• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@simi251 Pamatam si ako si isla rodit a ja som Ti pisala rozluckovy mail, ze to je skoda, ze teraz na mna uz nebudes mat cas a uz nepokecame, lebo som mala este 3-4tyzdne do porodu. A potom 12.12. doobedu som Ti poslala sms, ze nie len Ty rodis ale ku podivu aj ja som skoncila v porodnici, no ale Julinka priletela na metle az na Luciu 13teho, Martinko ju predbehol :slight_smile:
6. únor 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 Ano pamatam si ako keby to bolo vcera. Mne sa pacil ten datum na Luciu ale ani 12.12.11. nie je zly. Najlepsie bolo ze moja gynekologicka ma na toho 12.12. objednala na vyvolanie porodu Hamiltonov hmat ale Martinko ju o par hodin predbehol a nadranom to zacalo. Ja som bola stastna ze sa nemusi vyvolavat lebo som sa toho hmatu straaaaaasne bala. Ale Julia ma nadherne rodne cislo. :wink:
7. únor 2013 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simi251 ano, 13.12.11 nie je zle :slight_smile: aj ked mne to vobec ale vobec nenapadlo, hlavne kvoli tomu, ze to bolo necakane. tak som aspon dufala, ze to dam toho 12teho, to ma narodky aj synovec a 12teho mi aj vyvolavaci tampon dali aj hamiltona robili a furt nic. tak som si hovorila no vsak co, ved datum nie je dolezity a az ked mi sestra blahozelala smskou, tak vtedy mi ona napisala, ze aky fasa datum.
A vies co je psycho? 1000x som Julii povedala Lucia, Lucinka. Ale nie len ja!!!! Ale aj moja mama, ok to by nebolo nic, lebo ona vie, ze 13teho je Lucie. Lenze aj teta zo Svajcu tak isto a ta o Lucii netusi!
Plus vies ako mame meniny?Julia 23.5. a Viliam 28.5. :dizzy_face:
Inac vcera zo mna vyhrkol suhrnny nazov ze Juliam :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2013 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@alenka600 emilie mala 2840g 17 vo stvrtok este v pondelok na poslednej echo , odhadovana vaha bola 2850g!!!!!
ked si porovnam mojich valibukov pato mal 4 kg a 54 cm a josh mal 4160g 54 cm :slight_smile:
@rancuzkaf nie je to chladny pristup v nemocniciach su fakt na 99% velmi mili ale teraz je citit krizu aj zdravotnictve v zdravotnictve sa skrta uz par rokov a tu je vysledok rusia sa nemocnice malopersonalu a tak sa beru len najdolezitejsie prioritne pripady.. co je rizikove tehotenstvo a podobne....
:unamused:

ale co sa tyka zdravotnictva tak je stale 100 krat lepsie ako na slovensku

alenka ja som mala malu stale pri sebe tiez si myslim ze na slovensku to prehanaju ze dieta beru prec a podobne :rolling_eyes: :rolling_eyes:
7. únor 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ikuza prepac posla som ti kratky mail nestiham ; cez mail mi nepusti ani po zmanseni suboru, mail velky subor... rozmyslam ako ti to pslat bud cez facebook alebo cez skype....ale nestiham nezabudl aosm len nestiham prepac..
7. únor 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek pohodicka :slight_smile:. Nam to nesuri. Teraz aj tak mame ovela zaujimavejsie veci na starosti :slight_smile: - ucit sa chodit a pod. :slight_smile:. Mne sa osvedcilo velke subory posielat cez skype. Mimochodom, to co si mi zatial poslala, to je len zvuk, bez obrazu, ze? Alebo ze by som ja nevedela v svojom compe pustit obraz? Zatial dik. Drzte sa :slight_smile:.
7. únor 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza hej len zvuk je to cd.. ale chyba ti tam este 60 piesni .... ak chces abudes mat cas daj mi tvoje konto na skype a poslem ti vsetko takto....
7. únor 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek skype poslany na mail :slight_smile:
7. únor 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A ked sme uz pri tych pesnickach pre deti. Nahodou nemate niekto spievankovo stiahnute? Dik
7. únor 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
To su krasne pribehy z porodov :dizzy_face:
Ja som mala prvy sekciu na SVK,ja si na nic nestazujem,iba nikdy nezabudenem na to,ako ma trapili hladom-nesmela som jest 24h pred a 72h po sekcii. To bola katastrofa :angry: Tu som jedla uz 4 h po porode.
No na druhu stranu,tento krat som si vytrpela viac. 4 dni kontrakcii v rozmedzi 5-20 min, 4 krat ma poslali z nemocnice domov,az mi nakoniec urobili cisarsky. Co sa vsak neda porovnat medzi svk a fra,je ten ludsky pristup. Kazdy klopal na dvere,vzdy s usmevom,ziadna upratovacka rano o 5h mi nenaklusala a sestricky nestresovali,ze bude vizita...
Ja som mala stastie na dr a cely personal,kludne by som si to zopakovala :grinning:
A pri tych valibukoch - prva dcerka mala 2.9 kg a druha 3.8 kg :grinning: Obe donosene a odhad ich vahy bol na poslednom sone presny skoro na gram.

@simi251 kupili sme apartman,kedysi to bol rodinny dom,no majitel ho prerobil na dva jednoizbove byty dole a my mame cele poschodie+podkrovie. Cize je to byt,ale citime sa ako v dome :grinning: V zadu je zahrada,takze super vyhlad a v predu mam susedov champanske Taittinger :sunglasses: No ja som mala na nasich vsetkych susedov uz nervy,stale robili bordel,kazdy vikend tam MM robil poriadky,stale nam niekto palil papiere vo vchode... A nad nas sa nastahovala cernoska rodina,deklarovali sa 8 a bolo ich tam 15,tak si vies predstavit....
No natrvalo sme tu asi neni,len nam prislo zbytocne platit najom,radsej nieco svoje,na com casom ak nezarobime,urcite aspon neprerobime....

Ozaj baby,a nevytvorime si stranku trebars na FB? Bude sukromna a bude v tom lepsi prehlad,hmmm?
@erikasadek no ako kojenie?Uz je to lepsie? Emilie je tak krasna,drobciatko malinke
7. únor 2013 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@evuliki dobre s ato cita.... :wink:
kojenie no prave osm prisl aod moje lekarky vyzera to ze mam slabo zapalene mliekovody nic vazne, dala mi homeo vraj hned zaberie....... dam vediet zatial len odsavam s medelou a podavam cez DAL na prste aby mal anestratila reflex satia.......

jej dakujem kazdy mi to hovori aka je krasna ale poviem ti ona je potvork amala strasne fotogenicka!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:

co sa tyka susedou nad sebou ma cernosku rodinu tak viem o com tocis!!!!!!!! drz nam palce dnes ideme pozriet edne byt tak snad to vyjde... modlim sa;;.. tlacime sa teraz 5 v 51 m ²
7. únor 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte dievcata, budem sa pytat trosku d veci ale s priatelom sme tu cca pol roka, a cca 4 mesiace pracujeme, zatial mam len sezonnupracu a prave sme sa dozvedeli ze som tehotna, dnes sme boli u lekara -co ma zarazilo, iba sa ma opytal kedy som mala posl. menstruaciu, zmeral mi TK a ovazil ma, to sio, vypisal akysi papier, ze mame zavolat nejakej sestre a ta mi pride vziat krv... dalej nam dohodol termin na USG (myslim) 18.3.... Som vydesena, neviem co dalej, ako to tu chodi?? Momentalne byvame v takej malinkatej dedinke v Hautes Alpes. Na to usg mam ist do Gapu co je cca 70km... ako to mam dalej riesit? Co mam dalej robit? Chceli by sme tu ostat a potom aj rodit a tak, ale ak budem nezamestnana tuto na urade prace bude mi urad platit zdravotne?? Ci ako to tu je? Zatial vam dakujem za odpovede... pekny den
7. únor 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki zabudla som dostala si matersku??
mne konecne vcera prislo na ucet peniaze.... som rada vybojovla som si to s odrenymi usami 6 mesiacov materskej stoji zato nie???
7. únor 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka ty si mi raz radila knihu Livre d'éveil TINY LOVE. Oplati sa ju kupit? Je dost draha, tak sa pytam, preto sa pytam, skor ako ju kupim. DAkujem
7. únor 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 no ono byl a je problem vzdycky v tom, ze vetsinou jsou holky kazda jinde....a pak...kazdy ma svuj zivot a tezko se takhle udrzuje ten kontakt, maximalne fakt po tom netu to psani....je to mozna skoda. ja sama jsem porad s detmi, o vikendu s manzelem a akorat v MJC se schazim s kamaradkou a obcas ona prijede tady vlakem a jednou za cas jeste jezdim za dalsima dvema.....ta jedna bydli tak daleko, ze kdyz tam jedu, musim tam s detma dva dny prespat, jinak to nemavyznam tam vubec jezdit, jak je to daleko....ale je to super, kdyz se takhle sejdem....ale to nejsou cesky, jsou to francouzky plus jedna z Peru , cesky nebo slovenky, co jsem tady poznala, tak nikdy zadna nemela chut to pratelstvi udrzovat. a ted nepisu o holkach tady z diskuze ale o lidech co jsem nahodne poznala tady...a pritom byly treba uplne samy ale uz se nikdy neozvaly..a ja jsem takova, ze kdyz nekdo nema zajem tak uz se proste nevnucuju......no, je to zvlastni....
treba ve Valence je velka ruska komunita, a armenska, a oni se schazeji a dokud jsem tam zila tak me uplne fajn prijali mezi sebe, byli to lide vsech vekovych skupin. Pak vim, ze v Lyonu se taky schazeji, ale je to pro mne daleko. a jinak zijou Cesi a Slovaci hodne roztrousene a prijde mi ze vetsinou ani nevyhledavaji jine Cechy....ja se zezacatku snazila, ale pak me to preslo...a ted je mi to jedno, pobavim se dobre s kazdym kdo nema predsudky (vuci cizincum, za ktereho se bohuzel musim povazovat...)
7. únor 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@janullienkafr kezde tu pracujes aj ked sezonne mas socialne cislo na secu?? ze?? urad prace nebude za teba platit normalne pokracujes so socialnym cislom ktore mas..... :wink: budezs sa len musiet zaregistrovat na secu ked dostanes paier od lekara ze si tehotna zaregistrovat na secu neboj vsetko bude ok.. :wink:
7. únor 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek normalne jak o tom vsem pises, tak mam chut do toho jeste prastit! :grinning: :grinning: Navic nejhorsi na tom je, ze Samson ma uplne manii ted na male miminka, porad me premlouva, abych mela jeste decko. Prohlizi si knizky kde jsou obrazky miminek v brichu, dava si panenku pod tricko...v MJC je holka, co je tehotna, nehne se od ni a porad ji saha na bricho a pak se ji pta, kdy pujde na cisarsky rez.....
tak nevim, je to faze asi jenom ze jo...

zase si rikam, ze je na hlavu padle otehotnet jen kvuli syna, ktery chce miminko, ale kdyz tak prosi ty jo, tak je mi ho tak lito....

jenze uz se na to fakt necitim, mam dve a jsem vyrizena....s radosti jsem se zbavila a zbavuju nadale kojeneckych kramu a nnedokazu si predstavit to zas vsechno kupovat....
7. únor 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek no mne materska uz aj skoncila 4.januara :angry: Ale to ubehlo sakra,vobec si neviem predstavit,ze uz som mala byt mesiac v praci! Ludia sa ma stale pytaju,preco som uz neni v praci,zboznujem ten ich vyraz,ked oznamim,ze sa do konca roku do prace ani nechystam :grinning: A tie pohlady ludi,ked kojim na verejnosti,ze preco uz tak velke dieta nema biberon :stuck_out_tongue_closed_eyes: To je super,ze ti vysla ta materska! A kojenie sa rozbehne,neboj.Upchate mliekovody,ojooooj snad nie?! moja zlata,to ti este tak treba :pensive: Ozaj,rano v poho zvladas zaniest chalanov do skoly? Mna to stresuje doteraz,budit krpatu,naobliekat ju,zaniest starsiu do skolky....Ale ved za chvilu su prazdniny,tak si vsetci oddychneme na svk :sunglasses:
7. únor 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ikuza http://www.uloz.to/hledej/?q=spievankovo tu sa da stiahnut, prip daj hore spievankovo 1, 2, 3
7. únor 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki verim ti na statsie mna sa tu nikto nic take nepyta skor kazdy gratuluje...

upchate nie moja su zapalene slabo..... :wink: vdaka bohu ze nie su upchate..... ta bolest je zo zapalu slabeho ale verim ze to prejde vdaka jej homeo.. :wink:
drobcov davam do skoly a mal vtedy je uz najedena a spi takze na 20 minut je sama doma!!!!! pssst tajomstvo... :wink:

drz mi palce ed budem mat stastie mozno mi vyjde aj conge parental chyba mi jedentrimester aby som mala pravo na 3 roky!!!!!

idete na slovenkso mas staste chodite casto ja som nebola 4 roky na slovensku..... uzite si to jasne z eis oddychnes...... po prestahovani budete ko tazke zasluzena dovolenka.. :wink:
7. únor 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem za info :slight_smile: NSS zatial nemam pridelene mam len take docasne (nieco ako datum narodenia) ale som normalne poistena a zamestnavatel vravel ze mi ho pridelia ale ze to cvilku trva... Do kedy sa mam na socialke preukazat tym papierom? od lekara? kedy mi to asi vydaju??? Az gynekolog s tehot. knizkou alebo tento lekar ked mu pridu vysledky krvi? A ak budem nezamestnana tak si to socialne budem platit sama? ci kedze som tehotna som od toho oslobodena? A potom s prispevkami a pridavkami to je ako? Budem mat na nieco narok, ak sa tu budeme zdrziavat, chodit na kontroly a rodit tu?
7. únor 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janullienkafr ahoj lekar ti da specialny formular pre secu a pre caf az po 3 mesiaci vtedy ti da aj attestation grossese pre zamestnavatela a pre ine urady dovtedy sa neplas.... :wink: tehotenska knizka s atu nedava... ako na slovensku..... :wink:
co s atyka pridavkov ako obcan eu mas prava ale musis mat neaky cas odpracovane, alebo ma pocit zmenilo sa to ak si neaky cas na uzemy v fr .. to si over u nich.. logicky budes mat narok na predporodne 900€ a potom od narodenia do 3 roku na 180€ pridavok na jedno dieta..
co s atyka materskej zabudni nemas odpracovane hodiny a potreujes byt zahlasena na secu min 2 roky.... :wink:
nebudes si platit nic secu za teba vsetko odvadza.. :wink:
7. únor 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ďakujem veľmi pekne... Je to strešne zložité celé, nevieme sa v tom poriadne zorientovať a ktomu ja nemám ani veľmi dobrú franinu, zatiaľ... Čo to sme vyčítali na nete, ale no...
Ozaj nevieme kde začať čo vybavovať ako prvé... a tak, komu volať kam ísť... No snáď to všetko zvládneme a vyzistíme kým to prepukne :D A tá CAF? Je čo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janullienkafr caf to je na pridavky vsetko co sa tyka rodiny oni t vyplacaju pridvky a prispevky :wink:
nevolaj nikde pokial nebudes v 12 tyzdni a nebudes mat oficialny papier :wink:
7. únor 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki tak dojčo tentokrát vyšlo? teším sa x) Frantíci nie sú všetci drbnutí, moje kamošky sú ok a nikdy som sa nestretala s tým, že by na mňa nejako zvláštne kukali za dojčenie, asi preto, že som to vždy oznamovala s hrdosťou :D
A momentálne sa už môžem pochváliť 30 mesiacmi x)
@erikasadek zápaly prejdú a keď sa nastaví laktácia, už to bude len čisté potešenie, držím palec ;)
@simi251 kedysi bol celý kôň intímnejší, až keĎ sa niektoré témy pozamykali, tak sa ukázalo, koľko ľudí len šmejdilo bez toho, aby sa prihlásili, ale tak o tom verejné fórum je. Kedysi som tu rozoberala kopec osobných vecí, ktoré už, našťastie nie sú pravda, s niektorými kočkami som stále v kontakte ale nie preto, že sme slovenky a žijeme vo fr, ale preto, že sme si sadli po viacerých smeroch. No a ďalšia vec je, že na začiatku sme mali všetky malé deti a nemali sme veľmi čo robiť :D teraz už máme väčšie deti, každá svoju robotu a času nie len na kona ale na net všeobecne je menej..
7. únor 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@erikasadek Ďakujem velmi pekne za info... ved to vsetko hadam dako zvladneme, o asi len teraz pre zaciatok to je take, som v strese, sme tu kratko a hlavne sa nam to takto necakane skomplikovalo... no kazdopadne na babo sa tesime :slight_smile:
7. únor 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan ahoj dakujem si ma potesila pretoze uz som sa zacala bat ta bolest je poriadna pri tom bolest teda znasam... :wink:
drz mipalce dalej..

30 mmesiacov si dobra!!!!!!! :wink:
8. únor 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
@janullienkafr
ahojte,

ja mam zasa ine skusenosti, ja som matersku dostala-4 mesiace a pracovala som 10mesiacov polovicny uvazok, takze teoreticky by ti kludne materska vyjst mohla. na SECU som bola zahlasena presne tych 10 mesiacov len,sama som sa cudovala,ale materska mi vysla :slight_smile:

@evuliki to mate super teda, ze aj zahradu aj vsetko, bolo vela vybavovaciek okolo hypoteky?asi hej,ved jasne, len ci nieco speci :slight_smile:
8. únor 2013 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja na konovi chodim len do 1 sukr.temy a inak obcas sem, predsa len verejne niekde prispievat nie je nic moc,co sa tyka roznych osobnych zazitkov a tak,to uz sme asi vsetky zistili, cize tu si len poradime,kazda vieme nieco a mame ine skusenosti, ja by som bola za sukromku,akoze tuto temu nechat a urobit nejaku francuzsku sukromnu,ale je pravda,ze casu nie je vela, aj ked ja teda tu v praci mam vacsinou :grinning:
8. únor 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar mala si odpracovane 200hodin za poslednych 3 mesiacov pred materskou preto si dostala

ak si pozries secu tak ti oznamia ze musis mat secu cislo min 2 roky teraz... a mat odpracovane hodiny , vsetko sa meni z roka na rok podmienky sa prisnia.... :wink:
8. únor 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek