• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
dakujem, hodis mi do IP poistovnu prosim? lebo zas sa nas asi snazi klub odrbat, za normalne auto chcu vraj 80-90 mesacne. Je to nejaky Citroen od sponzora klubu, normalne auto, aj ked ratam raz take ze je ako Twingo, tak to stale je do 50e!!!!!s cim sme aj pocitali. Toto som len oci vyvalila, takze zas si budem musiet vsetko vybehat sama doriti, nic nevedia vybavit, pravdepodobne supli cenu 1.ponuky co nasli na nete :angry:
Vodicak ma manzel (na neho to ma byt) tusim 8 alebo 9 rokov.
Snazili sa nam vysvetlit,ze je to zlozite, lebo je cudzinec, no pochybujem. Sorry za slovnik.
11. zář 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- je v tom aj havarijna, to sa mi zda malo zas,nie?
11. zář 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar my mame MMA nebudem ti davat do ip mame tam obe auta poviem ti takto kazde auto nezalezi ci je male, ale aka znacka, ak je francuzske je lacnejsia poistka;. :wink: ale zalezi od vykonu ten je napisane v technickom. cim vykonnejsie auto tym drahsie....
teraz tvoj muz ma vodicak uz dlho takze nebude braty ako novic , ti to maju prve dva roky strasne drahe!!!!

treti avec moje twingo ma len zakladne je v tom aj havarijne tu je v kazdom havarijne... :wink: mma len to zakladne kedze je to stasrie auto... ale ak mi niekto nabura co sa stalo dvakrta minuleho roku!!!! :angry: tak som neplatila nic nebola to moja chyba tazke vsetko prebrala poistovna vymena dvery v zadu + novy nater a okno 3500 € :rolling_eyes: ale mna to nestalo nic... j ev tom aj ak by mi ho niketo podpalil alebo ladovec... a ukradnutie....

teraz moj muz mame dve auta ak si pozries na nete mame rodinne auto ford s max titanium... poriadne silne a velke auto.... je plne poistene teda tout risque..... kedze nie je stare a bolo dost drahe.... platime mesacne na neho 60 € teda menej ale nepamatam sa presne...; na haliere... :wink:
11. zář 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem, ja som vedela,ze 80 je strasne vela, im sa proste nechce hladat :zipper_mouth:
samozrejme ,ze je to fra auto, je to od sponzora a my mame MMA aj mutuelle aj habitation, tak aj to by mohlo byt zohladnene. Je to Citroen novy, nieco ako C3 asi,neviem presne, musim sa popytat na detaily.

Neviem ci moze byt este problem alebo nejaky priplatok v tom,ze to nie je nase auto, teda je pisane ako sponzorske na klub hokejovy. ale vraj poistka musi byt na meno toho,kto na tom bude jazdit.
11. zář 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar asi nova DS 3?? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: je to vela, ano aj my ame poistku tym padom cenu vam urobia hej hej.. :grinning: :slight_smile: :slight_smile: neboj len tam chod a pritlac... :wink: :wink:

@evuliky.. zbaudla som ti povedat vyriesila som problem materska..... nakoniec ju asi budem mat tych 26 tyzdnov si nenecham za ziadnu cenu ujst!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
ale uz prispevok ze budem 3 roky doma asi tazko pre caf nemam 8 trimestrov odpracovanych do dochodkoveho napriek tomu ze uz dva roky pracujem za dva roky 0!!!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: nevadi aj nieco je lepsie kao nic.... :wink:
11. zář 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar pocuj aj my sme tak kupili auto male starsie a poistky nam vyratali tiez nehorazne sumy, a to preto, lebo tu ho beru ze sa ide prvy krat poistit a tak je ako zaciatocnik aj ked ma uz odjazdene vela rokov. treba si vypytat zo slovenskej poistovne potvrdenie, ze kolko tam je poisteny a aky ma bonus. potom vam prerataju inak. treba si to skutocne len obehat a tlacit a vysvetlit, ze nie je zaciatocnik. skuste aj banku, kde mate ucet, my sme nakoniec uzavreli tam, platime tusim cca 25eur, tusim ten 3ti stupen /nie tu uplne maxi/, nikde nikde inde neboli ochotni sa dohodnut a pochopit......
12. zář 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzhim to je cudne ako vam to vyratavju ja som tiez ako cuzdinka, mam 18 rokov vodicak, stacilo len napisat datum a nebrali ma ako zaciatocnika podla datumu vodicaku mam pocit ze sa vas snazili oblbit nikoho koho poznam a su cuzdinci nieco take neziadaju...; nemaju nato pravo pokial mas vodicaka datuje viac ako 5 rokv min tak nemozu brat ako zaciatocnika.... :wink:
13. zář 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim
@erikasadek
zuzi dakujem, bolo to presne tak!
erika, no neviem, ale toto nam hovoril aj manazer klubu, ktory ma nejake slovo a proste aj v ramci klubu , v poistovni toho klubu,cize velkej firmy, by brali MM ako zaciatocnika,keby nedoniesol potvrdenia z svk poistovne.
Detto MMA a banka.
Nakoniec budeme mat MMA, ak prinesieme potvrdenie zo svk poistovne,ze min 3 roky tam mame poistene auto, resp.dokazeme,ze MM soferuje pocas tej doby. takze davame prekladat papier a potom ho tu musime ukazat a ona ho musi zalozit, tak budeme mat sumu 33e/mesiac.
Inak nam to vyratala ako zaciatocnikovi- 102e/mesiac :sweat_smile:

Asi pred 18 rokmi to bolo inak, teraz si uz davaju pozor, kedze kazdy franti nabura auto behom roka min raz :grinning:
Ked im MM povedal,ze jazdi 8 rokov bez tuknutia, nechapali. napriek tomu, chcu papier :unamused:
13. zář 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar nie nepochopila si ma ja mam vodicak 18 rokov a na poistku som bola dana ked mi muz kupil auto pred dvoma rokmi..; normalne napisal si datum vodicaku a dali mi nizsky bonus. brali ma hned ako normalneho vodica v MM; to iste aj brat mojho muza je egyptan!! tazke o to horsie vodicak ma 6 rokov a dostal normalne nizku poistku bez dokladovania.. :wink: :wink: tak ja neviem zeby to zalezalo od kabinetu kde ste?? :wink:
13. zář 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar akokolvek drzim palce vybavte si ten papier a budete mat pokoj... 33€ sa mi zda aj tak dost.. :wink:
ale nevadi hlaven z eto budete mat za sbeou.. :wink:
13. zář 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to je za najvyssiu poistku a auto je C3 5 dverove, tak podla mna v pohode, kedze je to od sponzora, dali sme najvyssiu.
Hm, ja neviem, asi zalezi aj od regionu? obidve so zuzkou sme v Bretonsku, netusim preco chcu ten dokument :zipper_mouth:
13. zář 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri dakujem meleri :slight_smile: nam sa medzicasom trochu zmenili plany a asi to bude lille namiesto slnecneho lyonu...videla som na koniku, ze su tam tiez nejake slovenky tak skusim oslovit ich.

viete mi niekto poradit ohladom ockovani? su vo fr povinne? v holandku so 'povinne' ale ak odmietnete nic z toho nerobia. v niektorych skolach ale ziadaju ockovaci preukaz... ake mate skusenosti vo fr?
dakujem a peknu nedelu :slight_smile:
16. zář 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa vo fr je jediné povinné očkovanie diphtérie, le tétanos, la poliomyélite (erika poradí lepšie), ale ak sa nemýlim, táto jednoduchá vakcína sa už nevyráb a nedá sa zohnať, jedine že by si nechala pichať zakaždým 3 monovakcíny. Ak nie si veľmi proti očkovanie, odporúčam pentu (pentavac) posunúť aspoňa na 6m a min. s 3m odstupom.
Nič iné nie je povinné, v jasliach a škole budú vyžadovať,aby boli povinné "à jour"

Poistku na auto máme v MAIF, v Bretónsku sme platili 250€ ročne, tu platíme 350, mrchy!!! MM má 50 percentný bonus, ja som už pár rokov na poistke ako druhý šofér, lebo keby som si tu dávala poistku na seba, bolo by to o tom istom - začiatočnícka 3-násobná taxa.
16. zář 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tosa my sme asi hodinku cesty od Lille, ak by si nahodou isla smerom ku Cambrai, si vitana :slight_smile:
16. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa Ahoj, mu sme zapisovali 4 rocnu dcerku a musela mat 3 ockovania v ockovacom preukaze, presne tolko absolvovala aj na SK. Vakciny, ktore sme absolvovali na SK su totozne s tymi, ktore vyzadovali aj tu vo FR. Bez tychto ockovani by nam ju do statnej skoly nevzali, neviem ako je to v sukromnych...
16. zář 2012 ve 23:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, pls. neviete mi poradit, ci sa da kupit vo FR struhanka? Doniesla som si z SK eidam a mam neskutocnu chut na vyprazany syr (taky nas slovensky, nie tie sladke syry, ktore su tu...)
16. zář 2012 ve 23:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanaja Eidam aj strúhanku (chapelure) zoženieš v každom obchode. Strúhanku hľadaj pri múke/kuskuse/ryži ale myslím, že predávajú len také malé balenia v kartónoch krabičkách.. priznám sa, že za 6r, čo žijem vo FR, som ju kupovala asi len raz :sweat_smile:
16. zář 2012 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanaja mresne, jak pise bihan, byva u mouk a je to fakt mala krabka, ja ji na poprvy hledala pekne dlouho http://www.telemarket.fr/dynv6/produit/19135000-Tipiak-Chapelure-Doree-Croustillante-250-g.shtml
17. zář 2012 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa jedine povinne ocovanie je dtp.. nic ine ako pise bihan....;; :wink:

da sa zohnat @bihan je to vlastne vakcina pre deti starsie ako 6 rokova dospelych normalne sa da dat aj detom ja som dala svojim cista bez vsetkeho , nic sa im nestane, medzi nami je slabsia davka ako pre male deti myslim vazne...

http://www.doctissimo.fr/medicament-REVAXIS.htm je to revarix... :wink:

samozrejme staci aj obycajny pentavac.. bez zltacky len cierny kasel je tam a ... :wink: :wink:
bihna svine su to ze takto draho musis platit!!!!
17. zář 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny
@bihan
Baby dakujem, skusim dnes pozriet.
17. zář 2012 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan @erikasadek @hanaja dakujem baby :slight_smile: tieto sme absolvovali, tak je to ok, len preockovavania su ine ako tu...
bala som sa, ze vo fr toho budu tlacit viac, mam pocit, ze je to farmaceuticky raj a francuzi sa vyzivaju v nakupovani v lekarnach. v holandsku je na vsetko paracetamol...
@ikuza este tam nie sme, ale dakujem :slight_smile: uz pred 2r sme sa mali stahovat a zmenilo sa to, potom to bol lyon, teraz zasa lille.. tak uvidime kedy,urcite sa ale ozvem. trochu sa obavam ist tam zit.. francuzky sa mi zdaju byt dost odmerane..
17. zář 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sem cenu nasej poistky ani radsej nejdem pisat :unamused: a takisto ako baby pisali, tiez zalezi ci je zaciatocnik a aj ci je vodic prvykrat poisteny a aj na sile auta...nam povedali take sumy ze dovidenia... mali sme chut auto predat... nakoniec mame v MAIF ten najvyssi stupen ale ani na jednoho z nas to nie je, a teda su to okradaci.
17. zář 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata daju sa tu normalne kupit zavarane slivky? mam chut na kysnuty slivkovy kolac :slight_smile: ozaj a petrzlen tu najdem len vnatku? kalerab som videla len na farme aj to uz je koniec sezony. Este zhanam ovsene vlocky len neviem ako sa povedia a kde hladat. Tiez som struhanku este nenasla :grinning: musim pozriet ale este mam zasoby :slight_smile:
17. zář 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ahoj, ovsenne vlocky su Flocons d Avoine, v supermarkete su normalne pri bio muke, bio strukovinach a tak. Ale ku podivu su u nas v supermarketoch asi o 30% drahsie ako v Bio obchode, nechapem. A mozes si kupit cele, alebo take "polamane", ja mam radsej tie polamane, su jemnejsie. Struhanku som aj ja dlho hladala, je tak dobre zasita a ta krabicka je strasne farebna a nevidno na nej na prvy pohlad coo to je :slight_smile:
17. zář 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
poistka - no ja teraz nechcem byt svina, ale ked na mna vybehli v positovni, ze bonus a odjazdene roky a tak.....tak som sa s nimi dohodla, ze mi to potvrdi zamestnavatel zo SR, ze som pre neho jazdila na firemnom aute. A napisala som si sama nejaky pofiderny papier s peciatkou a uznali mi 12 rokov soferovania, aj ked to bol samozrejme fake. No ale jedine co boli ochotni uznat - bud ak som vlastnila auto(co som nevlastnila), alebo potvrdenie "zamestnavatela"
17. zář 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte, vopred sa ospravedlnujem ked uz je taka otazka polozena, ale nechce sa mi citat tolko stran. Mozete mi poradit dobru stranku na second hand veci tak ako je napr. u nas modrykonik? Vopred dik.
17. zář 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretka v prvom rade modry konik existuje aj v fr verzii.. :wink:
second hand kupis lahko teraz je sezona na rodinnych burzach.. vide grenier s ato vola, najdes super veci za haliere!!!!!
a ked chces cez net tak skusaj

http://www.chicokaz.com/
http://lamalleauxcanailles.fr/ dalsich .. :wink:

http://www.mybabybazar.com/fr
17. zář 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek konik existuje aj vo fr verzii? o tom som este nepocula teda ;)
@alenka600 dobre si s nimi vybabrala :slight_smile:
17. zář 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ty si tehotna ze taketo chute? :slight_smile: Inak a slivkovy kolac si mozes spravit aj s cerstvych sliviek, nie? ovsene vlocky som zvykla kupovat v leader price - neboli drahe a boli take dobre jemne. petrzlen sa tiez da kupit, este si ho tu nevidela? mozna skor na trhu ako v supermarkete.
17. zář 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 moja kamoska z Kuby sa tu takto dostala na vysoku, stale tomu nemozem uverit :fearful:
17. zář 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek