• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@simi251 ahoj Simi, ano my sme byvali v Nantes REZE a neviem si tu cast Nantes vynachvalit. Pre rodinu, idealne miesto. Na kazdom rohu krasne parky, stale mas kde ist,... Mne Nantes ako mesto velmi vyhovovalo. Mozem porovnavat s Dunkerque, Chaumont (velka diera), Cambrai(trosku mensia diera :slight_smile:. AJ ked DUnkerque Nantes velmi konkuruje, hlavne kvoli oceanu :slight_smile:. Cernosi? nie, nevsimla som si ich, teda ...asi tam ani neboli :slight_smile:
9. únor 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janullienkafr Na CAF sa mozes prihlasit kedykolvek. Nemusis cakat na potvrdenie o tehotenstve. To potom dolozis. Normalne tam chod a povedz ze sa chces prihlasit ako allocatair. To moze ktokolvek kedykolvek. Oni ti povedia ake papiere im mas predlozit. Urcite budu chciet pass, carte Vitale, rodny list (odo mna nechceli prelozeny, ten chceli len na SECU), doklad o tvojej adrese, a podla mna budu chciet bulletiny. A urcite budes musiet deklarovat prijmy za rok 2011!!!

No a potom ked od doktora dostanes potvrdenie ze si tehu, posles im ho tam a to je vsetko. Ak budes mat narok, potom ti v 7 alebo 8.mesiaci poslu prve peniazky. To potvrdenie ti lekar da asi na tom prvom USG, ale to asi zalezi od lekara. Inak nezalezi na tom ktory lekar ti ho da. Tu vo FR mozes chodit k svojmu generalistovi, ku sage femme alebo ku gynekologovi. Je to na tebe koho si vyberies. A ten gynekolog ta vezme ked sa objednas. Moja gynekologicka ma standardne RDV tak za 3 mesiace pokial sa jedna o preventivku. Ale ked som tam zavolala ze som tehu, brali ma za paar dni.
9. únor 2013 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka nemam, jsem teprve rok a pul vdana, ale jak to pujde, zazadam. Ne, ze bych o to nak extra stala, ale usnadni mi to zivot treba v cestovavani....

@erikasadek taky mame byt za 200tis. 56m2 a vim, ze jinde by z toho byl super barak se zahradou, sniffff :cry:

@simi251 vsude bude lip, nez tady, dans le neuf trois bébé :sunglasses:
9. únor 2013 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza Tak mozno keby som nikdy nezazila Montpellier, nebola by som k Nantes taka kriticka hihi. Po Montpellieri je asi malo miest kde by sa mi pacilo. Ale to je take moje subjektivne porovnavanie asi.
Ivka a poznas aj ine stvrte v Nantes?
9. únor 2013 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny My mame momentalne v prenajme byt v budove zo 70tych rokov, okna povodne, parkety v izbach povodne, krasne vrzgaju, v kuchyni a chodbe je carrelage, kupelka prerobena, ma to okolo 50m2, krasny vyhlad na rieku, mesto, vsetky commodite su a pied a chcu za to 150 000. Takze ani v NTS by si s200 000 vela vody nenamutila. :grinning: :grinning: :grinning: Aj ked zase v inej stvrti mozno ano. A potom mimo mesta by sa mozno nejaky domcek nasiel.
9. únor 2013 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza teraz neviem co myslis
9. únor 2013 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ozaj a stale rozmyslate ze by ste prisli do NTS?
9. únor 2013 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika nahrdelnik :slight_smile:
9. únor 2013 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ano mas pravdu ak vam deklaruju SMIC, je to nadstandard. V inych kluboch ani zdaleka. A co mozeme robit? Nic. Ked sa nam nepaci, mozeme ist. Haha Taku odpoved sme vzdy dostali v Tours. Tam bol trener kanadan co vedel o SVK velke h.... a vzdy sa hracom vyhrazal ze ked nebudu robit to a to ze mozu ist naspat na F....ING Slovensko. On si myslel ze by sme bez neho zili niekde v chatrciach. Ked sme ich v roku 2004 prosili o vacsi byt, bola som tehu a byvali sme v studiu kde sa ledva spratala manzelska postel, bolo mi povedane ze mam ist rodit na SVK ked sa mi nepaci. V Tours boli fakt debili. Az potom na dalsiu sezonu nam dali dvojizbak. STvalo ma to lebo poniektori kanadania slobodni a bezdetni mali vsetko hned. Juuuuj ale som sa zase zbytocne rzpisala. Ved to tu isto nikoho ani nezaujima. Ale ty urcite vies o com hovorim.
9. únor 2013 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja bych si vystacila i s nakym vetsim bytem. Domek pak nekdy pozdejc a spis nekde na okraji. Jinak ano, stale je to v plau. MM tedy vaha mezi Lille a Nts, ale porad ma vetsi sance Nts uz kvuli tomu, ze jsou tam pro nej vetsi prcovni sance.
10. únor 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza aha :sweat_smile: no neverim velmi, ale uz teda vyskusam vsetko pre lepsi spanok ;))
10. únor 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika a co, nespi?
10. únor 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no toto my zas nepozname v takychto rozmeroch, ako to spravanie v Tours to kukam :confused: akoze Kanaci su preferovani,to serie vsetkych,ale az takto,to by som sa im na to vysrala s prepacenim,to co je za spravanie. som to vravela MM a ze hej,ale ten trener uz tam nie je,to co za kretena? :zipper_mouth:
No ved to, malokedy deklaruju aj ten SMIC, mozno este tak temps partiel sumu zadeklaruju, ako nam zatial vzdy deklarovali pekne,ale mozno aj preto,ze to tu uz pozname a MM si dava do zmluvy na moju radu uplne kazdu prkotinu,aby to mal na papieri proste.

Ja len kukam na tie ceny, ten Pariz je fakt blaznovstvo, ale aj juh FRA je pre nas vela,skoda,tam by som sla hned.....aj ked zas ti Arabi,fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My mame domcek tu teraz za 700eur, salon+kuchyna a hore 3 izby,kupelna,taky maly, zahrada tiez malicka a garaz na bordel-ta je potrebna,vsak. Tu su snad najlacnejsie ceny nehnutelnosti,sem nik nechce asi :grinning:
ako v dedinach u mora su drahe, ale tu v meste pohoda.
10. únor 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,tak zase zacal novy tyden, ja jsem s malou sama doma, manzilek pracuje cely den( je "cadre' tak pry musi zustat co nejdele v praci...) tak tu kukam co se deje:slight_smile: co se tyce St Etiennu,tak to by se mnou nikdo nemenil:slight_smile: z mesta jde strach, mame tu same araby a cernochy a vzhledem k tomu,ze jsem s nimi pracovala pred materskou ,tak z nich jde opravdu strach... jsou docela agresivni:( pracovala jsem v administrative a pokud jsem jim nemohla vyhovet,tak mi vzdy ztropili strasny skandal ... no ale to nekdy i frantici:slight_smile:) mame sanci,ze ale bydlime asi 20km od St Etiennu v malem mestecku,a tam se to jakz takz da:slight_smile: a vzhledem k tomu ,ze jsme si pred nedavnem koupili domecek,tak si budu muset zvyknout:slight_smile:)) tak krasny tyden holky!
11. únor 2013 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@romamo ahoj, tak to ja sice bydlim v Rosny, dans le "93", ale pracuju v centru Aubervilliers a to je neco. To jsou jen arabove a cernosi, kdyz jedu budem, tak jsem jedina bila :rolling_eyes: Nicmene musim rict, ze arabove jsou daleko slusnejsi, nez cernosi, to jsou fakt prasata. A navic tu jsou ut + ct trhy a na ty nedam dopustit. Super vyber ovoce, zeleniny a koreni a desne mily prodejci. Takze to ma sve pro i proti, aspon teda u nas....

Jo, cadre, ty jejich heures de présence mi lezou krkem....
11. únor 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny 93 je pre neznalcov asi jasne odstrasujuce miesto, ale napriklad pani, od ktorej sme kupili dom, si kupila bytik v 93 a vraj je to tam plne zelene :slight_smile: a mate to blizko do pariza, tam to zije, ja kolkokrat lutujem, ze nemozem zobrat deti na koncert alebo spectacle (les 3 chardons robia fajn veci) alebo ist na vystavu, lebo trepat vyse hodiny tam a tolko isto naspat sa mi nechce. ale raz do roka ideme na salon du livre de la jeunesse :wink:

neviem, ci je tazsie vychadzat s cernosmi alebo arabmi, obe skupiny maju nieco do seba :grinning: z pohladu letiskoveho ale lety do afriky vzdy vzdy vzdy meskali aspon hodinu, lebo kym sa dostali z check-inu do odletovej haly tak to bolo ako cesta okolo sveta . to su ludia co maju cas za akychkolvek okolnosti. s arabmi nemam dobru skusenost, mm silou mocou chcel mat nounou arabku, tak som povolila, pol roka nam tvrdila, ako je vsetko v poriadku a jedneho pekneho dna nam prisiel doporuceny list, ze dava vypoved, lebo uz nevladze. abigaëlle nespi, nepije mlieko (mala necely rok), stale chce byt na rukach ... fasa, hladaj nounou v maji ! arabom neverim, "nechcem zovseobecnovat, ale aj v robote vidim, ze su maximalne ustretovi a za chrbtom by ta zniesli pod ciernu zem.
11. únor 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
baby, cim cistite detom usi ? v emminej skolke mali zdravotnu prehliadku a ze ma v uchu bouchon. od malicka cistime s audispray, ale zjavne nepomaha a ziadne sebum nerozpusta ... nieco ucinne ?
11. únor 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka no to by aj mna zaujimalo, ci sa maju cistit usi, a hlavne takym malickym detom do jedneho roka? Moj manzel mi tvrdi, ze sa usi detom nemaju cistit. :unamused:
11. únor 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza nam vzdy pediatricka tvrdila, ze takym malym detom staci pri kupani ked sa dostane voda do usi. ale emma mala s pravym uchom problem stale, tak nam v lekarni radili take modre jednorazove dozy, audibaby. potom vacsim audispray. tak ale u nas nepomaha ...
11. únor 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka jasne, ze ne cely 93 je pouri, ale s tou zeleni, no nevim... To Erika ji ma podle vic a hlavne je treba u ni i vic prace, nez tady tu a to jeste budou zavirat cely komplet site PSA v Aulnay, to bude mazec, chudaci lidi....

Ja cistim, jak tvuj mm. Me doktorka rekla, ze kdyztak jen osusit rucnikem, ale jednou za cas to projizdim tou tycinkou pro deti. Sprej nestrikam, pac nakej maz zustat musi a bojim sem, ze by slo vse ven.
11. únor 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, nahodou gencianova mast.....da se to sehnat ve fr? ma to vubec cenu abych se na to ptala?

@gabrielka ahoj, dovnitr ne, kdysi mi pediatricka rekla at jim usi necistim, jen cistim usni boltec...tak nevim, co ti poradit....ale neco podobneho rekli memu otci a to si usi cisti cely zivot.... :grinning:
11. únor 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romamo ano, St Etienne ma tady nedobrou povest, nikdy jsem tam nebyla. Skoda, ze nebydlite v Annonay, tam je to krasny...ale chapu, ze kvuli prace....urcite si zvyknes! preju pekny tyden....

@gabrielka co je 93? ja jsem fakt rada, ze nebydlim v zadnem velkem meste, ani v cesku jsem takto nezila, takze bych se asi trapila....ale nadruhou stranu mi desne chybi vyjit si nekdy po obchodech :slight_smile:...

jinak to mas pravdu o tech arabech a cernosich...arabi mi prijdou neuprimni.
11. únor 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri myslim ,ze ji sezenes normalne v lekarne , myslim,ze se to jmenuje Violet de gentiane :slight_smile:
jinak s praci ve FR je to fakt tezke,takze jsme radi ,ze manzel nasel dobre placene CDI ...vsak to znate ,prace je tu fakt dulezita ... ale za 10-15let chceme na jih,tak uvidime:slight_smile:
11. únor 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romamo dik, poptam se zitra v lekarne. jo je to tezke. tak to mate krasne plany! mi se taky moc libi jih! jenze my uz tady asi skysnem naporad, prave kvuli manzelove praci. ale ja to tu mam rada, tu prirodu ale ty zimy jsou tu desne, porad prsi a fouka vitr, zadny snih , ten je jen na horach..
11. únor 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny @meleri vdaka za usne okienko :wink: len emma toho mazu ma asi viac, nez by sa patrilo ... skocim do lekarne, co povedia. inac mne sa zda, ze na slovensku je v lekarnach ovela vacsi vyber ako tu vo fr.

@meleri nepoznas neuf-trois ? 93 ? :grinning: :grinning: :grinning: to je departement pri parizi, pariz je 75 a okolo je 91, 92, 93, 94 a 95. 93 ma velmi zlu reputaciu, tam pred par rokmi napriklad boli tie velke nepokoje, podpalene auta, smetne kose, vo villiers le bel, ak si dobre pamatam ... je tam prave vela arabov a socialne slabsich rodin (cest vynimkam), nieco ako marseille severu (a teraz ma neukamenujte, co mate radi marseille :sweat_smile: ). ja som vzdy zila v meste, to len teraz sme na dedine, keby som nemala deti, tak pohoda, ale prave kvoli deckam chcem ist spat do mesta. maleho, villers-cotterêts ma 10 tisic obyvatelov, ale vsetky komodity
11. únor 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja viem, ze to tu bolo uz x-krat rozoberane, ale predsa len, ktoru muku vy pouzivate na pecenie kolacov. Ak je v recepte polohruba muka, vo FRA je to 55? @blanblan tusim ty si to tu pisala, ze ktora je ktora. Dakujem
11. únor 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 v nedelu som pozerala ''recherche appartement'' na M6 a Montpellier ma vraj najvacsiu taux foncièr, aj v okoli, tak neviem ci aj taux habitation je taka draha tam.
@erikasadek som si spomenula na teba, presne to co si vravela, aj tam hladal mlady par v Parizi byt, tusim vacsi dvojizbak ci ako a mal budget 630tisic alebo tak nejako :grinning:
Potom tam zas nejaka rodinka hladala domcek do 45min od Pariza a pri Beauvais v pohode domceky okolo 200-250tisic mali. Sila,ake rozdiely :confused:
11. únor 2013 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar zboznuju ten porad taky!:slight_smile:hlavne Stéphan platza:slight_smile:
11. únor 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky kam by ste isli keby ste si mali moznost vybrat dovolenku vo FR s malymi detmi? ake regiony su top, nejake napady napr. aj na tury, ale aj relax?
11. únor 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri pokud chces gencianku do pusinky, tak se hooodne nedoporucuje

@gabrielka palili v Aulnay sous Bois, ale v tisku to zase strasne nafoukli, takze to nebylo az tak priserne, jak vypraveli a hlavne ten prvopocatek byl nekde jinde...

@gijar ale Beauvais je tragedie, to jsou jen pole

@ikuza 55 :wink: jinak ja kupuju Francine de blé 45, zjistila jsem totiz, ze ne vsechny 45 maji stejne zrno. Doporucuju ti osahat okolo mouk, co z nich pada :slight_smile:

@huterika zalezi, co mate v planu delat a kde chcete bydlet. Ja treba rada jezdim k jezerum, kde se da koupat a jezdit na kole, v nasem pripade na in line :wink: https://picasaweb.google.com/115576261320003987104/LacDuDer_weUJezeraDer_06_2010?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIOgrb6hztrPVw&feat=directlink
12. únor 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek