• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@ivec16 ahoj, vitej, tak to je pekna prace! a at se zadari! ja jsem pobliz Lyonu, kde bydlite vy?
16. led 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri my byvame v Parizi, resp na jeho okraji. Ja mam vystudovanu architekturu, ked sa budem vediet dohovorit po francuzsky planujem najst pracu v stavebnictve. Ale deticky mam rada, tak som rada, ze mozem aspon takto s nimi travit cas a pritom si trosku privyrobit.
16. led 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby, ja viem, ze trochu blba otazka, lebo sa to samozrejme meni podla regionu, ale aspon uplne orientacne, resp. ak mi viete odporucit nejaku stranku, kde to mozem najst - zaujimala by ma cena na hodinu ak by som si chcela tak na cca4hod do tyzdna najst niekoho na strazenie deti.
Dakujem
@erikasadek Erika drz sa!!! Ja uz mam pocit, ze rodim kazdym dnom, uz mam priznaky strasne dlho a stale nic a nic a nic
16. led 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600 ja som mala studentku, nasla som si cez inzeraty normalne 'garde d'enfants'a platila som jej 7e/heure. CCa tak nejako by to malo byt, od 7-10eur.
16. led 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a ked som to robila ja este davno, tiez som dostaval tusim 7e na hodinu :slight_smile:
16. led 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar dakujem, uz pozeram inzeraty. Ozaj a ako to je vo FR (opat ja viem, neda sa generalizovat) ale da sa tu zverit dieta/deti 16rocnej studentke, alebo proste tak mlademu cloveku?
16. led 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 vies co,to asi zalezi na osobnom stretnuti, ja by som svoje dieta tak mladej studentke nedala, mala som 21rocnu, co uz mala skusenosti, strazievala deti, aj mi povedala,ze najmladsie mala 2rocne (nas mal vtedy len 1,5roka), ale po rozhovore bola fajn, bola ochotna prist aj na skusku, chodila maleho len z garderie vyzdvihovat a doma s nim zostala asi hodinku,cize to bolo nic.
Mensie babo by som zverila asi len mamicke, co uz deti ma, pripadne fakt skusenej studentke, urcite nie cloveku do 18rokov.

Druha vec je,ze som tu ucila,sice len na zakladnej skole, ale studakov z lyccée som denodenne vidavala za rohmi, a veru velky dojem na mna neurobili,skor este horsi ako na SR :sweat_smile:
16. led 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
16. led 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 v parizi sa pohybuju hodinove sadzby nounou od 8-10€, ak je to na menej hodin, tak je to viac €, ak by to bolo len na tie 4 hod v tyzdni tak asi 10€ na hod, studentky vysokych skol robia casto nounou, takze isto by som male babatko nenechala 16 rocnej, vysokoloskolacky maju od 18-26 rokov. Kde byvas, ak sa smiem spytat.
16. led 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivec16 Byvame v Yvoire, to je Haute Savoie v Rhone Alpes . Inac povedane cca 20km od Zenevy.
16. led 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivec16 ahoj! a kde presne bydlis?
17. led 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny byvame v Puteaux, pozeram ze presne na opacnej strane ako ty...
17. led 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohly by jste mi poradit nejake dobre recepty na francouzskou kuchyni? Nebo i nejakou web stranku, odkud treba cerpate. Manzel si preje o vikendu neco francouzskeho z ryb, morskych plodu nebo masa. Moc dik.
17. led 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivec16 ach jo, vsichni jste na druhy strane :frowning2:

@helennkap http://www.marmiton.org/ :wink:
17. led 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny mozno raz zorganizujeme stretnutie v strede :slight_smile: na pol ceste pre vsetky :slight_smile: kedze asi vela byva po okraji Pariza, resp za nim :slight_smile:
18. led 2013 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte kocky,

Ako vidim pribuda nas tu celkom :slight_smile: @ikuza uz to asi nie je aktualne ale ja som letela 16.1. do Belgicka z BA Ryanairom a meskali sme 1hodinu ...maly uz bol zly... ale stale lepsie ako v pondelok ked namiesto priletu 11:20 bol prilet o 19h!!! to by ma rovno odviezli. @alenka600 Ahoj Alenka, ako to zvladas? J. ako sa ma? uz davno o vas nic neviem. Uz uz sa ti to blizi, drzim palce a daj vediet ako porod prebehol. Zelam nech je rychly, pokial mozno "bezbolestny" a malinke nech je zdravucke
18. led 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Dufam ze vsetko prebehlo bez problemov a malinky uzlicek je zdravucky pri vas.

Baby chcela som sa vas spytat ci niektora nemate skusenosti ako ziskat nejaky papier/potvrdenie ktore by hovorilo ze moje prijmy boli v tom a tom roku nulove, nepracovala som a tym padom ani neodvadzala ziadne dane z prijmov na SR. Predtym som bola student, mesiac asi na urade prace na SR a potom uz vo FR. Nieco ako je tu "impot sur le revenue"
18. led 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ahoj, no nebudem sa teraz velmi rozpisovat, lebo som strasne unavena, v noci o druhej sme isli do porodnice, nechce sa mi to teraz rozmazavat, jedna baba mi len napisala na moj zazitok, ze to mam ako keby som vymakla uplne zlu zmenu v slovenskej porodnici. Takze po 4h cakania na chodbe ma poslali domov :frowning2: Dam o sebe vediet po porode
18. led 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 uffff jasne odpocin si, tak dufam ze na 2.krat to bude o 100% lepsie... tak sa potom ozvi ak si najdes cas
18. led 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 och, to co? Ako v zlom sne. Drzim silno palce.
18. led 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojte, stale 2v1, celu noc som mala velmi bolestive kontrakcie cca kazdych 20min, ale to ma este stale "nekvalifikuje" na to, aby ma zobrali do porodnice :frowning2: Uz som taka unavena, ze uz normalne ani v dlaniach nemam silu, ked nieco drzim, tak sa mi trasu ruky.
Pockam este doobedu a potom sa im tam nasilu do tej porodnice natlacim ci sa im to paci ci nie, kks ved to uz bude dlhsie ako 48h kontrakcii, tak to uz kazdy musi hadam zobrat na vedomie
19. led 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 Alenka uffff, no to je sila, podla mna by ti uz mali dat nejaku vyvolavacku aby to islo uz sup sup lebo to nielen ohrozuje teba ale aj babatko podla mna ;/ a to nehovorim o tom aka uz si vycerpana teraz :( natlac sa im tam silou mocou, keby nic nepomohlo tak skus povedat napriklad ze nejaka tekutina cira z teba trosku vysla (ja som to tak mala) a mali by sa bat ta pustit domov lebo to moze byt odtekajuca plodova voda, prinajmensom ta vysetrit. Drz sa drzim silno paste.
19. led 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 neviem preco som dala na tovoj prispevok ":paci sa mi to" ked sa mi to vobec "nepaci ". .... Alenka, vydrz, uz len prides, zatlacis a babo je s vami. Bon courage!
19. led 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Niekto bojuje za zo, aby si ho v nemocnici nenechali, kým naozaj rodí, niekto by ma chcel silou mocou...ani najhorší fr servisy sa nevyrovna priemernemu slov servisu

Naša babysitterka ( ktorá len strážiť deti, keď spia) ma 16, je zo naša suseda, robí si cap petite enfance a berie 5e na hodinu. Na 4h na týždeň sa dá nájsť aj oficiálna nounou so zmluvou a preplacanim cez caf, Kréta stojí menej ako 4 Eura.
19. led 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ešte co sa týka veľkosti plodu, treba dávať pozor na to, ci sa hovorí v týždňoch od pocatia alebo odoslednej ms. Fr termín pôrodu je presne 9m od pocatia, čiže v 41 sa (semaines d'aménorrhée - tyzdnov od poslednej ms)

Dieťa do školy môžu zobrať aj keď nemá 3r ale musí byt na to zrele a bez plienok....a musia mat miesto :D
19. led 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 to je strasne co pises, nemala si svojho gynekologa ku porodu?....ja si to ani nechcem predstavit, ako sa ku tebe chovaju, neuveritelne :angry: .......dufam, ze uz to mas stastne za sebou, moc na teba myslim, drzte sa!
19. led 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 alenka, verim, ze uz babatko mas uz pri sebe a porod prebehol hladko a rychle !

ja som pri druhej mala kontrakcie kazdych 5 minut a ked som prisla o pol stvrtej rano do porodnice, nieco mi pichli, kontrakcie takmer zmizli a poslali ma naspat domov, vraj plany poplach. byvame 20 km od porodnice ! doma som si dala sprchu, ako mi nakazali, aby sa mi vraj ulavilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a isli sme hned naspat, lebo teda kontrakcie sa znovu objavili v pravidelnych intervaloch ... a hned ma brali na porodnu salu, abigaëlle sa narodila o 3 hodiny neskor. mohla som si to soferovanie odpustit :sweat_smile:

aj @erikasadek ma uz "po" , vsak ?
20. led 2013 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka Jop, Emilie sa narodila vo štvrtok :slight_smile:
20. led 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan emilie qui ?
20. led 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alenka600 ahoj, neco podobneho jsem zazila taky. mela jsem kontrakce po deseti minutach a poslali me domu. tam jsem se celou noc kroutila, vubec jsem nespala. rano byly kontrakce po osmi minutach tak jsme tam jeli znovu. a tam zas ta zenska pry co chci, ze jsem mela zustat doma. tak to uz jsem se nastvala a rekla jsem ji ze uz to nedavam! takze se nenechej odbyt! protoze ja tam teda do peti hodin porodila, a jak se ta zenska divila, ze pry, jeje vy jste otevrena a rodite!
manzel o nicem nevedel, byl to pro neho sok....
20. led 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek