• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Ahojte. chcela by som vytiahnut manzela niekam na dovolenku, asi najlepsie nie nejako daleko od nas (tj region haute savoie), vedeli by ste mi prosim odporucit ci uz nejaku siet hotelov, alebo web, kde by som mohla najst naozaj baby friendly hotel, ci penzion? Jedna baba z nasej decembrovej temy zije v Rakusku a tam maju nejaku siet baby friendly hotelov a nieco podobne by ma zaujimalo - nech nemusim mat pocit, ze ostatnych ubytovanych obtazujem a nech sa nemusim stale pozerat, kde by som mohla dceru nakrmit a tak. dakujem vopred
9. črc 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 neviem preco mas pocit ze obtazujes inych..; kasli na ostatnych :grinning: :grinning: :grinning:

ak chces prenajt neaky byt alebo dom.... skus hodit location vaccances a hodi ti vela webowych stranok najdes hned nieco.. :wink:
9. črc 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek hehehe, lebo ked som bola bezdetna, tak som oci prevracala, ked som mala napr. vo vlaku cestovat s malym dietatom :grinning:
Skusim sa teda prenurat internetom.
zatial co som u nas nasla, tak pod heslami, ze "s dietatom/pre deti" skor mi vyhodilo lyziarske strediska s detskymi vlekmi a tak podobne. Ten hotel co popisovala ta kamoska z Rakuska je taky, ze je tam bazen, pohybujes sa tam s pozicanym kocikom, pri bazene su kludne miesta na kojenie a tak.Alebo je tam k tomu patriace zriadenie, kde mozes dietatko nechat na hodku, dve a ist na veceru a tak. Ale asi je to svinsky drahe :slight_smile:
Fuj kokso, ked som bola nedaleko pri nas na plavani pre babatka, tak som si povedala, ze stacilo raz - ano, sice tam bol v tom case vyhradeny bazenik pre deti, ale deti od 3mesiacov do 5 rokov spolu, studene sprchy, studena voda, ziaden prebalovaci pult - takze sme vrestiacu unavenu uzimenu dceru obliekali natlaceni v kabinke, manzel ju drzal na rukach a ja som na nu rvala oblecenie.
9. črc 2012 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 jaj podla seba posudzujes inych§§!! :grinning: :grinning:

no tak to je ine kasli na vsetkych no ja neviem staci ze pozries club vaccances a najdes tam vsetko detske kluby detske oddelenia proste pvsetko pre rodinu..; :wink: hodim ti par typov zvysok si vygooglis uz sama neboj je tu toho prevela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

http://www.belambra.fr/

http://www.vvf-villages.fr/

http://www.vacancesbleues.fr/home.do?lan=fr

http://www.villages-clubs-pierreetvacances.com/fr-fr?utm_source=Google&utm_medium=CPC&utm_term=club%20vacances%20France&utm_content=13048015233&utm_campaign=Ete_P%26V_VC_Resorts_Google%20FR_Generique_France&gclid=CImVnZDvjLECFWJItAodVly98w

http://www.declicfrance.com/club.aspx?&xtor=SEC-2153[TOP%20KW%20G%C3%A9n%C3%A9riques]-GOO-[club%20vacances%20france]-[12261886110]-S-[club%20vacances%20france]&xts=408362&gclid=CPu13J7vjLECFZMctAodwQ5E9g

http://www.capvacances.fr/ a tak dalej a dalej..

potom mas campingy ktore su tu milovane v nich najdes vsetko .. ako ked si v tunise.. :wink: v 4 hviezdickovom hotely.. len rozdiel ze nie si v hotely ale zvysok je tam vsetko.. :wink:

http://www.homair.com/

a samozrejme centre parcs!!!! nedam dopustit.... mas co studovat... :grinning:
http://www.centerparcs.fr/FR/FR/accueil
9. črc 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek DAKUJEM!!!!
(a inac vies mi povedat, ze preco je tu camping tak oblubeny? Ja som kedysi bola zo SR kempovat na Korzike, mozem si len pochvalit, ale prekvapuje ma, ze ako strasne vela kempov je tu naokolo(uz som si kladla otazku, ze to je to zenevske jazero fakt tak strasne uzasne, ze su tie campingy stale plne? Ci to je vo Fr proste taky zvyk?)
9. črc 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 no oni su viac a viac popularne kvoli cene a sluzbam mas aj 5 hviezdickove campingy je to rodinne mas tam vsetko ako ked si v zahranici v 4 hviezdickovych hoteloch jediny orzdiel je ze tam sa sravujes but restike alebo si navaris sama// apero vecr so susedmi dobra nalada ano su oblubene.. tobogany detske kluby proste dovolenkovy raj pre dovolenkarov....

ist na dovolenku je coraz financne narocne... takze preto .. a frantici su hrdi narod a maju byt naco ich krajina je prekrasna... :wink:
ak pojdete na dovolenku skus bretagne, vendee a okolie , ocean a okolie uzasne... :wink:
9. črc 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600 ak chcete zostat v regione tak rozhodne odporucam Annecy
9. črc 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte kočky, chystáme sa za maminou (žije vo FR) do okolia Montpelliere neviete ako je to tam s osýpkami? tu nás strašia, že v celej FR je epidémia a moja mama o ničom nevie...dík moc za prípadnú odpoveď :slight_smile:
10. črc 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby,
tak som od vcera nezamestnana a uz dnes sa strasne nudim :sweat_smile:
Chcem sa vas opytat,asi najme teba @erikasadek - co mam teraz robit?Kam sa treba ist prihlasit?Volala som na pole emploi,ze mi poslu domov papiere na vyplnenie. Kto vlastne vyplaca podporu? Mam aj nejaky papier ASSEDIC,co s tym robit?Kam mam ist? Mam este tri tyzdne do odchodu na dovolenku,tak by som to vsetko chcela obehat dovtedy. A kolko je vlastne podpora? To je niekolko % z platu?
10. črc 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Evi, s papierom Attestation assedic musis ist na P.emploi,daju ti RDV a vyplnis aj tie papiere co ti oni poslu, aj kopie bulletin de salaire je dobre doniest a tvoje CV-cko, to je vsetko, s tym tam pojdes a oni ti potom uznaju podporu, podla toho aku dlhu dobu si pracovala, suma bude cca taka ista,ako si dostavala v cistom plat,o nieco malo menej :slight_smile: po dobu tolko mesiacov, kolko si odpracovala.
Kazdy mesiac sa budes cez net aktualizovat a na zaklade toho ti bude chodit podpora, treba pisat,ze stale si hladas pracu. prve 3 mesiace ta nechaju tak, potom budes kazdy mesiac chodit na RDV s nimi. Teda ty budes medzitym na materskej asi, to neviem ako sa riesi, ale myslim,ze normalne by ti mohlo prist aj 4 mesiace materskej, mne prislo a zamestnana som uz nebola, prosto mi vyplatili 4 mesiace materskej a potom este podpora normalne pokracovala.
10. črc 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadka212 slovenske strasenie pozname :grinning: :grinning: :grinning:
osypky su to rocne asi 1000 pripadov hlavne v zime neboj nikto nezomiere deti to prezivaju ako kiahne len su vysoke horucky//// tazke pokojne mozes tu prist zasmejme sa zase nad slovenskymi lekarmi ako strasia... je mi zle.. :rolling_eyes: :sweat_smile:
10. črc 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki gijar ti to uz vysvetlila.. len jedna vec nebude vyplacana podla toho kolko si pracovala je urcita doba.. :wink: kedze sa to teraz vsetko meni odkedy s ameni vlada nebudem ti hovorit somariny presne ti to povedia tam.;

http://www.dossierfamilial.com/emploi/chomage/allocations-de-chomage-combien-allez-vous-percevoir,585
10. črc 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki už si si dohoda RDV na pole emploi? Zaregistruj sa cez net, do mesiaca ti pošlú pozvánku a ak sa nemýlim, tak jaj papiere, čo treba doniesť. Ale pozor na to, ak cestuješ preč, nechala by som to po vašom príchode, tie RDV (teda hlavne to prvé) sa dosť blbo presúva.
Teraz si nepamätám, či si pracovala na plný alebo polovičný úväzok, ak len na pol, tak pravdepodobne budeš dostávať len 70% z platu, ak viac, tak takmer vo výške tvojho platu.
10. črc 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ja som volala este v piatok na Pole emp.,ze mi poslu vsetky tie papiere,tak cakam:Ale pri mojom stasti mi urcite daju RDV presne v termine,ked budeme na svk :sweat_smile: Pracovala som na cely uvazok,5mes. A od septembra mam mat matersku,a ak sa nemylim,tak aj tak mi pocas materskej nebudu vyplacat podporu.Len by som uz mala najradsej vsetky tie papierovacky za sebooooooou

@erikasadek @gijar dakujem za radu,no som zvedava,na kolko mi vypocitaju.Teoreticky by som mala mat 5mes podporu a 4mes matersku,co by bolo fajn,aspon by som mohla s malou ostat rok v pohode doma
10. črc 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar no ako bolo za velkou mlakou?
10. črc 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki možno sa niečo v poslednom čase zmenilo, ale ke´D som sa registrovala (pred 2r), tak všetko išlo cez net... čo by som radšej urobila na tvojom mieste, lebo takto máš istotu, že tvoja žiadosť bude registrovaná.
Z 5m prac. zmluvy ti vydá na materskú?
10. črc 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan tehotnej staci odpracovat 200 hodin za posledne tri mesiace a uz mas plny narok na matersku.Tiez som o tom nevedela,takze ma to dost prekvapilo.Idem skusit aj cez net to pole emploi :wink:
10. črc 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ďakujem moc za odpoveĎ, ja som si to aj myslela :slight_smile: to je asi tak, že nakúpili vakcíny, tak hor sa očkovať....ja som MMR odložila na neurčito, tak asi aj to je jeden z dôvodov prečo strašia...dík moc :wink:
10. črc 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan presne ako pise evka staci ti 200 hodin za posledny trimester a dostavas matersku inak materska je tu 100% vasho platu za posledny trimester odpocitaju sa este odvody a vychadza na 90 % platu dobre nie???? inak ja s abiejm a snazim sa najst tych par hodin co mi chyba aby som mala narok na matersku zatial je to nelahke ale bijem sa pri tretom dietati je materska 6 mesiacov a to sa mi uz oplati..... :wink:
@evuliki drzim ti palce inak ja sa citim stala na velke ho... ale vazne idem uz skoro do mesiaca ale vyzera to ze to bude ako pri joshovy az do konca tehotenstva nevolno!!!! :rolling_eyes:
@dadka212 no strasia viem pozeram v teme proti ockovaniu ake maju stale argumenty... tu nie je povinna MMr vakcina tazke su tu pripady ale nikto hromadne neumiera.. :grinning:
10. črc 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
bihan-hej, aj mne v poho vysla materska z 10mesacneho polovicneho uvazku :slight_smile:

a je to sice len 70 percent z platu mozno, ale v cistom to robilo takmer to iste, lebo tych 70perc. je pocitanych z hrubeho :wink:

@evuliki Evi, no uzasne bolo v NYC, ako inak :grinning: Boli sme az tyzden, tak sme pochodili, aj sa najedli, aj nakupili vela, segra mala az 3 dni volna na nas, tak to slo vsetko rychlejsie, zaviedla nas presne do obchodov kam sme chceli,inak by sme vsetko dlhsie hladali, ona pozna uz aj kde su naj zlavy, aj kde sa naj nakupuje a vsetky linky metra a tak, proste bolo to ovela jednoduchsie ako keby sme boli samy....bolo super :slight_smile:
10. črc 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Skvele, uz mam vyhliednutu jednu destinaciu - Morzine /Avoriaz, krasne, v horach, menej ako 50km od nas (moj manzel totiz keby uz nikdy nemusel ist na ziadnu dovolenku, tak najradsej ani neide, pre neho predstava dovolenky - byt doma, spat do poobedia, pozerat filmy a hnit :slight_smile: No a teda dufam, ze ho zlomim na tu malu vzdialenost + hory + da sa tam raftovat a pod + da sa tam dat dietatko opatrovatelke (co bola vlastne moja hlavna podmienka pri hladani). Takze dakujem za uzitocne linky.
Nechcem aby to vyzeralo blbo, ze chcem malu "odlozit", ja sa jej maximalne venujem po vsetkych strankach, ale manzel je kazdy den od 6.30 - 20.00 v praci, cez vikend dospava, siroko daleko od nas nie je nejaky klub pre deti (az od 2 r), nasa dedina sa cez den totalne vyludnuje (v setci idu pracovat do Svajcu), takze jedine ako momentalne socializujem Juliu je, ze s nou chodim do supermarketov, obchodov a cukrarni. A teraz sme boli na SR a strasne sa tesila, ked mohla byt s bratrancom a sesterkou, normalne az mi to bolo luto, ze zas prideme sem a "samota".
11. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 super, blbo to nevyzera , je to uplne normalne!!! hlavne aby sa vam pacilo a vydarilo sa pocasie!!! :wink:
11. črc 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki co se podpory tyce, tak nedostanes stejnou, jako jsi mela plat, ja mela treba jen asi 60%, ale treba je to tim, ze jsem hodne vydelavala. Co se 1.RDV tyce, tak to nemuzes menit, z toho omlouva jen smrt, takze se pri nejhorsim domluv s doktorem, nebo najdi fakt nakou verohodnou vymluvu, pac tohle rdv je strategicke a vis, jak jsou frantici zabedneny. Bez nej nebudes mit narok na podporu. Jak uz tu nekdo psal, nejlepsi je vse delat pres net a hlavne, az budes kazdej mesic vyplnovat ten jejich raport, tak pokazdy dej, ze hledas praci, i kdyz to neni pravda, jinak opet prijdes o podporu. A posledni, nebud prekvapena, ze nekteri pracovnici ANPE maji velmi nizke IQ :wink:
11. črc 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dadka212 ahoj, ja byvam nedaleko Montpellier, o osypkach neviem nic, ale je tu zvyseny vyskyt varicelle(ovcie kiahne), o 34%. Kvoli tomu by som urcite nedavala ockovat. Prajem ti prijemnu dovolenku unas ;)
12. črc 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr ahoj, ďakujem moc za odpoveď :slight_smile: kiahne mi nevadia aspoň ich budeme mať za sebou :slight_smile: ja len, že na čo sa mám pripraviť, ohladom liekov a takých vecí aby som mala všetko po ruke ak by sa niečo vyskytlo :slight_smile: určite by som kvôli tomu neostala s deťmi doma, mám pocit, že u nás na SK dosť strašia, lebo ludia sa už trocha búria a odmietajú očkovania....
12. črc 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/radime-vam/rodicia-pozor-kam-cestujete-v-europe-sa-risia-osypky.html

To je asi ako ked som povedala mojmu manzelovi Svajciarovi, ze na stranke min. zahr. veci SR je uvedena info, ze vo Svajci si treba davat bacha na promiskuitu, lebo je tam vela nakazenych HIV, no manzel skoro odpadol a hrozne sa urazil, ze ako si nejake ministerstvo dovoli pisat cosi take ...
12. črc 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
presviedcanie manzela na dofcu vyzera nadejne - cena, ubytko, lokalita, volnocasove aktivity, turisticke a sportove moznosti....vsetko je tam super, nemal jediny protiargument. Potom samozrejme nakoniec hodil do plena, ze co ak koncom augusta bude prsat a budu zatvorene kupaliska :sunglasses:
12. črc 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 ahoj, neviem ci radi chodite do kupelov.....my mame velmi radi tieto vo svajciarsku:

www.thermalp.ch a nieco podobne, vraj este lepsie je tu:
www.bainsdesaillon.ch (tie este namame vyskusane)

tepla, cista voda a svajc. poriadok :wink: , prebalovacie pulty pri bazene, detske stolicky, postielky na poziadanie.....ubytovanie priamo v areali v apartmanikoch roznych velkosti (plne vybavene kuchyne) z ktorych vyrazis na kupanie priamo v zupane cez presklenne chodby (v zime su vykurovane), kozmetika, masaze, posilnovna...bazeny su aj dnu aj von s roznymi teplotami vody......stravovanie je mozne aj v restauracii, velmi dobre (aj zdrave) jedla..v lete turistika, v zime lyzovanie (kupele su v nadm. vyske 1100m), pre deti je preliezackovy kutik......jedine co neviem, ci sa da vybavit opatrovatelka (to by vedeli isto poradit na recepcii)
oboje kupele su vo Valais na hlavnom tahu smerom na Sion, chodime tam uz roky a komu odporucime, kazdy je spokojny :slight_smile: .....my chodime vacsinou mimo sezonu, vtedy su aj dobre ceny a vela volnych apartmanov na vyber :slight_smile:
12. črc 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rancuzkaf Juj to vyzera zaujimavo. A hladala som nieco vo Valais, len som vobec nevedela kde zacat :slight_smile: Este poriadne prestudujem ceny, ale keby naaahodou nie teraz (na kupanie manzela nepresvedcim, tadial cesta nevedie :slight_smile: , tak si to necham v zalohe, lebo niekedy ked ma manzel OZAJ nastve tak vtedy si to zehli vikendom v kupeloch a toto je blizko no a este ked mam dobru referenciu, tak skvele :slight_smile:
(No a inac pre pobavenie - cez vikend ma manzel nastval tak stredne, ale doslo mu, ze to naozaj prepiskol, tak v podnelok mi kupil cukriky a vcera sam od seba kupil UZASNE veci na grilovanie a griliiiirovali sme do sytosti. U nas nie je nuda, je to ako na hojdacke, moj manzel je totiz tazka povaha, ale lubim ho jak kona, co s nim narobim, no nie? :slight_smile:
12. črc 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co parizanky dufam ze dnes pozerate prehliadku na champs... a vecer pojdete ku eifelovke!! kazdorocny ohnostroj!!! tento rok jz v znameni dico!!!! 23 vecer to zacina.. nenechajte si ujst!! my prave sediem s detmi tv zapnuta a na balkone pozerame lietadle a helikoptery tore su v tv a rovno nad nasimi hlavami prelietaju... :grinning: :grinning: pre dtei kazdorocny zazitok....!! :grinning:
14. črc 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek