• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@gabrielka ja dufam ze vsetko dobre dopadne nemozem sa cudovat ze je ake je vzladom na moj denny rezim... :wink: :angry:
21. říj 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza je to vyhledavat pro vice spolecnosti, takze si v zalozce "vol sec" zadej destinaci a uvidis. Me treba s nila vychazi levnejsi litani od CSA nez od nizkonakladovek.
21. říj 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@gabrielka ahoj, nemas nejake novinky ohledne toho 26? na strankach akorat pisou, ze by to mely byt jen zpozdene lety a ze vsichni cestujici odleti...ale pak pisou, ze v pripade zrusenych letu zavolaji predem...kdo se v tom ma vyznat? nejdriv pisou ze poleti vsichni a pak ze budou mozna zrusene lety....takze nevi nic nebo lzou? zacinam byt opravdu nervozni....

se samsonem je to trochu lepsi, byli jsme u dr, ma problem se soustredenim, mame navstevu u pedopsychiatra.. dala nam predpis na test imunity jak je porad nemocny.. do skolky chodi jenom rano, a ucitelka dala pokoj, protoze jsem ji to vysvetlila...
22. říj 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte, vedeli by ste mi niektora poradit nejaku stranku alebo ako vyhladat nejaky hotel s vodnym svetom vhodny pre rodiny s detmi vo vendee? nieco ako u nas Patince, Rajecke teplice a pod., kde sa da vnutri kupat, virivka, sauna, klub pre deti.... tu sa nejak neviem k takym hotelom dopatrat, tu asi s detmi moc nerataju a ze ponukat nejake baliky na vikend aj so stravou a so sluzbamy pre 4clennu family asi mozem len snivat?!
22. říj 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri novinky nemam, bohuzial :frowning2: ale dovolim si pochybovat, ze lety budu akurat "zpozdene", podla mna budu jednoducho zrusene. ale nie vsetky. v kazdom pripade, ked si rezervovala, ci kupovala letenky, nechala si svoje telefonne cislo ? mame system ROC, ktory ked funguje, tak funguje dobre a daju ti vopred vediet sms, ak je let zruseny a prebookovany na nejaky iny. ach jo, ach jo, nezavidim tim, co planuju cestovat, ale cez prazdniny maju strajky najvacsi vlpyv, tak asi tak ...

ps : potom daj vediet, co pedopsychiater povedal, moj manzel mi furt vycita, ze nechcem ist s emmou (ona je dost citliva a boji sa v tme, ale to je podla mna uplne normalne pre ani nie 5 rocne dieta)
22. říj 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzhim nemusisi snivat, co s atyka balikov pre rodiny najdes tu vsetko ak chces styl pre rodinu tak hladaj tu.... http://www.centerparcs.fr/FR/FR/accueil celorocne teraz ak hladas mineralne kupele kao u nas na slovensku tak ta sklamem t nie su fanusikovia ako my doma mineralnych vod teda ako kupele existuju ale malo.. tu je to skor styl SPA pre dospelych s dokonalym servisom ale nie je to robene pre rodiny spa je oddychu a uvoleneni.. centre parcs je co hladas celorocne.... :wink:

asi zle hladas na nete najdes co sa tyka vyletov s detmi vsetko treba hladat v guidoch pre deti s rodicmi kam ist alebo knizne a budes prekvapena co vsetko sa da///

vendéee je prekrasne my tam chodime kazde leto s detmi.. :wink: maju super vodny park v lete spojeny blizsko aj uzasnym aquarkom.. :wink:
22. říj 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielka jo cislo jsem uvedla a nenecham to jen tak, zavolam tam ve ctvrtek, ve stredu uz budou neco vedet...ja bych fakt radsi aby let zrusili a ja mohla letet v to utery nez tam trcet pet hodin a pak prijet k nasim s uplne vycerpanyma detma...jinak misamotne je spozdeni jedno, kdybych byla sama, jenze s detma....
taky si myslim ze nam to zrusi...
ja uz s airfrance neletim, jsou prijemni ale furt stavkujou....
jestli se boji tmy, to je mozna normalni, pokud je jinak v pohode a ty to tak citis, tak si myslim ze je to ok;...ja vzdycky tak nejak tusila ze Samson je jiny, ze s nim trochu neco je...naproti tomu muj mladsi Adrien je fakt v pohode...
22. říj 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam otazku k tvarohu. ja som gazdina zaciatocnik ale fromage blanc mi pride predsa moc riedka zalezitost. nejake rady? diky
22. říj 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andrea9999 ahoj, da se sehnat normalni tvaroh, kravsky nebo kozi, "tomme freche" uplne mekky, nebo trosku sussi, ale v supermarketu jsem ho nevidela, treba jit na trh..jo fromage blanc to neni to prave, taky jsem zkousela, ale neni to ono...
22. říj 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri diky moc, skusim vypatat
22. říj 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata prosim o rady. Rozhodla som sa s malym letiet domov na Slovensko. Maly ma len 5 mesiacov. Pravdupovediac sa dost obavam cesty. Ake mate ty skusenosti s takymi malymi babatkami na palube, zvladaju to dobre? Privitam cenne rady, ako to najlepsie zvladnut. dakujem vopred
23. říj 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ahoj, neboj sa, myslim ze v pohode, ved nech si zvyka :slight_smile: ja som prvykrat cestovala ked mala mala 9mes. a to bola ale celodenna cesta s 5hod prestupom a prichodom okolo 23.30 a bolo ok, v lietadle sice nechcela spat ale zas ani nevrestala a ani si nespominam ze y som sa stretla s tym ze by nejake babo velmi plakalo cestou v lietadle.to len my rodicia si z toho robime tazku hlavu:wink:
23. říj 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri tak ti kokoti už stávkují!!! Strčím v letadle a "zatím" to máme na hodinu.
@ikuza my letěli má čtyřech měsících a těžká pohoda. Napíšu ti víc, až budu doma.
@andrea9999 kup si la faisselle a nech ji hodně vykapat a budeš mít náš tvaroh. Pokud jsi z Paříže, tak v polských obchodech
23. říj 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza Ahoj, my sme leteli tiez, Julia mala 5-6mesiacov. Cesta tam 2hodky, trosku dramaticka, lebo ma manzel nas..., lebo robil zo vsetkeho dramu, cesta spat tri hodk v klude a bez placu, to sme leteli len my dve s Juliou, plus som mala tasku na plece na palube, plus kocik a plus som uz bola tehotna a v poho.
Co som sa naucila pri tej ceste tam:
- mat po ruke dobroty, nieco co ma dietatko HROZNE rado a na sto pero ho to ukludni a zapcha mu to pusu
- pripravenu satku, ci sal, aby som nas prikryla, ked treba kojit (a zaroven mat oblecene nieco, co sa strasne lahko rozopne a prso vykukne von)
- mat pripravene lahko obliekatelne a zobliekatelne oblecko. napr. pred lietadlom bolo chladno a v lietadle nebola prvych 30min klima a JUlia bola nervna, lebo jej bolo teplo a ja som ju nemohla chytro povyzliekat.
-tak isto nejake atraktivne hracky, ci predmety, nieco nove, hrozne zaujimave
- a sadla som si dozadu na posledne sedadlo, tam som mala klud
Citala som, ze cim je dieta mensie, tym lahsie sa s nim cestuje a veru vtedy to bola malina oproti tomu co je teraz (ako som nevedela, ze co s J. urobim pocas cakania na glukozovy test - lebo uz chce chodit, liezt, atd, teraz by sa uz nedala ogabat tak lahko ako vtedy :slight_smile:
23. říj 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andrea9999 fromage blanc povaris, oddeli sa Ti tvarohova hmota a voda, je to ako tvaroh a mas vybavene. Ak si dobre pamatam, to mî asi pred 2 rokmi poradila @blanblan
23. říj 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza Ja som sa nalietala s malym vela sama, MM siel autom, mame to 2000km, takze prvy x to maly autom dal az teraz v 2 rokoch.
Letela som so 6tt babom a to bola pohoda, potom s 5mesacnym tam a spat a vzdy aj prestup, bolo to na Vianoce a skoncili sme v hoteli v Parizi na 1 noc, lebo sa samozrejme kvoli 'kalamite' (sneh nikde nebol ale sak frantici :grinning: ) nelietalo :angry: Jeden let maly prereval, to bol zahul, nedal sa ukludnit, az zaspal od unavy. On odjakziva nechcel sediet na mieste a nez vzlietnes a pristanes, treba aj 20min sediet a to on nezvladal. Naproti tomu- pobyt na letisku a noc v hoteli nakoniec zvladol v pohode. Mali sme ho v nosici a tak bol spokojny :slight_smile:
Ale ako pisu baby- treba mat caj, mlieko, nejaku vyzivu, hracky, nalepky, daco co zaujme.
Potom sme leteli ked mal 10mesiacov, to bola pohoda, lozil pomedzi nohy cestujucich uz a zabaval sa sa, zase nechcel sediet.
Potom ked mal 13mes., sli sme naspat- to uz chodil za ruky, takze pre mna zahul, pre neho zabava, dostali sme nalepky a tie ho zaujali, lepila som ich na okno lietadla :grinning: Tam uz zaujalo aj lizatko na dlhu dobu :slight_smile:
No a potom sme leteli v 22mesiacoch a to uz bola velka pohoda, uz behal, takze zase len problem udrzat ho chvilu na mieste, ale zvladli sme to.

Kazde dieta je ine, kazdopadne pre mna bol najhorsi let v tych 5 mesiacoch na Vianoce, ostatne sa dali.
23. říj 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@rosny jak to???? ty letis s airfrance? jaktoze uz dyz to melo byt az v patek??? svi....e....
23. říj 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny tak sem se divala na stranky letiste v lyonu a nevim jak u vas, ale tady je stavka letiste od vcerejska do zitrka, takze
si to, chudaku, vychytala.... :frowning2: ale jeestli si cekala v letadle hodinu tak to jeste de, ja ti poreferuju v patek... :unamused:
23. říj 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza Ivka ja s detmi lietam tiez od narodenia, s Patrickom som letela 6 tyzdnovym, 3 mesacnym, 6 mesacnym, 12 mesacnym atd atd... Za mna mozem povedat, ci dieta mensie, tym sa s nim lepsie cestuje. Takze neviem kedy chces cestovat, ci uz hned teraz, alebo az neskor a neviem co uz vsetko papate. Ak stale iba kojis a bude to aj v case cestovania tak to mas idealne a ked to prezeniem, tak nic ine "nepotrebujes". Na prse sa aj dobre ukludni, ak by mal nejaky stres z toho, aj ti pekne pospi v naruci. Ak letis bez prestupu, tak to je super, prirucnu batozinu si zober nejaky ruksak, aby si mala volne ruky a maleho je tiez najlepsie mat v nosici ak mas, resp. v satke. To sa ti bude najlepsie manipulovat, bez nejakej cudzej pomoci. No a klasika plienky, nejake to oblecko na prezlecenie v pripade nejakej "nehody", par hraciek co ma rad. Tie lety odtialto k nam trvaju do dvoch hodin, takze to je uplna pohoda :wink:
24. říj 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar to je pravda, ze kazdy to zvlada inak. Mne sa zase dosial najhorsie cestovalo ked mal Patrick dva roky, musel sediet este na mne, bol uz obrovsky, ledva sme sa tam zmestili, cez den uz vela nespaval takze uspat ho ani omylom, cely cas sa mykal lebo sa chcel hybat.... Potom uz mal vzdy svoje vlastne miesto a to uz je normalne, ze komfort pre tu matku :sunglasses:
24. říj 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci verim, letela som skoro s 2 rocnym (22mes.) a bolo to tazke, presne-chcel behat a nie sediet, ale tam uz to slo nejako vysvetlit a lepila som trebars tie nalepky na okno a to ho pri vzlietani zabavilo na tych 20min., potom uz behal aj ked letusky ma upozornovali,lebo nosili napoje, ale tak co narobim, jediny blby vysledok bol, ze som bola prepotena z toho :grinning:
Ale ked mal tych 5 mes., tak to sa ho nedalo nicim zaujat, ked reval, tak proste reval, nechcel ani pit ani nic, proste hodinu vkuse reval a potom zaspal od unavy,cize fakt brutal :rolling_eyes: :zipper_mouth:
Cize ako ktore dieta, niektore trebars asi nezvlada ten tlak v usiach, ine lepsie a pod.
24. říj 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dakujem za vsetky rady dievcata :slight_smile: Este by som sa chcela spytat, ci su na toaletach na letiskach prebalovacie pulty pre babatka. Dik
24. říj 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza jasne, su. vacsinou byvaju spojene s WC pre vozickarov. a ako uz baby spominali, ak dojcis, bude dobre. ja stale cestujem sama a s dvoma, uplne od malicka, obcas letusky aj pindali, tak ale co som mala robit. mali sme taku fajnu knizku od tiny love, bolo tam zrkadielko, sustiaci papier, take vselijake somarinky, co vydavali zvuk a s tym sa vedeli obe nechat zabavit. toto tu :
http://www.infobebes.com/test-produit/livre-d-activites-en-3d-tiny-love,ar-6483.aspx
24. říj 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza Ja som isla pred 2ma tyzdnami na SR a v pondelok idem naspat. Ak chces napis ip. Odkial letite?
25. říj 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, pripajam sa k vam :slight_smile:
tak to vyzera, ze sa zanedlho stahujeme do fr. k svajc, hraniciam, asi budem mat par otazok

naozaj trreba k prenajatiu bytu toto vsetko http://vosdroits.service-public.fr/F1169.xhtml ?
25. říj 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza my ked sme prvykrat leteli, tak som maleho este kojila, co bolo dobre, pretoze som to vyuzila pri vzlietavani a pristavani... aspon neplakal, ze ho bolia uska :slight_smile: a ostatna cast letu presla velmi rychlo (ako tu uz baby spominali- knihy, oblubena hracka...) ... :wink:
25. říj 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, ako sa povie po francuzsky odsavacka hlienov? A aku mate? Kde ju kupim? V lekarni. Dik za tipy.
26. říj 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor. Viete ako deti nosia zo skolky prace pred prazdninami ( v skole to uz asi tak nie je) no a ucitelka ich hodnoti usmiatou alebo zamracenou tvarickou, tak vidim ze malej pisanie velmi nejde zato napr. dobre pozoruje aj pocitanie jej vcelku ide. neviem ci ju mam nejak zacat napominat za to co robi zle teda tie zamracene tvaricky, za to co jej ide ju samozrejme pochvalim len nechcem aby si zas myslela ze vsetko je super, na druhej strane ju nechcem znechutit aby sa neodmietala ucit. Co myslite je to skoro v tomto veku vyhresit ju za skolske vysledky alebo to mam podchytit hned na zaciatku?
26. říj 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon ahoj, zalezi na tom, ci budete prenajimat cez agenturu,ci cez prive osobu, na inzerat.....My mame prenajaty domcek od aprila, takze si pamatam este co sme portebovali, nemame vsak cez agenturu, vyhodne je to v tom,ze sme neplatili ziadne poplatky.
Potrebovali sme contrat, 3 posledne bulletiny a obcianske. A RIBko. Inak nic, je to na dohode. Zaplatili sme vysku 1 mesiaca najomneho ako zaruku, ak by sme tu nieco rozbili alebo co, na konci sa nam to vrati,ak bude vsetko ok.
Viem,ze normalne si vsak pytaju niekde aj vo vyske 3 mesiacov ako zaruku............Zalezi na dohode.
26. říj 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, neviete mi niektorá poradiť ake je mliečko guigoz croissance? vôbec nemôžem nikde nájsť niečo o tomto mlieku, švagor mi ho doniesol z Franúzska a nevieme sa dopátrať k nejakým informáciam. Ďakujem:slight_smile:
26. říj 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek