• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
26. říj 2012 ve 14:24 • andysek111
@monika1279
ahoj, ked je tam slovo croissance, znamena to,ze je od 10 mesiacov, je to akokeby slovenska 3jka.
Je to dobra znacka, mali sme ho a v pohode.
26. říj 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ďakujem veľmi pekne, tak môžem ho teda malej dať..
26. říj 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan ja by som urcite nehresila, nerobila z toho tragediu, aj ked urcite zamrzi. nasa emma je snilek, ona vsetko urobi, ale trva jej to dlhsie . ked ma hodnotenia, citam to nahlas, aby aj ona pocula a ked je nieco ine ako usmiata tvaricka, tak jej len poviem "aha, vraj toto a toto ti este nejde uplne super, budeme trenovat ?". fakt by som kvoli tomu nedepkovala, sama vies porovnat, aka je francuzska skolka oproti slovenskej, chcu tu od deti strasne vela, strasne skoro. zuzu predovsetkym pochval, pisat sa nauci, ved je len november ! cez prazdniny precvicte trosku ruku, piste, carbite a hotovo. hresit 5 rocne dieta kvoli pisaniu je podla mna nenormalne. keby vystrajala, nedavala pozor, bila sa, nech sa paci, to by si odo mna nieco vypocula, ale nie kvoli pisaniu. bon courage !
26. říj 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ikuza uz si nejaku odsavacku zohnala ? mala som tu na baterky, ale oproti slovenskej, co sa vklada do vysavaca, je uplne na prd. ak to nie je urgentne, popros niekoho na slovensku, nech ti kupia v lekarni, stoji okolo 15 eur max a nech ti poslu. keby som vedela, kam som odpratala tu nasu, poslala by som ti :frowning2: a povie sa mouche bébé, ale to si uz asi nasla ...
26. říj 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan za seba 5 rocne dieta urcite nehresit ale to ty urcite vies a nerobis; skolka je priprava, skor jej povedz ze nevadi uci sa a na chybach sa ucime.. ty chces hlavne aby sa v skole snazila a daval pozor, a halvne aby tam bola spokojna.; detom to dava istotu...
a vysledky v tomto veku idu bokom.. :wink: :wink: nevaid na buduce budes lepsie pisat alebo ine podobne;. :wink:

pisanie v tomto veku ide detom tazko berie s ato ako priprava do skoly.. ber to s rezervou.. :wink: hlavne aby teraz uz mala dobry zaklad drzla pero spravne. styl pinzeta; :wink: ukazovak palec.. aby nemal atazke drzanie.... :wink:
@ikuza mouche bebe, kupis v lekarni mne s anajviac osvedcila za cele roky prave ta s lekarne odsavas ty silou tvojho vdychu neboj do ust ti nic nepojde.. :wink: silu urcujes sama mne osobne tie na vysavc naozaj nevyhovovalo mala som pocit ze decku vytiahnem mozog!! :grinning: :grinning: a tie elektricke su ok, ale najlepsia je ta manualna.. :wink: samozrejme pre mna.. :wink:
27. říj 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza ahoj, ja som letela s este mensim a dobre bolo, neboj nic. Kocik mi vzali az pri lietadle, sedela som vpredu sama na 3 sedadlach, stale sa ma chodili pytat, ci nieco nepotrebujem. Blbo sa mi tam prebalovalo, no ale co uz. Idete k rodicom?
27. říj 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Ahojky Erika, mas sa dobre? Vsetko v poriadku?
27. říj 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ikuza- odsavacka, za mna jedine vysavacova. tu je len ta z lekarne, o ktorej pise erika a mne sa hned z prveho nadychnutia (ked chces nieco odsat, treba silno) tak zakrutila hlava,ze som skoro odpadla a vysala minimum soplov.
MM to iste, strasne pracne, neprakticke a neefektivne- pre nas.
Odsavacka na vysavac je naj pre mna, dala by som Nobelovku za to :grinning: Vysavac pustis na najmensie a jedes, staci 5 sekund a sople vysate, nas maly ked zistil,ze mu to spravi dobre potom neskor uz sam ukazoval na vysavac,ze vyfukat prosim :slight_smile: :wink:
27. říj 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jaj a prvotne to moze vyzerat strasne, nas fra kamos to chcel vidiet, ze ake tyranstvo a ked to videl, ako super rychlo to vysalo a maly nereval (nas uz bol zvyknuty, ze mu je fakt po tom lepsie), objednal si u nas,nech mu donesieme cez Vianoce :grinning: :slight_smile:
27. říj 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 ahoj no zijem dycham chodim ku lekarovy ako na klavir a na echographiu kazdy treti tyzdne asi tak mala je mala je na hranici, je to vysledok mojej unavy abehania s detmi teda hlavne s patom nemam cas si oddychnut, mma skratenu maternicovy krcok aby mi nebolo malo take komplikovane tehotenstvo som este nemala, zacinam 7 mesiac a idem uz na 6 echo!!!! a nebude to posledna
snazim sa pracovat este chcem vydrzat tento posledny mesiac novemebr aby som mala narok aspon na matersku proste som grogy.. :grinning: :grinning:

a ty??
27. říj 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Drzim palce, ja som od piateho mes do konca lezala s vylozenymi nohami kvoli skratenemu krcku a kontrakciam, takze je fajn, ze to nie je take zle a mozes normalne chodit. Lebo teraz pri synovi si neviem predstavit lezat povinne cely cas :wink: neboj, vsetko bude fajn. Aspon sa cez echo castejsie vidite! A meno uz mate vybrate?? U nas zaujimavo, zaciname hovorit, to je zvlastne, no... snad to milacik zvladne :slight_smile: A stale mami, mami, cely den sa ma drzi, vecer a v noci iba mami, ja neviem, co sa deje, asi take obdobie. Inak dobre, aj ja by som uz brala druhe babatko.
27. říj 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 no ja ma lezat a nema sa hybat!!! ale bohuzial neda sa.. lekar ma prosi aby ma mohol vypisat ja s abranim ... zacinaju prazdniny tak sa budem snazit oddychovat zatial len stale nieco robim aha dnes pratam detsku izbu pripravujem pre malu na prichod periem a avsetko triedim no proste stale nieco ..... :grinning:
meno uz mame davno vybrane ale zatial je to rodinne tajomstvo.. :slight_smile:
27. říj 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gijar hahaha super, o tej odsavacke na vysavac som uz pocula. U nas je problem ale ten, ze my nemame vysavac :unamused:
27. říj 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza My mame tu odsavacku na vysavac, ale prestala som ju pouzivat, lebo sa Julia bala. Nehystercila a neplakala, ale videla som na nej, ze ma des v ociach, tak mi to bolo luto. Naucila som ju "vyfuknut" sopel z nosa. Stale som sa s nou tak hrala, ze som jej akoze zapchala nos a ona fukla - pacil sa jej ten zvuk a cele to divadlo okolo toho. A cuduj sa svete, ma 10mesiacov a ked ma sopel, tak funi, kym nevyde von - resp. jej pomaham tym, ze jej tak akoby pomasirujem nos a ona stale trosku viac vyfukne.
Ale keby moje dieta nemalo problem s tym vysavacom, tak kludne odporucim tu odsavacku, je urcite efektivna.
27. říj 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza aj podla mna je dobra odsavacka co odsavas sama svojim dychom, podarilo sa mi tak odsat vsetko, problem bol ze hned som sa mohla pripravit na vlastnu chorobu, mozna som to nachytala inak, ale jaksi z toho dodnes vinim odsavacku. no co by sme pre nich nespravili, vsak :slight_smile:
27. říj 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliky Evi z celeho srdiecka vam gratulujem k Nelinke. Je uzasna na fotkach. Prajem vam vela vela zdravicka. :slight_smile:
28. říj 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Tak este raz. Evka gratulujem, ten predchadzajuci prispevok patril tebe. :slight_smile:
28. říj 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte, moc ste mi naposledy pomohli s tym tvarohom, a tak mam este jednu otazku :slight_smile: Podarilo sa Vam kupit celu kacicu? Ja zijem v Provence, a vsade v obchodoch iba rozporcovane, stehna prsia.
29. říj 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andrea9999 jasne ze kupis aj celu bez problemov, aj husu aj kohuta.. :wink:
hladaj pod tymto menom...
canette :wink:
30. říj 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujeem, uz sa pecie :slight_smile: stale sme okolo nej chodili ale nepozerali sme, necitali, ze je to kura sme mysleli od pohladu :slight_smile:
2. lis 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojte kocky, k odsavacke vysavacovej - nas najvacsi kamos posledny tyzden :frowning2: mam zo SR este skor ako sa maly narodil. Maly ma take priesvitne sopliky a myslim ze ma skor opuchnutu sliznicu ako sople ako take (zelene, zlte). Existuje tu nejaka nahrada za kvapky Fenistil? je to antihistaminikum na alergie ale som si skoro ista ze nam by skor to pomohlo ako nejake morske vody co uz cez tyzden pouzivam a aj tak v noci skacem k malemu co nemoze dychat a odsavame priesvitne sopliky, vrieskame..uspavame sa x hodin....Viem ze fenistil ucinkuje na opuch sliznice nosa a teda zhanam nieco take tu a celkom urgentne. Dnes nam dali v lekarni nejake desomedine 0,1% a to je proti rhino nieco ... proti inflamation ci co.. ale myslim ze nam treba nieco na odpuch. Vdaka za rady
2. lis 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika moja rada bude momentalne na prd, ale ja som tu zatial nenasla jedine normalne kvapky do nosa co by za nieco stali, takze si davam posielat zo slovenska alebo si nakupim zasoby ked som tam....
3. lis 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@huterika Myslim si ze nieco ako Fenistil zozenies len na predpis aj tu. Aj na SK su na predpis, nie? Na taketo nadchove a laryngitidne stavy nam aj tu niektori lekari zvykli dat sirupAerius. Ale na predpis. Mne sa na sopliky osvedcil spray Prorhinel pre novorodencov. Je to morsky ale aj s antibakterialno zlozkou. Ale na odpuchnutie nie je, to je fakt. Ale pekne zriedi sopliky a daju sa dobre odsat.
@blanblan Mas pravdu ja si tiez zo SK nosim Olynth a Pinosol.
4. lis 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika nic ako Fenistil nam tu nikdy nepredpisali, len na svrbenie pri kiahnach (ale je to aj na alergiu a ekzemy), uz nepamtam nazov. Lebo Fenistil je aj na take stavy. Ale na nosnu sliznicu veru nic take. Nosim si zo SR.
simi- na SR je Fenistil aj bez predpisu,aspon mne v pohode dali.
5. lis 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ano existuju ale na predpis.. :wink:
5. lis 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ze nepotrebujeme tu carte de sejour ci co je to...? CAF najprv 3mesiace spracovava nasu dossier lebo sme sa stahovali.... :angry: a ked konecneeee... vidim ze pisu o tej karte cosi ze sme nedali ...mna tu raz z tych uradov uz d*bne!
7. lis 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, zaciname uvazovat o druhom babu a potrebovala by som si pozistovat, na ake "prispevky" by sme mali teoreticky narok, neviete mi poradit, kde by som zohnala tieto info? dakujem
8. lis 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkagreganova myslim ze na strankach CAFu si mozes urobit simulacie na rozne prispevky, skus tam pozriet
8. lis 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika Manzelovi spracuvali dossier pre secu 12 rokov. A Julia ma 11mesiacov a CAF este stale nie je schopne potvrdit, ze nam na nu nic nevyplacaju....Vela stastia :slight_smile:
8. lis 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek