• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@rosny myslis zdravotne? to budeme mat cez ch uniqu, nie zo sK
8. únor 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek @gijar dakujem baby za rady a pomoc, skusime co ste radili a inak vsetko to zacalo ked sme sa sem prestahovali a urcite sme mali vsetko ok predtym ved nam nieco malo rsa posielali predtym a nic nam nechybalo a teraz tu je zrazru vsetko problem, tak myslim ze niekde na ich strane bude chyba :unamused:
8. únor 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cicimon tak pokad ti vse proplati, tak asi SS nepotrebujes. Pokad ne, tak pokud ma mm mutuelle, tak at si te hodi na svou mutuelle, ale nevim, jestli to jde, pokud nemas cislo SS.
8. únor 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon CAF a SECU sa nas netyka :wink:
@rosny mne mozes do tabulky dat nasu dedinu Echenevex, dik.
8. únor 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rancuzkaf dik, tak my sme tam "bezprizorni"?
8. únor 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon v praci to maju vsetko premyslene do najmensieho detailu, takze mame po starostiach :slight_smile:
8. únor 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby existuje tu nieco take ako jantarovy nahrdelnik pre babatka? pod akym nazvom ho najdem a kde cca hladat ?
8. únor 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte

@huterika skus este assocation ako napriklad Secours populaire http://www.spf51.org/reims.0.html
oni casto pomahaju aj s papiermi a ked si clovek uz fakt nevie rady

to credit d'impot neviem ci sa neodcitava z dani az 4 roky ak sa kupila nejaka nehnutelnost
8. únor 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika a prosim ta Espace territorial kde najdeme? nejako to nemozeme vygooglit...hotel de ville?
8. únor 2013 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. únor 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem toto sme aj my nasli v pondelok to skusime najst. vdaka
8. únor 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@charllota ne ne, je to hnedka :wink:
8. únor 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki <tak to mate urcite super pocit ked ste vo svojom. To verim. My tu mame stastie, v sirokom okoli nikde ziadne cernosske rodiny. Takze aj v Andrejkovej skole je to super, ziadne problemove deti; Teraz momentalne hladame byt lebo zmluva am v lete konci a majitel chce predat byt. Mozeme si ho vraj prednostne kupit. Ale zase keby sme chceli kupovat, tak by sme si vybrali iny a vacsi. <tento je drahy lebo je v super stvrti a so super vyhladom. Takze teraz cele dni travim hladanim bytu, je ich momentalne dost na vyber , tu idu nove T3 okolo 700 Eur takze... No ale co uz. Stary splesniveny nechcem.
9. únor 2013 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ja nie som na konovi tak dlho ako ty, ale za ten cas som tiez uz niektore veci pochopila. Na zaciatku som sa snazila , riesila som v podstate cudzie problemy aby som pomohla. A na co to bolo dobre? Niektore baby sa ozvu len ked nieco potrebuju alebo sa ozvu aby ta skritizovali a podobne. A momentalne mam par kamosiek s ktorymi si napisem aj ked nic nepotrebuju. Proste len tak. Mam momentalne male dieta a tiez nestiham pisat kazdy den. To som len taky priklad uviedla, ze rano sa zobudis a bla bla bbla. To bol len taky moj napad ze by sme sa tu mohli viac spoznat, keby sme sem zavse hodili aj nejake svoje pocity a postrehy, nie len otazky. :wink:
9. únor 2013 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gijar
@erikasadek Baby videl som ze ste rozoberali ten narok na matersku. ja som robila pocas 10 mesiacov na ciastocny uvazok, posledny odpracovany mesiac bol jul 2010, potom som bola na chomage do januara 2011 pretoze sme zmenili mesto pobytu, na matersku som nastupila v novembri 2011 a aj tak mi materska vysla.

gitka ja neviem ako je to mozne ale nam vzdy aide au logement vyslo. Deklarujeme vsetko co je na bulletine, moj plat bol kompletny, manzelov samozrejme nie lebo ved vies ako to v kluboch chodi, a aj teraz ked ja nerobim, su mesiace ked MM robi v 2 robotach, ma 2 platy a stale mame APL. Tak potom neviem ake su vzorce na vypocet. A nepodvadzame, vzdy vsetko priznavame.
Ale uprimne. Mam to odmietnut ked mi to vychadza? To by som bola blba nie?
9. únor 2013 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Juj moja tak piati v 51m2 to musi byt na nervy. My sme na takej ploche styria a citime to ohromne. Hlavne ulozny priestor nam velmi chyba. A skrinu uz nemame kde postavit :grinning: Na SK mame 83 m2 ale tu o takom niecom mozeme len snivat, ze? Mate svoje ci prenajate? A neplanujete ist do vacsieho? V Parizi to urcite nie je sranda, ze?
9. únor 2013 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza prepac, ze az teraz odpisujem :confounded: ja som knizny maniak, takze do tej textilnej knizky by som isla, u nas sa velmi osvedcila, ale len u prvej dcery, druha si knihy zacala vsimat ovela ovela neskor ... poslala by som ti nasu, ale to by musela byt v inom stave :grinning:

a co sa tejto temy tyka ... kazda tu mame deti v inom veku, taka ta velka "vec" , co nas spaja, je prave to, ze zijeme vo fr, tak mozno aj preto sa to tu zda menej osobne ... prispievam do temy marec 2010, tam je to ine, ale tocime o detoch.

a arabi a cernosi ? :grinning: :grinning: :grinning: mame spolocny dvor a oproti nam byva arabka s tromi detmi, ktore ma s cernochom, zriedkava kombinacia, ale je. nie su zosobaseni, ani PACSes, takze ona je deklarovana ako slobodna matka, nezamestnana a stat sa o nu pekne stara. dalsi susedia su obaja francuzi, ona je uz stvrty rok nezamestnana, tiez som sa pytala, ci by nebolo vyhodnejsie, keby sa zobrali, vraj ojojoj, ze nie ...

titre de sejour ? do air france ma prijali v aprili 2005, ale nastupit som mohla az vo februari 2006, lebo dovtedy som cakala na titre de sejour. ano, uz sme vtedy boli v EU, ano, mala som titre de sejour ako studentka, ale potrebovala som ten na 10 rokov. dnes som uz mohla byt na inej pozicii v praci, kedze som stratila skoro rok ... ja som sa obratila na poslanca za nasu circonscription, ale teda neviem, ci nieco vybavil on, alebo sa to vybavilo samo :wink: a kedze som neziadala o FR statne obcianstvo, stava sa mi, ze odo mna chcu titre de sejour. tu o slovensku nikto nevie, EU pre nich su tie prapovodne staty a hotovo
9. únor 2013 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika moja, prajem silne nervy a hlavne vytrvajte ! poradit bohuzial neviem, ale pravda je, ze CAF a CPAM su dve katastrofy, ked som bola tehotna a na arret maladie uz od 4. mesiaca, CPAM mi nevyplatila ani cent 3 mesiace, lebo tiez mala bordel v papieroch a tradicne boli débordés. moj bracho sa stale smeje, ze CSSR bolo oproti FR nic, toto tu je pravy socik :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2013 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 nemate cernochy! o duvod navic pro nas odstehovat se do Nantes!!! ja vim, ze to tam nemas rada :wink:

@gabrielka to je divny, s tim vasim titre de séjour, po me ho tu zatim nikdo nikdy nechtel, ale mam tu kamosku cesku, ktera s tim problem mela, a kdyz jim vysvetlovala ona, co potrebuje, tak delali, ze nevidi neslysi, tak prisla druhy den s mm a velky usmev a hned vse slo, tak je aspon servala, ze proc z ni vcera delali debila :grinning:

Holky, byla jsem dneska cely den venku, s kamoskou ve spa a dite jsem nechala mm, to bylo tak krasne... :dizzy_face:
9. únor 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny hm, titre de sejour tu je stale este ten sezam, co otvara dvere a vyzera, ze aj pre novych clenov EU. joj, nespominam si uz kde, ale viem, ze odo mna chceli nejaky francuzsky doklad, pas nestacil, takze titre de sejour to zachranil ... uvidim, co bude o dva roky, ked mu vyprsi platnost. ak sa dovtedy nerozhodnem o fr statne obcianstvo. ty mas, gabi ?
9. únor 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Vladi,jasne,ze by si bola blba, o tom ani nerozmyslaj nieco odmietat :grinning: ked mozu mat ti zmrdi co nerobia! :angry:
kazdopadne nam nic nevyslo,ale tak tu zas nedeklaruju celu sumu,to je fakt ale minimalne SMIC manzelovi vzdy deklaruju a ja som tu vlastne tiez robila skoro furt a ked som nerobila,zas som mala narok na chomage, alebo matersku,cize zas akokeby plat a tak my sme vlastne len 1 plat nemali nikdy (asi pocas 3-4mesiacov tusim, ale to nam zas byt platil klub,takze sme nic na CAF nepytali).
Akoze oproti inym hok.klubom je to tu deklarovane nadstandartne vlastne,ked deklaruju SMIC,vsakze, cize asi preto nic nemame od CAF :grinning:

tu je tiez cernochov malo oproti inym mestam,celkovo je v Bretonsku a Normandii najmensi pocet,to som niekde citala :slight_smile:
9. únor 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar v bretonsku je cernochom asi zima :grinning: fuj, ale som hnusna
9. únor 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@simi251 ahoj chomage sa pocita tiez... :wink: :wink: :wink:
ajsne ze sa dusime, ale co uz a to ja zo psom a mackou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

najhorsie je to kvokli patovej diagnoze...

teraz do vlastneho nechcem byt zla kde byvame 4 izbovy byt pod 400 000 ani nejde.... a to je v katastrofalonom stave..!!!! nehovorim este o notarovy ktory treba zaplatit, nam banka da 200 000!!! na 25 rokov!!! tazke zato si tu kupime jedine garzonku

no vo stvrtok sm eboli pozriet jedne byt je to z manzelovej roboty ponuka na prenajom , 5 izbovy tak nam drzte palce.. najom je o polovicu mensi ako ked v sukromnom sektore prenajimame.. tu je 3 iszbovy ako my mae za 1200 € 4 izbovy vychadza nad 1500€ takze ziadna sranda...
@gabrielka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si zabila!!!!!!! :grinning: :grinning:
9. únor 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek som sa aj chcela opytat, ako ste dopadli, erika, ohladom bytu ... takze este len idete pozriet, tfuj tfuj, drzim palce moja, nech sa podari ! to su fakt sialene ceny v ile de france, aj prenajom, aj kupa nehnutelnosti ... tu v keli v aisne mate za 200 tisic dom so styrmi izbami a zahradou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale pariz je pariz, to ti verim. a ty este aj psa a macku mas ? :sweat_smile:
9. únor 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka boli sme pozriet poslala som vsetky papiere co ziadaju v pondelok bude komisia nie sme sami ako zaujemci no macku mam uz 10 rokov a psa uz dva kvoli patovy;; :wink:
9. únor 2013 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Dakujem za rady... :slight_smile: ja tu normalne pracujem, sice len na seznu a este neviem ci budem mat aj nieco na leto ale myslim, ze pracovna zmluva bude stacit na dokazanie toho, ze som sa u zdrzivala, ze? A rodny list zasa naco??? a kedy tam treba zajst, staci ak tam budeme niest to potvrdenie od lekara o tom ze som tehotna? to este stale nemame, v utorok idem na odber a na usg som objednana az v marci... Inac to potvrdenie mi da kt. lekar? ten co mi naordinoval odber krvi alebo az ten co mi bude robit USG? Alebo niejaky dalsi? A este kedy konecne sa tuto vo FR dopracujem k niejakmu normalnemu gynekologovi?
9. únor 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ty tomu veris?
9. únor 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny No neboj sa aj v Nantes su cernosi a arabi, len v nasej stvrti nie su. Ale je pravda ze ich tu je celkovo pomenej. Su tu stvrte kde su oni pokope. Ja ich vidim len ked idem do hypercentra alebo ked idem pozriet znamu, co robi dobrovolnicku v CroixRouge. Tam vedia narobit pekny bordel teda. Tam sa vedia prejavit. Oni sa tam normalne biju o tie veci co tam predavaju. A aj tu v NTS su asi 3 stvrte kde by som dieta do publique ecole nedala lebo by som sa bala ze mi ho tam spoluziak zareze.
@ikuza Ivka ty si byvala v REZE, ze? Ake to tam bolo? Bolo ich tam vela ked je ro pri Malakoff?
9. únor 2013 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Drzim palce, nech vam ho daju. Pomohlo by to co???
9. únor 2013 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek