• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@rosny Jej, Ty uz mas maleho, moc som to nesledovala posledne mesiace. tak prajem celej rodinke to naj-naj-naj do zivota a Ty si uzivaj krasne chvile s babenkom :slight_smile:
31. črc 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, ako sa mate? Davno som tu nebola... vidim, ze viacere cakate dalsie babatko, gratulujem!
My sme sa pred troma mesiacmi prestahovali z Rennes do Lille - tak ak su tu nejake maminky na okoli, dajte mi vediet...
caute zatial
1. srp 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ahoj, dekujeme! :slight_smile:
1. srp 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute babule,

Tehulkam gratulujem, pekne sa to tu rozrasta zelam kazdej z vas taky rychly a bez komplikacii porod ako som mala ja :slight_smile: @evuliki @erikasadek :wink: Len tolko som chcela ze nakoniec nasa dalsia zastavka bude stahovanie sa do Reims, ak by ste niektore byvali pobliz budem rada rozsirovat kontakty :slight_smile: a aj kocikovat. @evuliki nevies poradit kde hladat v Reims domcurik alebo byt pre mladu rodinku ? :slight_smile: nie si nahodou z Epernay? ci si to s niekym mylim? :slight_smile:
8. srp 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika dakujem neboj ja to budem mat rychle, znoav cisarsky... :slight_smile:
8. srp 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ja,teda my,sme priamo z Reims :wink: Velmi sa tesim,ze konecne tu budem mat slovenku,same holky z ciech su tu :grinning: Domcek zhaname uz par mesiacov,ale my chceme ostat len v oblasti,kde sme teraz a tam vela rod.domov nie je,vsetko len mimo mesta.Ak ti mozem poradit,urcite sa vyhnite oblasti ako Croix Rouge,je to vystahovalecko/arabska stvrt,kde sice zozenies prenajom za par eur,ale z osobnej skusenosti ti radim tam sa ani len cez den sama neprechadzat.... TM ide do skoly na Reims Management School?
8. srp 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Ano presne tak, ako som spominala davnejsie vzali ho aj do Nantes aj do Reims, len Nantes sa plati rok popredu, a to by nas zruinovalo, tak jedine tato moznost. Ano presne tato skola, kde si pracovala :slight_smile: A v akej stvrti byvate vy? da sa aj niekde vybehnut s kocikom a tak, do parku apod.? ani neviem kto iny je tam okrem teba, ake baby z CR?
8. srp 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika napisem ti rp
8. srp 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ahoj Erika, prosim ta nevies ci existuje nejaka centrala alebo nieco podobne ze ked sa teraz prestahujeme a zmenime adresu ze oni uz daju vediet ostatnym organizaciam ako secu, caf atd.? uz si nie som ista ci si mi to ty vtedy odpisovala alebo ktora to bola :slight_smile:
11. srp 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika to si robis na poste vyplnis dotaznik na poste specialny na stahovanie a oni pocas pol roka smeruju vsetku postu na naovu adresu.. co sa tyk acaf zmen si cez internet; aj secu zmen cez internet.. :wink: samozrejem tento balik aj nieco stoji mma pocit ze chcu zato 60 € :wink:
11. srp 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte babulky z Francúzka :wink: , prosím , rada by som pre moju malú kúpila nejaké záclony do izbičky, nemohla by mi niektorá z vás pomôcť? :sweat_smile: oni to v obchoďákoch posielajú iba vrámci Francúzka :confounded:
12. srp 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajabb ahoj myslis poslat na slovensko??? ak ano tak si dobre rozmysli postovn eje drahe. dam ti priklad 2 kila ta vyjdu na 18€ :wink:
13. srp 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zeny neviete mi poradit nejake fora studentske, studujucich cechov a slovakov vo FRA?? Chcela by som od oktobra sem-tam babysitting a najradsej by som mala babu cesku alebo slovenku. A viem, ze studenti brazdia Francuzsko v ramci tych vymennych programov, v Toulouse som po dva roky mala cesky, tie si uz navzajom odovzdavali kontakt na nas a bolo to super. Len teraz sme v pidi-mini meste, ale tak univerzita tu je tak by som chcela cosi pohladat. Vopred vdaka ak viete kde si studaci foruju.
14. srp 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci fakt? ja som tu v Tlse zatial ziadnu nenasla a tiez by som chcela ....
15. srp 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan hej hej, oni tam na Mirail robia ten vymenny program, vacsinou to boli baby z Plzne.
16. srp 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci a ako si sa k nim dostala? lebo ja vzdy dam annonce do CRIJ raz som aj uviedla ze najradsej slovensku alebo cesku studentku, ale nikto sa neozval...
16. srp 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan no mm hra volejbal a ti studenti boli znamy dalsich nasich spoluhracov ceskych, vtedy sme boli este mladsi :grinning: Takze tak, nahoda. A potom si to uz tie baby odovzdavali medzi sebou kontakt, lebo ten vymenny program nie je vzdy na cely skolsky rok, ale vacsinou boli do Vianoc a potom dalsia baba prisla
16. srp 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Evi a skusila si kontaktovat univerzitu? mozno by ti poradili. Inak ma napada este napisat do skupiny enFrance.cz - Češi a Slováci ve Francii na facebooku
16. srp 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa vas babulky idem opytat ci nema niektora skusenosti so stahovacou spolocnostou nejakou... ideme sa stahovat ale nemame ziadnu pomocnu ruku :frowning2: a samy dvaja s mimcom to tazko prestahujeme, tak ak by ste mali nejake tipy za rozumnu cenu. DAkujem
16. srp 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, my sa stahujeme do FR v priebehu par tyzdnov, ked doriesime formality na Slovensku, ale pri prenajimani domu som sa stretla s niecim, co ma zarazilo, uz druha agence chce odo mna bud viac vyssiu platbu, kedze nie som Francuzka, alebo chcu predlozit francuzsky obciansky. A kedze ho nemam, mam smolu. Stretli ste sa s tym? Je pri prenajimani vsade takyto problem? Alebo mam skusit hladat len cez obciansku inzerciu?
17. srp 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky uz davnejsie sa tu riesili myslim prve kasicky a prikrmy pre babatka ze vo FR je to celkom bieda. Co sa tu da zohnat vobec a co nie? Ja som teda zatial v Carrefoure nevidela nic extra, len jahodove pyre od 6.mesiaca! :confused: alebo cerealna kasa s vanilkovou prichutou ... a podobne. Nechcem ziadne prichute, najradsej by som si sama vyvarala ale napriklad kasicky to asi bude horsie vyrobit. Co ste vy davali svojim detom? Ake mate skusenosti mamicky?
17. srp 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 Bohuzial ja ti asi velmi neporadim, ale my sme hladali byty na prenajom hlavne nie cez agentury... ale teda u nas je to na mojho priatela pisane a ten ma fr obciansky. Inak mna zarazilo aj to ze pytaju pomaly aj cislo topanok ... posledne vyplatne pasky, poistenie bytu dopredu atd... dokonca odomna aj carte de sejour... ha ha ha tak sme jej vysvetlili ze SR je v EU ... niekto zaspal dobu
17. srp 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika moja skus lepsie pozriet, s ovocnymi a zeleninovymi vyzivkami nie je problem, maju vela druhov a samozrejme ze aj od 4. mesiaca kedze FR mamicky nekoja a davaju zeleninku papat ovela skor.Ja som videla od Blediny aj kase, akoze ani zdaleka sa to mnozstvo a moznosti nepodaju tomu, co dostat na SK, ale moje deti kase nejedia takze toto ti neporadim. Frantici davaja na veceru "zeleninove mlieko", to je vlastne UM so zeleninkou, tiez sa to da bezne kupit v hypermarkete, toto ja budem davat na veceru ked sa vratime.
17. srp 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci dakujem Evi pozriem to lepsejsie ;) a vy ste este nezacali s prikrmami? tvoj maly je na UM sa mi zda ze?
17. srp 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ano sme na UM, tu my pediatricka iba kazala od stvrteho mesiaca zacat s lepkom, tak mu vecer rozmacam jednu malu piskotu v caji, uz sa to celkom naucil aj papat. A potom cakam na 6. mesiac a ideme na zeleninku. Mne to iba s tym mliekom dost vyhovuje, ma 5 davok za den, v rovnakom case vzdy, takze si viem pekne naplanovat den. Takze na zmenu si pockame az po navrate do FRA. A ono je to tak, ze pokial dieta na UM ho nevypije viac ako 1 l za den, tak nic viac nepotrebuje, lebo mu to staci.
17. srp 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ahoj nezaspali ako eu obcan mas pravo na eu carte sejour... :wink: dostanes ju automaticky na poziadanie.. je na 5 rokov alebo pernamentna .. po 5 roopch... :wink:
18. srp 2012 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 co s atyka prenajimania zabudni na slovensko tu je to tazke, treba kaucie, treba vela papierov kazdy chce garancie!!!! preco pretoze ako locater mas viac prav ako ten co prenajima nemoze ta len tak lahko vyhodit a tak sa treba poriadne ujistit je upne normalne ze chcu od teba papiere kedze v tom byte budes zit a budes tam aj deklarovane pre fisc.... a potom aj kvoli poistovni. po druhe je uplne normlane a hlavne v parizskom okoli ziadat 3 nasobny plat min, oproti vasmu najomnemu inak to neprejde plus kaucia, alebo aj ludia naviac co byvaju zvycajne tu rodicia alebo rodina ako druha kaucia ak by ste neplatili byt tak musia oni za vas platit ano co sa tyka bytov nie je to lahke.. drzim palce.. :wink:
18. srp 2012 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika tu nie je moda ako na slovensku davta kase vyber je podl amna dost velky ale oproti slovenskemu vkudu ti to nestaci..; tu sa nedava ani vlastne kasa ale len do flase na zahustenie.. na ranjky alebo vecru... ale nie kao jedlo.. :wink:
neodporuca s ato tu velmi.. iny kraj iny mrav , tu sa odporuca strva normalna ako zelenina a ovocie.... :wink:
18. srp 2012 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Dakujem za odpoved, sice si ma velmi nepotesila, ale co uz. Ten trojnasobok platu by nemal byt problem, ale s nejakym dalsim rucitelom bude asi problem, neviem si predstavit, kto by sa za mna len tak zarucil, ale myslela som, ze na to sluzi ta zvysena kaucia, ze zaplatim dopredu cca 2 najmy, aspon to tak vychadza z tej sumy, ktoru som dostala, a ak by som bola neprisposobiva :grinning: alebo neplatila, tak mi jednoducho nevratia kauciu a koniec najmu. Ci to len ja si tak jednoducho predstavujem? Dokazem vobec na dialku zo SVK prenajat dom resp. byt? Ci len osobne?
19. srp 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele11 moja sestra musela zlozit vopred 1 mesiac kauciu a tiez sa za nu zarucil kolega z prace (plus dokladovala prijem vypismi), inak by jej byt nik neprenajal
19. srp 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek