• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@cappucinko A kde presne v Annecy? Alebo v niektorej z dedin? Mozes aj IP.
25. kvě 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11
tak s tými vybavovačkami, to ti držím palce :wink: Ale veď ty to trocha poznáš, tak vieš, do čoho ideš. Za HG platíme momentálne 48€, čo je dosť, ale cena je stanovená na základe príjmov rodičov z predchádzajúceho roka (alebo spred dvoch rokov, už si nepamätám). Žiaden paušál, aspoň tu v našej HG. Tak malá sa už chytá na FJ? To je super. Simonka zatiaľ ledva rozpráva, som z toho trocha vystresovaná. Predsa len, už má cez 2 a jazykovo je na úrovni Olivera niekde okolo roka :frowning2: Stále sa balácham, že to je tým bilingválnym prostredím.
A toho, ako by Nicol zvládla nápor vo forme kopy malých frantíkov, by som sa nebála, decká sú v tomto neuveriteľné. Olivera sme hodili do tej najväčšej hlbočiny a chytil sa úúúplne v pohode. A to som bola šťastná, že si v PS zvykol a našiel kamošov, ale v MS premiešali deti a dali ho s úplne cudzími. Hotová som z toho bola. Jediný výsledok je, že má ďalších parťákov a za dva týždne mu organizujeme narodeninovú oslavu pre 6 chalošov plus Oli. Keď to takto bude gradovať každý rok, lebo ho zakaždým dajú s novými tvárami, tak o dva roky, keď tu budeme končiť, budem robiť oslavu pre 20 detí :confused:
25. kvě 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao 48,- € to je cena za ake obdobie? Den, tyzden?? Inak, praveze ja tie formalitky nepoznam vobec, za mna vzdy vsetko vybavila firma, cize idem uplne do neznama. Nicol recni po slovensky velmi pekne, cize som postupne zacala skusat aj druhy jazyk intenzivnejsie, jeden cas nechcela ani ceknut, uplne to negovala, ale teraz som jej vysvetlila, ze pojdeme do Francuzska a ako si vypyta cukriky, ked nebude hovorit po francuzsky. A zabralo to, doniesla si knizku a povedala mi, ze mam byt ticho, lebo sa uci :grinning: :grinning: . Verim, ze sa chyti, skor sa obavam, ake poriadky im tam narobi :grinning: . A budete odchadzat? nechcete tam uz ostat?
25. kvě 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 a kolko ma tvoja dcerka? Vybavovaciek sa neboj,my sme to zvladli dokonca uplne bez znalosti franiny a s 10 mes dcerou :wink: Doteraz pouzivam aj na uradoch preklady,ktore mam robene napr este za slobodna,cize su stare peknych par rokov. Nemas sa coho bat,ak uz vies jazyk,bude to pohodicka :sunglasses:
25. kvě 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki tak to klobuk dole, ja rozmyslam nad tym, ako to zvladnut aj s franinou a vacsim dietatkom, Nicol ma dva roky, v lete bude mat dva a pol, ale moj muz ma 33 a niekedy tiez vyda za take riadne dieta :grinning: . A mali ste nejakeho tlmocnika alebo ako? ja si to neviem ani predstavit...
25. kvě 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 nas tlmocnik boli ruky a nohy :grinning: Absolutne bez priatelov,rodiny a vybavili sme HG,vsetky urady,poistenie,skolku.... Teraz je to uz lepsie,jasnacka,ale my sme cestovatelia,takze to nebolo prvy krat,co sme sa ocitli v inej krajine a bez jazyka... To je len zvyk a najma nebat sa :wink: A ty uz tu mas istu pracu?
25. kvě 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dakujem nakoniec to asi nebude treba. Ale vdaka za ochotu.
26. kvě 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 tvoj rodny budes potrebovat na assurance maladie a potom sme ich predkladali aj v caf, halte garderie :grinning:
26. kvě 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek co to citam??? my sme teraz uz mesiac na SK, takze som mimo diania po volbach... to vazne sa ide chodit v sobotu do skoly??? nas maly bude prvak od septembra, tak uz sa nas to tyka!? Boze to nemozu radsej chodit normalne aj v stredu ako je to normalne na SK??? Akoze mne nevadi 5 dnova dochadzak, vsak je to normalne, ale nie s volnou stredou :confounded:
27. kvě 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@michele11
Miška, to je suma za mesiac. Ale hovorím/píšem, HG je mi toľko hodná, robia tam fantastické veci a po máličko komplikovanom období adaptácie sa tam teraz Simonka vyložene teší.
Nezostaneme tu určite, taká je práca MM, po dvoch rokoch bude zase čas vrátiť sa domov a potom, po určitom čase, sa posunúť zase ďalej (môj tichý nasledovný cieľ je Ottawa, uvidíme...). Popravde, centrum Paríža sa mi ani na rodinný život s malými deťmi nepozdáva, je to veľkomesto so vším všudy. Hlavne tá príroda a zeleň, tu po nej aby človek priam pátral...a iné negatíva (ale aj pozitíva, aby som bola objektívna, len tých negatív je z môjho pohľadu viac). Ak by si chcela ešte niečo vedieť, kľudne sa pýtaj :wink:
27. kvě 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vracim se sem po vic jak roce ktery travime v Kanade, ale budeme se behem leta stehovat zpet do Francie. Tentokrat to uz nebue Lille, ale Strasburg. Jste tu nektera odtud? Preji vam vsem prijemny den.
2. čer 2012 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky ahojte, co vsetko obsahuje vase auto? kupili sme tu auto aj poistene je tu a teraz premyslam ked nas zastavia policajti co vsetko je povinne mat v aute ako u nas napr. lekarnicka, pripadne ake uzitocne vecicky na cesty :wink: dakujeeem
2. čer 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Huterika, jen trojuhelnik a ted nove ten tester na alkohol. Kdyz jsem se pidila po lekarnicce do auta, tak na mne koukali jak kdybych prisla z jine planety. Nevim, jak davaji prvni pomoc.
2. čer 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap akoze ani vestu ked idu von z auta? ja by som ta kludne dala aj lano alebo startovacie kable,no ta lekarnicka aj mna zaskocila, tiez je to dost podstatna vec by som povedala tusim to tu maju lazo plazo
2. čer 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika triangel, vesta, a alkohol test....a nahradne ziarovky na svetla.. :wink: by si mala mat vzdy v zalohe ak ti nesvietia nahodou tak sa nic nedeje ak mas v zalohe nedostanes takto pokutu..

lekarnicka nie je povinna ale ani zakazana takze kto chce kupi si .. :wink:
3. čer 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika ty si mozes dat cokolvek ide o to ze to su veci ktore stoja vela kabel lano lekarnicka rychlo ti vyjde faktura , na 100 € :wink:
3. čer 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao Zuzi, tak to je uplne krasna suma, ved ked som potrebovala cez den nieco urobit a Nicol som dala do sukr. skolky, denne ma to vyslo na cca 16 €. Ked som si to zratala, tak to prekladanie sa mi ani tak velmi neoplatilo :unamused: . Pariz je pre rodinny zivot trochu rusny, ale co narobis, aspon budu mat deti aj taketo zazitky, len skoda, ze sa budete zase stahovat, to bude mat taketo rotacie dokedy? Ja som teraz objavila taky mini domcurik v Plancherine, pre mm, aby mal kde byvat na zaciatku a ked prideme my, uvidime, ci tam ostaneme alebo budeme hladat vacsie. Ma to pekny pozemok a za tu cenu...Kym mame len jedno dieta, tak sa s priestorom asi uskromnime.
3. čer 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 pariz je velky a ma mnoho moznosti pre rodinny zivot j eto otzka kde byvas tiez, pretoze parkou je vela a najst krasne zelene ulice' v parizi sa da ani neuveris ze si v parizi... fakt zalezi kde byvas..... staci niekedy par km od centra a si v krasnom zelenom prostredi nie si daleko ani blizsko....; a mas klud rezidencna area.... ale co sa tyka moznosti pre deti aktivity alebo moznsoti ist s deti von tak okolie pariza nema obdobu staci len 2 hodiny cesty autom a si pri atlantiku vecer sa vratis... a ani neuveris ako ta to naplni energiou.. 2 hodiny cesty je nic.... :wink:
3. čer 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki to ta naozaj obdivujem, v inych krajinach sa da dohovorit aj inak, ale Francuzi su v tomto tak krasne zatati, ze sa k inemu jazyku neuchylia ani za nic. Ja si to ani predstavit neviem, este v zaciatkoch, ked som nevedela tak dobre po francuzsky, som mala mindrak z toho, ze nebudem rozumiet, alebo oni mne a tak som po veceroch hladela na TV debaty a podobne nezazivne hluposti, aby som sa naucila :grinning: . A potom som si nasla priatela a nejako sa mi jazyk rozviazal :grinning: :grinning: . Pracu este nemam istu, len mm, lebo nechcem ist robit servirku ani nic podobne, hladam nieco normalne, aby som uz mohla v tej robote ostat natrvalo. Ale poslala som par ziadosti na radnice a pod., tak uvidime, co z toho vyjde.
3. čer 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja tam nebyvam, a asi nebudem v tomto zivote, len tam rada chodievam, resp. chodila som... @zuzao tam je uz nejaky cas. Pariz je krasny, lenze nakladny, pozerala som zo srandy ceny prenajmov a mala som dost :unamused: . A za byvanie v krajsej stvrti si proste musis priplatit, ked chces, aby deti videli okolo seba pekne prostredie. Ja mam radsej hory, tak ma to tam taha, ale tiez sa tesim, ked malu vezmem k moru, len to bude trochu dalej ...
3. čer 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 ja to viem citala som ked si pisala... :wink:
ja som v parizi zila od roku 1999 a par rokov som uz len v okoli takze pariz a okolie poznam dobre a zivot spojeny s tym.. :wink:

v okoli pretoze je tu vatsi klud... a hlavne je tu prekrasne versailles a okolie je prekrasne ... :wink: ale tiez velmi drahe.. :wink: ceny ako v 8 alebo 16 pariza;.. :wink:
predtym som zila v 19 priamo pred Parc des Buttes-Chaumont a par minut od villette.. :wink: a 1 rok v Levallois-Perret a v Asniers... teraz sme v chatou limit rueil malmaison a rozdeluje nas len most medzi 92 a zacina 78 mesto impresionstou kde malovali niekedy, malebne miesta a aprky a okolie seiny ... :wink: vlakom som 10 min od centra.... :wink:
3. čer 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ten vystrazny trojuholnik, vesta a alkohotester su povinne? no bruzdali sme v Leclercu a nenasli sme nahradne ziarovky, nevies kde by sa dali zohnat? doma nemam zrovna chlapa na "manualne prace" a ani prakticke zmyslanie :angry: a takto to ja riesim take veci, vlastne ja som s tym prisla ze by asi trebalo mat v aute aj nejake ine veci ako CD Muse a pod. :zipper_mouth:
3. čer 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika na prvu ptazku ano je to povinne a nahradne ziarovky najdes aj vo velkych supermarketoch alebo chod rovno do sieti obchodov feu verte... :wink: tam im povedz co mas za auto a oni ti daju co treba.. :wink:

http://vosdroits.service-public.fr/F19459.xhtml :wink:
3. čer 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika inak ako ste dopadli nakoniec s tou poistkou???
3. čer 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11
tak si dostala odpoveď aj z pohľadu nadšenej parížanky Eriky S. Každopádne stále trvám na svojom, že táto masovka typická pre veľkomestá (napr. 280 detí v Oliverovej škôlke al. park, kam chodievame každý deň po škôlke tak plný detí, že tam človek pomaly zem nevidí) nie je ideálna pre rodinný život. Tým som nechcela povedať, že človek zeleného lístka v Paríži nevidí, ale cestovať za tým všetkým každý deň sa, samozrejme, nedá :rolling_eyes:
Ceny som ani nespomínala, nehnuteľnosti počnúc - mnohým iným končiac ( kilo jabĺk za 3€ sa tiež nevidí tak ľahko). Paríž ponúka aj aktivity, ktoré by sme nikde inde nezažili, ale všetko sú viac-menej záležitosti, ktoré riešime cez víkendy. Takže podľa mňa: ak priamo Paríž, tak áno na dajaký 3-4 dňový výletík, každodenný život asi skôr nie.
A tento cirkusový putovný život budeme zrejme viesť až do dôchodku alebo kým nepráskneme so zamestnaním :sweat_smile:
Ty posielaš TM samého napred? A čo na to hovorí on?
3. čer 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao tvoju ironicku poznamku rtadsej prehlaidnem nevadi... pariz je velky a zalezi kde zijes.... a obchody najdes super obchody ja uz davno nechdim do supermarketov na nakupy len na urcite veci jablka kupis super na super trhoch ktore su dvakrat do tyzdna a vyber aceny super ale este existuju obchody kde najdes velke znacky za 1/3 cenu priklad jogurty ktore stoja v superrkete 3.60 ja kupujem za 1;50 a ine veci bio vyrobky tak strasne drahe v normalnych obchodoch ja kupujem po 1 €... zuzi ze ti nevonia parizsky zivot plne chapem nie kazdy je stavany velkomstky zivot alepoviem ti jedno mozno ze si nezazila mnoho veci co sa pariza tyka a mozno tvoj pohlad na vec by sa zmenil. mimochodom okoli pariza mas super farmy kde kupis ovocie zeleninu ktoru si natrhas sama a hlavne deti rovno do uzt za uzanse ceny a hlaven super vylet pre celu rodinu....

potom nie je park ako park..; su male su velke su skryte ulice kde najdes absolutne karsy pariza domy ako je uplne zelene ulice, staci len niekedy zajst a najst mozno ja som mala stastie na ludi a zazila videla som toho viac ako ty takze preto moje nadsenie....

http://www.lepetitmoutard.fr/balade_28/paris_2793/enfant.asp

http://www.allofamille.fr/sortie/10-ile-de-france/73-paris/5-nature-et-balades

doma mam uz roky knihu este ked nebol internet... http://www.balado.fr/loisirs-balades/75-paris nasa biblia pre vylety ... :wink:
3. čer 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao My sme sa dlho nevedeli dohodnut, ako to vyriesit, nedari sa nam to sklbit tak, aby sme sli naraz a radsej teda pockam ja s malou nejaky mesiac a on sa zatial usadi. V podstate je to cele jeho napad, ja uz som rezignovala, lebo sa mu nikdy nechcelo odist zo Slovenska, ale teraz je cely zhavy, uz pomaly organizuje rodinne dovolenky v nasom buducom domceku :grinning: . Co sa tyka tvojej kritiky velkomesta, ja to celkom chapem, milujem prechadzky po Parizi, ale len ako turista, mozno, ako pise @erikasadek , treba len mat stastie a objavit to "skryte" krasne v meste, ale ja na to akosi nemam nervy. Alebo chut, neviem... Len ked uz tam byva niekto tolko rokov, je to ine, uz si tam doma viac ako napr. vy, ked sa casto stahujete. A k tym cenam, u nas som naposledy kupovala jablka za 1,60 €, tak neviem, ale tie 3 parizske € mi neprijdu az tak vela...
3. čer 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek diky za tipy! :wink: jinak ja jsem taky na strane @zuzao , ale u me je to treba dany tim, ze pochazim z hor a we jsem v CR travila zpusobem, ktery je tu pohuzel nerealizovatelny, takze cekam, az odsud vypadnem, mam teda na mysli IDF. Erika ma treba stesti, ze je na opacnym konci, nez ja, ktery je zelenejsi a min protkany imigrantama, receno kulantne. My tu treba mame jeden park, ale je fikane do kopce a jeste obcas se schodama a temer na kazdym kroku bud nakej bezdomovec s lahvi, nebo naka mladez kourici travu. Ale je fakt, ze v jinych koutech predmesti jsou uzasny parky, o kterych si tu v 93 muzeme nechat zdat :wink:
4. čer 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@helennkap ahoj, mm by se rad prestehovat bud do Lille, nebo Nantes, jak se ti libilo v Lille?
4. čer 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte chcem sa spytat, boli ste uz niektora nahodou v ZOO vo Frejus?? oplati sa tam ist mrknut?? je to dolu za Cannes niekde... :slight_smile: http://www.zoo-frejus.com
5. čer 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek