plus :sweat_smile:

Nasa J.v piatok odletela opat na svk,ostane az do 7.5 . Tentokrat tam bude chodit aj do skolky,ale len na 5 hod denne,velmi sa tesila,uvidime vsak,co povie zajtra :grinning:
22. dub 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki takze jasminka odisla pekne musi ti strasneeeeee chybat :wink: kocica jedna mala zvlada lavou zadnou ist sama na svk... :slight_smile:

co sa tyk aprace to ma mrzi ale mozno najdes nieco este lespie je kriza a po volbach neviem co nas caka.. :confounded:
22. dub 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek mala nesla sama,to bude moct az od 5 rokov. MM s nou letel na otocku v piatok a v nedelu sa vratil. S pracou ma to ani nejako nemrzi,aspon si mozem uzit leto s malou na svk
A ty ako,co robis sa chalanmi cez prazdniny?
23. dub 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki ups prepac vidis ked jasminka ked ju vidim je velak tak som brala ze isla sama...

ja no pato chodil cely minuly tyzdne este do nemocky ja chodim aj do roboty i ked je to tazke a zaroven s detmi boli sme v aquabulvarde trosku. ale je skaredo planovala som vylety ale ked je tak hnusne tak sa neda, ale boli sme pri eifelovke trosku , a disney samozrejme :wink: tazke beham a nezastavim sa.. :grinning: chcem ich zobrat aj na fiore au trone len nesmeie prsat!!! kolotoce!!!!! :grinning:
23. dub 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki jej evi ja ta tak obdivujem, ja som tiez rozmyslala poslat malu aspon na mesiac na slovensko ale asi sa k tomu nikdy neodhodlam (napchaju ju tam salamou a parkami..)aj o skolke som rozmyslala ale to sa neodhodlam este menej, pritom viem ze by jej to len prospelo. mala by som sa trosku odlepit od jej zadku, ze?! :sweat_smile: No prajem pakne prazdniny, som zvedava co povie jasmi na tu slovensku skolku :slight_smile: ...
23. dub 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek teeeeda Eri,tak behas riadne s chalanmi .Opat mate permentky do disney? :wink: No pocasie je strasne,ked som pozerala predpoved na vikend,na SVK ma byt 26st a ja som malej nic letne nenabalila :sweat_smile: Snad jej kupia :grinning:

@blanblan ale neboj,len raz ju skus poslat a uvidis,ako vam to vsetkym prospeje. Nastastie nasa to najako neriesi,vobec neplakala,ked sme sa lucili,iba mi povedala,aby som jej nevolala tak vela,ako naposledy :sweat_smile: A kdze mali sme na vyber bud opatrovatelku na prazdniny,alebo svk,tak to jednoznacne vyhralo svk. A ja som rada,mala ma aspon zmenu,zazitky a novych kamaratov....
A kde das malu na letne prazdniny?
23. dub 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki my uz tam snad aj byvat budeme :grinning: :grinning: hej stale a tento rok aj asterix.. :wink: beham celkovo musim :wink: tak snad nebude az tak horuco.. ale urcite to bude super a jasminka sa bude super bavit spravila si dobre keby som ja tak mohla mojich poslat len sen.... som strasne rada ze su rodiny kde sa da spolahnut na starych rodicov.. :wink: :wink: uprimne a vazne je to len bohatstvo pre deti!!!!!!!!!
23. dub 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki evi aj u vas je tak hnusne? aj v parizi, erika?
tu dnes leje nonstop odvcera vecera, inak uz asi 10ty den s prestavkami a stale len okolo 10 stupnov, uz ma ide slak trafit z toho!

evuliki- Jasmi si uzije, my este rok-dva macimalne a planujeme to robit rovnako, starym rodicov velmi chyba a mamina si vie v otcovej firme zobrat aj mesiac dovolenky,tak neni o com :dizzy_face:
23. dub 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki mala by to urcite velmi neriesila, to praveze ja, az moc :sweat_smile: :grinning: Moj manzel je ma v lete 6tyzdnov prazdnin, takze so strazenim nie je problem. No buduce leto sa uz musim odhodlat, tak slubujem :grinning: A ozaj, idete teda "k nam" ja juh? Ale pocko tu mame momentalne rovnako hnusne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. dub 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ahoj dufam,ze nevadi,ze tykam ale teraz pozeram,ze sme s Jasmin a tvojim manzelom sedela vedla seba v lietadle teda aspon dufam,ze sa nemylim ale podla toho co mi vravel tak to boli oni,pretoze spominal,ze on sa v nedelu vracia a Jasmin,ze bude chodit do skolky na Sk
24. dub 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monik87 jeeej,tak to je gol ,ze si ma tu nasla :grinning: Raz som uz letela s @erikasadek a teraz pre zmenu MM letel s tebou :wink:
Prosim ta,ty si z Normandie?Odkial presne? Pretoze sa tam chystame v maji,nedala by si mi nejaky tip,kde by sme mali ist,co si nenechat ujst? Chceme ist na 4 dni

@erikasadek a kde to vy chodievate k moru na sever? Kde zhanas ubytovanie?

@blanblan Skor to u nas vyzera na zapad,ako na juh,ale momentalne nemozeme nikam,iba sa stahujeme do vacsieho bytu,lebo nemame kam napchat druhatko :grinning: Ale raz ta pridem pozriet,tomu neutecies :grinning: A kedy si chcete urobit ten vylet do disney?
26. dub 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki Evi, to sa aj mna mozes pytat, my milujeme Normandiu, 3 roky v Caen spravia svoje, Caen neobidte, je to uzasne mesto, aj ked vela robia ludia v nom, tak ako u vas v reims :dizzy_face:
Potom, z toho kde sme boli, na hranici s Bretonskom je samozrejme Mont St Michel, to sa neda opisat, treba navstivit, nadhera!!! :zipper_mouth: a kusok odtial uz mozte skocit aj do St.Malo, to uz je sice Bretonsko, ale tiez nadherne mestecko!
Plazovy historicky s peknou plazou je Cabourg a potom samozrejme Omaha beach, asi 50km od Caen, to j zazitok, hlavne ked trosku sa zaujimate o historiu a ked vyjde pocasie :dizzy_face:
aj ta druha, neviem ako sa vola, tusim Juno, aj ta je pekna, ale tu uz si presne nepamatam.
Aromanches je pekne mestecko, Honfleur, Deuville, to su primorske, tam su snad vsetky pekne.
Normandia je nadherna, aj autom len tak ked ides mimo dialnic, tie dedinky, fakt laska na cely zivot :dizzy_face:
26. dub 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar fuuuu Gitka,tak tolko info som teda necakala,dakujeeeem!!!! Musime si urobit plan,mozno este jedna rodina pojdu s nami,len aby to pocasie vyslo sakra :angry: Tu prsi uz treti tyzden,je 9st,ludia vytiahli zimne bundy normalne... A v Prievidzi ma byt od zajtra min.do utorku 29st :sunglasses: Aspon sa tam moze Jasmi na zahrade v bazeniku kupat :grinning:
26. dub 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ten disney neviem kam napcham, asi to ani nebude cez prazdniny, myslela som ze na narodeniny by som ju mohla zobrat ale to je take obdobie ked byva najviac chora, tak neviem,vaham, mozno bude najlepsie na dalsiu jar....a to druhe mate na kedy ak sa smiem spytat? Jasmi sa tesi?
26. dub 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Evi aj tu presne uz 3ti tyzden leje, je to hrozne, ale cez vikend ma byt aj u vas pekne, aspon teplotovo, no tu stale rovnako :frowning2:
Akoze a to my sme neprechodili celu Normaniu ani zdaleka, kto viac cestuje, este viac ti poradi, je to fakt krasny kut Francuzska :slight_smile: Myslela si aj Haute-Normandie?Lebo ja som ti opisala, a my sme boli len v Basse, v haute poznam len Rouen, btw, tiez pekne mesto.
Ale tuna v Basse je zaklad ten Mont St Michel, Omaha a Caen+nejake mensie plazove mestecko blizko Caen, podla mna :slight_smile:
26. dub 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar som to pozerala na mape,Caen je cca 4.5 hodky od nas,to je super,tam asi vyrazime. Teda,pockame si na pocasie a podla toho sa zorganizujeme.
@blanblan druhatko vychadza na oktober,na narodeniny malej :sunglasses: Ona sa velmi tesi,kazdy den jej musim volat cez skype a ukazovat brusko :grinning: :dizzy_face: Ale zatial to berieme opatrne,lebo je to este len 15tt,pretoze naposledy som v 8 tt potratila,tak uz to vsetko tak inak berieme... Ale tak dufam,ze tentokrat to vsetko dobre dopadne :wink:
26. dub 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan prosim ta,kde si kupila tu harmony ball? Viem,ze si ju mala a tak sa po nej pozeram na ebay,ale stoji okolo 5eur aj z dovozom a je z ciny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. dub 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki hej pamatalm sa aj ja ako sme sa stretli v blave na letisku spoznala si ma podla pata :grinning: :grinning: doteraz sa smejem.. :wink:

my chodime vzdy rano a vecer naspata ale spali sme uz aj v deauville, alebo vedla su male mestecka ktore su tiez uzasne;... :wink: vies co pozriem sa na vizitky sco sme si nechali a hodim ti neskor adresu a tel cislo alebo hladaj aj na nete su tam vsetky hotely alebo styl bed and breakfast...... :wink: normandia je krasna a taktiez vendee.. zboznujem osobne si myslim ze cele fr je prekrasne a neskutocne rozmanite.. :slight_smile: inak zajtyra beriem deti do maleho palymobilu parku pri parizivstupne euro no nechod.. :grinning:

http://www.playmobil.fr/on/demandware.store/Sites-FR-Site/fr_FR/Link-Page?cid=PLAYAREA_PARIS :wink:

aquabulvadr istil na ho pocasie;. :wink: ale penazneka uz nevladze.. :wink:

a maly pozdrva s pariza..... ja som skoncila schudnitim hlasim 59 kil dokopy 56 kil za 13 mesiacov..... mma 59 kil a som spokojna ako za mlada;. :wink:
26. dub 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki jej, Evi, takze druhatko na ceste? ako som sa potesila :slight_smile: harmony ball mam striebornu z ebaya, ak chces, pozriem predajcu, ale ono je to v podstate jedno... ale cinsku za 5 by som nebrala :D

je milujem Bretonsko, v Normandii som este nebola, ale do Bretonska sa vraciam skoro s takym pocitom, ako domov. Mont St Michel treba vidiet bezpodmienecne.

My sme akurat v Baskitsku, tiez uzasny kraj, v sobotu cestujeme k Toulouse a potom Carcassonne...chcem to mesto vidiet uz roky :dizzy_face:
26. dub 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki tak ako pisala gijar urcite nevynechajte Mont St Michel a v tom Sant Malo je aj velmi pekne akvarium,v Avranchces zase krasna katedrala a tiez Rennes je velmi pekne mesto.A ak by ste mali chut tak sa urcite zastavte aj v Granville pozyvam vas na kavu :slight_smile:
26. dub 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 prepáč, mala som strašne veľa práce :confused: no my tu autobusy ani nemáme, teda máme, ale asi 4 denne a aj to len na maximálne 10 km :unamused:

ozaj, baby, neviete, ako by sa dal poslať bicykel zo Slovenska sem tak, aby to nestálo 800 eur? :confounded:
27. dub 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek @bihan @monik87 @gijar dakujem este raz,tolko tipov som veru necakala,ako si mam teraz vybrat :sweat_smile:
Lucka,pozri mi prosim predajcu,lebo bud som nasla za 5 alebo 50 eur
Erika teeeeda ty kocka jedna,woooow len uz prestan,lebo sa nam stratis!Tvoj muz musi byt z teba hotovy,vsak :sunglasses:
27. dub 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek