• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
@meleri ako sa to povie netusim,ale mala ho suseda,viem ze ho kupovala tu vo fr ale asi 15 rokov dozadu.Ked ju stretnem,opytam sa
9. kvě 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, pridavam sa do klubu stastnych novopecenych mamiciek. Nas syn sa vola Roman a dnes ma krasne dva tyzdne :slight_smile:.
9. kvě 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Vedel by mi niekto poradit, ci existuje a ak ano ako sa vola prispevok ny byvanie? Tusim to tu niekto z Vas pred nejaky casom riesil. Dik
9. kvě 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza gratulujem- je to allocation de logement, alebo tak nejako, na stranke CAF to najdes v ponuke.
10. kvě 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki
dekuju ! tak to je super ze se da sehnat i tady....asi to hned tak nepujde, musim nejdriv zpracovat manzela...uz mi rekl jo na slepice ale psa jeste ne :slight_smile:) ale moc bychom chteli teda ja a deti prave tohoto...
10. kvě 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
sakra nejak to tu blbne to pisu ja Meleri zadna France...:\
10. kvě 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar ahoj dakujem za odpoved. Vedela by si mi povedat o aku sumu sa jedna. Aspon priblizne. Dakujem.
10. kvě 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza nie je to pausalna suma, zalezi od vasich prijmov, nam ho napr.nepriznali a to na papieri mame SMIC a ziadny prispevok akoze od zamestnavatela na dom (ale teda pracujem aj ja). ak by sme tak mali fungovat v skutocnosti (s tym co mame na papieri ), tak sme presne nadoraz.
Takze ja neviem komu tu sumu uznavaju, asi len tym,kd pracuje len jeden rodic a ma SMIC alebo co.
10. kvě 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar dakujem :slight_smile:. A este by som potrebovala vediet co je SMIC? dIK
10. kvě 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza gratulujem, nech ste zdravi :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza SMIC - je minimalna mzda tu vo FRA (skratka).
10. kvě 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza presne ako napisala Gitka,ta suma sa vypocitava podla vasich prijmov.Ked sme sem prisli a MM hral iba hokej,kde mal oficialne len par stoviek eur,tak nam platili cely najom.Potom,ako si nasiel pracu,nam prispevok znizili asi na 300 eur a teraz nam davaju okolo 100.Ale kedze ja pracujem,ocakavame coskoro,ze nam to uplne zrusia :sweat_smile: A kde si rodila?
11. kvě 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza blahozelam!!!!!!!! :slight_smile:
@evuliki takze dnes som zavolal do zdravotnej poistovne na slovensu podrz sa!!! ziadaju odo mna penize za odbobie 28.7.2004. do 19.3.2009!!!!! teraz ja som odhlasena s positovne n alsovenksu 28.7.2004 !!!!!!!!!!!!! a sz trvaleho bydliska!!!!
nadavam na birokraciu tu niekedy ale slovaci teraz uplne vsetko prestrelili!!!!! absolutny vykon!!!!!!! :grinning: 5 rokv platili lekarom aj ked ku nim nechodim a nie osm ani v evidencii!!!!a odhlasena
11. kvě 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Eri???? Teraz fakt nechapem,preco za teba odvadzali lekarom peniaze 5 rokov??? A potom ta akoze zrazu odhlasili??? To co je za bordel,niekto urobil chybu,tak nech si ponesu zodpovednost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nedaj saaaaaa :grinning:
11. kvě 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki ani ja moja nechapem!! rok este pochopim ale 5 rokopv a podrz sa aj neakemu gynekologovy v zivote som nebola na slovensku u gynekologa!!!! 18 rokv co som prec zo slovenska 10 rokov som si povinne platila zdravotnu = union vtedy to bolo povinne ako samoplatca!!!!! za tych 10 rokov som bola na slovensku u lekarov asi 4 krat!!!! bez srandy!!!

jasne ze sa nedam dnes mu musim sadnut a pista staznost = odvolanie drz mi palce 18 rokov mimo slovenska zanechalo na mne stopy a pisat oficalne papiere nie je moja silna stranka!! :grinning: :grinning:
11. kvě 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte babulky.

Chceli by sme ist na SR autom ked bude mat maly necele 2mesiace co uz je za chvilku, viete mi poradit aku trasu zvolit? v zivote sme nesli autom tak daleko a teda ci je to aj vobec dobry napad s malym tolko cestovat (odhovarali ma od toho :slight_smile: ), ale auto by nam na SR vsetko ulahcilo. Mame autosedacku kde maly aj lezi, tak snad by sme to zvladli. A tak skusene vodicky/vodic :slight_smile: poradte kadial ist a v ktorych odpocivadlach, motorestoch je najlepsie urobit si prestavku a odpocinut. Pripadne ubytko na 1noc. Kolko vas vysiel benzin/nafta? Urcite viacere z vas takto chodite domov, tak budete skusenejsie a zbehlejsie v tomto. Pojdeme prvykrat a este aj s mrnusom tak aby sme sa niekde nestratili :slight_smile: po nemecky uz moc neviem :grinning:
20. kvě 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata,
potrebujem vazne poradit. V aprili sme sa nastahovali do FR, vyzera to asi na 2 roky. Preto sme si ponechali s manzelom aj s dcerkou slovenske zdrav. poistenia. Dcerke sme vybavili iba to poistenie, co potrebuje do skoly. No tento tyzden som zistila, ze cakam babatko. Teraz neviem, ci mam absolvovat vysetrenia na SK a par tyzdnov pred porodom ist na SK a potom sa s babatkom vratit, alebo rodit tu v Parizi. Ja viem,ze casu mam este dost, len by som rada vedela, ako to chodi s doktormi vo FR. Ako sa tu vybavuje poistenie. Co stoja vysetrenia, ked som tu poistena aj ked nie som a co stoji samotny porod, ci tu existuju nejake pripravy, ci moze byt manzel pri porode a ako je to s pupocnikovou krvou. Ktore ste tu rodili, prip. sa chystate, tak mi budete velmi napomocne, lebo zatial ani neviem ako si najst lekara... Dakujem vopred za kazdu radu
20. kvě 2012 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika
my sme pred par tyzdnami isli autom z BA do Pariza, trvalo nam to 14 hodin (z toho prestavky asi 2 hodiny).
Odporucala by som ti vybrat sa na noc a striedat sa za volantom, babatko bude v noci aj lepsie spinkat, takze prejdete na jedenkrat vacsi usek. My sme si kupili navigaciu cca 120 E a ta nam ukazala najkratsiu trasu cez Rakusko a Nemecko. V Nemecku aj Rakusku mas pekne znacenia pri cestach, je tam kopa benzinok aj odpocivadiel, navigacia ti najde aj motely, ak by ste sa rozhodli prespat. My sme isli uz s 5 rocnou dcerkou, to uz bola tazka pohoda.
20. kvě 2012 v 16:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki no vidis ja pracujem ale nemmam tyc 200 hodin poslednych pred porodom teda nebudom moct ja mamm max 55 hodin na mesiac.. odpracovanych a tak prd mi to je matersku nedostanem!!! :angry: hlavne ze zarabam odvadzam dane ale ziadne socialne vyhody zabudla osm povedat som tehotna!!
20. kvě 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@hanaja ak tu budete é roky tak ja ta nevidim cestovat na slovensko ani po financnej strane kazdy mesiac na vysetrenia...

teraz vybav si tu positenie+ ak tvoj muz tu zaraba automaticku bude mat carte vitala zoberie aj teba avase dieta na svoje cislo.... teraz zdravotna starostlivost je tu vyborna... takze by bola skoda nevyuzit druha vec slovensko ti nikdy nepreplati naklady spojene zo stravostlivostou tu.ide podla slovenskych tabuliek....; porod nestoji nic ked si poistena tu fr je to brane statom na 100% od 6 mesiaca tehotenstva.... ale mezdi nami porod a enemocca teda pobyt treba rataz min len porod stoji okolo 1500 € a kazdy den v nemocnici je 600€ min teda pobyt v nemocnici je tu drahy...

teraz co s atyka aby muz bol pri tebe pri porode je tu uplna beznost nemusi nic platit je to uplna normlansot ako aj mat dieta stale pri sebe nikto ti ho brat nebude z izby pokial si to sama nevyslovis kao tuzbu...
co sa tyka pupocnikovej snury je to zakazane v fr teda mozes darovat ale ako bankovy system j eto zakazane takze ak chces urob si to na slovensku ale pozor robi sa zakon ze sa to zruzi v celej eu za par rokov..
to len na okraj.. lekara pokial nemas tu lekara tak chod do najblizej nemocnice.. smer gynecologie... a tam sa zaregistruj pokial nerozpravas fr budes to mat tazke nebude ti tajit... co sa dorozumenia tyka.... :slight_smile:
20. kvě 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika moja, veľmi sa teším, držím ti palce, tentokrát to bude určite dievčatko :wink: juj tak si má potesila s touto správou!! A neda sa ti fakt odpracovať tých 200 hod v priebehu 3 mes? To bude fakt škoda, ak nebudeš mat materskú...
20. kvě 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ahoj moja no ja sa velmi netesim ale nevadi prilis skoro to prislo a v bolbom obdobi ale beriem to ako znaka lebo neaky odkaz zhora...
nemozme moja ledva stiham s patom vies dobre ze ako je s patom am na serie ze sa neberie do uvahy ze mam postihnute dieta aviac hodin proste v ludskych silach nie je u mna pracovat jedine ze by som robila nocne ale kedy budem spat??? proste medzi chodenim hore dolu do skoly zo skoly nema pravo na jedalen a ine.. a mediztym terapie a ine proste som hotova do prace s prace po deti ana terapie proste od rana do vecera som v jednom kruhu.... ale nato to nikto neberie ohlad to ma serie pridu s maroka tunisu a uznaju im materske tu hoci nikdy nepracovali , do certa !! :rolling_eyes:
20. kvě 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
dakujem za info, len my to mame tazsie, lebo manzel nie je zamestatnanec, on je kontraktor, ma uzatvorenu zmluvu na 1 rok s irskou firmou s pobockou v Parizi, ze bude ich dodavatel sluzieb, teda on si vystavuje faktury....teda fr. poistenie v praci nema, my mame vsetci europsky preukaz poistenca
keby som si to fr. poistenie chcela vybavit, pls. kolko to stoji mesacne a je to jednoduche vybavovanie?
ta porodnica (teda tych 1500E plus na kazdy den cca 600) sa plati aj ked si poistena?
s tym Slovenskom to nie je az take zle, byvame v BA kusok od letiska a planujeme chodit domov na navstevy aj tak cca kazde 1-2 mesiace...
no budem si to musiet ulezat v hlave, vdaka
20. kvě 2012 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanaja Chcela som sa ta spytat ci su v nemecku a rakusku platene dialnice citala som kdesi ze v nemecku nie su ale rakusku ano
21. kvě 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika nie,v nemecku sa neplati a nie je ani obmedzena rychlost :wink: Teda jasne,na urcitych usekoch ano,tam si treba dat sakra pozor,ale inak mozes ist,kolko vam to da :grinning: My chodime autom tak 3-4x do roka,s malou pravidelne od jej roka a poviem ti,cim mensie dieta,tym je to lahsie.My robime 1400km do 12hod,raz sa nam podarilo dokonca za 11,soferuje iba MM,prestavky mame max 3 -jednu na obed a dve cikpauzy :grinning: V tomto je nasa mala super,fakt nema problem vydrzat v aute,kupili sme jej tam TV a pusta si svoje DVD,CD :wink:
Cez Rakusko sa kupuje dialnicna znamka,najlacnejsia je asi 10dnova,okolo 8eur sa mi zda.Inak ak by vas to lakalo ist cez cechy,co napr.nam robi o 100km menej,ani nerozmyslaj!Katastrofalne dialnice,odpocivadla hroza,casovo to urobite este za dlhsie.....
Ak mas nejake otazky,kludne sa pytaj,ja tu cestu uz poznam na spamat :wink: A na noc sme isli iba raz,prespali sme v nemecku v B&B hotel aj s ranajkami,bolo to super

@erikasadek a v kolkom si tt? Juuuuj tesim sa a ver mi,vsetko je tak,ako ma byt :wink: Babatko si nikdy nevyberie zle obdobie na svoj prichod :dizzy_face:
21. kvě 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki Vdaka za infosky, praveze sme premyslali ist cez CR no akurat sa mi vybavila dialnica od prahy akoby si bola vo vlaku, taka panelova vsak? uplne som zabudla na to. Ked ja som z Myjavy a to je kusok hned za CR hranicami, ale ak by boli lepsie motoresty a dialnice v rakusku, tak by sme zvolili teda co bude najlepsie pre maleho, kedze kojim bude teda treba robit prestavky urcite kazde 3hod alebo ked si vypyta. Vy ste odkial zo SR? TV v aute? super :slight_smile: o tom pocujem prvykrat :sweat_smile: Tak by som bola rada ak by si mi popisala presne trasu aj ake odpocivadla doporucujes, kde sa da nejst dobre a nevyhodit za jedlo kopec penazi atd co ta napadne. Na co si dat pozor a tak :slight_smile: kedze asi pojdeme mozno podobnu cestu ako vy ak si pamatam byvate pri Reims? mozno od septembra budeme v Reims :slight_smile: a gratulujem aj tebe aj erike super ze sa tu pomalicky rozrastame :grinning: @erikasadek
21. kvě 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika to fakt?A co vas privadza do reimsu???? To by si ma potesila velmi,kocikovali by sme spolu :wink:
My chodime na Metz - Saarbrucken - Heilbronn - Regensburg - Vieden - BA - Prievidza :wink: Az do BA je to zazitok,dialnice fakt super,preto uz nikdy nepojdeme cez cechy :angry:
Vy pojdete odkial?Z Pariza??? My mame jedno odpocivadlo na konci rakuska (smerom zo svk),alebo teda zo strany od Fra je to hned prve za nemecko/rakuskymi hranicami.Je tam aj ubytovanie,uzasne tam varia a naposledy sme si dali rezen a vsetci traja sme sa z neho najedli :grinning: Taku porciu som davno nevidela :grinning: Toto je odpocivadlo,kde je strasne vela aktivit pre deti - ihrisko vonku a tiez jedno kryte,vsetko prisposobene detom. Skusim pohladat adresu
21. kvě 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hanaja vies tu nie je sysytem samopositenec ako na slovensku kedze tvoj muz nema positenie bude to len cez vase eu ... positenie... teraz kolko vas to bude stat neviem ti povedat min sadzba je 28€ u gynekologa teraz to zoberie v nemocnici sukromny moze ist aj cez 100€ za navstevu.... a nehovorim o krvnych testoch tie pokial nemas poistenie vyjdu okolo 50 € niketore viac zalezi... kazdy mesiac... echografia kazda stoji inak ta druha je najdrahsia cez 100€ porod myslilela som akt tvoj porod je 1500 za ten den a pobyt v nemocnici je 600e mni.. za den.. :wink:
@evuliki presne neviem pocitam 1 mesiac!! na buduci tyzden idem ku gynekologovy neponahlam sa zatial po minulom potrate :wink:
ja viem ze dieta pride vtedy ked ma prist ale ja som chcela na buduci rok s apokusat :grinning:
21. kvě 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky celkom urgentne vas prosim o radu. Ide o poistenie auta celkom sme zufali...kupili sme ojazdeny Renault Scenic minuly tyzden, lenze kedze sme obaja mladi a zevraj sme kupili moc silne auto :/ ja mam vodicak 6rokov a moj si dorobil az teraz vodicak, tak nas poistenie prosim pekne vyjde najlepsie na 130eur za mesiac!!! to uz co je toto? :frowning2: viete nam poradit kde ist za najlepsou poistkou?
21. kvě 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika
tak evuliky ti uz odpovedala, my sme myslim isli presne takto isto...
a zabudla som ti pogratulovat k malemu pokladiku:slight_smile:
21. kvě 2012 v 17:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek