• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@alenka600 mna prekvapuje to ze za kazdu bykovinu idu strajkovat ale ked maju bordel v zakladnych instituciach tak sa zda ze nikto sa neburi a nikoho to netankuje. Vela stastia aj vam, nech to nie je tych 12rokov aj pre Julinku :grinning:
8. lis 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@huterika mna drbe aj v zo slovenskych uradov al eto j euz ina tema..

teoreticky nepotrebujes nie je povinna ale je dobre ju mat , su dve druhy pre obcanov EU ktori pracuju.. 5 rokov alebo pernamentna... alebo pre eu ked nepracujes..... vtedy treba dokladovat ze tu zijes a mas z coho zit vypltane pasky muza a, bankove vypisy... :wink: ale nemozu ti ju odmietnut urobit......

pravo strajkovat je to ich pravo a oni sa toho drzia, bohuzial prave ti co su najviac chraneny pravami a pracovnymi podmienkami tak najviac strajkuju ale je to hrdi narod... na svoje pravo strajkovat... :slight_smile:
8. lis 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika carte de sejour nepotrebujes!!!!
to je len ich vymysel, uzakonenny je volny prac.trh so SR, takze nepotrebujes,ak ano,vytlac si zakon a strc im ho pred tvare!!! Netusim,preco ju natotalku enzrusili,na co vobec este existuje pre obcanov SR.
Erika,na co je dobre ju mat pre teba,ako obcanku SR, s ktorou ma FRA uzakonenny volny prac.trh a pohyb osob? To by bola diskriminacia!!!
8. lis 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar ak si precitas pravidla eu tak zistis ze tu aj ako obcan eu mozes byt 3 mesiace, teda pokial mas pracu, a kde byvat ak nemas maju ta pravo vystahovat.. j eto pravo eu treba si precitat lepsie zakony EU; druha vec je dobre to mat pretoze je to tvoj doklad kde je tvoja adresa v fr, je to tvoj doklad, okrem vodicaku!!! ja neviem ja sa neprechdzam s mojim pasom vsade ke ho stratim tak je to poriadne blbe pre mna ziskat novy...

dalsia vec je to dobre mat pretoz eneviem neviem ale tak ako ide EU neviem kao dlho vydrzi a ak padne eu tak je dobre mat nekay papier.. ja viem ake to je este pred vstupom do EU co sa papierov tyka... :wink:

ako pisme nie je povinna ale je dobre ju mat... vzdy je dobre mat neaky doklad naviac.. :wink: hlavne co sa adresy tyka , osobne ked vypisujem sek na vysoku sumu potrebujem dva doklady .. :wink: vtedy mi pas nestaci , nie je v nom moja adresa pobytu tu v fr.. :wink:

viac tu.. http://vosdroits.service-public.fr/N123.xhtml
8. lis 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- ale huterika sa pytala,ci ju potrebuje na CAF a podobne institucie- takze nie,nepotrebuje,ak ano a tvrdia jej to,je to diskriminacia a ako vacsina z nich,asi nevedia kde je SR a podobne a ci je volny prac.trh uz,atd.
Ano, ak padne EU, potom budeme vsetci potrebovat nejake karty ale to uz bude ina situacia,kedy nebude asi ani volny prac.trh a ked hej,budu to musiet nejako zakonmi opatrit.................!
Ale momentalne carte de sejoura,ak tu zijes a pracujes,nepotrebujes, alebo staci tvoj manzel,ked si kvazi na materskej, rodicaku.....
jasne,ze tu nemozes len tak prebyvat bez prace ako cigan a vyciciavat ich, o tom sa ale nebavime.
Trvaly pobyt tu neexistuje, a co sa adresy tyka,mozes predsa predlozit aj lokacnu zmluvu,alebo hociaku inu,kde je zaznamenana tvoja adresa, adresu predsa oni vacsinou menia a ak mas carte de sejour na 10 rokov a mas tam adresu z roku x a o 5 rokov uz byvas inde, alebo kazde dva roky, to si mas chodit stale menit a cakat na novu kartu?urcite nie.
Cize v podstate v beznej praxi je nepotrebna a nemali by ju pytat nikde! Ci?
8. lis 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@gijar Mne povedali v lekarni ze bez predpisu len gel a ze na kvapky treba predpis. Ale dali mi ho lebo to bola znama :grinning:
8. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tazko ti postaci paier ked vypisujes sek;;; vtedy treba doklady... :wink:

ked menis bydlisko tak ides na prefekturu a automaticky menis aj adresu na carte de sejur alebo vodicaku mas nato asi mesiac.. :wink:
problem je ze tu je dane zakonom aby si mala vzdy pri sebe doklady ak ta zastavy policia a nemas mas z toho len problem je to trestny cin nemat , nie je to ako v anglicku ..

dalsia vec ako hovori moj muz vzdy je lepsie mat viac ako jedne doklad vzdy to posluzi a z atie roky co som von musim len potvrdit....

co sa tyka caf ak si to ziadaju tak to bude tym ze potrebuju doklad ze aspon jeden s rodicov je zamestnany. vysvetlim pointu to ze das len pass neznamena ze mas automaticky narok na ich pridavky aspon jeden s rodicov musi tu pracovat urcitu dobu aby mohol poberat a preto si pytaju carte sejour..; :wink: EU dostanes ju len ak preukazes ze pracujes... :wink:
naprikal d u nas doma je moj muz poberatelom ja posiel am vzdy len moj fotokopiu mojho pasu teraz aj carte de sejour EU, ale ak by som bola sam atak to nepostaci.. :wink:
8. lis 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar @erikasadek presne tak docitali sme sa ze ju netreba... uz raz to na mna skusali uz neviem ani odkial, zajtra zasa budu na nas oci vyvalovat ze SR je uz v EU 8rokov :grinning:
8. lis 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar
@huterika
@erikasadek Dufam ze sa nenahnevate ked sa zapojim do vasej debaty. Ja som vo FR od roku 2002, viem co bolo treba predtym aj po tom ako sme vstupili do EU a teda ak sa bavime o dobe po uvolneni pracovneho trhu, tak nikdy nikde nebolo treba predkladat Carte de sejour, Na Caf im staci Bulletin de salaire, podobne aj na SECU a inak ako piece d'identite im vsade staci pas a ako doklad o adrese aj faktura z EDF. Take skusenosti mam osobne ja a to zijem uz v tretom meste.
9. lis 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simi251 mam rovnake skusenosti, carte de sejour normalne nepotrebujes, ved to som napisala, nenahnevame sa urcite :slight_smile: vdaka za potvrdenie.
Presne ako pises, na CAF a vsade len piece d identite, prip.pas ci vodicak, faktura z elektriky a hlavne bulletiny,bulletiny, nikdy nie nejaku carte de sejour, to bolo davno pred uvolnenim trhu,vtedy hej, MM vtedy potreboval.
9. lis 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simi251
@gijar tak ja mam skusenost taku istu ako vy :slight_smile: Dokonca my nemame ani ziadne faktury na nase meno, okrem telefonov, vzdy stacila attestation od zamestnavetela, ze byvame tam a tam alebo chceli rovno danove priznanie.
9. lis 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte, ako sa povie spalda po francuzsky? Je to epautre? Ked nie, co je epautre? Diky.
9. lis 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretka spalda je grand epautre, existuje aj petit epautre (jednozrnka) prapovodny druh psenice konzumovany nasimi predkami
9. lis 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar @erikasadek @simi251 @efci Baby tak nakoniec im staci zevraj len obcanak, ktory som im na milion % uz davala urcite pred rokom ...ale cuduj sa svete obcanak mojho draheho maju aj 9krat...ale moj ani raz, fakt zaujimave ... som zvedava
9. lis 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, jdu se vam pochlubit, ze malej dostal misto v jeslich!!!! Skakala jsem radosti do stropu!!!! A navic jsou ultra pro matersky mliko, takze Theo muze porad jet na mym a dokonce i z nasich lahvicek. Nicmene pry jsem v celych jeslich jedina matka, ktera koji, smutne...

Jeste jsem slibila @huterika ci @ikuza k tomu letani. Jak uz psaly holky, je to bez problemu. My s Theem leteli na 4 mesicich a tezka pohoda. Dam prso pri vzletu a pri pristani kvuli ouskum a kdyz budes mit stesti, jako ja, tak to mezi tim ti prospi :grinning: Jinak letela jsem se SmartWings a s CSA. Se Smartwings muzes s kocarkem az k letadlu a zas u letadla to ho vylozi, s CSA ti vezmou kocarek na check-inu, ale v Praze (nebo teda asi Bratislave) ho najdes u dveri letadla. Pri odletu z CR jsem mohla s CSA s kocarkem az k letadlu, ale v Parizi mi prisel se zevazadlama, respektive nakej pan privezl vsechny kocarky na voziku. Pri check-inu je treba jim zduraznit, ze si chces vyzvednout kocarek u letadla, je na to zvlastni nalepka, jinak ti ho automaticky poslou do objemnych zavazadel. Pokud pojedes s kocarkem s korbickou, tak ti doporucuju nakej obal na tu korbicku, ja si koupila obrovsky pytle na odpadkovy kose a zabalila to do nej. Jinak celni kontrola je v pohode, vetsinou mi dite naka celnice podrzela, nez jsem se cela odzbrojila. A jeste na checkinu popros, aby te dali do ulicky, abys mela mito na kojeni. Nevim, jestli jsem mela stesti, nebo to udelali zamerne, ale z tech 4 cest jsem mela 1x volnou sedacku vedle a 3x celou radu pro sebe, takze velkej luxus. No, to je asi vse :wink:
9. lis 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Ano prve roky co sme boli vo FR teda prvych 6 rokov aj nam stacilo mat potvrdenie od zamestnavatela ze nam poskytuje ubytovanie na tej a tej adrese a to stacilo pre vsetky urady. Zamestnavatel platil byt aj vsetky faktury. A to bolo dokonca este pred vstupom do EU.

Este na temu seky - ja ich velmi nepouzivam, asi len 9 som zatial vystavila, to pre skolu ako dobrovolny prispevok, potom mimoskolske aktivity - sport pre Andrejka a 2x u zubara a nikde nechceli odo mna nic ako doklad totoznosti. To asi len v obchodoch vyzaduju, neviem. Tam platim kartou,
10. lis 2012 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 no presne ja seky nepouzivam tiez, iba u doktorov s nimi platime (ti si doklad totoznosti nepytaju), kruzky a do skoly ked treba. Lebo ja sa priznam, mna az pot oblieva ked to ludia vytiahnu pri pokladni...kokso to je take zdrzovanie :confounded:

Ale akurat som rozmyslala s tou carte de sejour, ja som ju mala az od roku 2005 (a to sme uz boli v EU) ked sme sa zobrali, obnovovali sme ju asi kazdych 9 mesiacov az do leta 2008, kedy sme menili klub a mesto a si pamatam, ze sme sa specialne kvoli predlzovaniu trepali do FRA a na prefekture nam povedali, ze uz netreba. Nastastie aj v Toulouse aj teraz tu boli znamosti na prefekture, tak sme vzdy isli "zadnymi dvierkami " a nemuseli vystavat rady.Dokonca este aj ked sa Patrick narodil v 2006 tak mu tiez prefektura vystavila daky doklad.
10. lis 2012 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. lis 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Ani ja nemam rada ked niekto v obchode plati sekom. Najma teda ti dochodcovia. Ale zase neznasam ani tych ,,platicov,, kartou, ktori si najprv nakup pekne pomaly roztriedia do igelitiek, potom sa opytaju ze kolko platia a potom hladaju carte fidelite a potom este dalej hladaju platobnu kartu a potom KONECNE zaplatia. A my kolkokrat s malym na rukach lebo v kocku uz reve a oni maju casuuuuuuu. Fuj.

ja neviem ale ja som kartu sejour nikdy nemala, ani pred EU, cize som bola akoze nacierno :grinning: Manzel mal kym nebol otvoreny pracovny trh a ptom uz nepotreboval a odvtedy som prefekturu ani nevidela. Ani ked menime bydlisko tak nikde nic nehlasime. a toto neviem ako by to pospravnosti vastne malo byt. Ani na Marie od nas nikdy nic nechcu, aby sme sa hlasili na adresu. Pisem ako talian ale snad ma pochopis. :slight_smile:
10. lis 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 jasne chapem ta :slight_smile: Mne sa skor uz viackrat stalo, ze od nas chcu livret de famille...tu samozrejme nemame.

Inak toto balenie do igelitiek a cely ten postup uz realizujem aj ja...to ma naucil tento narod, ze ked sa oni nikam neponahlaju nebudem sa ani ja a pekne si nakup poukladam, darmo tam za mnou stoja a prestupuju, ved robim len to co oni. Ja chodim na nakupy sama. S malym by som sa aj ja nahlila.
10. lis 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Aj od nas pytaju zakazdym livret ale ked poviem ze nemame lebo nie sme francuzi, staci im Acte de naissance. A co sa tyka sobasa, nepytaju nic.
10. lis 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 prosim ta a prepac mi, ty si mi niekedy v maji pisala na FB a ja som si tu spravu ako neprecitanu obajvila az teraz :confounded:
10. lis 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci :grinning: :grinning: :grinning: No vidis, keby si ju objavila v maji, mohli sme sa vo ZV stretnut a kocikovat spolu. Hihi
10. lis 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 a taka otazocka...pustili vas zo skoly skorej, ci ste museli byt vo FRA do konca skolskeho roka??
10. lis 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Jasneee pustili. akurat ze skolsky inspektor trva na tom ze treba dieta akoze vyradit a potom v auguste zase zapisat. .Aspon teda tu v Nantes to vyriesili takto. V Inom meste to moze byt inak. My sme odhlasili Andrejka od 1.juna, podala som ziadost pisomne riaditelovi skoly. Nemuseli sme ani dokladovat ze chodi do skoly niekde inde, teda na SK. Im je to tu jedno. No a v auguste sme ho akoze zase zapisali a bolo. Ale riaditel skoly mi hovoril ze uz taky pripad mali pred par rokmi, mali tu jedno rakuske dievcatko a vtedy to raz vyriesili tak ze nebolo treba vyradit a na dalsi rok uz bolo treba vyradit. Ale o tom vraj rozhoduje inspektor. Ale pre Vas Evi to nema ziadne nasledky aj keby ho vyradili. Ani len koncorocne Evaluation nerobil a nevadilo i to.
10. lis 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dievcata j platim sekom pretoze vyhoda sek je zadarmo, za platobnu kartu banka stahuje mesacne platba sekom nehnevajste sa terz je niekedy rychlesjia ako platobnou kartou dam sek pokladnicka vytlaci a ja len podpisem vytiahnem doklad totoznosti..... vyhoda sekou j etu, ja viem som stara skola ale sek ma velke vyhody, ja platim skeom hlavne koncom mesiaca ked uz n akonte nie su peniaze vyhoda peniaze su stiahnute tak za 5 dni vtyedy uz nabehne vyplata, kdezto u platobnej karty mi ukaze platba sa neuskutocnila, a teraz co.....
ja vieùm vy ste vsteky na internet banking, ale verte mi sek ma velke vyhody, jedina vec ktora je zadarmo aj ako tranzakcia, ale aj jeho vyroba pre mna, je to na tazbu baniek.. :grinning: :grinning: :grinning:
patrim ludom ktori sa vzdali platit 10 € poplatky mesacne za nieco co je moje su to moje peniaze a nevidim dovod platit za moje peniaze ved je to okradanie, sekom mozte platit vsade aj cez internet.. :wink:
12. lis 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny tesim sa s tebou musel ti kamen zo srdca padnut.... :wink: :wink:
ja zese idem od gynekologa , mam za sebou uz 8 echographiu, caka ma dalsie oficialna 3 :grinning: za 2 tyzdne a samozrejme hrozi conge pathologic.; lekar ma chce zastvait pracovat skor mala je fakt mala, aked sa porovna s mojimi valibukmi ktori mali cez 4 kila, tak sa hlada preco teraz je mala na min krivke...... no ja utekam pre chalaonou do skoly... majte s avsetci.. :wink:
12. lis 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek dekuju! taky jsi slysela tu ranu? :grinning: ale nebejt mm, kterej psal dopisy reditelce jesli, referentce, starostovi a mistostarostovi, tak to misto urcite nemame :angry:
no tak dej vedet, az te konecne zastavi a ja se stavim na to kafco!
12. lis 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny jedine takto nieco vybavis :grinning: :grinning:
no zahlasil ze od 1.12 nepracujem tak snad uz konecne dojdes na kavu a mame dobru lattisima nescaffe.. :wink:
12. lis 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar a moja odpoved bola jasna teoreticky ju nepotrebujes... :wink: ked si ma znova precitas prve riadky tak najdes zvysok bola len moja rada ze je dobre ju mat ale povinna nie je;. :wink:
12. lis 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek