• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
no baby, len sem nakuknem a už som vybavila víkend v júni pri mori - Cez deň budeme v Cabourg, prespíme v Novoteli v Caen a zase šup na celý deň pri more...a zajtra pôjdeme do PlaymobilLandu (díky @erikasadek :wink: ), hlavne ak je tu počasie, aké je a decká sú doma už úúúplne zdivočelé...
Normandia je naozaj krásna, teda ten kúsok, čo sme videli my. Moja srdcovka je Deauville, aj keď pláž sa mi zdá krajšia v Trouville, čo je mestečko hneď vedľa.
@erikasadek gratulujem, to chcelo asi veľa sebaobetovania, toľko kíl. Veď to je vlastne jeden celý človek, čo si zhodila...a ja sa neviem od Nového roka dokopať k tomu, aby som dala zbohom blbým piatim kilám :angry:
27. dub 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao no si ma inspirovala,mozno tu istu trasu zvolime aj my :sunglasses:
27. dub 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki slubujem uz som prestala stojim na vahe a nosim veci este za slobodna :grinning:
27. dub 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao nemas zaco takychto veci je tu vela v okoli pariza.. :wink:
trouville a blondville sur mer su nase srdcovky co s atyka plaze pre deti hlavne kvoli tym dinosaurom s ziveho plota :wink:

dakujem ano chcelo ale vysledok stoji zato , evka muz sa nevie vynadivat asi tolko :grinning: :grinning:
27. dub 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zo ziveho plota ato je tak hrajem s joshom playstation a druhou rokou vytukavam .. :grinning: :grinning: moje nervy tazke gramaticke chyby.. :grinning: :grinning:
27. dub 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. dub 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Cabourg je krasny, aj plaz je tam super, dobre zvolite Evi, ale fakt hlavne neobidte Mont St Michel, to by bol hriech :wink:
27. dub 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan jej mohla si sa zastavit ked budes v Tlse, ale akurat nie som doma, zajtra odchadzam ku kamoske a nech si tu bezo mna poradia :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@evuliki babo ako narodeninovy darcek to je super :slight_smile: s jednou takou som lezala v porodnici co mala obe deti narodene v rovnaky den...Dufam ze vsetko bude tentokrat v poriadku :dizzy_face:
@erikasadek z chalanov ti rastu riadni fesaci, budes to mat vesele :grinning:
27. dub 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan ja uz to mam teraz vesele neboj ale dakujem.. :wink:
28. dub 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny Gratulujem k valibuckovi :wink:
Tak aj ja sa pochvalim, dnes mame presne 2tyzdne :slight_smile: v pondelok 16.4. som priviedla na svet Matiaska s mierami 3730g a 51cm (nie sme si isty kedze velkost 54 je mu uz len tak tak skoro od zaciatku :wink: ) Porod bol celkom rychly a mala som stastie aj na sagefemme a anesteziologa :slight_smile: Malinky sa ale uz prejavuje ako riadny barancek :dizzy_face:
30. dub 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@huterika gratulujem a zelam vela zdravia :slight_smile:
30. dub 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika blahozelam.......... :slight_smile:
1. kvě 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika blahozelam,maly je naozaj krasny :dizzy_face: :sunglasses:

Tak baby predstavte si,ze som to zistila a fakt ak tehotna zena odpracuje za tri mesiace aspon 200 hodin,tak ma narok na 4 mes matersku :wink: Takze dobra rada pre tehulky,ktore pred tym nepracovali,ako maju tiez narok na matersku :wink:
2. kvě 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte, viete mi niekto poradit ohladom "ALLOCATION DE BASE"? Popri podani "ACTE DE NAISSANCE" na CAF je potrebne podat aj nejake ine potrvrdenie? Citala som nieco o povinnej lekarskej prehliadke do 8dni po narodeni. Je potrebna a treba potvrdenie o nej dorucit na CAF spolu s "ACTE DE NAISSANCE"?
2. kvě 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ano a k mas odpracovane 5 rokov min tak aj na rodicovsky 3 roky.. :wink: :wink:
2. kvě 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika praveze ,ved ja som tu doteraz este nerobila a kedze som si nasla ako tehula pracu,tak mi staci odpracovat tych 200hod a mam 4 mes matersku a vraj tiez pridavky,no uvidime
Akurat dnes som sa vratila zo SECU,kde ma fakt vytocili,uz tam chodim ako na klavir :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ide o to,ze zahadne stratili vsetky moje papiere,ktore som im dorucila pred 5 tyz a taktiez deklaraciu tehotenstva,tak po mne chcu,aby som to nanovo vsetko dorucila,co ja som zasadne proti tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aby som si zobrala pol dna volno a mohla ist opat k lekarovi po potvrdenie,ze som tehu.Ani sa mi len neospravedlnili,ze niekto proste nerobi svoju robotu na 100% a flaka to,ale mi povedali,ze sa to stava casto a ze v podstate im nemam ani ako dokazat,ze som im tie papiere dorucila :angry: :astonished:
2. kvě 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki plne ta cahpem moja teraz ta potesim to je ich oblubena praca stracat papiere!! za posledne roky mi stratili dvakrat raafatovu marodku vies si predstavit tie nervy trebalo znova posielat acakat dlho , a nam trebalo sniecoho zit!!!
mne vracali peniaze 3 mesiace po mojej operacie ked si zoberies ze chirurgovy som urobila 1600€ sek a oni mi po mesiaci zahlasia ze paier nemaju stratil sa!!!!! a znova to iste vrati sa do pariza ziadat od zaneprazndejj sekretarky profesora ten papier akby som nemal nic ine na praci!!!
moje papiere po zaznamu apnee spanku jedna noc pristroja vyjde na 550e a robil ich aj pato si vies predstavit moje nervy ked cakam aj 4 mesiace a teraz znoav mam protezu na spanie kvoli apnee uz zaciatkom februara si laboratoria zinkasovali sek a ja dodnes nemam 350€ vratenych, volal som ze stale nic nie je naskenaovane a maju mesiac opozdenie!!

tazke rada avka aj ked si proti bude smusiet inak nedostanes nic :rolling_eyes: :wink: je to na ho , ale nevadi

inak slovenska zdravotan mi tiez ide poriadne na nervy maju tam tak isto bordel!!! neskor poviem co s adeje!! :slight_smile:
2. kvě 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika blahozelam, nech rastiete do krasy :dizzy_face:
3. kvě 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Erika neuveris,ale prave mi volali zo SECU,ze moje papiere nasli,ze ich jednoducho niekto zle zalozil a tak mi dnes prioritne vsetko vybavia (no to som teda zvedava)
A este som podala aj staznost na pani,s ktorou som vcera jednala za jej spravanie,tak sa mi dnes ospravedlnovali o dusu :sunglasses:
3. kvě 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek a som veru zvedava,ako to vyriesis na svk,ale radsej to nenechaj tak,skus tam zavolat,nech si v tom urobia poriadok
3. kvě 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki som rada ze sa to vyriesilo co sa tyka slovenskja nechavam uplne tak ako pises ani nevolam pokial na mna pridu zase prejde 4 roky :grinning: :grinning: a ked aj ja ma vsetky seky za 10 rokov zaplatene a 8 rokov co som odhlasena si mozu trhnut!!! :wink: podla kociek niektorych echa mam tento tah maju na vela slovakov zijucich v zahranici!!! :wink:
4. kvě 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza viem Ti povedat jedine k tej lek. prehliadke - nie je povinna
4. kvě 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza ta prehliadk aje povinna je to kvoli tomu aby vedeli ze dieta je zdrave a nie je mrtva podobne... tento certifikat ti vyplnuje lekar.... :wink: normalne hned na klinike alebo v nemocnici ti ho vyplnia pokial sa neposiela a nevyplni riskujes ze ti prestanu davat , pridavky.. :wink:

na stranke caf j eto jasne napisane;. :wink:

http://www.caf.fr/cataloguepaje/BasePaje.htm
6. kvě 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
ahoj vedeli byste nekdo jak se rekne francouzsky srnci pinc nebo srnci ratlik? nebo vubec ratlik? a jestli se da takovy pejsek vubec ve francii sehnat? chteli bychom k detem malinkeho pejska....
7. kvě 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

gratulujem k novym detickam :dizzy_face:

meleri tak to teda neviem,videla som tu len civavu,alebo jack russel a to je asi dost akcny pes

kocky neviete nahodou kde ziskam europsku medzinarodnu kartu na poistenie,musim tam ist osobne,ci to mozem vyplnit aj cez net, dakujem :dizzy_face:
8. kvě 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charllota vyplni cez net ameli a za 2 tyzdene aj menej ju mas cez postu doma;; :wink:
8. kvě 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek a cez aku stranku kde to najdem, mozes mi to prosim ta poslat, dakujem
8. kvě 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charllota http://www.ameli.fr/# ale pozor budes musiet pockat na kod ktory ti poslu, trochu ak este nemas tak rovno chod na positovnu a tam si vypytaj.... a zarov sa zahlas na stranke a pockaj nez ti pride kod cez nu si kontrolujes vsetky vyadavky co ti davaju na konto alebo attestation co potrebujes.. aine;. :wink:
8. kvě 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
8. kvě 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika no tak taky peknej kousek!!! Velka gratulace! Doufam, ze vse zvladate :slight_smile: Ja jsem ted 14 dni u tchanovcu, jednim slovem des :astonished:
8. kvě 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek