• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek pisu si a uz se tesim! akorat ze jak kojim, tak jedu jen déca :wink:
14. lis 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
neboj aj ja idem len na deca, alebo chocorre :slight_smile: aj ja sa tesim..
14. lis 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dievcata existuju vo FRA nieco ako materske centra?
16. lis 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ahoj, existuju... aj my sme sa s malym min. rok chodili hravat, ale dopracovali sme sa k nemu nahodou (manzelovho kolegu zena mi dala adresu a prvy krat tam isla so mnou)... bolo to v tej iste budove, ako jasle, ale na inom poschodi , mavali otvorene kazdy den, v stredu a piatky doobeda a ostatne dni poobede, tak na 2 - 2,5hodiny... a raz tak za 2 mesiace robievali v soboty stretnutie pre oteckov :D ...asi ak by si sa spytala na mairie,tak by ti hadam vedeli povedat, kde je vo vasom meste ... :slight_smile:
16. lis 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza existuji, ale nic oproti tomu, co mame v cr :frowning2:
spravuje to radnice, u ns se to jmenuje "maison des parents" a maji ruzne aktivity, ale jen odpoledne :confounded: my treba chodime na "atelier de livre" :wink:
16. lis 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny zaujimav! S takym malym drobcom na "atelier de livre" ? Ako to prebeieha?
16. lis 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny asi to bude tym ze tu zeny nemaju matersku 2 roky ako v nasich krajinach.... :slight_smile: :wink:

co sa tyk amaterskych centier nikdy som nebola u nas teda na slovensku neviem ake su len s pocutia....; :wink:
tu je toho vela ale v inom ponimani kazda kreajina ma svoje specifikum ale co sa tyk aktivit mma pocit ze pre deti je tu toho ovela viac... :wink:

mas mozost s detmi do 3 rokov choditt cvocit spolu hlavne male baba, funguju ako posilovanie, potom kniznice a podobne treba hladat v kazdom meste aktivity rodic dieta a nejdes toho vela;. :wink:
@ikuza :wink:
18. lis 2012 ve 04:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ikuza no jo, ja tam nechtela, rikala jsem si, jak ty, co tam budu delat a ono ho to desne bavi. Hlavne bylo super, ze mi tam ukazali knizky, co by ho mohly zajimat, takze jsme hned nabehli do Fnacu :grinning: No, probiha to proste tak, ze vezmes knizku a "ctes" mu, respektive otacis stranky a rikas mu, co je na obrazku. Maji radi knizky, kde jsou velke, jednuduche obrazky.
My jsme koupili toto http://livre.fnac.com/a18358/Tana-Hoban-Blanc-sur-noir (tu mame primo i na atelieru), a pak tyhle http://livre.fnac.com/a2757877/Collectif-Mon-imagier-de-bebe
http://recherche.fnac.com/Search/SearchResult.aspx?SCat=2!1&Search=mon+premier+tout+doux+stella&sft=1&submitbtn=OK z tyhle edice, ale presne tu nasi tu nevidim
http://livre.fnac.com/a2687030/Catherine-Graindorge-Mon-tout-premier-livre-Cache-Cachehttp://livre.fnac.com/a2687030/Catherine-Graindorge-Mon-tout-premier-livre-Cache-Cache

Az na tu cernobilou to jsou sahaci knizky, ze to neni jen papir, ale jsou tam i ruzny latky, chlupy a tak. Vsechny maji taky oble rohy, nebot kazda knizka se musi predem ochutnat :grinning:
19. lis 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Vedel by mi prosm niekto poradit, aky je prispevok na dieta tzv, rodicovsky vo Fr? Manzel pracuje, ja nie. Dakujem pekne, pekny vecer vsetkym.
19. lis 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcatko ahoj, abych nekecala, ale rekla bych, ze pokud jsi nepracovala, nemas narok na nic...ani snad na materskou
20. lis 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcatko rodicovsky tu nie je,ale su tu pridavky na dieta vo vyske 180e, tie dostane aj manzel,ty,ak si nepracovala narok na matersku a potom tzv.rodicovsky ,nemas,je tu iny system ako na SR. ale tych 180e dostane kazdy,ak 1 z manzelov pracuje.
20. lis 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny, @gijar, dakujem velmi pekne za informaciu. pekny den.
20. lis 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby.potrebujem poradit.je tu niektora z vas, co zije a pracuje vo francuzsku, pricom muz nie je ani slovak a ani francuz a rodila na slovensku?je tazke potom vybavit poberanie materskej vo fr?kontroly a vsetko absolvovavam vo fr.prosim poradte, lebo vsetci ma strasia, ze ked porodim na sk, tak nic nedostanem z fr.a je to komplikovane aj s papiemi potom
20. lis 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi ja teda ne, ale ja si myslim, ze pokud tu pracujes (tudiz jsi "cotisé"), tak narok mas a je jedno, kde porodis. To mas jak kdybys odjela na dovcu a chytlo te to. Omlouvam se, ale proc nechces rodit tady, jako ve Francii?
Papiry komplikovany asi budou, to meli i my se svatbou :confounded:
20. lis 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny ahoj, nie ze nechcem rodit vo fr, ale na jun (tp)ma moj bracho svadbu a nerada by som cestovala v polke 9.mesiaca do fr.takto by som zostala na sk rovno na porod.a mozem sa spytat, ked sa ti dieta narodi vo fr, dostane aj nationalite fr?kazdy mi nieco ine hovori, lebo ja som slovenka, priatel je talian a keby sa dieta narodilo vo fr, tak aku narodnost bude mat?po mne slovensku a potom?
20. lis 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi sakra, tak at si bracha posune termin svatby :grinning: No, hele, to je prekerka, pac kdyz rodis tady, tak manzel musi dobehnout do 3 dnu na radnici, aby malyho uznali, takze to nestihate a pak se to musi teda uznavat nakym zvlastnim prokuratorem. Nema cenu se ptat lidi, pac co clovek, to nazor, zavolej si rovnou k vam do Parize na konzulat a tam ti poradi http://www.mzv.sk/paris
Nezapomen ale, ze pak pro navrat budes potrebovat pro malyho pas, nebo obcanku a ze letecky spolecnosti berou tehotny jen do urcityho stupne tehotenstvi, pokud teda nehodlas jet autem, coz mi prijde pak uz trochu nebezpecne.
20. lis 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sasavi ja som slovenka a manzel je svajciar, dcera narodena vo FR a ma obcianstvo svajciarske (manzel poziadal) a slovenske vlastne dodnes neviem ci ma, ma rodny list, ale vraj obcianstvo ma "automaticky" povedali na konzulate. No ale co ja viem?
Ale k tvojej otazke - nie, ak ste obaja inej narodnosti a obcianstva ako FR, hoci by ste aj mali trvaly pobyt vo FR, tak dieta nema narok - az vo veku 13 rokov sa to moze zacat riesit
rodila som pred 11m a vtedy to tak platilo, predpokladam, ze je to rovnake aj teraz
20. lis 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 dakujem za objasnenie, lebo francuzi mi tvrdia, ze ked sa narodi vo fr tak bude francuz automaticky.tiez sa mi to nezdalo.tak nechapem, lebo svagrina (obaja taliani)rodila v aprili a maly ma fr papiere. kazdy tvrdi nieco ine a uz sa v tom stracam :unamused:
20. lis 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi obcianstvo sa tu neziskava narodenim, je to 100%, ak ni ste ani jeden francuz, babo francuz nebude!
20. lis 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny bracho uz ma poplatenych kopec veci, tak teraz mu vysvetlovat nech si hlada noveho svedka :grinning:.
20. lis 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi Zalezi na tom ake "papiere" ma. Nasa dcera je svajciarko-slovenka, ale ma Francuzsky rodny list, to ano. Ale obcianstvo nie.Ako pise @gijar obcianstvo sa neziska narodenim atd
20. lis 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby a nekomplikuje vam to nejakym sposobom takato zmiesanie?napr.na uradoch, atd.?
20. lis 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 to, jestli ma SK obcanstvo vis podle toho, zda mas na to papir. Ja ted vyrizovala malymu CR obcanstvi, rodila jsem ve FR, a mam zvlast rodny list a zvlast papir, kde pisou, ze je obcanem CR.

@sasavi aby jste se jeste nedivili, az se malej rozhodne, kdy se mu bude chtit na svet :grinning:
20. lis 2012 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi mne ne, ja mam francouze :wink: ja si myslim, ze tohle je tak kosmopolitni zeme, ze by se ani nedivili, kdyby jsi byla z Marsu...
20. lis 2012 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte dievcata,chcela som sa spytat tych co pracuju a ostali tehotne tak kedy ste oznamili zamestnavatelovi ze ste tehotne? az potom ako ste mali deklaraciu o tehotenstve,ci aj skor? dakujem pekne
21. lis 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa oznamit to muzes, kdy chces, neni zadna povinnost. Ja mu to rekla az ve chvili, kdy byl potvrzeny uspesne ukonceny 3.mesic.
21. lis 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dakujem pekne za odpoved,,,pytam sa preto,ze moja znama mi povedala ze nemam hovorit kym nebudem mat deklaraciu pretoze by ma mohlo zamestnavatel zo dna na den vyhodit,kedze mam pracu len na cdd. a ked pockam na deklaraciu tak vraj nebude mat pravo ma vyhodit. preto neviem presne ako to tu funguje....este raz dakujem
21. lis 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar rodicovsky tu je ale ak pracujes :wink: conge parental :wink:
@nikulqa az ked budes mat mat potvrdenie od lekara :wink:
@sasavi ak jeden s rodocov ma francuzske tak automaticky ma fr obcianstvo inak nie musi si pockat do 12 roka a poziadat :wink:

obcianstvo moze mat po tebe a druhe po tvojom priatelovy talianske dvojite
22. lis 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi

ak chces poberat tu matersku tak najprv musis aspon 10 mesiacov byt tu na vlastnej socialnej karte cize mat vlastnu securite social.... co u teba nie je takze uz prvu podmienku nesplnas....

potom narok na matersku mas ak pracujes, a potrebujes min 3 pracovat.. 200 hodin.. aby si mala narok... :wink:

conge parental... potrebujes mat odpracovanych par mesiacov teda hlavne cotisation do dochodku treba 8 trimestrov dochodkovych... :wink: mas narok na 3 roky po materskej na conge parental , vyska; je okolo 400€ mesacne.. :wink:
22. lis 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek hej,viem,pisala som potom,ze tzv.rodicak ak pracujes, ale nie je to brane ako rodicak u nas,akoze nepisane pravidlo,ze do 3 rokov zostavas doma,ako na SR :slight_smile:
22. lis 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek