• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek ahoj, vcera jsem na gtebe myslela :wink: byli jsme piknikovat na nabrezi u arabskeho institutu, a pak jsme vylezli na most, abysme videli aspon kousek ohnostroje :slight_smile:
v patek jsme meli ji ke znamym na terasu okukovat ohnostroje, ale vzhledem k super letnimu pocasi jsme nikam nesli :angry:
15. črc 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte, mam otazku ohladom rodicovskych pridavkov. Maly sa mi narodi vo FR, rodicovsky prispevok mam odtialto, tych cca 912 eur, takze to mi je jasne ze na slovensku ziadat nebudem, ale co dalej? Ako je to napriklad s pridavkami? Prosim dajte vediet ak mate uz podobnu skusenost, prve dieta sa mi narodilo na SVK, tak teraz neviem ci mam nieco vybavovat alebo nie...
Dakujem :wink:
17. črc 2012 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl a uz si dostala ten prispevok tu?Lebo vraj je to okolo 7.mes.tehu,nie?Ja teda stale len cakam

Baby,taka otazocka.Tie,co mate aj chlapov slovakov-boli ste pre deti vybavovat pas priamo v Parizi? @gijar
@simi251 ked ste prvy krat cestovali na svk s detmi,mali uz pas,alebo len nejaky jednorazovy papier na vycestovanie?
17. črc 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl Ano, akurat mi ho poslali na ucet, a to som davala declaration de grossesse az v 31tt, lebo dovtedy som bola na slovensku, tak sa aj cudujem ze mi to tak rychlo poslali. Asi by si mala zavolat, pokial aj ja viem tak ho normalne posielaju uz v 7 mesiaci...
17. črc 2012 v 17:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miskafl ty si dostala nie rodicak ale jednorazovy prizpevok na dieta co s amaterialu tyka ten chodi v 7 mesiaci.. :wink: :wink:
pridavky ako slovensky rodicka ti pride po narodeni mesiac po; do roku zivota dietata.. :wink:
@evuliki za seba predtym som nemusela ani na ambasadu chodit dalo s arobit cez poztu doporucene, ale viem ze uz 2 roky sa to uz neda a treba ist osobne.... najprv treba uribt slovensky rodny list a potom ti hoz apisu do pasu , a urobia ja pas, ak treba... :wink: :wink: skus zavolat ci aspon co sa slovenskeho rodneho listu staci ze posles doporucene vsetko co treba a az poo pas si prides osobne na vyorbu....; :wink:
18. črc 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki este jedna vec evka ak uz nemas trvaly pobyt na slovensku tak lahko nevybavis pas na slovensku treba specilany papier s bratislavy vybavyt je to komplikovane.... pokial mas trvaly pobyt na slovensku tak mozes v pohode vybavyt pas aj na slovensku.. :wink:
18. črc 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja mam stale trvaly pobyt na svk,preto by som chcela dat vybavit pas az tam.Len som pocula o tom,ze existuje aj nejaky jednorazovy papier na vycestovanie pre dieta,pokial este nema pas,ale to bolo pred 5 rokmi,takze asi najlepsie bude,ak si zavolam priamo na ambasadu.Len mne sa tam nechce ist osobne :sweat_smile:
18. črc 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki ano papier ti vystavia, ale ten rodny list ti musia najprv vystavit. urcite toto este robia aj cez postu ako kedysi zavolaj!!!!! :wink: :wink:
18. črc 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek jasne,zavolam,ved mam este aj tak casu :sweat_smile: A ozaj,chalani uz vedia,ze budu mat surodenca (sestricku samozrejme)?
18. črc 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki moja nevedia, podla psy , nemame detom hovorit skoro ossurencoch pre dtei je to dlhe cakanie; a tak sa neskor menia na nervozne ... atd.. proste a hlaven pripade pata na poslednu chvilu to bude.. ja ho zoebriem na poslednu echo aby videl na konci .. urcite bude rad ale zatial sme ticho ako v hrobe;.. a modlim sa aby to bola baba...

iank som hotova od vcera ma josh cez 40°c dokonca vcera bo v centre loisire na statsiemi volali na konci dna ze si mampo neho prist ze ma 40,3°c takze asi tak v noci som nic nenaspala dnes som bola u lekarky rano cez 40°c ale inak v pohode ziadne priznaky ale zacal vrieskat ze ho boli v boku !!!!! tazke strach ci nie nahodou apendix, nie nic to zatal nie je hrdlo cite, usi mandle vsetko ok, nekasle nevracia, len vysoka horucka,n takze som bola v labaku na moc ci to nie je skryta infekia mocoveho.... tazke je veselo.. doma; no nic tlacim do neho C a homeo.. chudacikovy, ale inak normalne sa hraje a je.. :grinning: moje deti su cudne maju 40°c ale spravaju sa uplne ok..
18. črc 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Diky :wink: Ja viem ze toto bol len ten jednorazovy prispevok, a potom su pridavky, len viem ze na svk posielaju este nejaku sumu az dokym ti dieta studuje, a to vo fr neexistuje...
Inak s tym tehotenstvom mas uplnu pravdu, my sme to nasej Adelke oznamili uz skoro nazaciatku, pretoze mi bolo dost vidiet brucho (a vie velmi dobre co to je :slight_smile: ), ale uz sa nevie dockat a obcas prehodi nieco take smutne ze babetko sa nenarodi, ze je to moc dlho. Ale vacsinou sa tesi a hladka brusko, no je to pre tie deti neuveritelne dlho...
18. črc 2012 v 16:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miskafl ajsne ze existuje, ale az od 2 dietata!!!! normalne dostavs na dve deti 116 €, naprikald ja mam dve deti ked pato dovrsil 3 roky prestala rodicovky, ale ked som porodila josha dostala som rodicovsky + 116 e na dve ti ktore ti pride autoamticky, nepotrebuejs nic vybavovat a nie je dane vyskou kolko zarabs, mas 3 deti tak to je 270 e ma pocit a za akzde dieta viac a viac.... takze ano pridavky tu existuju... ale az od 2 dietat a hore... :wink:
18. črc 2012 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek dvanacty tyden! gratuluju!!! :slight_smile: jak se citis? prejes si holcicku? tri kluci musi byt strasne super nadruhou stranu...
19. črc 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nevie ako to pocita n akoniku ale som v 13 tyzdni tehotensva zaciatok 14 :wink: o 2 dni.. :wink: chcem dceru!!!!!! ziadne chlapec; uz dost chcem babu ku sebe;. :grinning: :grinning:
19. črc 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek ahoj tak to je krasny, ctrnacty tyden, to je fajn... jo ja sama kdybych si byla jista, ze budu mit jeste dceru, tak bych do tretiho sla, ale taky uz nechci tretiho kluka. jinak je to urcite krasne tri synove, ale ja uz se dvema si rikam ze prevaha tri chlapu ze to je moc! :slight_smile:
20. črc 2012 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte neni niekto z nice?
23. črc 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@timou ja bohuzel ne, ale mozna ze nekdo z holek...:slight_smile:

mate nekdo zkusenost se Skautingem ve francii? je pravda, ze tady je nabozensky zalozeny, ze ho snad vede katolicka cirkev?
zajimalo by me jak to probiha, syn je jeste maly ale rada bych vedela, jestli je to tady rozsirene a hlavne jestli je to pravda s temi katoliky? dik :slight_smile:
23. črc 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timou ahoj tina je nice ale uz tu malo velmi malo chodi... :wink:

existuju skauti , ale existuju aj normalne tabory pre deti... http://www.123sejours.com/

kazda radnica robi , pre svoje mesto tiez za vyhodne tarifi treba s a informovat ale treba vzdy 2 mesiace pred letnymi prazdninami teraz je uz neskor;
co s atyka skautov neviem co chces povedat tym ze je to pravda s tymi katolikmi??? :wink:
23. črc 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co je s katolikmi? ja som tu zatial videla len evanielicke a pravoslavnu
23. črc 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Erika, vidim, ze bude malinke, tesim sa s Tebou, nech to dobre prebieha. Su aj nevolnosti? Hihi, dievku by to uz chcelo, to hej, ale nech je, co chce, len nech je to v poriadku. kde sa chystas rodit?
25. črc 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 dakuejm..

vsetko je ok zatial len ja som hotova.. :grinning: :grinning:
a rodit tak ako minule na klinike hend vedla nas v rueil malmaison u mojho uzasneho gynekologa doktora dacquina :wink:
25. črc 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@erikasadek
@timou

jako ze ty skauty organizuje katolicka cirkev? nebo nejaka jina? v cesku je to normalne statni myslim...
25. črc 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri neviem o to skauti su skauti ich princip sa nezmenil za poslednych 100rokov, zit a prezit v prirode a respektovat ju... a co s atyka nabozenskych taborov;; tie su organizovane kostolmi a nie skautmi.. :wink:
25. črc 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda j epravda z etu v fr je to dost zriadne na bze viery ale nie na 100% :wink: musis sa informormovat.. :wink: podla toho kde byvas, co a ako.. :wink:

ale ako som uz pisala existuju normalne tabory ako sme ich poznali my za nasich mladych cias len sa tu nevolaju pionierske tabory :grinning: :grinning: ale deti si uziju 10 az 14dni niekde v fr// :wink:
25. črc 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek jo jasne tohle vim, ale manzel mi tvrdi, ze to tady vedou katolici...chtela jsem jen vedet co je na tom pravdy...na netu toho moc neni...zkusim se zeptat pristi rok ve skole...mi katolici nevadi, kvuli vire nebo tak, ale ze obcas semezi temi lidmi najdou pedofili...ale jasne, asi reknes, ze ti muzou byt vsude a ne jen mezi knezi..ale proste u tech knezi mam tak nejak vetsi obavy nez u chlapu kteri jsou treba zenati a tak a bavi je byt s detma, a neni za tim nic spatnyho.....moc dobre sem se sakrys nevyjadrila....
26. črc 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri uz chapem co myslis ano su to krestania, ale nevedu to knazovia :wink: :wink:

mas taù vela dobrovolnikov a inych co to vedu... :wink:
knaz kazady knaz neznamena hned pedophil, mimochodom aj muslimovia len o tom s anehovori normalne praktikuju pedephilstvo, iman a podobne.. len oni zato za mreze nejdu!! :rolling_eyes:

takze sa hend nemusis bat ja viem ze v spravach to vyznieva hned poburujuco ale co je 10 100 knazov na celom svete kde ich si statisice co vedu normalne kostoly a ich pracau knaza... osobne som zato aby katolici sa mohli zenit ako ine krestanske vetvy ako pravoslavny podobne.. :wink:
26. črc 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek jo jasne nemuze se rict ze knezi jsou pedofilove, tak jsem to nemyslela, ale proste v jakemkoliv kolektivu kde jsou deti se takovi muzou najit no...ale to vedou jako vselijake cirkve a tak aha..
proti muslimum nic nemam, ale jaky iman co to je? u nas v cesku byla afera, ze nejaky arabsky princ za prachy spal s ceskymi devcaty, ale takovymi co mely sestnact a tak...no ale ze s nim sly dobrovolne :sweat_smile: tak to je pak tezke posoudit...
26. črc 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri iman je duchovny otec v mesitach.. :wink: :wink: ako knaz v kostole;. :wink:
pedofilovia su vsade, pripady sa stali aj v normalnych taboroch v dnesnej dobe si nemoze sbyt ista co sa deti tyka.; nikde!!! :wink:
26. črc 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek BLAHOZELAM :dizzy_face: snad sa zadarila dievcinka, drzim palce :slight_smile:
27. črc 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte Francuzky! chcem sa poradit, viete dat nejaky tip na vylet v okoli Pariza na nedelu? Nejaka inspiracia, kam chodievate s detmi?
31. črc 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek