• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Tini - no dnes som im prvy krat upiekla - tatino robil na sporaku v hrnci - a ja som supla jedno stehno, zahazala zeleninou (zemiak, mrkva, cuketa - dala trosku olivoveho oleja, podliala vodou a hodila dva bobkove listy) - a sup na vyse hodinku do rury - potom pomixovala a chutilo im to - totizto ked som varila kuracie masko tak na dietno vo vode - tak to nebolo chutne - a ostalo mi take gumove :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je super, ze vsetky 4 piseme naraz :wink:
Jzfr, ten Dexerym mame a ziadna slava, najprv som kupila ja sama 1 tubu na radu mojej poporodnej kinezi, ona ma 4 deti a vzdy sme spolu kecali pocas cvicenia, a druhy mi predpisala pediatricka, ked som jej povedala,ze som si ho kupila, kremujeme sa nim, ale nijaky zazrak, ked mi dojde, tak jej ho dam zase predpisat. Ci nam to preplatia alebo nie, ved to vela nestoji, skor keby to pomohlo :confounded: A myslim ze nas ako atopikov ani nevedie, lebo co sa posiela ten papier v 9m, tak tam vyplnuje a je tam aj kolonka na kozu: atopicky ekzem a nezaskrtla nic.
18. únor 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
To moze byt dobre, tak najblizsie skusim, ked kupim stehna.
18. únor 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka-fr, co to tam mas na tej fotke v pase? Mne to pripomina srnku :slight_smile:
18. únor 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ked sme byvali pred tym v Australii tak som mala velke problemy s ekzemom(mozno aj to agresivne slnko) a musela som pouzivat krem s kortikoidmy ale ked som otehotnela tak som to nechcela brat, bala som sa a lekarka mi predpisala nejaku mast ale ta mi spalila pokozku tak som potom isla do lekarne a tam mi poradili tento krem.Uriage vyraba sa z termalnej vody a obsahuje Cu-Zn. 75 ml krem stoji okolo 8 euro ale maju strasne vela vyrobkov a aj pre babatka. Mne osobne velmi pomohol treaz mam tvar uplne cistu a mozem jest aj citrusy co mi pred tym nerobilo velmi dobre.
Mne tiez na Slovensku vypocitali termin 14 a tu o tyzden neskor takze asi fakt porodim az 21.2 :angry: .Uz mi tie moje kila tlacia na mozog.
18. únor 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
to su klokany len ale strasne lenive ledva to hlavu zdvihlo
18. únor 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
vy my robite chute a to som po obede fuuu zase by som jedla ale musism si davat pozor lebo uz mam 20 kil na vrch.Kolko ste pribrali v tehu??
18. únor 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka - ja som isla z 58 na 55 (kvoli nevolnosti) - a potom "akoby zazrakom" na 79 - po porode som zisla na 63 - no a dnes mam 65 - ale MM povedal, ze ma lubi viacej, lebo ma je viacej :grinning:
18. únor 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ty si cestovatel :dizzy_face: Donre, necham si poradit s kremom a skocim k nam do lekarne zajtra, dnes som uz mrtva po tom nakupe :grinning:
A ani som sa velmi nesekla s tym zvieratkom, vsak? :grinning:
Ja som pribrala tak do 15 kg, ale samu vodu, po porode to u mna slo rychlo, vsetko som odcurala, ale je pravda, ze som sa nevazila, len podla veci, ktore nosim ako pred tehu. Ale teraz v zime som nejak nabrala :angry: :confounded: a stve ma to, lebo leto sa blizi, saticky, suknicky... ked my vzdy mame doma nejake dobroty, MM si kupi a ja mu to cez den zjem! Preto budem uz cvicit. A viete co mi povie, ked sa mu stazujem, ze som 'tucna'? Ze jemu sa to paci :astonished: Nic take ako: ale nie si, dobre vyzeras, ved ti trcia rebra... nie, on povie, ze sa mu to paci :angry:
18. únor 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
donre=dobre
18. únor 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som ako slonica ale moj priatel je super stale mi hovori aka som nadherna tak neviem ci nepotrebuje ist k ocnemu :grinning: ..ale to potesi :wink:
18. únor 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, to aj my vsetky sme si tak pripadali, Jzfr by vedela rozpravat, ked to tam mala dvojmo v brusku, vsak?
18. únor 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
sa Ti smeje, ked z Teba nebola ani polovica z toho, co ja :grinning: - a navyse ty mas tusim aj nohy o 50cm dlhsie ako ja :angry:
18. únor 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, ja sa ti vobec nesmejem. :slight_smile: Prave som neodolala a bastim take nieco ako cokoladovy puding od Nestle, mnam.
18. únor 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som isla za zmenou zivota do australie ked som mala 32 a moj priatel tiez a tam sme sa spoznali v skole.Tiez som tam isla a nevedela som ani ceknut po anglicky ale tym ze sme chceli navzajom komunikovat tak nam to velmi pomohlo. To sme ale museli letiet tak daleko aby sme sa spoznali :grinning: ....
Ja som tiez strasne naliata tak dufam ze to vycikam :slight_smile: ...Moj priatel tiez vzdy kupi nieco sladke a ja to potom zosrotujem sama cele a tu najvacsiu nutelu za tyzden zvladnem dufam ze ma potom prejdu tie chute....
Dufam ze vam tie kremy pomozu
18. únor 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drahe moje, ja koncim, idem sa trosku natiahnut, lebo co nevidiet sa mi zobudia obaja chlapi plni energie.
18. únor 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
to si teda neviem predstavit ako by som vyzerala :frowning2: .....ale to obdivujem dvojicky ako to zvladas, ja dufam ze si budem vediet poradit s tym nasim jednym drobcom
18. únor 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - je to vecou cviku a zvyku :wink: - neboj, da sa to zvladnut
uz mam aj ja drobcov hore - Mati uz je nakrmeny - teraz idem po Anicku a hajde von
tak zatial papa
ozaj vecer mam doma MM - tak za bude bitka o pc :wink: - ale nie - asi mu ho prenecham a ja stravim intimnu chvilku so zehlickou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak prijemny vecer so zehlickou prajem :wink:
18. únor 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani mas zehlenie? uz bezim!!!! :grinning:
18. únor 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
prvy vchod, druhy zvoncek zhora a piate poschodie nalavo od vytahu :wink:
18. únor 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe uz ako keby som tam bola, postav na kavu :grinning:
ale nie sa musim priznat som sa zlajdacila, minule ked som bola na tom sluzobnom "vylete" lebo inak sa to ani nazvat neda som dako iba prala a susila a prala a susila az sa mi nazbierala slusna kopka, som pri tom nakoniec stravila nejeden vecer :sweat_smile:
18. únor 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, ja jsem pribrala asi 33, a 26-27kg je dole bez diet a prakticky bez cviceni... takze zadne strachy :wink:
Teda porad mi zustala pneumatika kolem bricha, ale dulezite je, ze to jde postupne dolu :wink:

Tini, ted bydlime v duplexu 2+kk, dole mame obyvak s kuchynskym koutem a v patre loznici.... a stehujeme se do 4+kk, dole bude mit Lea svuj pokojicek (to byl hlavni duvod stehovani, ze?) a je tam obyvak s kuchyni a v patre je loznice plus jeste pokojicek pro navstevy. Takze super. A hlavne teda zustavame porad v jedne rezidenci, mame tu park s bazenem, je tu klid, i kdyz jsme kousicek od centra a asi 400m od plaze, fakt pohoda, pekne bydleni. Pres rok tady bydli jen par lidi, treba v nasem dome je pres rok obydlenych 8 bytu z 30ti. Naplni se to tu jen v cervenci a srpnu, kdy prijizdi Parizani :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Dalsi vyhoda je, ze Yann pracuje necelych 400m odsud, takze mezi praci chodi domu, a usetri se tak spoustu casu a benzinu, nez kdybysme bydleli nekde jinde...
18. únor 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
4+kk je uplny luxus, parada! vidis, este dobre, ze z domceku so zahradkou nic nebolo. My sme si povedali s MM, ze keby sme nemali nas pidi-domcek, tak si skusime najst byt tak nejak ako vy; v parku s bazenom.
Z mojho oddychu nic nebolo, hned, ako som zalahla, oni vstali a uz sme sli 'didat' a potom sme ochutnali novu presnidavku od HIPP pommes+myrtilles, pisu ako AA od 4 mes, tak uvidime a mala velky uspech. My kuoujeme vzdy take jednoduche, pre najmladsi vek, je tam najmenej kadecoho.
18. únor 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tééédy, vy ste ale poriadne kecalky! Kto má toto dočítať? :grinning:
Tak sme dnes kúpili prvú rozprávkovú knižku a ja som sa snažila večer prekladať červenú čiapočku, ale vidím to tak, že si budem musieť vymýšľať podľa obrázkov, lebo inak to nemá zmysel :sweat_smile:

Luci, gratulujem k novému bývaniu :dizzy_face:

Tehotenské kilá mi nepripomínajte, pribrala som ich 18, zhodila som 15, s 3 ešte bojujem a keď dobojujem, tak začnem bojovať s tou 15-kou, čo som si vyžrala ešte pred tehu :angry: Ale večer už nežeriem, tak sa to pomaly hýbe tým správnym smerom :grinning:

Som vám asi nehovorila, že sme kúpili Sáre babysoif instantný čaj - feniklový, stálo to 4 eurá/10 sáčkov a z zvysoka mi na to kašle.. voda detto, Hipp som tu ani nevidela, takže mi kamoška sľúbila, že mi nejaký sympa čajík pošle :grinning:
Ozaj, nejako to moje dietko stratilo apetít, už dojším len 4x denne a akoby som ju do toho musela tlačiť :sweat_smile: ale podľa našej domácej osobnej váhy (čiže nepresnej) už má 8,6kg, tak som strašne zvedavá a piatok - ideme k lekárovi...

a čo sa týka varenia - ja ho z duše neznášam, takže je to u nás ako u Lucky - ale k tomu ešte pizza a pomerne dosť cestovín hlavne pre mňa :wink:
18. únor 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ucim Alexa 'Aky velky vyrasties?' a po otazke mu chytim rucku, zdvihnem a zakricim: taaakyyy. Tak ten betar to pochopil spravne: po otazke ma chyti za ruku a zdvihne mi ju :slight_smile:
18. únor 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - aj mne moji velmi maliko piju - a pritom im ponukam - ci uz tie tisanes, ci vodu - obcas si daju a obcas nie a niekedy maju toho plnu postielku pripadne aj pod postielkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ani ja neviem, ako ich "prinutit" pit
vy tam nemate nahodou prilis teplo - ze preto Ti bambulka odmietata ( teda menej je)
ja do svojho Mata musim mlieko pomaly nasilu liat - zato prikrmy - tie idu jedna radost - mozno aj Sarinka je podobny pripad - na nasom Matim bolo takmer od nepamati vidiet ako na nas azeral, ked sme my daco jedli a on este nemohol - a ostalo mu to dodnes - napr akurat ho dokrmim a potom, ze sa idem najest ja - tak na mna tak pozera akokeby este v zivote nejedol :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Tini - akurat som sa vcera s MM bavila, ze pomaly zacnem deti ucit ako robia zvieratka - ze kravicka: muu; psicek: hav - no a on mi na to - ze psicek nerobi hav - ale waf :grinning:
a potom sme sa rehotali na tom ako robi kohut - u nas: kikiriki; tuto kooriko; ale najviac sa nam paci ako roi v britanii: kokodidlidoo - (prosteboli sme jak male deti :grinning: :sunglasses: )
19. únor 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha, tak práve som do nej dostala trošku tekutín! kúpila som jej džús verveine-pomme od 4m, rozriedila som ho poriadne s vodou a čuduj sa svete, tá moja cácorka si sama drží fľašu a cucá... teda skôr sa zabáva, než by naozaj pila, ale je to pokrok...

Baby, čo máte za autosedačky?
19. únor 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame este vajicka - totizto kym my budeme mat po 9 kg - tak to este vela vody Dunajom pretecie :sweat_smile:
inak sme zdedili po sestrenici chicco autosedacky
19. únor 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tekutinam: u nas jedine jablkovo-hroznovy dzus (hipp) zriedeny vodou a to vypije za den pnu velku Avent flasku cca 280-300 ml, ponukam mu stale, tak pije po hltoch a za den to vypije, ale nie je to slava.
Skusali sme aj co mi nasi doniesli granulovane napoje hipp feniklovy, maminkino pohladenie, cista voda, tepla voda, nic. Dnes som kupila v lekarni take ampulky s dzusom, pre nas slivkovy, ma problemy so zapchou, teda on kaka, ale take tvrde bobky a malo :confounded: tak uvidim. A videla som v obchode to, co mas ty, Bihan, jablko+verveine (co to vlastne je? ja pijem caj mata+verveine, mnam a znami mi dali aj cerstvu zo zahradky, mnam)
Aj u ans steka pes waf :grinning: ale u mna hav este sa mi paci, ako robi somar(ako je to napisane): hi-han! este na kurze fr. v Prahe sme raz mali taku hodinu o zvieratach a lektorka nam dala lajstro, ze co robia zvierata po francuzsky, no sli sme sa popucit!
Autosedacku uz mame tu pre 9-18 kg, ostali sme verni Roemeru, ale jej nazov netusim,; snad Roemer duo plus, jedina roemer, co tu mali na sklade v aubertovi a je dobra, akurat je aj roemer king a ta je snad sirsia.
19. únor 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek