• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@gijar zisti si to u svojej mutuelle, väčšinou na to, aby si preplatili 300€ na oko musíš kotizovať v tých najvyšších rozmedziach a min. 2 roky.
20. čer 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ok, vdaka. staci aspon daco, aj ked MM sa teda este nerozhodol,ze pojde a hlavne KEDY,kedze bud ma sezonu alebo musi aspon trenovat, uz nie je najmladsi (na sportovca) :grinning:
20. čer 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki nechces ty nahodou porodit v lietadle? :grinning:

@erikasadek nie tak som to myslela s tymi arabmi. Chcela som povedat ze keby chcel moslim prelozit svoje dieta do moslimskej skoly (neviem ci taka existuje, ale teoreticky) a zamietli by mu to, tak by bol z toho skandal ze obmedzuju jeho nabozensku slobodu. Takze do cirkevnej skoly by som ju mohla dat aj v strede roka ak by som nasla miesto? O to mi ide, o statnej skole uz nechcem ani pocut, dva roky a mam dost. :rolling_eyes: a to este o nic neslo tie 2 roky... :grinning: Tvoji tam chodia od zaciatku?
20. čer 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan ano mozes dat kedykolvek pokial je miesto ano moji chodia od skolky.. je to skolka zakladna spolu obrovska vyhoda a nemozme povedat ani krive slovo som velmi spokojna s vyukou ale aj celkovo..
20. čer 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ano preplacaju viem to vela ludi to robi staci si pozriet par fr dokumentov o tom... :wink: je toho v poslednej dobe prevela... :wink:
20. čer 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mam na vas otazku ohledne banky ve Francii. Mohly by jste nam nejakou doporucit? Hledame takovou, ktera ma dobre internetove bankovnictvi. Pri nasem poslednim pobytu jsme meli ucet u Banque populaire du nord a byli jsme velmi, ale velmi nespokojeni. Moc dik za tipy. :slight_smile:
22. čer 2012 ve 02:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap my prave mame Banque populaire :sweat_smile: A preco ste neboli spokojni? :confused:
22. čer 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki jednak kvuli internetovemu bankovnictvi, ktere se nedalo pouzivat (jsme zvykli si vse delat pres internet sami a ne pokazde cekat az nam to schvali...), pak nam jednou zablokovali kartu a pak z te karty zmizely penize a trvalo nekolik mesicu nez jsme je dostali zpet, hrozne spatne se s nimi dalo komunikovat, ta pani co nas mela na starosti porad delala nejake chyby, jednou poslali jinam penize nez meli.... bylo toho strasne moc. Tak spadnou podporu a jednani jsme nikde nezazili a to jsme meli ucty uz ve trech ruznych krajinach. A uzavreni uctu ze zahranici trvalo nekolik mesicu, protoze si nepredavali informace jak meli, zapominali na nas... No proste hruza. Tuhle banku bych nikomu nedoporucila. Ale treba mate stesti na urednice a nic podobneho se vam neprihodi.
Hlavne proto hledame nejakou jinou.
22. čer 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap PLNE TA CHAPEM my sme v cic a musim poklopat 10 rokv ziadne problem.....

osobne internetove bankovnictvo ale nevyuzivam..; :wink:
ja som stara skola vsetko cez sek!!! :wink:
23. čer 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap my máme účty v Credit Mutuel (de Bretagne) a som maximálne spokojná.. aj so zákazníckym servisom, aj internet bankingom, na karty máme aktivovaný virtualis, ktorý generuje jednorázové karty na platbu netom.. jediný, ale fakt jediný problém je v tom, že občas dlhšie trvá, kým sa mi operácie zobrazia na bank. účte, ale inak sme už roky spokojnými zákazníkmi.
23. čer 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
LCL, CE osobne a sprostredkovane CIC, CA, BP, BNP, SG, CM s pokojnym svedomim mozem prehlasit ze tu su vsetky banky uplne rovnake, hned ako jedna vytasi extra sluzbu ostatne ju na druhy den maju, poplatky od vedenia uctov az po medzinarocne prevody su rovnake, dobra banka neexistuje, je to taka hra na "kto z koho" ktoru aj tak nevyhras lebo banka z teba a to v kazdom smere. Moja rada, je uplne jedno kde si, vsade najdes pozitiva aj negativa. Detto pre poistovne ci mutuelle...
Ide o ludi, ak mas dobreho bankara (myslim tym kompetentneho co ti aspon dava pocit ustretovosti) tak je zivot lahsi. Ak je bankar blbec, tak je to na figu. Vsetko je o ludoch a o medziludskych vztahoch. Toto ale neplati na internet bakning ale na ine operacie, ktore su mozno v zivote zriedkavejsie ale o to dolezitejsie, takze ja by som si banku vyberala podla mojej kontaktnej osoby, ale zas oni sa tam casom aj tak menia...
Skratka, podla mna je to fuk...banka ako banka
24. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap ja jsem u Société Générale a moc velka spokojenost hlavne s internetovym bankovnictvim? V Cechach jsem "vyrostla" na eBance, takze jsem krapet "narocnejsi" na ebanking. Druhej ucet mame u BNP, taky dobry, ale ebanking je mene prehlednejsi.
26. čer 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Nantes bylo vyhlaseno jako mesto s nejlepsi qualité de vie, tak na tom asi neco bude.Mm tam ma kolegy a take tam jsou moc spokojeny. Jinak pro nas je dulezity sport a kultura.
26. čer 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@helennkap Ako pise nguyen, ono je to viac menej jedno. Zalezi to dost aj od toho, ake funckie v tom net bankingu potrebujes. Ak je to len pozriet zostatok uctu, tak to ma dnes uz kazdy (teda dufam :slight_smile:), no ak chces napr. vypisy aktualneho stavu pozicky alebo medzinarodne prevody cez net, tak to uz hocikto nema. Ja mozem za seba povedat len tolko, ze napr. nasa banka Credit du Nord nema velmi dobry net banking. Prevody sa daju robit len medzi uctami, ktore mas uz oficialne ulozene v databaze. Nemozes napr. poslat peniaze cez net na Slovensko alebo na nejaky novy ucet bez toho aby to slo cez formular resp. kontakt v banke. Patria pritom pod SG, no nemaju tak dobry netbanking ako SG. Najvacsie rozdiely ale citit az v momente, ked idete kupovat nehnutelnost a budete riesit "pret immo". Tam su uz rozdiely v urokoch/podmienkach a celkovo produktoch viac nez dolezite. Tam uz treba porovnavat ovela viac.
26. čer 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Francúzsko zvýši minimálnu mzdu na 9,40 eura za hodinu: http://profesia.pravda.sk/zamestnanie/clanok/63079-francuzsko-zvysi-minimalnu-mzdu-na-940-eura-za-hodinu/. Na SVK je to 1,68 €. :sunglasses:
27. čer 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky z francuzska, rada by som sa k vam pridala:slight_smile: zijem momentalne v caen, mam 5rocnu Adelku a v septembri pride na svet druhe babo:slight_smile:
27. čer 2012 v 11:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl ahoj ahoj aj tu :wink: Inak Adelka je nas horuci favorit pre druhatko :dizzy_face: Vasa je Adela,alebo Adele??
27. čer 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :wink: Nasa je po slovensky Adela, ale aj francuzske Adele je pekne :wink: Druhe budeme mat teraz chalana, este nie sme uplne rozhodnuty, ale asi to bude Léo :wink:
27. čer 2012 ve 12:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidzej presne ono j eto robene ja tym ze tieto medzinarodne prevody su kontrolovane... takztiez aj konta v banke su zdanitelne takze ono na slovensku to ide zatial mozno lahsie ale mozno casom tiez to nebude take lahke a urcite prevody budu viacej kontrolovane ako tu.... :wink: ale plny suhlas co pises ked sa berie credit tak treba ist od banky do banky a skusat kazda ma ine podmienky... jediny ucet ktory nie je zdanitelny je livret A ostatne podliehaju daniam.. ako aj zivotne poistky aine;. :wink:
27. čer 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl
@miskafl vitaj..
@evuliki

tak ako ti je ako prezivas tehotenstvo??
27. čer 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile:

Zaujimalo by ma ci ste niektora rodili vo fr, moju dcerka sa narodila este na slovensku, potom sme zili 4 roky v caen, potom rok na svk, no a od minuleho tyzdna som znova vo fr, tentoraz sa stahujeme do rennes kde budem aj rodit. Takze do teraz do 30tt som chodila na svk k lekarke... Ake mate skusenosti, je to tu odlisne?
:wink:
27. čer 2012 v 18:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miskafl ja som rodila obe deti , nikdy nie na slovensku neviem osobne porovnat ale co citam na forach uz roky tak poviem to rovno tu je to ovela ovela lepsie!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:
27. čer 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Tak tak...este sa celkom oplati mat PEL a CEL ucty, tie sa tiez nezdanuju tak ako Livret A.
27. čer 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek To aj dufam ze to bude lepsie :wink: Lebo slovenske nemocnice nic moc teda aj ten pristup... moj muz francuz zazil poriadny sok ked som rodila na antolskej v BA v tych boxoch predelenymi len plachtami... Tak sa tesim ze tu to snad bude cele o inom :wink: Len mi je cudne ze tu maju tak malo poradni pred porodom...na svk je to kazdy tyzden. Ako stare mas deti? Moja mala pojde teraz do CP :slight_smile:
27. čer 2012 v 19:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz som aj zistila podla toho albumu, este sa tu velmi neorientujem na MK, aj ked som tu uz par tyzdnov :wink: Zlate deticky.
27. čer 2012 v 19:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miskafl poradne povinne su len raz za mesiac a to je podla aj tak uz dost!! :grinning: :grinning:

no budes urcite prijemne prekvapena verim ze zazil sok!!!!! ja som ho tiez zazivala pred 3 rokmi na slovensku u lekarov a to som slovenka!!! :grinning: :grinning:
27. čer 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to budem moct zachvilku objektivne tiez porovnat,kedze prva sa narodila na svk a druha sa vyliahne tu :wink: Ja napr nemam nic proti zdravotnictvu na svk,ale to bude asi tym,ze mame vela lekarov v rodine,takze vzdy islo vsetko viac-menej cez znamosti :sweat_smile: V tom je tu velky rozdiel,ze tu nikoho nemame a vzdy vsetko vybavime,ziadne cakacie doby 3-6 mesiacov na vysetrenie,mam pocit,ze aj ludia sa tu v nemocniciach spravaju uplne inak,nie ako za trest....

@miskafl vy ste tiez riadny stahovatelia :sunglasses:
28. čer 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl Ahoj, zrovna nedavno jsme byli u znamych v Caen, co maji syna Léa :slight_smile: Je tam suprova cyklostezka k mori! Jinak ra rodila nedavno ve Francii a naaadhera, nemuzu vynachvalit. Na porod tu mas sama pro sebe samostatny sal, zadna hekarna, jsi tam sama od zacatku az do konce.
28. čer 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny Tak to je nahoda :wink: Aj sme rozmyslali ze tento rok bude mozno vela Leov, no ale chcel dat meno po jeho starom otcovi Leon, ale Leon sa mu zda uz moc staromodne, mne sa velmi paci, tak nakoniec to bude Leo.
Maju tu dost porobene tie cyklisticke chodnicky, to ste asi isli do Ouistrehamu, je to tu velmi pekne, az mi je luto ze sa odtialto stahujeme.
To je super ze si tu bola v nemocnici spokojna :wink:

@evuliki Aj ja si myslim ze na svk mame vybornych lekarov, len ten pristup bohuzial a vybavenie... :unamused: Tiez som zvedava ako to bude tu, ale uz len to ze budem sama v jednej miestnosti ma tesi. Mne to vychadza na 6. septembra, ale este neviem ci mi nebudu robit cisarsky, takze mozno bude augustove..

@erikasadek Ahoj :wink: A ako si tu spokojna so skolou? Teraz ide moja mala do CP tak som zvedava ako to bude... Este sme ju ani nezapisali do skoly, lebo az buduci tyzden budeme vediet v ktorych koncinach Rennes budeme byvat, takze cakame, a neviem ci bude mat skolu stredu alebo sobotu doobeda. Dufam ze v stredu, inak je to zabity cely vikend, to sa mi tu teda nepaci :unamused:
28. čer 2012 ve 13:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl porod vo Francuzsku mozem len odporucit. :slight_smile:
28. čer 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek