• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@cicimon jo jo, ja mela pocit, ze tam je prave nekde od hranic, ale nevim presne odkad a jeste jedna holcina tu je, ale uz nevim jmeno
5. únor 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon ty mas manzela Svajciara,to preto?
Ja by som chcela vediet,ako sa tam zije, ale priamo v Morzine to bude asi fakt zabudnuta oblast,resp.normalne lyziarske stredisko, MM vravel,ze fakt mala dedinka,tak asi co sa tyka nejakej tej zakladnej infrastury nic moc (nemocnica, lekari,skolky,garderie,praca), pozerala som im to a vsetko je to po serpentinach, cize vzdialenost 30km sa ide hodinku.
Prostredie ale nadherne urcite :slight_smile:
5. únor 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar nie, my sme obaja zo SK
5. únor 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
pri Annecy byva @cappucinko :wink: a ten Morzin je na strane @alenka600, vyzera tam byt lyziarske stredisko
5. únor 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar no ono to tu vyzera asi tak, ze ak byvas v dedine, tak mas fakt pocit, ze skapal pes :grinning: .....ziadna mestska, doktori,obchody, v tej nasej ani pekaren nie je......cize bez auta sa daleko nedostanes, kazda dedina ma aspon tu skolu :wink:
......je to taky klidecek, komu sa to paci, tak nech!....ale za nejakym socialnym vyzitim treba ist dalej.......my sme tu spokojny, sme si zvykli, ja ked idem do Genevy, cely den som potom z toho ruchu rozrusena :unamused:
5. únor 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon jeej tak budete byvat dobre 2 dediny vedla :slight_smile: .....no ta vasa je uz skor take male mestecko :wink: super, sa tesim, bude dalsia kamoska pre moju Kacenu!
5. únor 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rancuzkaf dik, hej Morzine je len a len lyziarske stredisko, takze ok, tak sme mu to aj povedali, lebo MM tam bol,len nevedel co vsetko tam je v tych dedinach,tak asi fakt vlastne nic,len v zime sneh a nekonecne lyzovanie :slight_smile:
Hlavne asi co sa tyka manzelky,ci by mala co robit ked tak, mozno v zime pocas turistickej sezony by sa naslo, ja si to predstavujem tak,ze vtedy potrebuju prsonal do hotelov a barov,ale inaka si tazko.
5. únor 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar MM mal raz ponuku do Gapu ale odmietli sme. Pre nas aj to bolo male mesto. My sme mali pocit ze tam je otupno. :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 my by sme zas do Alp sli velmi radi, ale tak my sme tu v Breste minimalne do roku 2014,cize zabudaj :grinning: ale tiez minimalne do Annecy,akoze nie do nejakej dedinky, MM sa Morzine strasne pacil ako stredisko,ale kazdodenny zivot si predstavit nevieme,preto som sa aj pytala, ten kamos ma realnu ponuku,ma sa vyjadrit do tyzdna, on hrava teraz v UK, a ktovie, mozno by sme sa za nim o rok dotrepali :slight_smile: ale takto nehrozi,kedze baby tam ocividne fakt nemaju sancu nieco si najst :unamused:
5. únor 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Presne, Alpy su urcite nadherne na dovolenku ale mna by desil pocit ze najblizsi lekar je 30km , najblizsi obchod tiez a chybal by mi ten mestsky ruch. Ja by som nechcela byvat ani v uplne tichej ulici kde prejde jedno auto a dvaja ludia za den. Asi som cudna ale neznesiem az taky pokoj. Niekto iny by najradsej na samotu odisiel a mna len to mesto laka. Teda co sa tyka beznych dni. CHalupu by som samozrejme v Alpach brala hned. :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej, mna tiez strasi to,ze si nemas kde vyjst akoze ''po obchodoch'' obcas :grinning: a jasne,lekar kvoli deckam, to ked nie je do 10minut autom, tak tiez by som stresovala. zas keby mi robotu zabezpecia,tak by mi to ani nevadilo,ale nikde ti nezanbezpecia len tak, to je skor vynimka,vsak,ved to poznas v tychto nasich kruhoch :slight_smile:
Ked mam robotu,tak nemam cas nikam chodit,maximalne vecer na zumbu a pre maleho. Cez vikend ti staci mat blizko lyziarsky vlek alebo nejaky kopec pre dieta :slight_smile:
Ale vo vseobecnosti dedinu ee, ale zas ani Pariz nie nie je pre mna,alebo nejake podobne velke mesto, taky stred nejaky.
5. únor 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Gap nie je az tak velke mesto.MM tam hraval,zili sme tam mesiac a zdrhli sme odtial :grinning: Ved tam nic nie je,a stadion,cez ktory pocas zapasu prelietavali holuby a na ploche boli listy zo stromov,to bola delikatesa :grinning: Ako sa mas a co praca?

@simi251 my sme sa prave prestahovali,sme v uplne kludnej ulicke,konecne mame pokoj od vsetkych susedov.A do centra mesta to mame 5 min,nam to takto ohromne vyhovuje.Vy planujete byt na stalo v Nantes?
5. únor 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Evi ahoj :slight_smile:
no ved vies,ze my by sme najradsej za vami do Reims,kvoli vzdialenosti :grinning:
len ten trener tam je aky je teraz a aj tie pasky a tak :grinning:
no ved jasne, na tom bude urcite MM zalezat, ake je hok.zazemie, zatial je stale medzi prvymi,tak by to nerad balil,ide o to,ze hlavne v Magnus kluboch ti nedovolia robit vacsinou popri hokeji a na taku sumicku uz nie sme zvyknuti,kedze do Rouen sa asi nedostaneme,vsakze :grinning:
Toto som sa pytala skor kvoli kamosovi, ktory ma aktualnu ponuku, ale jasne,ze aj pre nas infosky su dolezite do buducnosti :slight_smile:
V pohode, robim 80%,tak tu sedim uz casto :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale inak, nuda, mam tu malo komunikacie, ved vies, a uz mi aj kolegyne Phd studentky odstahovali do inej budovy,tak uz nemam ani s kym slovo prehodit, no spokojna nie som,co ti poviem, z financneho hladiska vsak ano a aj to je dolezite,ze.
Vy ako? citala som,ze uz prestahovani a verim,ze s 2 detmi des! :grinning: skusila som si to s jednym a stacilo :grinning:
5. únor 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar my sme v Annecy
5. únor 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar pytala som sa manzela na Morzine (inac v lete sme tam chceli ist na dovcu). Morzine a Avoriaz su lyziarske strediska, v zime to tam zije a mimo zimnu sezonu sa tym dvom dedinam hovori fantomove mesta....takze asi tak. Predpokladam, ze v zime je to drahe a inac tam dost skapal pes - a to pre niekoho moze a pre niekoho nemusi byt romanticke :dizzy_face:
5. únor 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Joj a este som chcela dodat, ze neda sa to porovnat ani s Annecy, ani s Yvoire, kde byvam. Annecy je vacsie mesto a je dost daleko. Yvoire je mala dedina, dke nie je nic, okrem stredovekeho mesta, ale je to zase uplne blizko svajciarskej hranice a ludia tam kazdy den dochadzaju za pracou tam a spat. A Morzine ma uplne iny charakter - najpodstatnejsie je to, ze sa to tam toci okolo lyzovania a inac nic.
Podobne na Yvoire je to, ze my tu mame sezonu april-september, natrieskane turistami a oktober - marec tu nikto nie je, nic nekupis, nikoho nestretnes, nic nevybavis a ludia, co su tu sezonne zamestnani v sluzbach, tak mimo sezony sedia doma bez prace.
5. únor 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 dakujem, nakoniec vraj pisal dnes,ze ak tam pojde,tak bez zeny a dietata,predsa len nevedia jazyk a ked tak,ze na mesiac-dva pride manzelka a pojde na SR,takze to mozu brat ako taku dovolenku. Hokejova sezona trva v podstate august-marec,takze cez tu zimu a v lete budu na SR. To je ine ako my,ze tu sme uz nonstop s rodinou,pre nas to teda nic nie je :slight_smile:
5. únor 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek @huterika @ikuza
Ahojte, pytali ste sa co a ako, tak kopirujem priebeh porodu co som pisala do sukromky so spolocnym terminom. Sorry, je to dost detailne :sweat_smile:

alenka600 AHojte,ako viete, uz dlho som mala nervy na spagatiku z tych vsetkych priznakov a vo stvrtok okolo 22h uz som zjavne dostala prve pravidelne kontrakcie, volali sme do porodnice, ze si mam dat aspon hodinovy teply kupel, tam uz som mala kontrakcie 3minuty, az som sa bala ci to stihneme.v porodnici nas prijali chladne, vysetrili ma, ze ano, zacalo to uz, ale este nic moc, nechali ma cakat, znova vysetrili progres ziaden, tak ma supli domov. PA studena ako psi cumak a ked ma prvy raz poslala domov a ja som sa rozrevala, od unavy, hladu, sklamania atd., tak mi nepovedala ani pol slova.
Takze piatok som preckala doma horko tazko, kontrakcie som mala asi kazdych 15min, noc bola tazka, ale este stale to nebolo nejak strasn ebolestive. Snazila som sa byt co najviac s Juliou, uzivat si posledne momenty len s nou. Teaz nechapem ako som ju mohla s kontrakciami nosit hore dole, kupat, dvihat.
V sobotu uz to bolo velmi zle, mala som velke bolesti, uz take ozaj predporodne kontrakcie, ale pod 15min som sa nedostala ani za nic. Skusala som vselijake polohy, nech sa zrychlia K., zase horuci hodinovy kupel, nic nic nic.
V porodnici uz nastastie mila PA, po vysetreni mi potvrdila, ze porod uz zacal, ale dieta je velmi vysoko, ale uz ma domov neposielala, povedala, ze moze ostat aj manzel (tak to malo byt aj po prvom raze a nemali ma tak poslat dovi dopi. AKoze nie, ze by manzel nevedel narobit bordel, vsak ten som narobila aj ja sama, ale aj objektivne som nemala nejake argumenty, vsak K. mozu trvat hodiny a hodiny. Ale keby so mnouu zaobchadzali lepsie, tak sa im tam nerozrevem a nei som v strese este dalsie dva dni)
Kedze to vyzeralo tak, ze to este peknych par hodin potrva, poslala som muza s Juliou domov, nech sa mala vyspi v klude a zajtra uz pride len muz. Presunuli ma na izbu, dostala som zimnicu, dali mi tabletky proti bolesti, zrazu boli kontrakce castejsie, ale snazila som sa zaspat. Tabletky nezaberali, ja som sa uz len zvalila na bok v posteli, uz som nevladala, len ako take zvieratko som lezala na boku a znasala kontrakcie, chodili ma kontrolovat, bolesti neprechadzali ani po 7 tabletkach :( Vysetrili ma a nebolo to ani 2h odvtedy co manzel odisiel domov a uz sa porod rozbehol pekne. Uuuuuuf, opytali sa, ci chcem epidural, ci maju zavolat muzovi a presunuli ma na porodnu salu. Po epidurale totalna ulava, pohoda, klud, krasna izba, velikanske okno, asi 23h, vonku snezilo a snezilo. Manzel dobehol, ci uz je dieta von, ja ze nie, klud. Kazdu hodinu ma kontrolovali, babo sa posuvalo pomalicky (od podania epi do porodu to bolo 12h...), takze sme s manzelom pospavali, nieco jedli, pili, pozerali ako snezi a cakali sme. Rano mi robili akupunkturu na rozbeh porodu, nepomohlo, tak mi uz len pridali nieco do infuzky s tym, ze to je posledna moznost, ale ze asi to bude musiet byt znova cisarsky. Samozrejme nastal x-ty obrat v tomto porode a predsa len uz bolo vsetko tam kde ma byt a ako ma byt a zrazu,. ze ide sa na to a mam tlacit. Neprehanam, nic ma nebolelo, dva krat som potlacila bez nejakej vacsej namahy (bola som zvedava ako porod vyzera a sama som nechapala v tom okamihu, ze to je akoze ono? o tomto sa hovori ake je to tazke, vsak to som vazne 2x trochu potisla a bolo....). Samotny porod trval 4minuty
Ja neviem, zjavne nepatrim nejak do zaidnej tabulky a vsetko som mala pri oboch porodoch uplne naopak ako malo byt, co malo byt rychlo, nebolo, a naopak, a co malo boliet, to nebolelo a naopak.
Viliam vobec ani nezaplakal, ked bol vonku, az som sa pytala, ci je v poriadku, ale bol zivy, ciperny, vsetko ako malo byt. Hadam mu to ostane a bude to spokojne neplacucue nedelniatko. Ked sa mu dostalo telicko von, sama som si ho zobrala zdola a dala na brucho, chytro ho prikryli, a my sme s muzom uz dalej nic ine nevnimali cely cas bol na mne, alebo u manzela, asi po 2h ho obliekla PA, ani nebol kupany, hned mi ho dali naspat. A uz sa odo mna nepohol.Nasledujuce okamihy a dni v porodnici boli bezvadne, z okna som mala vyhlad na krasne vysoke sekvoje, vonku stale snezilo, ziadni lekari, len PA nas prisli kukunut asi 2-3x za den, v izbe som mala co som ako chcela, kde som chcela, mohla som si popoijat kavicku, caj, pohodka.
Niektora z vas sa pytala, ze aky bol cisarsky vs. prirodzeny porod. Povedala by som, ze sa to neda porovnat, su to dve uplne odlisne veci. Tym, ze som Juliu okamzite dostala po cisarskom k sebe, tak to vlastne nebola pre mna operacia, ale 5minutova zalezitost bez bolesti a zrazu bola Julia tu. A kontrakcie som si odkrutila aj pred cisarskym, takze to bolo to iste.
Proridzeny porod-som rada, ze som ho zazila, lebo by mi nieco urcite chybalo. Co sa regeneracie tyka, po sekcii som po cca 7h sice stala na vlastnych, ale horko tazko a predsa len 17stehov...potrebovalo to par dni. Po prirodzenom som uz po 2h spacirovala po izbe a sedela som a bola som uplne pohybliva, ale bolesti prisli az na 2-3den. Takze pre mna osobne je tazsia, dlhsia a bolestivejsia regeneracia po pridrodzenom porode. A to mam len 2 stehy, boze baby, ja tak lutujem vsetky pozasivane mamicky Ale keby som cakala tretie a mam si vybrat, urcite sa rozhodnem bez vahania pre prirodzeny porod
6. únor 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@rosny Toulon, Var

hehe.. my tu tiež nechceme ostať ale s veľkosťou mesta to nemá nič spoločné.. naša dedina je super :D
6. únor 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 whaw .. mas zazitok na cely zivot ale apson uz ste 4 doma a wiliam je v poriadku...... mas to za sebou

co s atyka nemocnic, baby tie ktore ste tu ktratko vezdte ze tu preslo vela zmien za poslednych par rokov min penazi a tak posledne vlady skrtali rozpocet nemocnicam a tak servis nie je aky bol este pred 5 az 10 rokmi neda sa porovnat...... to s atyka statnych nemocnic co sa tyka klinik o je ine kafe.. :wink:

mnoho zien posielaju domov chyba personalu malo , a hlavn eich pretazenost co sa postiel tyka takze nechavaju to vsetko na poslednu chvilu vela kritiky v poslednej dobe ide, ved ste poculi o nemocnici port royal a umrti dieta tiez poslali matku domov a dieta zomrelo v utero.. samozrejme velky medialny skandal z toho je teraz......

alenka ja som mala cisarsky ze sa doteraz z muzom smejeme, :grinning:
mala som prist na 8 do kliniky a o 9 bola programovany cisarak tazke som za odviezla do nemocky sama je to od nas 5 minut , raafat na otocku zobral deti do skoly a vracal sa ja uz som bola pripravena osprchovana, infuzka napichnuta a sup na sal tam s ami predstvail personal na sale osobne a moj anesteziolog ktory bol fakt super!!!!!!
postupne mi vysvetloval co robi co s abude diat no proste super lekar;; pichol mi peridural bez toho aby som citila ze mi ho picha, teda po prvy krat v zivote mi ho niekto takto pichol!! moj muz s aprezliekal na salu ledva dosiel uz moj gynekolog zacinal rezat ked vosiel... cely vysmiaty!!! :rolling_eyes: :grinning:
emilie mi dali ani nie za 5 minut do narucia raafat ale hlavu na mne prvy pohlad bol moj!!!!! vybozkavla som ju a za 1 minutu uz odchadzala s muzom kedze na sale je zima..... za ten cas mi anestzziolog ropraval vtipy a ja som sa msila za vrucneho hudrania mojho gynekologa ten stale nesmejte sa lebo olutujete ako vas rezem a hlavne ako vas zasijem :grinning: :grinning: no proste super nalada :grinning: a zaroven tiez tresol neaky vtip no nezabijem ho!!!!! :grinning:

na pooperacnom som bola hodinu rychlo som makala na sebe aby sa nohy hybali , na izbu som prisla s usmevom a nadsenim a tam nasla mojho do pol pasa obleceneho muza a koza na kozi mal malu no pohlad pre bohov moj muz oci stastim vysmiaty ake to je uzasne;; a ja tiez....
asi tak bol to moj 3 cisarsky takze pohoda;.. :dizzy_face:
6. únor 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@erikasadek SUper :slight_smile: A aku mala emilie porodnu vahu? Lebo viem, ze mal Tvoj gyndos starosti, ze bola malinka.... Viliam teda tiez bol malicky 3320g, obdivujem @simi251 za toho jej valibuka pred rokom :grinning: :grinning: :grinning:
Ja som tiez mala super cisarsky, muz cely cas pri mne, malu tiez mal ihned na tele on a este na sale mi ju dali a potom uz rovno na prebudzacej miestnosti bola u mna na prsiach a tak aj ostala celu noc a do 6h som uz bola na nohach.
Nechcem sudit, ale neviem, vazne neviem naco je dobre to divadlo na sr, ze 24 h nesmie vstat z postele zena po sekcii a podobne (nie v kazdej nemocnici ale v mnohych ano). Akoze ja si neviem a ani nechcem predstavit, ze by ma mali supnut na nejaku izbu na 24h a dieta by mi ukazali boh vie kedy. brrrrrrrrrr
6. únor 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 suhlasim s tebou, ze prirodzeny porod je uzasna vec, ja som ten druhy prezila bez epiduralu a mam ovela krajsie spomienky ako na ten prvy, kde mi epidural davali na 3krat a emmu nakoniec tahali kliestami :angry: a vazne ti prajem, aby tvoje nedelniatko bolo stale take pokojne ! inac mna tiez poslali domov a to som mala kontrakcie kazdych 5 minut pri druhom dietati :angry: pierra som s emmou nechala doma a sama si to odsoferovala do 20 km vzdialenej porodnice o tretej v noci, tam mi zapli pasy, nieco mi pichli a ze este mate cas, dajte si doma horuci kupel. tak som sa zaviezla spat domov a o osmej rano ma tam mali spat otvorenu na 4 cm ! som sa chechtala, lebo ma hned hnali na porodnu salu a vsetky tie prvorodicky po mne zazerali. jaj, a este tie poznamky medzi sestrickami, ze to pojde rychlo, no niekde musime najst izbu, tant pis pour les autres :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@erikasadek jej, erika, takze tvoj porod bola taka "desatminutovka" :grinning:
6. únor 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabrielka tyyyyyyyyyyyyyyyyyyy kokso, tak to si iny terminator, ze soferovat za takych podmienok!!!! Neviem ci aj u vas su vsade tie retardery na cestach, ale pred nasou nemocnicou su 2 a ja som vtedy mala prave kontrakciu a priserne to bolelo uplne panika ma chytala z tej bolesti a to soferoval manzel
6. únor 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 nooo ja viem, porusila som vsetky pravidla zdraveho rozumu :( ale nechcela som budit v noci malu, vyratala som si, ze budem mat take 4 kontrakcie, 5 maximum a hotovo. Mama ma skoro prizabila, ked som jej to rozpravala haha. Toto je malinka skoro vidiecka porodnica, ziadne spomalovace nie su. Nastastie, to by som nebola zvladla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. únor 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600 to je fajn, ze si zazila aj prirodzeny porod, mala som takeho tusaka, ze sa ti to podari :wink: .....to som ale netusila, ze tu na okoli vo fr. nemocniciach je taky chladny pristup :angry: ......u nas na opacnej strane jazera takmer vsetky zeny chodia rodit do svajcu do zenevy alebo nyonu, ktovie preco asi?....a pristup je tam skvely ci je to statna alebo sukromna nemocnica.
Svajciarsky gygy sa o rodicku stara cele tehotenstvo a potom jej pride ku porodu......fakt , skvely pocit, ked nas doktor oboch partnerov poznal, posrandoval, vedel o nas dost veci......o tretej rano som mu volala, ze sa zacal porod, ze o 20 minut sme v porodnici, bol po vikendovej rodinnej oslave, az mi ho bolo luto......dosiel do porodnice zmapoval situaciu a vravi, ze do porodu daleko (moj instinkt mi vsak hovoril nieco ine :slight_smile: ), lebo som bola malicko otvorena, tak som dostala na vyber, ci tam chcem zostat alebo nie a ze on sa vrati domov......jasne, ze som zostala, trochu sme otvoreniu pomohli a za hodinku sa musel vracat naspat, netusim, ci si stihol vobec lahnut do postele :grinning: a o 3 hodinky mala bola na svete, ked ma dokoncil, isiel rovno na svoju sichtu do svojho cabinet, ktora mu zacina o 8h00!.......no proste krasne spomienky, hned by som sla znovu rodit, ti svajciarsky doktori maju nieco do seba, sice aj za svoje sluzby dost pytaju, ale ked mas dobru poistovnu, da sa to zvladnut.
......a maly William ma krasnu vahu, taku akurat :wink: drzte sa , cela rodinka :slight_smile:
6. únor 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600 Tak super nakoniec to dopadlo ako ste ani nedufali mozno :wink: super ze mozes porovnat, a som prekvapena ze sestricky tam boli len 2-3x za den, ja z mojej skusenosti mozem povedat ze doobeda mi to prislo akoby bol den otvorenych dveri, stale ktosi od 7h tety s ranajkami, teta s cajmi a kavami, pediatricka, velakrat sage-femme, upratovacky zeme a wc, napravacka postelneho pradla, fotografka, potom zas ktosi prisiel po spinave taniere, zasa kava, caj... nejake papierovacky a tak dokolecka dokola. Ale starali sa pekne nehovorm, len mi ten doobednajsi ruch trochu kazil rodinnu idylku, kedze moj chlap bol s nami od rana do vecera :slight_smile:
6. únor 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar Jaj tak tie obchody, to som myslela skor take na bezne nakupovanie, ked ti nieco chyba doma. Po butikoch chodit....na to momentalne velmi nie som. Nemam kedy. Iba ked vyslovene musim. Nie som maniak ani fashion victime hihi Ale ked pozriem z okna, potrebujem vidiet ze sa nieco deje. Keby som mala vyhlad len na hory a lesy, no neviem.....to by ma unudilo. :grinning:
@evuliki Konecne pokoj od susedov? A co vam vystrajali evi? hihi. Mne susedia nevadia pokial je to taky susedsky ruch v rozumnej miere. Ja ked som po veceroch doma s detmi sama, mam rada ak pocujem zvuky od susedov. Asi som fakt divna. Kupili ste byt ci dom?
My urcite nechceme ostat v Nantes natrvalo. Neprirastlo nam to tu k srdcu. Viem ze sa veselo vyhlasuje vsade ze ako sa perfektne v Nantes zije ale ja teda nechapem co tu vsetci na tomto meste vidia. Ja to viem porovnat len s Tours a Montpellier a teda u mna vedie MPL, potom Tours a az potom NTS. Nastastie my byvame v peknej stvrti, mame byt so super vyhladom ktory mame ale zaratany v najomnom hihi. Teraz pred letom sa musime stahovat lebo majitel ide predat tento byt a nam konci 3 rocna zmluva no a neviem kde sa nam podari zohnat dalsi byt. Dufam ze to nebude nejaky zapadakov lebo ma svihne. Pre mna je to dost dolezite kedze som doma s detmi. Mozno keby som bola plne pracovne vytazena a chodila domov len spavat, bolo by mi to jedno.
Ale vy ste sa teda uz rozhodli ze zostavate v Reims?
6. únor 2013 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 :grinning: :grinning: :grinning: Moja az taky valibuk to nebol ale vzhladom na moju telesnu konstrukciu, mala som co robit. A to sa narodil pred terminom. Co by to bolo keby bol cakal do dna D? Moja gynekologicka ked videla mesiac pred porodom na sono aky uz je velky, hned povedala ze do terminu cakat nemozeme. Pamatas?
6. únor 2013 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri a aj ostatne kocky. ani som nevedela o tom albume pod heslom France. Asi tato tema bola ina v zaciatkoch, ze? Ste si boli take blizsie vsetky co ste sem pisali sa mi zda. Ja by som bola rada keby sa to tu trosku rozprudilo v tom zmysle ze by sme sa viac spoznali a pokecali o comkolvek. Teraz mi to tu pride skor ako taka poradna. Ja chodim este do jednej temy spolu s Alenkou lebo mame naraz narodene deticky, a tam keciame o hocicom. Jednoducho o nicom, rano sa zobudis a napises ze Dobre rano, dnesna noc bola taka a taka a idem dnes rbit to a to a pod..... proste taky pokec ked nemas co robit. Tu je to casto take chladne len o otazkach a odpovediach. Mozno aj preto, ze to nie je sukromna tema, tak tu zienky nechcu velmi vykeciavat. Co vy na to?
6. únor 2013 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600 OPRAVA Vlastne bol to valibuk ale ked to porovnam so 4apol kg babatkom mojej susedy...to sa nechytam.
6. únor 2013 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek