• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@rancuzkaf neviem ci som to bola ja v juny :grinning: ale jasne mozeme dat kavu a pokecat trocha..ja som kazdy den na stanici okolo 17 kedze koncim skolu tak prechadzam cez stanicu...ked tak posli mi do IP cislo
9. říj 2012 v 17:23  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny @huterika myslim, ze som nasla vhodnu autosedacku pre nasich valibukov. Co tak Britax Romer First class - autosedacka 0-18kg, do 13kg je mozne upevnit prosti smeru jazdy a potom sa da dat normalne v smere jazdy. Zda sa to byt celkom dobre riesenie, co vy na to? Uz pozeram nieco na leboncoin :slight_smile:. :slight_smile:
9. říj 2012 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikuza idem ocheckovat :slight_smile:
10. říj 2012 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielka Aisne nie je od nas az tak daleko :slight_smile: Reims
10. říj 2012 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@huterika jej, remes ! jasne, takych 45 minut od nas, poznam tam akurat tu specializovanu veterinarnu kliniku za milionmi rond points :wink: vy ste priamo v meste ? patrilo by sa dakedy do ikey skocit, hm hm hm
10. říj 2012 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gabrielka ano priamo, inak sme tu dve slovenky :slight_smile: vidis tu veterinarnu kliniku nepoznam zasa ja :slight_smile: Ikea je aj nasa topka :grinning:
10. říj 2012 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievcata, poradte aky MUTUELLE je najvyhodnejsi. Mali sme dosial GROUPAMU a rozmyslame o zmene. Dik za tipy :slight_smile:
10. říj 2012 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikuza Ivi my tiez by sme menili a mame Malakoff...mesacne 97eur!!! :angry:
10. říj 2012 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek v takej lepsej stvrti som este vide grenier nevidela, ale je fakt ze v nedelu rano sa normalne nechodim precadzat po meste... :slight_smile: trochu na inu temu - pocula som od kolegine ze na sukromne skoly treba prihlasovat uz teraz lebo v druhom polroku uz nebude miesto. je to tak? myslela som ze nejak v marci ako na ostatne skoly....
10. říj 2012 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikuza My mame MMA, vcelku spokojnost. Myslim,ze aj erika ma MMA.

@blanblan myslis skoly,ci skolky?
Lebo nas maly ide do sukr.skolky od januara (bude mat 2,5 roka vtedy,cize PS bude) a bez problemov nas vzali aj od januara, netreba sa nejako dopredu hlasit. Zalezi asi od regionu, mesta a poctu skol/skoliek a deti, ktore maju zaujem o sukromne.
My mame blizko nasho domu 3 (blizko-akoze v dosahu peso) sukromne,takze fakt tam tie volne miesta su,kedze kusok je uz skor cernoska/arabska stvrt, ktore asi platit za skolky nebudu a nechcu.
10. říj 2012 v 15:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar a kedy si ho bola prihlasit, teraz niekedy? pre mna by to bolo od CP,takze od buduceho septembra az, pozerala som nejake stranky ale nic o datumoch som nenasla....
10. říj 2012 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikuza hmmm, pas mal! :wink: ale sla bych spis do novy
10. říj 2012 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan moje deti chodia (chodili) do sukr. katolickej skoly a pamatam sa, ze ked sme ich tam chceli prvy krat zapisat, bolo to tusim nejako v marci a veru bolo uz neskoro, lebo uz mali prihlasky davno uzavrete.....vsetci novy ziaci si musia brat rdv s riaditelom a to nejaku dobu trva, kym sa so vsetkymi direktor vyrozprava :slight_smile: ......najlepsie, ked zavolas na sekretariat, pripadne mailom sa opytas kedy sa na skolu prihlasuje, aby si nebola prekvapena, ze uz bude neskoro.......aspon u nas je to takto, my tu mame v sirokom okoli len jednu taku skolu a je o nu velky zaujem, caka sa na poradovniku.
10. říj 2012 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@rancuzkaf dakujem, takze aby som sa zacala obzerat.Mozem ju prihlasit do 2skol pre pripad ze by ju nevzali do jednej? ake su tam vlastne kriteria???
baby a este taka asi blba otazka, granadir mozem robit aj z inych cestovin ako stvorcekov? este som to nikdy nerobila, chcela by som skusit, ale ziadne podobne cestoviny tym nasim stvorcekom som nenasla, okrem tych alpskych crosettes ci ako sa to vola, ale to je take zvastne, a maju to len zridka....
11. říj 2012 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan u nas sa riaditelka na rdv zaujimala o to ci sme ochotni ako rodicia angazovat sa pre skolu, ci planujeme deti nechat aj v dalsich stupnoch skoly (college, lycee)......moj stredny tam nastupoval do CP a bola pre nas vyhoda, ze mal brata, ktory tiez bol zapisany do CM2......uprednostnuju deti, ktorych surodenci su uz na skole, tie mavaju zapis este skor (viacmenej je to taka automatika)......ked uz maju uzavrete taketo deti :frere et soeurs, potom idu na rad ostatni, taktiez su uprednostneni ti, co spadaju podla ulice do rajona skoly a pod......u nas je napr. vacsia sanca sa dostat do skoly ak dieta nastupuje do CP a CM2, lebo v tychto rocnikoch otvaraju jednu triedu naviac (po maternelle jednej triede robia dve CP a po CM1 dvoch triedach urobia tri CM2).....neviem, ci to bude podobne aj u vas, nevahaj a zacni zistovat :wink:

.....na granadir mozes pouzit aj ine cestoviny, je to len otazka zvyku....ja uz som to robila aj s nejakymi kolienkami a pod......ale najradsej mame samozrejme domace, len keby bolo na to cas ich urobit :grinning:, ze? .....na toto su nase mamy ako stvorene!
11. říj 2012 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby!
Za skusenie nic nedam ale je tu nejaka slovenska alebo ceska mamicka ci cakatelka z Grenoble??? :sunglasses:
Alebo viete o niekom kto by rad vysiel na vychadzku a tak s ratolestami?
11. říj 2012 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan prihlasit som ho bola teraz. Ale tak je to len skolka a urcite zalezi od mesta a stvrte,lebo my tu mame fakt 3 sukromne v dosahu peso,co je dost,takze nie su plne obsadene.
11. říj 2012 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
tak holky, dneska a v patek je komise, jestli nam vezmou malyho do jestli, tak se modlim....
11. říj 2012 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@blanblan vide grenier je len raz do roka!! :wink: aj 16 je vide grenier.. :wink: najviac je teraz v septembri a oktobri..... :wink:
mrkni sem, aj vy ostatne staci dat kde byvate a vyhodi vam tocely rok miesto a datum a aky brocante vide grenier alebo blbsi trch ide.. :wink:

http://vide-greniers.org/agendaDepartement.php?departement=75

prihlasit, no u nas sa prihlasuje v januari ale najlepsie spravis ak pojdes rovno do danej skoly skolky kde chces dat dieta a pojdes sa opytat osobne ale rovno zavolaj daju ti rovno datum a cas stretnutia v sukromnych je vzdy najprv osobny pohovor.. :wink:
11. říj 2012 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@blanblan zabudla som cestoviny nasla som super nahradu na buduce ti hodim ako to vyzera teraz nemam doma.. :wink: osobne este lepsie kao nase stvorce chutovo.. :wink:
11. říj 2012 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@blanblan Ja som robila granadir aj z inych cestovin ako kolienka ci vrtulky :slight_smile: a spokojnost
12. říj 2012 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Zdravim vsechny maminky ve Francii. Potrebovala bych poradit ohledne narozeninove oslavy. Muj syn je pozvany na oslavu dvou deti se kterymi chodi do skolky. Je to nase prvni party :grinning: Oslavenci jsou chlapecek a holcicka (4 roky) a odehravat se to bude v Mc Donald. Poradite mi jake prinest darecky? Dava se prani papirove? A jeste by me zajimalo, jak to v tomto podniku priblizne probiha. Pujdeme i s dvouletou dcerkou, tak at vim, na co se mam pripravit :wink:

Viki (06)
16. říj 2012 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@viki_fr ahoj ano deti donesu darcek pre oslavenca obalka , na anglo americky sposob sa nedava.. :wink:
v mcde je vsetko pripravene pre deti normalne rodicia neostavaju, cela animacia je pripravena v cene, tazke deti privedies a oddidesa neskor si po ne pridete.. :wink: jedine ak by rodina oslavenca si zelal aby ste tam boli.. :slight_smile:
16. říj 2012 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky.poculi ste niektora nieco o tom,ze ryanair uz nebude lietat beavauis-bratislava :astonished: ?
17. říj 2012 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@monik87 nie nepocula, ale aj tak ked is zoberiem tu dialku pariz letisko a a len poplatky za taxik tak letenka sa fakt neoplati.... :rolling_eyes: 140€ z letiska do pariza; ved to je cena letenky skoro.. :grinning:
17. říj 2012 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@monik87
ja som si to aj myslela, lebo letenky sa po 26tom už nedajú cez ich stránku rezervovať. Ale keď je dobrá akcia, tak sa dá aj z CDG do Viedne, takmer v cene letenky Ryanairu.
@erikasadek
veď jazdí aj autobus z Beauveais do Paríža (myslím, že na Porte Maillot, ak sa nemýlim), ten určite nebude taký drahý.
17. říj 2012 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao nie je drahy 15 € na osobu;; ked si zoberies 4 osoby a potom este listky metro tak ta to vyjde rovnako a bez tahania, pretoze s batozinou je to poriadna strma.. 120 km od pariza letisko; alebo 45 ako roissy alebo orly je rozdiel.. :wink:
17. říj 2012 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek
to si prosím ťa aké lístky na metro kupuješ?
17. říj 2012 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao ked zijes priamo v parizi tak kupujes za 1.70 ja ked idem do pariza centra zijem v 4 zone som za 10 € tam a 10 naspat, l pr emna ist vlakom len do necker nemocnice je otazka 20 €!!!!! nehovorim o cene listka mojich deti.. :wink: :grinning: ked idem do skus si kupit listok do disneylandu apochopis o com tocim...; moji znami teraz pridu v piatok budu na vikend v disney, z letiska je to 140e pre 3 osoby fixne aj ked je zapcha... keby brali teraz navette tak su za 45€ +30€ do disneylandu.. a treba pocitat cestu spat. nehovorim o tom ze s porte mailot treba odslapat na Ch. de gaulle RER A a tam sa naslapu poriadne teda takze zatah poriadny....

17. říj 2012 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@monik87 ano, nelietaju od 1.11. Zatial je to vraj len docasne zrusena cela linka na zimny letovy poriadok, to bola linka niekde z Anglicka-Beauvais-Bratislava a spat... To mam od kamarata co robi v Ryanair.
17. říj 2012 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek