• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek @bihan Baby chcem sa poradit. Pocula som, ze vysetrenie dietata v 9tom mesiaci je povinne, dnes som pozerala tu zdravotnu kartu - taku tu knizocku, do kt. sa zapisuju navstevy lekara a vsetko. Pre 9ty mesiac je tam sice vyhradena detailna 2stranka, ale nenasla som tam, ze je to povinne.
1.Viete akym sposobom kontroluju ci som to absolvovala alebo nie?
2.Ak by nejako (neviem ako) zistili, ze om to neabsolvovala - co mi mozu?
Nedostavame na Juliu rodinne pridavky ani nic z Francuzska, neviem ci ju vobec CAF eviduje. Lebo v tychto veciach patrime pod SVajciarsko. No a kedze nemam chut nechat sa buzerovat za to, ze som este neockovala a zaroven sa mi vazne nechce chodit k lekarovi so zdravym dietatom, tak ma zaujimaju tie dve otazky. AKoze chapem, ze ista odborna kontrola vyvinu atd je dobra, ale to vazne radsej skocim k pediatrovi do Svajcu a mam to bez buzeracie - to aby ste vedeli, ze preco vymyslam a preco sa chcem tomu vyhnut.
Vopred dakujem
17. zář 2012 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan Jeeejda daj pokoj, 5mesacny synator mi drichme v posteli :grinning: takto skoro dakujem pekne :slight_smile:) Moje chute.. nonapriklad vcera som robila kapustnicu vianocnu a palacinky :grinning: mnaaaaam ... Videla som len vnatky od petrzlenu, a to stale kukam aj cez rok uz a stale nenasla :slight_smile: slivky ved mozu byt aj cerstve, ale zavarane su take maksie tusim, no ale dnes som ich zbadala v carrefoure tak uz viem ze co najblizsie pripravim :slight_smile:
17. zář 2012 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@alenka600 je povinné, ale prakticky iba na papiery.. ak ho mať nebudeš, tak sa nič strašné nestane.. hrozia, že ti nebudú dávať prídavky (ale ak nie si registrovaná na caf, tak o čo ide) ale prakticky ti nič nehrozí.
No a druhá vec je, že ťa žiadny lekár za neočkovanie buzerovať nebude. Na kontroly sa predsa nechodí len kvôli očkovaniu ;)
17. zář 2012 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@erikasadek diky Erika, viem, ze existuje aj vo FR verzii, ale nie je tam vela veci... Pozriem ostatne linky. krasny den.
18. zář 2012 ve 04:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@huterika ja odpadnem ke kapustnica s palacinkami :grinning: ty si v Parizi? lebo sa cudujem zi si este nenasla petrzlen a zacinam pochybovat ci to, na co myslim je petrzlen... :sweat_smile: alebo ze by sme ho mali len mi tu na "vidieku"?
18. zář 2012 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@blanblan
ak sa to volá panais, tak je to paštrnák, nie petržlen. Ak je to persil, si šťastná gazdinka :slight_smile: Ja tiež žijem len z petržlenového kontrabandu, čom si sami privezieme :slight_smile:
18. zář 2012 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan ja tu petrzlen normalne kupim na trhu , od lokalnych pestovatelov.. nie je to pastrnak ,a le petrzel a taktiez najdete kalerab na trhu alebo v niektorych velkych supermarketoch ak nie tak si kupte navet je to taka fialova velak bulva, ako velak redkvicka, chutovo ako kalerab!!!! :wink:

no kysla kapusta zacina sezona aj ja mam chute!!!! :wink: :wink: inak baby v sobotu idem na echographiu tak konecne uz budem mat jasno co to bude!!!!! :grinning:
18. zář 2012 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erikasadek Ja mam tiez chute, ale akurat, ze neviem na co :( a hlavne mam take palenie zahy, ze skoro nic nemozem. No sme zvedave na vysledky ultrazvuku :grinning: :grinning: :grinning:
18. zář 2012 ve 22:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@alenka600 ja osm ti vlatsne zabudla zablahozelat!! prepac boli sme na dovolenke a z mobilu sa blbo pise.. teda apson mne!!! :grinning: :grinning: na palenie zahy kup si maces chlieb.... na 100 % pomoze.. najdes v kazdom supermarkete...

http://www.maces.sk/

francuzsky sa pvie pain azyme.. je to zidovsky nekvaseny chleib...
18. zář 2012 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojte, pridavam sa do tejto temy, zatial sem patrim iba jednou nohou. ani snazilka ani tehulka zatial nie som, ale uz som rok vydata a s manzelom zijeme na juhu francuzska. Pracujeme v Cadarache, mne uz sa podarilo aj CDI takze sa zo mna stava pomaly trvaly obyvatel. Mam akurat taku otazku, riesili ste tu poistky auta..to bol tiez zazitok ale mame v MAIF, a dobra cena 350 na rok, nic extra v tom neni, vodicak 5 rokov manzel mal bez dokazu ze jazdil...Mam inu otazku, co poplatky v banke? Za karty a vedenie uctu. Mame v BNP, kazdy vlastny ucet plus jeden spolocny. 4 platobne karty, poistenie proti vybieleniu uctu atd, seky, ale 20eur mesacne dokopy..to je dost. Ma niekto nejake tipy? Diky
19. zář 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek maces poznam, milovala som to ako decko, davala som si to do polievky u babky alebo s maslom a posolene :slight_smile: Vyskusam, len neviem ci pomoze, lebo u mna je to sposobene AJ tym, ze Julia este nechodi, takze bud pri nej sedim na zemi a tym mi tlaci tehotenske brucho na zaludok , alebo s nou stojim a mam ju na rukach a tym si spredu tlacim na zaludok :( Ale vyskusam, ked nepomoze, tak minimalne je to dobrota :slight_smile:
19. zář 2012 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@blanblan @erikasadek Vazne baby ked tu vidim persil tak su to len vnatky, tu na "vychode" asi take nic nepestuju :/ dokonca aj na farme som pozerala a na obrazku len vnatka ze si mozem odtrhnut :/ no nevadi tak na SR skusim potom dat malemu ochutnat neskor
19. zář 2012 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

chcem sa len poddakovat tym, co mi poradili, poistka na auto vybavena, stacil spominany papier zo SR s vypisom vozidiel poistenych :slight_smile: a mame to za 36/mois.
19. zář 2012 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
PS: petrzlen tu tiez neviem kupit, okrem vnate. Len panais=pastrnak.
19. zář 2012 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar
@huterika trhy trhy a kupite na beton.. :wink:
19. zář 2012 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja neviem že či sú tie trhy také 100%né... my tu máme za rohom trhy na Grenelle, 2x za týždeň. Sú to jedny z tých väčších v Paríži špecializované na potraviny. Je tam ozaj všehochuť, chodím tam jak na klavír, ale na tieto dva artikle som tam doteraz nenarazila. To skôr v bioocoop, aj to len kaleráb. Ale ako spomína @erikasadek, vo vývaroch to nahradí navete.
19. zář 2012 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek tiez nakupujeme na trhoch a veru opat len vnatky :slight_smile: tak asi chodim na zle trhy :dizzy_face: tiez som natrafila len na ten kalerab aj to na farme :slight_smile: @zuzao
19. zář 2012 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao
@huterika asi mate pravdu ja som myslela ze pastrnak je salsifis, teraz som to pozerala ako to vlastne je :sweat_smile: :slight_smile: ale aky je teda rozdiel medzi pastrnakom a petrzlenom? mne to chuti rovnako.A co je to potom ten salsifis? Cierny koren? to je co?? :sweat_smile:
@erikasadek mas nejaku predtuchu co sa to tam skryva?
19. zář 2012 ve 22:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek hele, hledala jsem i na trhach na vesnicich a nic.
Ja to vozim z Cech a pak si to nakrajim a nahazu do mrazaku, tak mam aspon petrzel celorocne, pak polivka nebo svickova bez petrzele neni ono :wink:
19. zář 2012 ve 23:41  • Odpověz  • To se mi líbí
erika- tiez som tu na trhoch nevidela petrzlen, ani v Caen, nechodime na trhy casto, ale jedny sme min.rok mavali priamo pod bytmi, a tam nebol veru.
20. zář 2012 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Prosim Ta teraz aj Tebe vychadza , ze mas ist na morfo ultrazvuk? Mne dal gynydos taky rozpis, ze ekdy mam aky ultrazvuk a kedy mam mat vysetrenie v tom a v tom mesiaci - vzdy je tam uvedene nejake casove rozpatie. No a ja mam dohodnuty termin 27.9., hornu hranicu na absolvovanie toho ultrazv. mam 2.10., lenze musim asi zrusit ten 27.9. a gyndosova sekretarka uz bola mi nule oprskla, ze to musi byt v tom termine, lebo morfol. echographie je obligatoire atd atd....Co sa stane ak ten termin presvihnem a pojdem par dni neskor? Lebo mne je to jedno, morfo ultrazvuk ci bude urobeny par dni skor ci neskor - to je tiez jedno, len neviem ci ma bude ta sekretarka vydierat niecim akoze mi to secu nepreplati, alebo co???? Coo znamena, ze je to obligatoire? Ze ak to presvihnem tak co sa stane?
Asi sa pytam blbosti, ale stoji to 120 Ea to nie je malo .....dik
20. zář 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
A este jedna otazka - predava auto, zajtra pride pozriet prvy zaujemca, mm mi hovoril, ze vo F existuje nejake oficialne tlacivo, ktore ked podpise predavajuci a kupujuci, tak je akoby pravne vymedzene, ze hocico sa s ym autom po podpise stane, tak predavajuci uz nenesie zodpovednost (keby bola havaria apod). Ale na ofic. strankach so nasla len tlacivo Declaration de cession. Neviete, to je ono? Dakujem baby
@erikasadek
20. zář 2012 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
20. zář 2012 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@alenka600 ahoj nestiham mam toho fakt vela cely den az do vecera///

takze logicky ak presvihnes termin tak secu moze nepreplatit , ale nestane sa tak problem to moze byt.. musis vazne zrusit??? obligatoire znamena povinna!!!! :wink: blbosti sa nepytas... skus niekde inde najst v termine .. :wink:
secu preplaca 80 € a zvysok je uz na mutuelle, kazdy berie inak mne berie 200€ za 2 ultrazvuk kazdy ultrazvuk stji inak, prvy je najlacnejsie druhy je najdrahsi a tretie o nieco menej.4 je len ak je problem vtedy treba potvrdenie pre secu.. :wink:
ano je to ono... :wink: drzim palce aby ste rychlo predali auto.. :wink:

baby je neviem ja chodim na trch kazdy tyzdne cely rok a 3/4 casu najdem aj petrzlen aj pastrnak, ak ni ej epetrzlen tak pastrnak posluzi , lepsie kao nic, a pastrnka sa da aj jest.. je chutovo vyborny.. :wink:

takze smola inak ak pojdete na trch tak sa pyatajte predavacov ale tych ktory su priamo produktory... ze ci nahodou na buduce vam nemozu doniest aj koren... :wink: urcite sa dohodnete a na dalsi tyzdne vam donesu.. :wink:

inak ja som mala tazku chvilku tiez aleni , pretoze som musela zrusit moj ultrazvuk , a zapotila mi ze najblizsie mozne je az o mesiac to znamena na konci oktobra!!!!!! co je velmi neskoro...,; hladal som v okoli a je cim menej lekarov co to robia, preco??? pretoze su ludia co ich zalovali ak sa zmylili co s atyka pohlavia atym padom bolo vela procesov, a tym apdom ich poistka zvrastla 3 krat!!!! tazke skoro kazdy 5 lekar to uz nerobi!!!!! a budu menej a menje; takze som 3 hodiny stravila s placom ahladala niekoho kto mi spravy ultrazvuk v termine!! idem zajtra!!!!!

blanblan ja chcem dievca je to moj tusak, ale moj tusak naposledy sa nakoniec volal josh!! :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2012 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
inak baby sa ospravdlnujem ze som asi nejdina co nachadza ten petrzlen..... :grinning:
inak ja chodim aj na farmu priamo si natrhat zeleninu aovocie mnam!!! nie je nad farmu.. :wink:
@blanblan cierny koren je uzasna vec, je to lsadkave ked to jes za surova nastruhane, velmi bohate na vitaminy a mineraly... :wink: chut na ktoru si treba zvyknut ja som na tom rastla od mala;. :wink:
21. zář 2012 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Erika a ja som asi jediná, čo ten petržlen nehľadá :D :D :D

@alenka600 problém je, že ak prešvihneš termín, je vysoká pravdepodobnosť, že ti vyjdú skreslené hodnoty, ale zase pri UZV by to nemalo byť také dôležité... mašinka odmeria a vyráta, skôr je to dôležité pri trippletestoch.
21. zář 2012 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan verim. :grinning: :grinning: :grinning:

ja som si inka petrzlen posadila do truhlika na balkone a vytahujem si korene tensie ale predsa nieco doma... ale na trhu normlane kupim pred par rokmi som sa dohodla s produktormi skusil a na koniec to teraz dobre predava aj inym kaleraby tez kupim aj v carrefoure hlavne teraz je sezona kalerabov... ci na trhu co v supermarkete... :wink:
21. zář 2012 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan inak co s atyka ultrazvuku ja som mala ten problem volala som na secu a vtedy mi zahlasila ze riskujem ze nepbude preplatena .... konzultacia... co ma nasrali. len zbytocny stres.. :rolling_eyes:
21. zář 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak babule len na skok cakame princeznu!!!!!!
22. zář 2012 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí (7)
@erikasadek BLAHOZELAM!!!!!!!!!
22. zář 2012 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek