• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
autor
@erikasadek je to strasne, malemu to desne pokrocilo, ma celou pusu v ohni a otvira se to a krvaci, neni to afta, poslali nas na vyter, ale manzel jak to videl, tak rekl ze to mel pred tydnem to samy, candidose....takze jsme mu dali jeho lek, co mu jeste zbyl, a je to i pro deti nastesti....je to hrozny, ma to az v jicnu, nemuze nic snist, do toho horecka.
@huterika
jo to jo, priklad je dneska, ze jsem byla u obvodaka a on nevedel ani co to muze byt, poslal nas na vytery, a treba manzeluv dr to poznal i bez vyteru, nasadil mu leky a take poslal na vyter jen pro jistotu....takze i mezi obvodaky jsou rozdily no a taky jsem klidnejsi u pediatra. s tim PMI mam blbou zkusenost, ale vidis u vas super, no kazdy odbornik je jiny....je to jen o stesti na koho narazis...
30. lis 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri no vidis lepsie ist ku lekarovy dufam ze to drobcovy rychlo prejde inak na afty je super klincekova silica nedam dopustit pre mna najlepsie...dokonca aj na bolave zuby a dasna zabera rychlo nie nadarmo sa dava do anestezickych liekov co picha zubar :grinning:

Prave som presla od mojho gynekologa... Zatial ok take vlazne ok..ale pokial sa moj stav nezhorsuje a mala pribera aj ked malo beriem to za pozitivum o 14 dni dalsia echografia...lamem rekord moja 11 toto tehotenstvo...vcera vecer som bola jedine pozitivum je ze malu vidim kazde 2 tyzdne....
1. pro 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dievcata, poradte mi prosim, kde kupim tzv. chrumky (ryzove,kukuricne,psenove) a vobec kupim ich tu vo FRA?
1. pro 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny tzn. ze ten prispevok 180 eur, co sme dostavali od CAF, uz dalej nebudeme dostavat? Maly teraz zacal 7. mesiac? Alebo to treba nejak predlzit? @huterika ty si nieco spominala. Dik za info.
1. pro 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza 180 eur myslis allocation de base PAJE ? to dostanes az do TROCH rokov maleho, teda presnejsie do 35 mesiacov.
complement de libre choix d'activite paje je prispevok do 6 MESIACOV pri jednom dietati, ak pracujes na znizeny uvazok, prijem ti tak trosku doplna caf. pri dvoch detoch napriklad mm, ktory je na 80%, dostava 143 eur az do troch rokov mladsej dcerky, kazdeho pol roka posiela caf papier od zamestnavatela, ze stale pracuje len na 80%. plus mame tych 180 eur az do marca, ked bude mat abi 3 roky
takze pas de panique ! este mate cas ...
2. pro 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte kocky,

Ma niektora z vas skusenosti s bronchiolite? maly mi zacina mat priznaky akoby pri astme :unamused: zle sa nadychuje akoby piskavo hlavne ked je na styroch, vcera to zacalo a dnes je to dost caste, teplotu len okolo 37 zatial nekasle, len to piskave nadychovanie .... a na pediatra dohovie kolko budeme cakat a uz v nedelu mame ist na SR. :confounded:
2. pro 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ak maszs podozrenie na bronchiolite tak necakaj a svihaj na pohotovost.... :wink:
2. pro 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek neviem no je to jedine co mi google vyplul okrem teda astmy a bronchio-hocijakych chorob, lenze on nekasle len daku dychavicnost akoby.. :unamused: myslis ze ked pojdem zajtra k pediatrovi musi ma vziat ked je to taketo? ci moze odmietnut a treba cakat az nas objedna
2. pro 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika zalezi ako to vysvetlis lekarovy ak povies je to urgenten tak ta zoberie medzi dvoma pacientmi oni maju vzdy miesto na taketo veci teraz co opisujes, ja osobne by som uz dnes isla na pohotovost urobia kompletne testy uz dnes nevyjdes odtial pokial nebude vsetko urobene....;
pokail takto dycha tak to nenechavaj na zajtra!!!!!

este jedna vec ja neviem ci si tu uz bola na pohotovost ak nie tak si nemyl zo slovenskom!!!!! slovenska pohotovost ak sa to da tak nazvat ma daleko!!!!!!
tu j eto uplne normalne detska pohotovost je super......
2. pro 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ked ti piska a ma dychavicnost... tak to tak nenechavaj... :wink:
2. pro 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Pocujem to len ked je na styroch cize asi ked sa namaha, ze sa mu tazko nadychuje :/ vydychuje normalne. Inak ked sedi alebo lezi je to ok nepocujem nic, tak ja neviem ci je to naozaj take vazne alebo staci pockat do zajtra. Rano to bolo horsie teraz uz sa mi zda ze lepsie.
2. pro 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte strasne sa mi paci tento super napad http://mamawear-allaitement.fr/t-shirt-et-bandeau-peau-a-peau-maman/22-t-shirt-peau-a-peau-et-allaitement.html tricko pre matku kojaciu alebo len tak koza na kozu...... :wink: lepsie kao satka.... :wink:
3. pro 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek pas mal :wink: a mozes vysavat, upratovat, zehlit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: aaaaaaale nie, vyzera to dobre, len skoda tej prehnanej ceny. ides objednat ?
@meleri @huterika ako sa maju mali ?
3. pro 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka vdaka za opytanie, zatial to tusim pokracuje :unamused: tak sme si u pediatricky dnes "vydrankali" termin na zajtra o pol 8 rano :confused: :wink:
3. pro 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dobry napad :slight_smile: len sa ti nesmie narodit 6kilova dievcinka :wink:
3. pro 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika takze good news zajtra :wink: s bronchite ani bronchiolite, klop klop, nemam skusenosti, uvidite, co vam povie doktorka. ale drzim palce, nech to nie je nic hrozne !
3. pro 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,mam otazocku, erika @erikasadek ty budes vediet, ale aj ostatne :slight_smile: :

Odpracovany cas sa kumuluje?
Cize ak som robila,dajme tomu, 3-4-5 rokov a na podpore z toho bola zatial len trebars 1 rok dokopy, mam narok na zvysne 4? :sweat_smile: Teoreticky....(ja som tolko neodrobila este)
Co je dolezite, aj v pripade,ze prerusim ja sama z nejakych dovodov CDD (prip.CDI,ale to CDD ma zaujima viac) v poslednej robote?

dakujem
3. pro 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Moj chlap si mysli ze na vypocet chomage beru dobu kolko si bola v poslednej praci ale nie je si isty na 100% :slight_smile:
3. pro 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika dakujem, zaujima ma ako to je v pripade,ked sama zrusim CDD. Ci mam narok na chomage ajtak, nakolko som predtym uz nejake roky odrobila,kedy som CDD vzdy dodrzala atd.
3. pro 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ak zrusisi sama tteda ak urobis demisiu nemas narok na chomage, jedine Licenciement mas narok.. :wink:
@huterika keby si sa ma citala tak by si vedela ze mam tazke tehotenstvo a mala bude mat tazko padne 2 a pol kila s odretymi usami...... oproti mojim valibukom cez 4 kila!! :wink:
3. pro 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek napriek tomu,ze predosle CDD som dokoncila normalne a nevybrala este podporu odvtedy?
Co je Licenciement?
A ked CDD zrusi zamestnavatel? to moze,nie?
3. pro 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar pokial ti dal zamestnavtel predosly vsetky papiere pre assedic, tak ano. nevaid aj ked to bolo pred pol rokom...
prepustenie,-licenciement... :wink:
jasne ked zrusis zamestnvatel tak ok..... :wink:
3. pro 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek citala som Erika viem ze mas tazke tehotenstvo, ved ja len tak ze to je tusim do 6kg ;)
3. pro 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@gabrielka nic moc..myslim ze si Adrien (muj syn) zazil nejhorsi vikend sveho kratkeho zivota....toto jsem fakt jeste nikdy nevidela.... :cry: nasadili jsme mu leky od manzela, a zacina se to krasne spravovat, ale mam hruzu aby to zas nechytil....vyvarili jsme vsechno co mohli, i bryndaky....zitra jdeme k dr, s vysledky ktere budou az dneska...dr nam nechtel nic na to dat, jen pry ze potirat sodou, to by asi nevydrzel, doufam ze nebude dr mit nejake reci ze jsme mu dali leky bez jeho rozhodnuti, ale prisaham toto jsem jeste nevidela, co mel muj syn v puse..... :cry:
4. pro 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fakt nechapu, jak nekdo muze chytit kvasinky do dutiny ustni. ze to ma zenska jako gynekologicky problem je bezne, ale v ustech??? zazili jste to nekdo? ani ja ani muj starsi syn jsme to od manzela a mladsiho nechytli, takze to asi nakazlive moc neni....
4. pro 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem za odpoved, ja mam securite social asi 10 rokov vo fr, takze tu nevidim problem :wink: a tych rokov tiez odpracovanych...
4. pro 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny pri prvom synovi mu robili rtg tu na moje vyziadanie ked mal 4 mesiace, s druhym sme boli v lete na SK tak som si to vybavila tam. A na SK ma doktorka co mu robila to sono poucila o tom, ze frantici taketo vysetrenie robia hned po porode v porodnici a ked je to v poriadku tak je to vybavene, potom uz len ta "mechanicka" kontrola na kazdej poradni ked im tak "pobicykluju" s nozickami. No tak neviem ci to naozaj aj robia, kedze oni sa povazuju "za rasu", ktora nie je postihnuta problemami s bedrovymi klbami.
5. pro 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, je nejake slovenska potravina, co vam vo FR chyba resp ju neviete zohnat?
16. pro 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon polohruba muka (tu si zo zaciatku urcite zober so sebou, ale casom zistis, ze ju ani nebudes potrebovat :wink: ), sk horcica (tu je velmi ostra a inac dochutena, pre mna to bol na zaciatku teda sok), bryndza
18. pro 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cicimon presne tie 3-kremzska horcica, bryndza a polohruba muka (ale ta sa tu vraj da nejako zohnat) a este svk detsku krupicu si nosime,ta tu vraj tiez je,ale nie taka ako nasa, no a este klasicke Opavia piskoty malemu :slight_smile:
18. pro 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek