• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@bihan @gabrielka mame Bébé confort, ja uz od zacatku chci 9-18kg pac ty do 36kg se skladaji z vice casti a z hlediska bezpecnosti to neni nic moc. Neboj, sedacku za 20E bych samozrejme taky nekupovala :wink: Isofix urcite, ten uz mame ted. Moc dekuju za tabulky a za rady!!!
1. říj 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny @huterika @ikuza baby to prosim vas ako robite, ze mate take velke detvaky? :sunglasses: Nasa Julia uz ma cez 9mesiacov, ale asi tak max 8 a pol kila. Vajce jej je este dobre, len je hrozne nasr.... lebo sa v nom chce postavit a nova moda je, ze sa silou mocou snazi pretocit aj vo vajci, aj v kociku. Hehe teste sa, ked sa vam zacnu deticky takto krutit v sedackach :slight_smile: :dizzy_face:
2. říj 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 davame jim najist :grinning: no, ja treba merim 188cm a mm 185cm, takze k tomu asi neni co dodat :wink: ale treba k tomu, ze je malej tak akcni, tak to nevim, co rict, pac neboj, on se uz pretaci. Je uz na vsech 4rech, ma spodni jednicky, skoro vylezly oba spicaky a tak za tyden budou horni jednicky, pac uz prosvitaji. Ja se spis desim toho, az jako doopravdy poleze....o we jsem videla na hristi rocni dvojcata, jak se tam plazili po zemi a celkem hukot :grinning:
2. říj 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny A uz sa pretaca aj v autosedacke ci kociku? Lebo ja som z toho mierne povedane na nervy - hlavne v kociku ked J. priputam tymi "popruhmi" tak rici ako besna a ked ju nepriputam, tak okamzite v kociku stoji a u nas je to off road z kopca do kopca - vazne neviem co s nou.
Tak pri vasej vyske to je bez reci :slight_smile:
A inac teraz v druhom tehotenstve mam mega velke brucho ale chlapcek je malinky ako bola aj Julia (narodila sa s 2600g).
Musim sa popytat v nasej decembrovej teme, ci tam je este nejaky taky stuplik ako Julia, lebo normalne ked vy vsetky tri mate takych valibukov tak si zacinam klast otazky :astonished: (
A to lezenie a chodenie nahana strach aj mne - zatial sa plazi kozmickou rychlostou, ale ked sa postavi, tak mam po chlebe....
2. říj 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
od veci, ale neda mi :grinning: : akurat som zachytila stranku

http://www.bilinguisme-conseil.com/ ,

este som nemala cas sa na to blizsie pozriet, ale o bilingvizme ste sa tu uz raz bavili, tak mozno sa nieco dozvieme :wink:
2. říj 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojte :slight_smile: neviete mi nahodou poradit ci meno babatka musi byt istym sposobom akceptovatelne FR jazykom kalendarom - existencia isteho ekvivalentu vo FR jazyku... alebo si mozeme zvolit cisto slovenske krstne meno? Rada by som sa vas tiez spytala ake su povinnosti po porode. Pocula som ze je povinnost prihlasit babatko do 3 dni ... Akekolvek informacie su vitane. Dakujem vopred. :slight_smile:
2. říj 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 no my mame doma buduceho nadejneho volejbalistu, vysoky je po otcovi a tazky po mame :slight_smile:. Mame vazny problem s vajickom, maly tam vydrzi tak 5 minut. Mozem robit opicky, srandicky, nic nezabera. Podla man je to preto, ze mu je tam proste uzsko. Doma mame podobne sedacky, stolicky a pod. a pekne vysedi aj pol hodku a viac, ked ho zabavam. Alenka zavidim ti vahu Julie. Vyhrala si. :slight_smile:. Nas sa dokonca rad aj nosi v satke, takze do posilky chodit nemusim, mam ju doma. :slight_smile:. Nas zatial v kociary je ok, ale doma na podlozke co vystraja - vrtula v zadku. :sunglasses:
2. říj 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivcatko meno si mozes vybrat ake chces. Podla mna najkrajsie pre vasho drobca je Andrej :wink: . Ano, babatko pojde nahlasit ocko na radnicu s papierom, co mu daju v porodnici :slight_smile:
2. říj 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ ikuza, hehe :slight_smile: si mi mohla napisat aj cez sykpe :slight_smile: dufam, ze sa uz mas lepsie a ze choroba odisla . mysliem na vas.
2. říj 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan @gabrielka @rosny nemame v aute nainstalovane tie "klipse" na isofix, da sa to tam doinstalovat, alebo treba kupit nove auto? :wink: :slight_smile:
2. říj 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ty jo, tak to nevim, ja zatim taky jeste nevim, kde je mame :sweat_smile: papirove by tam nekde mely bejt, ale jeste jsem je nehledala, vejce mam pripevneny s la base isofix a ta je pripevnena pasama...
2. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 Alenka aj my sme celkom vysoky a tatino aj tazky :sweat_smile: ja mam 175cm, tata 192cm. Kilecka si necham pre seba :grinning: A neboj sa, Julia je v pohodicke s vahou, proste my mame aj chlapcov ti byvaju tazsi a je kopec lahsich babatiek v teme apriloviek napriklad aj okolo 6kg kludne. Pred 2ma tyzdnami som pestovala malicku okolo 6kg len o 3tyzdne mladsiu od nasho a to bol teda sakra rozdiel, ze Leni :slight_smile: @lenkalela :wink:
2. říj 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza @rosny ahoj kocky uz ste sa rozhodli ze aku kupite? tiez mi dost zalezi na bezpecnosti, a kedze mame podobnych valibukov tak sa s vami chcem poradit. My premyslame nad 9m-36kg ved tie testy v tabulke dopadli dobre, len ma odradza aj to ze to je v smere jazdy asi vsetko. A chcela by som najst nejaku, co sa da aj polohovat viac do lahu kedze my este nesedime, ak by sa dala este v protismere jazdy (o com pochybujem) a ked som dnes pozerala tie do 18kg tak normalne pochybujem ze sa vyskou tam do nich zmestime. Maly rastie teraz tak ze za 3tyzdne 2cm. Dnes sme pobehali obchody ze pozrieme concord a cybex podla tabulky a vyskusame ale teda som bola sklamana, nenasla som ich tu ani v auberte ani v bebe9 a pritom ich na stranke internetovej mali :angry: Inak isofix to su take 2 zeliezka v sedacke, my sme mali normalne stitok na sedacke napisany ze je tam, aj sme nasli :slight_smile:
2. říj 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ahoj, zatim jeste ne, pac ted jsem se preprogramovala na usiti nanozniku na sportak na zimu, pac jedu n konci mesice do CR, tak aby mi ho pani usila a ja si ho dovezla. Zkoumala jsem ten nas sportak a ta boudicka mi prijde na zimu naka lehka, tak mozna necham usit i neco na zimu. Holky mi doporucovaly od teto pani http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=243892
Jinak si myslim, ze proti smeru nic nenajdes a jak jsem jiz psala, sla bych spis do 9-18kg. Zkusim se podivat tady u nas, co maji a dam ti vedet, jak jsem do toho Thea narvala.
2. říj 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny Ja som objednavala taky teplejsi fusak vo farbe kocika tak ten snad bude ok. Nanoznik sme nemali ku kociku. JA idem prave uz o tyzden domov :slight_smile:
2. říj 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcatko meno si vyberies ake len chces... nahlasit budes to mat lahke rovno v porodnici pridu za tebou tety s uradu a daju ti papiere vsetko vypises a oni si to odnesu a na druhy treti den ti donesu rodny francuzsky list :wink: ak nahodou v nemocke tento system nemaju musi to urobit tvoj muz alebo priatel ist na radnicu v v mieste kde si rodila nie kde byvas.. :wink: a tam donesie vsetko a vybavy pre teba.. :wink:
3. říj 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 tak ja ta ukludnim teraz ja som porodila oboch cez 4 kila 54 cm a teraz mam male brucho nevidno na mne tehotenstvo!! a to som v 6 mesiaci!!!! teraz idem uz na 4 echografiu!!!! co je moj rekord doteraz mala je mala!!!! a tak kontroluju sposobene tym ze som tak zatzena ze nemma si kedy oddychnut lekar mi hrozi patologickou marodkou predcasnou materskou... :sweat_smile: tazke nic si z toho nerob ziadne tehotenstvo nie je rovnake;. :wink:

inak ja prave pozeram vsetky veci kocik a aine kedze vsetkeho som sa zbavila.... zacinam od znova nech zije le bon coin a v nedelu vide grenier!!!!!!!! nakupim za lacny peniaz vsetko co mi treba inak by som sa zblaznila zatial mam len jednu vec babycooon...... :grinning: :grinning: vcera ho muz doniesol kupila som za 60€!!!! cela stastna... :wink:

je to po prvy krat co s atesim na svoje dieta pocas tehotenstva.. :grinning: :grinning: :slight_smile:
3. říj 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@huterika no ja nanoznik ani neznala a prijde mi to prakticke, takze proto ho objednavam zvlast

@erikasadek tak to jsi sehnala za dobrou cenu!! ja ted naposledy ulovila manducu za 80E, tak jsem taky stastna :grinning:
3. říj 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny srandujes presvihla som jednu kupu jedn akocka ma predbehla predavala za 45€!!!

teda satky a sedacky do aut na bon coin je vela; prave som ulovila aj uplne skoro ako novy kocik jane, novy celkova sada vyjde za 700€ predava mi ho za 180€!!! tazke som rada!!!!!! :wink:
ako tento ..... http://www.leboncoin.fr/equipement_bebe/349177031.htm

prave som prisla s nemocky na moju kazdo 3 mesacnu kontrolu znova som prezila parzisku rannu prepavku a na obed :grinning: :grinning: :grinning:

tak som prisla s lekarskym predpisom dlhym predlhym musim brat naviac teraz 3 krat denne zelozo vitami b9 b12 musim dostavt injekcne, a calcium a d3 denne + 2 krat denne beriem tehotenske baby quantum a nestaci :frowning2: :frowning2: :frowning2:
som anemicka a hladina vitaminov mi klesa dieta mi teda riadne ide do mojich rezierv :grinning: :cry:
3. říj 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek gratulko k super nakupom ! ak budes nieco potrebovat, daj vediet, mozno sa najde v mojich zasobach :grinning: a vazne sa skus trochu setrit, lebo do februara je daleko. viem, viem, moc sa neda, ale ...
3. říj 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ja by somp rada s asetrila ale bohuzial neda sa.. praca deti, plno stretnuti s lekarmi , a hlavne beham s patom vela mat postihnute dieta ziadna sranda... :rolling_eyes:
inak som nasrata prisiel mi novy posudok co sa tyka pata a mma pocit z ev tejto krajine sa maju najlepsie len ti co nechcu a nebudu nikdy robit!!!!!!

dalej to nekomentujem pretoze mi je do placu teraz sa idem zodrat aby som vobec dostala aspon tu matersku kedze mi treba tych poondianych 200 hodin !!!!!! vysledok som znicena; a malej to neprospieva!! na vyber bohuzial nemma , jedno je iste byt tehota po prvy krat je upkne lazo plazo ako s druhym a ked uz je tretie viac tak je to zaberak, klud a oddych sa tazko nachadza pri dvoch detoch!!!!
3. říj 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ak tie klipsy nemate v aute, tak isofix ti bude nanic. je zabudovane to kdesi v sedadlach, takze pochybujem, ze sa daju prirobit. ale to nove auto mozete kupit (isofix je seriovy) :grinning: :grinning: :grinning:
3. říj 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek ja viem, moja, navyse ak ti nema z rodiny kto pomoct ... a pato ... prepac, ze sa pytam, ale ak je uznany ako hendikepovany, tak ti stat nepomoze ? a ak by si predsa bola na tom conge patho (ja som bola pri obidvoch), mozno by si si trosku vydychla. ci potom to nebude financne vychadzat ? ja som z toho jelen. v kazdom pripade hlavu hore !!!!
3. říj 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka je uznany , jasne ze je ale na conge patho nemam pravo nemam odpracovanych potrebnych trimestry do dochodku pozri pracujem teraz 2 roky a mam odpracovane 0!!!! trimestry do dochodku preco pretoze pri jeho rytme a nemzonosti aby chodil do jedalne a ine povinnosti nemocka kazdy den aine terapie som v jednom kole a tak pracujem max 60 hodin mesacne co mi nedava narok na moj dochodok spravodlivost ma dve strany!! ja uz sa nerozculejem prave som to diskutovala so susedou jej syn ma tiez tu istu diagnozu a tiez tazko preglga vela veci ako ja!!!!
3. říj 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek fuha, tazko sa mi to cita ... nejaka assoc by ti nepomohla ? mozno su nejake skryte chodnicky, o ktorych vie malo ludi v tvojej situacii, ved to je fakt nespravodlive. ako keby starostlivost o patrika nebola pracou :angry: prepac, ze vymyslam, ale ja som taky naivny optimista, ze stale hladam to ruzove v zivote
3. říj 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka si zlata ale tazko asociaci apomoze vsetko koordinuje MDPH :wink: oni platia vsetko oni schvaluju vsetko , oni schvaluju ci ma pravo a naco... naprikald na osobnu asistentku v skole podobne.. :wink:

ches sa zasmiat poplakat??
zato ze dostvam od statu 127 € na jeho postihnuti kazde postihnute dieta dostava automaticky tieto peniaze....; teraz sa podrz nova politika je ze musim davat blocky na co vsetko tieto peniaze vyuzivam len benzin m astji mesacne 80€ a kde su ine veci co musim mesacne splacat a vynaklad co sa pata tyka.....

teraz moja otazka pyta si niekto doklady teda blocky naco vynakladaju peniaze.. od ludi co dostavaju allocation ze su nezamestani alebo do skol a podobne!!!!! je nam z toho zle vies nie osm sama co to takto citim , napriek vsetkemu co si musim denne prezit a prejst este ta dostavaju do pozicie viny.. :rolling_eyes:

psychicky som znicena, fyzicky ani nehovorim moj denny rezim je sialeny vsetci susedia co ma poznaju tak nadomnou krutia hlavou kedy sa zastavim... aj moja suseda ona pracuje len cez viken ma len jedno dieta ja mam dve pracujem okrem stredy kazdy den aj v sobotu, styl 2 hodiny rano, hned do skoly po deti nema pravo na jedalen kvoli jeho handicapu potom rychlo ho prezliekam, a ide do nemocky ja odvazam jeho brata do skoly a idem znova do prace na 2 hodiny nato utekam hend po josha do skolky a utekam domov prichadza transport s patom..... musim tam byt inak ho odvezu na komisariat!!!!
tazke dennodenny stres.. nato ma aj ine terazpie v stredu je cely den v nemocke a ked pride ma pol hodinu na oddych a utekamae na psychoterapiu prichadzame domov po 18 hodine treba veceru a domace ulohy robit... som hotova a okrem toho on je uz unaveny a vtedy ma tazke krizi ktore treba vzdy znasat a treba poriadne nervy. a nesmiem zabudnut aj na jeho brata ten mi tiez teraz dava zabrat!!!!!!
konecne si sadnem a vylozim nohy o 21 hodine.... vies patovy treba pomahat rano obliect , na zachode tiez byt pri nom sam sa nevie este utriet.. a ni nechce tazka fobia.. bude mat 8 rokov obliect tiez treba pomoct takze rana su tazke!!!! ano som vytazena a vies co mi povedia??? ale je v skole a v nemocninci takze mozte pracovat!!!!!! uz vidim toho zamestnavatela ktory ma otvorenou narucou berie , ano pani 2 hodiny rano 2 hodiny pooobede v klude , ze tu nebudete par poobedi nevadi bez problemov;;; mam caste navstevy a v nemocke min 1 do tyzdn atam musim byt!!!! ktoa ma takto zamestna?? a jedine ostava zeby som pracovala v noci ale kedy si oddychnem????
tazke asi tak... inak uz rok cakam na schvalenie obnovy jeho allocacii od juna nedostavam!!!!! prisli mi papiere teraz v piatolk a zpalakla som ked som videla co mi ponukaju ako moznost kedze nebudem pracovat.. 100e menej ako doteraz, takze asi tak.... darmozraci dostavaju aj 800e ja ledva bieda 200€ a mma byt spokojna
3. říj 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcatko ahoj ivus! Rodila som v novembri 2010 a v marci cakame druhe miminko. Bez problemov si mozes dat slovenske meno. My mame Kristinku len nam tam tusim nedali dlzen...lebo taky nemaju... :D Ale v slovenskom rodnom ma asi aj dlzen :slight_smile: Cize da sa to. Len neviem keby ste chceli Stefana s makcenom ci sa to bude dat. A ano treba nahlasit do 3 dni. Riesil to manzel kedze ja som bola 4 dni v nemocnici. Uz som len videla rodny list. :slight_smile: PS:napis keby nieco radsej internu postu.
4. říj 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby,
cim sa mi to viac blizi,tym viac mam chaos :sweat_smile: Holky,co ste slovenske rodiny a vybavovali ste pas detom,ako dlho to trvalo? Naposledy mi kamoska hovorila,ze to trva min. 6 mesiacov,ale to sa mi nejako nezda.... Neviete?
A druha vec,kolko su pridavky na dve deti? @erikasadek ty vies urcite. Lebo na malu sme mali do troch rokov okolo 170eur a ak som to dobre pozerala na stranke,tak na dve spolu by sme teraz mali dostavat len okolo 120eur. To naozaj???
Inak moja,ako to vsetko ty zvladas?Ved to sa len tazko cita,kde vsade behas,neviem si to predstavit to aj realizovat a este pocas tehu..... A fotka bruska nebude? :dizzy_face:

A inak neuveritelne,ale uz mame aj postielku :sweat_smile: Tentokrat sme to nechavali vsetko uplne na koniec,napr kocik nemam este vobec,ten objednam z nemocnice. Autosedacka a satka su,to budu asi nase najpotrebnejsie veci
4. říj 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vyborne a uz mam aj odpoved. Volala som na ambasadu a najpr sa vybavuje rodny list,co moze trvat az okolo 3.5 mes a s tym nam vybavia aj jednorazovy cestovny doklad pre malu,takze pas potom vybavime na svk,kde sa okolo februara chystame. Akurat treba ist osobne do Pariza,pomoooooc :sweat_smile:
4. říj 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki tych 170 eur, presnejsie 182,43 :grinning: dostavas do 35 mesiacov dietata, ak vase prijmy nepresahuju istu hranicu. rodinne pridavky dostava automaticky kazda rodina s dvomi detmi, ano, ano, 127,05 eur. cize ak ste stale taki chudobni, ako doteraz (robim si srandu, bien sur), po narodeni druheho chrusta budete dostavat 182 plus 127 eur, az kym nebude mat takmer 3 roky. a ak sa da manzel na ciastocny uvazok, od caf dostanete supplement. s vybavenim slovenskych pasov good luck, moj trval dobrych 6 mesiacov, baby maju len francuzske, do 10 dni boli hotove ...
4. říj 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek