• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
@erikasadek aj ja blahozelam :slight_smile:
22. zář 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan
@erikasadek
Dakujem obom za info ohladom utz.. Nakoniec som nasadila asertivnu nepristupnu techniku a nepopustila som ani na pol milimetra, lebo zas by mi ta sekretarka davala prednasky ake je to povinne. Nedala som jej na vyber a ona mi na oplatku dala iny termin. No vsak za tie prachy co platim....teraz to nemyslim v zlom, ale jednoducho za taketo sluzby si rada zaplatim - vzdy sa nasiel termin, kolko krat aj v sobotu, lekar je uzasny, vsetko je tip top.
Musela som to zrusit, lebo mm dostal po 4mesiacoch velkodusne 1 den volna, tak akoze....
erika - mna kazda navsteva stoji 50E a tie speci utz maju svoj cennik - ten v 4m stal tusim 90, tento morfo stoji 120 a ten v 8mom mesiaci 160
22. zář 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 dobre ze si sa nedala, no tvoj lekar prekracuje cenu secu........ preto berie takj vela..; moje lekarka dnes bola tiez uzasna bola som u nej po prvy krat ale urcite nei na posledy pol hodinu ukazovala pokojne mojim detom a muzovy vsetko co sa nasej princezny tyka!!!!!!!!!! o je vzacne nomalen 2 minuty achodte von dokopy som tam bola viac ako hodinu v klude ... dakujem bohu ze mi ju dal do cesty a odrz sa berie presne ako ziada secu zaplatila som 81 €!!!!

inak prave riesim kojenie muz mi uz dal doniest z egypta senovku, kedze v egypte je uplne ako u nas kmin a stoji haliere tu je draha... a k tomuaj Benedikt lekársky ten sa da zohnat aj tu v fr takze parada

ako sa citis....??
22. zář 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. zář 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Dakujem za opytanie :slight_smile: Dnes som bola vazne unavena, Julia spala do 9h rano, to znamena, ze som ju nechala spat iba na obed 2h - aby bola vecer unavena. Bola som s nou na nakupoch, nieco vybavit, poobede prechadzka (to uz som myslela, ze mi praskne brucho ake bolo tazke...) potom ju mal nejaky cas manzel, lebo ma vazne strasne tlacilo brucho a boleli krize. Juliu som dorazila dlhym vecernym kupelom - kym som jej pripravila jedlo, tak som ju nasla ako v detskej izbe zaspala unavena medzi hrackami. Tak som ju len prelozila a uzivam si vecer - osem hodin, manzel spi, dieta spi, ja som okupana, nakremovana, popijam taku "rastlinnu" kavu (inka sa vola, zo SR) a jem croissant (ano ano, na vecer). Konecne docitam detektivku a odpadnem do hlbokeho spanku.

Hej, moj lekar je drahy... nahodou som ho vymakla v nemocnici na uplne prvom vysetreni (v nemocke mam vsetko zadara) a kvoli jeho pristupu som sa rozhodla, ze aj za tu cenu chcem byt jeho pacientka. Mam v neho velku doveru, hovori so mnou anglicky, vsetko u neho funguje na jednotku, pocas porodu bol skvely. Presne ako si aj Ty pisala - ked natrafis na toho spravneho lekara/lekarku, tak ten pocit vazne stoji za to :slight_smile:

A co hovorili chalani na ultrazvuk? A co manzel na to, ze cakate babu? :slight_smile:
22. zář 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 chalani boli radi hlavne patrick pre neho to bolo najtahsie vysvetlit...
muz je v siedmom nebi, tzsi sa kao male decko... stiskal ma do nekonecna!!!! tazke pohoda co s atyka aleni unavy ja si vraj musim davt pozor mala je mensi aoproti mojim detom limit spodna hranica!! takze lekarka mi opakoal pokial si neoddychnem kila nepojdu hore ale ja vazne nemma cas od rana do vecera sa nezastavim vstavam o 7 rano a ked is konecne sadnem alebo lahnem na gauc je 21 hodina!!!! myslim vazne telo mi zacina vypovedat sluzbu som vyzùmykana no zatial nemam na vyber praca deti, behacky s patom plno vysetreni a stretnuti ohladne pata proste nemam cas si oddychnut ale som si plne vedoma ze musim , na matersku idem o 1 decembra a konci 1 juna..... ale ak vaha nepojde hore hrozi ze ma lekar vypise aj skor...
inak tu si kupis bielu kavu vola sa chicorre.... :wink:

http://soignez-vous.com/2004/12/01/la-chicore-un-puissant-prbiotique-4/

http://www.leroux.fr/produits.asp :wink:
22. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dievcata, aka autosedacka sa vam osvedcila pre vasich najmensich? chceme vymenit vajicko za autosedacku od 9 kg. Dik za tipy.
23. zář 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza no, resim to samy, mam v palnu trochu nastudovat testy bezpecnosti, abych vedela. Jinak co jsem cetla, tak se doporucuji spis 9 az 18 nez 9 az 36kg, z duvodu toho, ze ty do 36kg se skladaji z vice casti, tudiz v pripade nehody je to nachylnejsi na rozpadnuti
24. zář 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek gratulujem
24. zář 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza
@rosny my sme to teraz prestudovali a na prvych prieckach je cybex pallas 2 fix,tak uz sme objednali ...xixi dostaneme na vianoce akoze
24. zář 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretka zabudla som ti v ospalosti dat moju najoblubenejsiu, stranku lepsia kao modry konik ... je to super nemusi ani nic posielat ak predavas, a staci si zadat mlesto alebo okolie kde zijes a veci ktor emas zaujem, po veci si ludia chodia osobne a za male ceny.... najlepsia podla mna anjaviac pouzivana frantikmi...

http://www.leboncoin.fr/annonces/offres/ile_de_france/?o=2 najdes tam vsetko, a hlavne detske veci od oblecenia az pokocik za male ceny ahlavne vzdy sa da cena dat dolu malo kedy je definitivna.. :wink:
24. zář 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@fretka @erikasadek souhlas s Erikou, kupuju vse tam, naposledy drevenou postylku se suplikem za 50ecek a sacky do mrazaku od medely :grinning:
@lenkalela vypada dobre, jen je do tech 36kg, tak nevim :confounded: ; co je "xixi"?
24. zář 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny xixi, hihi :grinning: nova moda pisania :wink:
ja mam obe sedacky isofix jane a graco stali vela ale su super :wink:
24. zář 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek suhlas s erikou. Ta stranka je naj :slight_smile:
24. zář 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny prave studujem autosedacky na http://had.independent.sk/predietatko/autosedacky/rozdelenie_autosedaciek.php
Uvazujem, ci pre 5 mesacne babo, ktore ma sice uz 9 kil, nebude taka autosedacka nebezpecna? Lebo tie sedacky od 9-18 kg su az pre rocne babo. Co si o tom myslis? vy mate kolko mesiacov?
24. zář 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza my jsme jen o par dnu starsi, nez vy, co si pamatuju, je nam 5 a pul mesice. Pred 14ti dnema jsme meli 70cm a 8,5kg. Z vajicka mi zacina precuhovat, takze uz taky zacinam koukam po autosedackach. Co se hadru tyce, tak uz ho taky oblikam do 9 - 12M.
Prosim te, ty jsi taky v Parizi, nebo kde ty jsi?
25. zář 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem si byla konecne v lekarne pujcit odstrikovacku, tak jsem se vcera poprve podojila a super, rychle, tiche, bezbolestne :slight_smile:
25. zář 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny my sme tuto sezonu v Cambrai. Mimochodom, ty chodievas pravidelne s malym k doktorovi? My sme boli naposledy pred 2 mesiacmi este na Slovensku a teraz akosi nevidim potrebu ist s nim, ked je vsetko ok. My sa tiez obliekame do 9-12 M. odstrikovacku? Mas nadprodukciu?
25. zář 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza chodim jen do PMI, ted jsme byli pred 14ti dnema na hexe, byli jsme pozdejc, pac jsem byla v CR. Dalsi rande mame az na 9ti mesicich. Ted jsme jen byli kvuli potvrzeni na plavani :slight_smile:
Nadprodukci ne, teda byvalo, ted uz mam standart, ale delam si zasoby na novej rok, pac se vracim v lednu do prace, tak chci, aby mel malej moje mliko.
Jak jsi na tom ty s kojenim?
25. zář 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ako sa povie ze "tvrdne mi brucho" po fr? Zajtra idem k lekarovi bez mm, tak neviem ci budeme speakovat po AJ ci parlovat po FR:slight_smile:
25. zář 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 j'ai le ventre qui se durcit :wink:
25. zář 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rosny dakujem
25. zář 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny maly s kym ostane? Ja este stale plne kojim. :slight_smile:. Myslim, ze uz to tu bolo spominane, ale predsa este raz sa spytam, co je PMI? Ked chce ist babatko plavat, musim mat potvrdenie, ze bolo ockovane? Od pol roka sa chodi plavat? dik
25. zář 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza Plavanie zalezi od konkretneho zariadenia ako aju nastavene pravidla, u nas sa dalo od 5m, ale absolutne nikto to nekontroloval (a ako citam, tak Tvoje 5m dietatko je uz vacsie/tazsie ako moje 9esacne, takze neda sa to asi len tak od oka zistit, ci uz dieta splna presne tu hranicu)
ocko preukaz netreba, vsak my ziadne ani nemame :slight_smile:
25. zář 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza tot velka otazka, cekame na komisi, jestli bude stesti na jesle, no a pak asi naka pani na hlidani... Ty pracujes, nebo jak to mas ty?
PMI je centrum, kam muzes zajit v pripade, ze cekas miminko, jsou tam k dispozici sages femmes, ted tam chodime na ockovani a pravidelny vazeni a mereni. Je to statni, takze tam nic neplatis, jsou tam doktori, co nejsou, jak jsem pochopila, uplne hotovy doktori, takze kdyz je dite nemocny, tak musis k opravdivymu pediatrovi. Ja mam pediatra dal a PMI asi 3min od baraku, takze na vazeni, mereni a ockovani mi to staci. Kdyz jsi byla tehule, tak ti urcite prisel papir, kde jsou v tvym okoli PMI a na jakou SF se muzes obratit. Je tam i psycholog a koutek pro deti, aby si tam mohly hrat. http://allopmi.fr/nord-59/cambrai.html

Co se plavany tyce, tak to je kapitola sama o sobe. Zase, zalezi na meste. Tady se zapisuje na zacatku skolniho roku, i kdyz dite jeste nema 6 mesicu. Takze ja se zapsala minuly tyden a to uz bylo pozde, a to jen diky tomu, ze jsem prudila, aby me vzali. Jinak u nas musis dat kopie z carnet de santé, ze mas oockovany dite (to je zajimalo nejvic) a potvrzeni od doktora, ze dite muze provozovat plavani (to jsem si skocila s malym ke svymu obvodakovi). Pokud na to chces jit, tak si zavolej hned zitra. Hele http://bebeclub-cambrai.wifeo.com/les-activites.php http://www.dailymotion.com/video/xg5ia3_les-bebes-nageurs-de-cambrai_news
Jinak mne ho vzali uz ted v pohode, jen se me ptal, jestli uz ma vsechna ockovani. :wink:
25. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dik za info a linky. Pojdeme to teda zajtra preskumat. Skusim sa popozerat po tom PMI v nasom meste. Ja sa do prace neponahlam. My uvazujem totiz o druhom babatku. :slight_smile:
25. zář 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza tak to ja taky nak nespecham, ale pokud se nevratim, tak nebudou penizky na druhy, takze pocty jsou jasne :angry:
a za jak dlouho? ja bych sla klidne hned, ale musim si nejdriv pripravit "pudu", aby se mm nelekl :grinning:
25. zář 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny @ikuza My zaciname tuto sobotu s plavanim resp. prve stretko len rodicia :sweat_smile: deticky az nabuduce asi. Potrebovali sme akurat od Dr. potvrdenie. Kolko vas to vyjde ak to nie je tajne @rosny? A my mame 5mesiacov aj 10dni, tyzden pred dovrsenim 5.mesiaca sme mali 71cm a 8250g takze tiez uz treba inu autosedacku, ale teda nesedime este :confounded: Uz ste nieco nasli?
26. zář 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika uprimne, nevim, ja se zapomnela zeptat :grinning: ale co jsem videla jinde, tak to bylo kolem 50ecek na trimestr

Zatim jeste nic, koukala jsem na tu cybex pallas, ale prijde mi dost draha...
26. zář 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ahoj ahoj,nedame zajtra rande????Som fakt teraz dost rozlietana,ale zajtra poobede by to slo,hmm?
26. zář 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek