• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
uz som a kukni tie mappy :wink:
15. únor 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarah bude rozkosna druzicka v tych satockach !
Uz ste nasli Annecy??? My ideme uz hajat, tak dobru.
15. únor 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasli nasli ale mna napadlo ze si to bihan asi pomylila s ancenis to je niekde medzi nantes tours a mans /aj tam sme mali klienta :sweat_smile: / inak annecy je nieco neuveritelne odporucam vidiet :wink:
16. únor 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nič som si nepomýlila :sweat_smile: Tiež som si to našla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
sa ospravedlnujem /to vino vcera :sweat_smile: / som ten tvoj prispevok pochopila akoze tours je pri annecy :pensive:
a som to este raz precitala teraz pri plnom vedomi a vidim ze mam vazne legere dyslexie :sweat_smile:
16. únor 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co porabate? My nic zvlastne, chlapi zachrneli ako kazdy den, ja som bola s Alexom na prechadzke a stretla som nasu dalsiu tehotnu susedu, vzdy chodi autom, nikdy som ju nevidela pesi, dnes si vykracovala, tak sme sa 'museli' stretnut, taky psi cumak je, ale nakoniec dnes celkom mila, sice je pravda, ze ja som sa 1.pozdravila a aj som 1.zacala rozhovor a 1.som ho aj ukoncila :grinning: ale zlata, v aprili bude dievactko, ale hned sa ma pytala, ze dokedy ja budem doma? A ze ako dobre, ze mame 'nounou' susedu, no fakt, parada...
Nguyen, tak aspon Ty poznas Annecy :dizzy_face: Tiez som pocula same chvaly nezavisle od roznych ludi, ale hlavne ze blizko je Swiss na to nase umele mlieko pre Alexa, pojdeme zaciatkom aprila.
Viete, co som vyviedla? Na tom novom CD prehravaci som nejak hned po 1.zapnuti, ked blikalo 0:00 zapla omylom nastavenie budika, tak nas vcera o polnoci zobudil priserny zvuk :angry: darmo, som ja sikula.
16. únor 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sa váľame všetci na gauči a Sára na hracom koberci... celý deň tu prší, takže nič extra.. asi pôjdeme kúpiť nejakú rozprávkovú knižku :grinning:

Tini, ja zbožňujem, keď si JY zabudne prepnúť budík na rádio a omylom zapne pípač.. hlavne keď som ešte v noci vstávala k malej, tak som nesmierne ocenila, že som zaspala na pol hodiny a potom náš všetkých zobudil ten príšerný zvuk :sweat_smile: Stane sa :grinning:

Ja už moje susedy nejako neriešim... drvivá väčšina z nich sú domáce puťky na slnečné roky vzdialené odomňa, takže keď sa stretneme, pokecám, ale tým to končí.. ale jeden JY kolega má celkom fajn rodinku, tak sa s nimi občas stretávame...
16. únor 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame kupenych plno malinkych knizociek, je to taka cela edicia: L'imagerie des bebes, vydavatelstvo Fleurus. To su akoby leporela, ale viazane ako normalne knihy, maju tak 16-20 stranok asi 12x12 cm a su obrazkove, nadherne jednoduche obrazky a pod nimi nazov, a vsetky su v 1 knizke k urcitej teme. Na konci je akoby kviz: otazky a dieta ukaze na orazok, ked uz je starsie. Alex ich rad kuse a sam si v nich listuje, mame farmu, les, babatka, hmyz, odporucam, mame ich z Casina.
16. únor 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dnes som bola u kamosky slovensky a konecne ma nahovorila dat malemu piskotku, tak teda piskotka mala uspech, a tak si ju hryzkal zubkami a potom cmulal.ja mam panicky strach z toho ze mu zapadne, preto este ani chlebik nedavame :frowning2: Aj Filipko ma knizky velmi rad, ma aj kopec slovenskych aale aj francuzske si rad precita :wink: :grinning:
16. únor 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ADka, a ake piskotky ste chrumkali??? Nase opavie alebo nejake fr.? My mame od Picot, ked tak daj tip na dalsie dobre.
MM je este furt v robote, cela vecera vychladla, dnes mame vepro, zelo ale bez knedla, to neviem :grinning: tak som skusila cervenu kapustu a celkom vyslo. Co vy tak varite doma??? Mne dochadzaju napady.
16. únor 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nase opavia mame este zasoby :wink: Ale skusali sme aj tie od Hipp celkom v poho. dnes som robila halusky s kapustou, aj na vepro knedlo sa chystam ale neviem ci sa mi podari kapusta, a na knedlu si netrufam :sweat_smile: dokonca som si odpisala recepty od maminy ked sme boli na Slovensku, ale ked nieco navarim, nikdy to tak nechuti ako doma :frowning2: Inak ak mas rada gesiers , tak s nimi je super salat.jednoducho na zeleny salat das este nejaku zeleninu a pridas gesier oprazene a k tomu crouton s roblochon alebo inym syrom.je to supeeeeer :wink: skus.
16. únor 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi - ak Ti maly uz pekne papka aj inu ako uplne hladku kasovitu stravu - tak mu kludne mozes dat piskotku - alebo ked sa bojis - tak napr varenu mrkvu do ruky - take - co sa mu bud dat rozomielat v pusinke zubkami, jazykom a dasienkom - kazde dietatko sa k tomu asi stavia inak - ja to vidim na mojich drobcoh - Mati ten smelo odkusuje, hryzie a "prezuva", no Ana ta zas vsetko roztlaca o podnebie, alebo ani neroztlaca a polyka ake to je - a piskoty mi olizuje :grinning: , ukazuje a potom s nimi bubnuje - zato Mati - ak najde aj Aninu piskotu u seba na stoliku - tak sa pusti aj do tej :sunglasses: my sme odskusali piskoty aj od blediny - tak boli "pripecenejsie" ako tie od picot; a potom sme skusali - takych bledinovych medvedikov - ale tie mi deti nechcu - su strasne suche a oproti picot dost sladke - ja neviem - mne sa celkovo zda, ze tie "speci" detske jedla su presladene :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ja uz ani vyzivy nekupujem ine ako pre babata od 4 mesiacov - alebo potom beriem veci od materne - tam nedodavaju cukor ani farbiva - a na chuti to je fakt poznat
poslusne hlasim - ze sme prelabzovali auchan - kvoli nevanilkovemu mlieku - tak take tam nemaju :stuck_out_tongue_closed_eyes: - kupili sme sice jedno - kt mi deti pekne piju - je sice vanilkove - ale zato najmenej zo vsetkych (sudim to podla zlozenia - teda, ak plati heslo, ze jednotlive ingrediencie su uvadzane podl percentualneho zastupenia - tak v tomto mlieku je vanilin az na konci - a j je menej vonave ako tie o uz mame odskusane) - ale patranie este pokracuje - vsak musi existovat aj ine nevanilkove mlieko (ved naco by potom mali tolko praskovych prichuti (len dufam, ze ich nemaju pre mlieko 2e age :stuck_out_tongue_closed_eyes: ))

Tini - ja doma varim zriedka - ale ked nerobim slovenske - tak robim uplne klasicky - salat (vzdy namiesam roznu travu, zeleninu a ovocie - podla sezony) potom maso na grile (z toho svedskeho velkoobchodu), k tomu kus "zelene" + priloha (zemiaky, ryza, ci cestoviny)+ syr a sladke :wink:
ked varim slovenske - tak len take z domu, alebo nlozim maso do pacu a na druhy den ho opeciem na tej grilovacej panvici
zo slovenskeho som skusala iba halusky (ked mi kamoska doniesla bryndzu), langose a nase kysnute kolace - ale uz som dlho nic take nerobila
teraz varim tak - aby to mohli jest deti - a ja si to potom uz iba dosolim a ochutim na tanieri :wink:

Tourovska Janka - este ste 2v1?
ak je v Tours tak pekne ako v Poitiers - tak tisko zavidim :slight_smile:

Bihan - som pocula v meteu - ze vas ten "cyklus" len tak obisiel - ako ste prezili - ci okrem dazda ste nic nemali?

dobru nocku babulky, potom aj detvakom - hlavne celu noc :wink: a potom bru aj anisim drahym polovickam (ja este cakam na tu svoju :sweat_smile: , kedy dojde z prace)
16. únor 2008 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes mi mamka volala, ze idu pre nasu babku a dvzeu ju do KE, aby videla na pocitaci vsetky Alexove fotky a hlavne aj videa, co ocas posielam, ona uz mala 80 v lete a stale mi do telefonu vravi, ze este raz by ho chcela vidiet, tak aspon dnes tak cez obrazovku ho uvidi a ja pojdem snad v maji, uvidime. A tu moja cvokra, sebestacna, ma nove auto, ma to sice 400 km, ale ked zvlada ist na golf asi 80 km a to je blizko pri dialnici, tu dialnicu by uz zvladla, ale nepride a teraz sa vyhraza, ze na narodeniny Alexovi nepride, ak pride Alexova velka sestra, no nech si trhne :stuck_out_tongue_closed_eyes: a moja babi sa uz boji lietadla, inak by prisla milerada :cry:
tak peknu nedelu prajem
a Adka, ten salat co popisujes, ja taky podobny kupujem v McDo :wink: akurat s opecenym kuracim maskom a je mnam!
mam na wc nejake detske casaky a tam som nalistovala, ze mlieko croissance od Eveil je aj 'nature'... ktovie
17. únor 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
hello

prave sme prisli z kina - les liens du sang s mojim milovanym guillaumom :grinning: bolo to namakane, tocili to v lyone a najlepsie bolo ze je to z obdobia 70 rokov tak vsetko tomu museli prisposobit fakt sme zirali ze vsetky auta, deco vsetko bolo ako v 70tych rokoch co isto nie je jedoduche .

co sa tyka kuchyne my si varime na striedacku raz ja raz al a co da supermarche, to znamena ryby, st jacques, steak, steak hache, pizzu a ako prilohu casto robime konzervovu zeleninu, maju tu skvelu baby karotku s hraskom alebo strukovu fazulku alebo si robime kuracie stehna, ryzu ja osobne milujem tie ich tagliatelle a uz hotove omacky ako napr sauce hollandaise od knorru papame s lososom a tak...a co milujem najviac to su tie ich tarte au legume - quiche no a klasicke alove kulinarske umenie raclette :grinning: :grinning: :grinning:
a napr tento tyzden som este ani raz nevarila lebo stale tahame z chladnicky co nam svokra zabalila v nedelu :grinning: tomu sa hovori doslova tyzden azijskej kuchyne :grinning: :grinning: :grinning: mnam

tak dobru chut :wink:
17. únor 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja sa priznam, ze z hotovych omacok kupujeme len Panzani na cestoviny, tie od Knorru som neochutnala, nelakaju ma. Ked je pravda, ze moja strava bola donedavna limitovana kojenim a Alexovymi kolikami a pod :confounded: uz je to ovela lepsie, ale vseobecne nekupujem casto ich polotovary, nelakaju ma.
Takze u nas cestoviny, ryza, rizoto, ja franc.zemiaky, zeleninu tiez len ja jem, peciem kuracie stehne a bravcove kare,...hovadzie nekupujeme nikdy, to ani neviem pripravit tak, aby ostalo surove :confounded: a naucila som sa quiche a pod a fredovi chuti moja dvojfarebna babovka.
17. únor 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky - aky ste mali den? - my taky obycajny :frowning2: - Mato zas cez den nespal a vecer je potom umrncany - tak zas boli obaja vo vani ani nie po 5 minut (to aby mi susedia neohluchli :grinning: ) - totizto stale ich kupem po samom - teraz sice uz vo velkej vani - povodne som planovala kupavat ich oboch naraz v tych sedakoch - ale mi v tom plakali - nechceli tam byt - a oboch bez sedakov ich do vane nedam - bojim sa, zeby sa im daco stalo, ked budem napr jedneho susit - tak aby si ten jeden napr nelahol do vody, alebo podobne - takze ked neni doma tato - kupanie je feeest rychlovka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
inak dnes sme nevarili - dojedli sme, co nam vcera ukuchtil tato (kura s ryzou)
a zajtra pre zmenu budem varit detvakom ja - upeciem asi kura s ryzou :grinning: (kedze som im nakupila kuracie stehna - tak ich budu jest a nebudu frflat :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no mozno im k tomu spravim zemiaky :unamused: )
ozaj davali ste uz niektora hrasok, alebo kukuricu? - pytam sa to kvoli tym supkam, co maju - neviem si predstavit, co to spravi po rozmixovani - ci to bude treba aj prepasirovat?
17. únor 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
vies co tini, my nejak znacky neriesime akurat al ma zvykol gezovat ked som nahodou kupila nieco premiere prix zevraj je to vzdy de la merde :grinning: no a ked robime steaky tak vzdy kupujeme charal, predsa len je to skoro surove to by som neriskla s hociakym masom ale inak stale obmiename znacky a prichute a vdzy objavime nieco nove. Vec s ktorou nerada experimentujem je ryza, uz len fakt ze tu jednoducho neexistuje taka ryza ako sme mali doma mala som asi 4 pokusne varky co putovali rovno do kosa ked som sa ucila robit tu ich super dlhozrnnu mediteransku ale uz som jej prisla na kobylku a novej sa desim ako cert kriza :sweat_smile:
18. únor 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - tiez som kupila nejake hotove jedlo typu premiere prix tuto u nas v obchode - a Al ma pravdu :grinning: - uz nikdy viac - no zase clovek kym nevyskusa, tak nevie :unamused:
sem tam aj my kupime hotove - to mame taku poistku, ked sa nam nechce varit - teda MM :grinning: - ale vybera MM - ten pozna, ze co je dobre a co menej (teda asi pozna znacky)
ja prave uvazujem - ze by som mala spravit fazulkovy privarok - mam otvorene zelene fazulky (teda uz iba polovicu plechovky + predvarene z trhu) - len neviem ako sa to robi :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - doma sme totiz nikdy privarky nevarili - moj tato ich nelubil - a tak sa mamina prisposobila - teda ked som ich jedavala - tak iba v jedalni - a teraz som kukala jak mucha puk do slovenskej kucharky - a taky recept tam neni - tak budem asi improvizovat - a asi budem musiet vela improvizovat - lebo nemam kopor - neviete mozem to urobit aj s bobkovym listom (podobne ako zemiakovy privarok)?
a ryzu inak ako vo vode varit neviem :sweat_smile: - je to sice trapne - ale takym klasickym slovenskym sposobom na oleji poprazit a zaliat tak akurat vodou neviem - tak ja som taky alibista - iba vo vode - aby som mohla odskusat a potom scedim :grinning: - ja ked nemozem ryzu ochutnat, ci je uz uvarena, tak ju urcite zle urobim - ja budem asi jedina na svete - co nedokaze bez ochutnania uvarit ani unclebens vo varnych sackoch - kolko krat som skusala - tolko krat bola rozvarena :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
18. únor 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj jani aj ja ryzu priebezne ochutnavam a pravidelne si spalim jazyk :sweat_smile: ale ja ju robim tak, ze si dam salku ryze na olivovy olej oprazit a potom to zalejem dvojnasobkom - teda ak ma salka 2 deci tak si urobim 4 deci vyvaru = bujon a voda z konvice :grinning: to nalejem do hrnca s praziacou sa ryzou a na miernom=skoro ziadnom - ohni to necham uvarit az kym sa voda nevyvari potom to ochutnam a ak je este chrumkava dolejem vodu a takto pokracujem az kym nie je dobra-pripadne rozvarena :grinning: :grinning: :grinning: poto servirujem pripadne hadzem do kosa :sweat_smile:
privarok si urob ako polievku "nakyslo", vies zaoprazka atd akurat si daj bud tucnejsi mlieko prip smotanu alebo viac skrobu. Ozaj ked sme pro skrobe aky pouzivate lebo ja som si kupila maizenu ale je degeulas :stuck_out_tongue_closed_eyes: robi mi to take akoby prachove omacky no brrrr a tak som vyradila vsetko co potrebuje zahustit - necham si poradit :sweat_smile:
18. únor 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
zahustujem mukou (teda mukovou zaprazkou), alebo na jemo nastruhanym zemiakom - ak je to polievka, kde su aj zemiaky
a tento moj privarok som myslala - ze tu konzervovu fazulku pomeliem na kasu, kt spracujem do zaprazky a ze tu cerstvu fazulku potom uz iba nakrajam a necham dovarit v tej omacke (len neviem, ze ako to dochutit, ked nemam ten kopor - neviem, ci ten bobkovy list udena slaninka ci to ide s fazulkovym privarkom :sweat_smile: )
ozaj - maizenu mam aj ja - ale tu davam uz iba dodatocne - ked sa mi napr moja zaprazka zda byt riedka - tak tu davam uz iba pred koncom na par minut (rozhabarkovanu s troskou vyvaru) a uz len necham prevriet) - ale neni to ono - aj mne sa zda byt trosku ina -ale to je asi inou kukuricou
18. únor 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: este by som si mohla prispevky po sebe aj citat - prv ako ich odoslem, ze? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
18. únor 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no super tak muka, ok vyskusam a podam hlasenie aj ked neviem kedy uz som taka leniva ze ked pridem o siedmej vecer domov tak to vyhrava ta holandska od knorru prip ina hotova omacka :sweat_smile: a radsej ten cas stravim s drahym alebo vo vani...alebo to skombinujem :grinning:

inak co je s melery, vie niekto? asi mi usli infos ale nejak sa tu stratila z povchu zemskeho.

no a ozaj mam novinu uz sme aj kupili mezzanin tento:

http://www.conforama.fr/mezzaninne_silverline_ii-Conforama-C-4098-122979.html

ale sme si ho nechali doviest az na tretie poschodie takze bude az o dva tyzdne ale uz sa nieviem dockat

no a kedze sme ho kupili v conforame a tym padom mame uz +/- vsetko do ikei a na tym aj na druhy koniec mesta sa neviem kedy dostaneme tak ti to jani poslem asi postou, lebo offre prestane byt valable kym sa my rozkyvame :sweat_smile:
18. únor 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda vy jste toho zase popsaly :confused: :sweat_smile: :wink:

U nas nakupy dela Yann, teda se mnou, ale stejne kupujeme a jime tak nejak porad to same, sunku, kureci, ryby, hovezi... A prilohy ryzi, brambory, testoviny, zeleninu...Furt dokola. S tim ze hovezi a ryby pripravuje on, kureci ja, a sunka se pripravi sama :grinning: Takze ja v podstate moc casto nevarim, tak 2x do tydne asi...
Casto ted varim ruzne zeleninove polevky, ale tak jednoduse jenom,povarim zeleninu, rozmixuju,dam zamrazit pro Leu a pak ten zbytek ochutim a snime my.
Kdyz uz varim, tak takove moje jednoduche recepty, kde priprava trva max. 20-30minut.
Vepro,knedlo,zelo a podobne jidla s narocnou pripravou proste nedelam :grinning: Dneska vyjimecne vyrabim smazeny syr, a to uz je co rict :sunglasses:

Holky, nasli jsme bydleni!!! Jsem moc rada :slight_smile: Je to totiz 100metru od nas, ve stejne rezidenci, akorat o barak vedle :grinning: Tady se nam bydlelo dobre, tak jsem rada ze se nemusime stehovat nikam pryc, jen pujdem do vetsiho bytu :wink:
18. únor 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
super lucka blahozelam, presne si viem predstavit aky kamen vam spadol zo srdca :wink:
18. únor 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Luci - uz som si myslela, ze si sa stratila - ale ako vidim - tak si balila :wink: - kedy sa stahujete?
a ktory syr vyprazas? - nejaku ten s dierkami (lebo to si neviem predstavit) - ja som raz skusala urobit camembert v listkovom cesticku (doma som tak robievala hermelin - a ten byval super) - no ten camembert nestal za vela :unamused: )

Jani - pozerala som tu mezanine - ako vysoko mate strop? - ja som pocitala -ze ku nam by to nevoslo - teda vojst by voslo - ale ostalo by nam velmi malo miesta od stropu - a ja sice nie som klaustrofob, ale potrebujem kus piestoru - a navyse som nikdy nespala na poschodovej posteli :sweat_smile: - tak si to ani neviem predstavit - ale vy sa asi tesite, ze? urcite tak ziskate kopu miesta (do kolko izbaku ste sa nastahovali?)
pytam sa, lebo my mame 3i, ale furt nam chyba plac - zas ideme prehadzovat izby - len neviem kedy - priznam sa, ze sa mi nechce - ale ked mame tolko veci a furt to niet kde ulozit - tak to hodime vsetko do polic do velkej izby a budeme ju obyvat my - teda budeme mat spalnu, burea a reserve v jednom - a deturencom urobime ozajstnu detsku - doteraz boli iba tak provizorne - v ih izbicke sme mali aj este jednu manzelsku postel a teda, ked k nam dosla navsteva - atk my hajde k detom a nasu sme uvolnili - teraz este uvidime ako to vyriesit s tou "hostovskou" - normalne sa mi zda - ze kolkokolvek izieb mas - vzdy jedna chyba :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a co nasla si ten potah na cc?
18. únor 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - prave som videla v magazine de sante (repriza na France 5 okolo 19tej dnes vecer), ze poistovna preplaca krem Dexeryl predpisany lekarom na hydrataciu pokozky u atopikov - a ten lekar spominal, ze normalna doza pre hydrataciu atopikov je 250 ml kremu za tyzden - takze, ked by vam ho lekar (dermatolog - kedze ta vasa je no comment) predpial - tak by to mozno stalo za to :wink:
18. únor 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovor mi, my mame studio, sice relativne velke ale studio, tak sme ho rozdelili skrynou a barovym stolom a mame tak priestor - kuchyna a prietor - zvysok :grinning: no a mezzanin nam rozdeli ten priestor- zvysok na priestor spalna a salon :sweat_smile: strop mame len tak tak, od matraca po strop mame este plus/minus 65 cm ale kedze sme obaja krpati tak je to ok, no a pod mezzanin si konecne bachneme sedacku lebo zo zaciatku sme machrovali ze naco nam je sedacka ale kedze sme zamietli dalsie stahovanie aspon na dake 2-3 roky musime nejak vyriesit priestor co mame :grinning:
18. únor 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak ja som este stale 2 v 1 ale dnes ani nemozem ist rodit lebo moj priatel isiel do Bordeaux, takze mame povolenie az vecer :slight_smile: ....
Tours je asi dve hodinky juhozapadne od Pariza, ale asi nikto z vas tu nebyva nablizku :frowning2: .My by sme sa radi prestahovali na juh ale to asi az o rok o dva.
Spominate tu krem na atopicky ekzem, ja to mam tiez na tvari a v tehotenstve sa to zhorsilo ale pomohol mi velmi od Uriage - Cu- Zn krem a teraz mam s tym pokoj.
18. únor 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda, kucharky, vy ste sa rozkecali :grinning: Ja takisto zahustujem len mukou a ryzu robim napodiv skoro vybornu, aj z varnych sackov, nastavim presne cas a zlejem, akurat vodu posolim, aj to je niekedy dost a potom sacky vysypem do hrnca s roztopenym maslom a oprazenou cibulkou. Alebo ked nemam varne sacky, tak na slnecnicovom oleji (nam olivovy nechuti :confounded: ) oprazim cibulku, potom oprazim ryzu a zalejem pripravenym bujonom a davam tak vody, aby bola zhruba 1-2 cm nad ryzu, prikryjem a potom sledujem cas, akurat ked pisu na ryzi 10 min, tak necham aj 15 a obcas tam hodim rovno s ryzou aj mrazeny hrasok a je to mnam, alebo tam prihodim sampinony z konzervy a je to :wink:
Jzfr, pocuj, ty pecies kuracie stehna aj detom??? My zatial len varime vo vode bez soli a potom rozmixujem, na ine som sa zatial neodvazila.
A zeleninove polievky len ja s Alexom, MM sa boji zeleniny a ovocia este viac, aspon mi viac ostane.
Luci, to je super s byvanim!!! Aky je to bytik??? je to naozaj stastie, ze je to takto blizko, nech sa vam tam dobre byva!
Ja som dnes objavila fitness, sli sme do Casina cela rodina, lebo doma nebola dobra atmoska, trosku prestrelka s femme de menage :angry: (ale oplatilo sa, doma sa len blyskalo a vsetko bolo ok), tak cestou som si vsimla fitness, buduci tyzden v pondelok mam randez-vous na omrknutie (nechapem naco, ved omrknut sa da aj pri cviceni), ale taka bola ta slecna tajnostkarka, ale dala mi tyzdenny program s rozpisom hodin, zacnem o 2 tyz. v pondelok s Pilates, snad mi neskysne mlieko :grinning: tesim sa, a v Casine sme natrafili na 1 znamu, im sme vlastne dali akvarko, a tak sme sa zakecali, tak aj ona chodi v pondelky prave tam na Pilates. Samej sa blbo chodi a neprinutim sa poctivo cvicit :dizzy_face:
18. únor 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, to mas recht, ze kupes deti zvlast :astonished: my sme este vzdy v malej vanicke, ale ja vzdy robim tie repikove sedacie kupele a usetrime aj vodu, zatial mu to staci, aj tak odtial vylieza a nahanam ho vo velkej vani, betar jeden.
Janka-fr, to moj Alex je atopik, ten krem mas tu odtial? Z lekarne??? Vyzera to na krem s obsahom aj urey-mocoviny, podla starych materi sa treba umyvat mocom, ze to pomaha, aj potriet ekzem rannou popiskanou plienkou
A ako to mas s terminom??? Ten 14.2. mas vypocitany na 40 tyz, vsak??? Kedze si uz 41.tyz. :grinning: Totizto na zaciatku nasej diskusie sme sa bavili, ze nam doma na SK/CR vypocitali na 40 tyz,ale tu vo FR pocitaju na 41 tyz, a ja som fakt porodila az presne na 41 tyz :angry: Takze neboj, priatel to stiha v poho. Uz by si to chcela mat za sebou, vsak?
18. únor 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek