• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ved prave Karthur :wink:
ozaj tuto vo fr bol kedysi pripad - ze pan a pani Renault, dali svojej dcere meno Meganne - na sude vyhrali, ze jej to meno mozu ponechat bezo zmeny, lebo sa predpokladalo, ze ludia si to nebudu davat do suvisu s autom (asi mu neplanovali dlhu zivotnost - teda tomu autu) - no nakoniec autisko je uspesne, ale ako to znasa ta dievcina (dnes uz asi aj zrela zena) :sweat_smile: :confused:
takych pripadov je tu viacej - len si uz nespominam a MM neni doma, aby som sa ho spytala
23. únor 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moja sestra sa vola Maurerova a byva na Maurerovej. KAzdy ju v porodnici chodil pozerat, ktora je ta slavna :grinning:
23. únor 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mojej svagrinej priatelove dieta sa vola Fabio :sweat_smile: A este maju v rodine Megane :sweat_smile: A co je na to najlepsie? ze moja cvokra sa vola Ariane , viete ako ta raketa a pritom je pomala ako slimak :grinning: :grinning: :grinning: :angry:
23. únor 2008 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - peknu nedelu vsetkym :slight_smile:
tak co Karthur - vybrali ste?
24. únor 2008 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata
aj ja som dnes slamena vdova al odisiel k mojmu kolegovi pomahat malovat, kedze ma uz taku prax :grinning:
my sme tu inak riadna zostava, sef je spaniel jeho zena polopolka al je povodom vietnamec a tento kolega co sa mu isiel revanzovat za to ze nam pomohol so stahovanim je z madagaskaru :grinning: :grinning: :grinning:

peknu nedelu
24. únor 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
zeby beneton? :wink:
24. únor 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak vy tu debatite o menach.... ja hned na zaciatku tehu som mala jasne, ze to bude chlap a mala som aj jasne, ze to bude Yannick a tak to bolo snad az do 8.mes, ked mi vtedy trklo v hlave, ze Yannick to byt proste nemoze, kedze polovica nasej rodiny su sami Janovia a Jany, a darmo by to bolo pisane Yannick, foneticky by to bol dalsi Janicko :confounded: (vsetky 3 nase Janky na fore, neberte ma v zlom :wink: )
Tak som luskala kalendare, ktore si MM vymienal s kamosmi z inych firiem (konecne sa na daco zisli, inokedy putuju hned do smeti :grinning: ) a nevedeli sme sa dohodnut, tak MM vytiahol lap-top a zacal citat mena svojich zakaznikov a pri mene Alexandre nas pes zacal velmi zivo reagovat, vrtel chvostom a bol cely happy, tak ostalo Alexandre. Hafan je z SPA a asi nejakeho Alexandra v zivote uz poznal a evidentne ho mal rad :dizzy_face:
24. únor 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale dat meno Meganne s priezviskom Renault a este verit, ze si to nikto neda do suvisu s autom :sweat_smile:
Karthur, to o 'slavnej' Maurerovej myslis vdaka tej smutnej ceskej kauze??? Obcas na nete citam, ako to pokracuje, no ale je to zamotane riadne, ale hlavne je to desne :astonished:
24. únor 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis Tini - aky je to pomocnik :wink:
a ako ste spokojni s menom - sedi mu?
my sme sa zhodli, ze mena nasim drobcom sedia - nasa Ana to je taka "grace" - uplne nezna, no zas dost tvrdohlavo vytrvala - ked chce daco - tak ide za tym - a ani jej nevadi - ze jej Mato stoji v ceste :grinning:
a nas Matko -je pre nas fakt darcekom :slight_smile:
jeho - akurat mi ten dar place :unamused: - idem kuknut, ze co - lebo som ich dala pred hodinkou do postele - tak uz jej asi maju plne zuby - teda od kedy lozia - tak ich panstvom je cely byt - a ja som ich takto obmedzila :grinning: a samozrejme sa mu nepaci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, tak vy ste toho postihali... mat tak teraz tyzden prazdnin, vsak??? A to dievcatko mohlo byt milucke, ked tak mysli na vasich drobcov.
Nguyen, pocuj, a ta kacicka vo vajicku bola surova ako cele vajicko alebo to vajicko bolo napr. uvarene natvrdo aj s kacickou dnu??? Jak to tu citam, ja som asi dost prieberciva, ale nikdy som si to o sebe nemyslela, ja ani fois gras 3x nemusim, skusila som 2x a 2.krat skoncili rano na WC a to vobec nebolo sranda, lebo v to rano som mala letiet spat do Prahy a ja som objimala zachodovu misu a nemohla som odist. Ale je pravda, ze k tomu tam boli aj viacere druhy alkoholu :grinning:
24. únor 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pocujte, co si myslite o 90-dnovej diete??? Kamoska z KE mi to teraz poslala v maili, idem precitat, ona pekne schudla vyse 10 kg.
24. únor 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hi, tak si aj sama odpoviem, no, preletela som to, je tam aj spusta receptov... keby ste mali zaujem, poslem vam to mailom. Ja sa do toho pustim az po kojeni, najma tie ovocne dni s roznym ovocim by nam asi velmi nepomohli :frowning2:
24. únor 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - tu 90 dnovu nepoznam (iba om tuto o naj citala na MK) - ale poznam seba -a jedina, kora na mna zabera (okrem bodovej :grinning: ) je delena strava - pretoze pri tej mozes jest kolko chces - len nesmies kombinovat maso a zemiaky - ale uz som si zvykla - a chystam sa na nu prejst - kedze je to so mnou bieda - a ide to so mnou neustale hore vahou :angry: - ale este pockam - cca 2 tyzdne (to, aby som poriadne nabrala - atak pekne potom schudla)

mne iny typ diety nevyhovuje ako delena strava - ale su zase baby - kt nevyhovyje ani za nic, takze je to individualne - ja sa pri kazdej inej diete citim obmezdovana - kedze nemozem jest - iba to, co je predpisane a aj porcier su na mna male - a to na moju psychiku posobi velmi zle - a kazde chudnutie sa odohrava najprv v hlave - takze je to o tom, ci veis, ze pomocou tej diety mozes zhodit - ak ano - tak do toho chod - v podstate vsetky diety maju spolocnu jednu vec - znizit prijem kalorii a zvysit spalovanie (teda cvicenim) - a ak je to pomocou niecoho uz odskusaneho - tym lepsie
24. únor 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej Tini, sem s tou dietou :wink: na ip ti poslem moju adresu.dakujem :slight_smile:
24. únor 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, s tou kačičkou, myslím, že sa normálne nechá vajce oplodniť, vyvíja sa v ňom zárodok a po pár dňoch vajíčko vezmú a uvaria (resp. nejako pripravia, ale neviem presne.. myslím, že nie je surové :sweat_smile:)... Nguyen bude určite vedieť :grinning:

Diétu chcem aj ja :wink: čítala som, že zaberá, len vo fóre je to rozťahané na milión strán a celkom nechápem princíp.. no a vraj nevadí ani pri dojčení.

S tým menom... u nás bolo pre chlapca jasné - Daniel, toho som chcela už pár rokov, ale keď sme zistili, že to bude choupinette, tak som začala hľadať a hrozne sa mi páči význam mena Sára, lebo to znamená princezná alebo vznešená (a dosť ma štve, že je to meno teraz také populárne :sweat_smile:, ale to Lea tiež, že :grinning:, resp. v našej generácii aj Lucia a mne to nikdy špeciálne nevadilo)

Jedlo a všetky možné ochutnávky - vrcholom znášanlivosti fr. kuchyne sú vraj ustrice. Presne si pamätám na moje prvé rande s nimi - bola som pozvaná na večeru a tak som sa natlačila slávkami, langustínami, ustricami a krabom, že som celú noc strávila na záchode a v živote mi nebolo tak zle :sweat_smile: Ale ja som hlava tvrdohlavá a skúsila som ich novu, ale čo bolo úplne najlepšie, tak sme boli loviť slávky na skalách v Cotes d armor, doniesli sme asi kilo a pár päčších ustríc, čo boli pricapené na skalách a ak sa nám nepodarilo zobrať celú ustricu, ale náhodou sme ju otvorili, tak sme ich jedli priamo na pláži (ak vám táto potvorka nechutí, tak som vás asi veľmi nenadchla, ale ja ich fakt môžem :dizzy_face:). Jediné, čo mi z morských potvoriek fakt nechutí, sú kraby a bulots.
24. únor 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj mne sa paci meno Daniel a pre dievcatko som chcela vzdy Emmu alebo Karlu a tiez su teraz take popularne :angry:
posielam vam tu dietu
24. únor 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aj mne sa paci meno daniel ale ked sme sa len tak nezavazne o tom bavili s alom, zacal sa uchechtavat ze on teda nic ale ze vo fr je kategoria mien pre starych chlapov tz boli popularne cca pred 50 rokmi a daniela pod tento vek nenajdem a zacala som nad tym dumat a vazne co daniel to paprda :grinning: nie ze by to s menom aplhonse bolo inak vsakano a prave preto mi vravi : daj na mna viem co hovorim zijem s taym menom uz 25 rokov :grinning: :grinning: :grinning:
takze daniel padol, rovnako ako vsetky mena co sa mi pacili na slovensku ale nakoniec sme spolu ponachadzali take krasne atypicke mena ze by som sa nikdy nedonutila nad nimi rozmyslat keby mi nebol hovoril o svojich zazitkoch s menom. On si dnes z toho robi prdel ale vzdy vravi ze ked mal desat nebolo mu vsetko jedno :sweat_smile:

no a kacicka je uz game over, ono sa to pecie nejakym speci sposobom a este su aj take co sa uvaria ale len tak lajtne potom sa rozrezu na pol a donocia sa na pare musim vyzvediet od cvokry potom poreferujem :wink:
24. únor 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevybrali sme, zrejme Francuzske nedame, to by znelo divne k rydzo slovenskemu priezvisku :grinning:
Sara sa paci aj mne, ale si pamatam, ked sestra porodila, bola kazda druha Sara, alebo Sofia.
My mame doma KArolinu, Arthura, Tomiho a Lujzu.
24. únor 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja keby som bola na sk tak nazvem dceru Dáša, milujem to meno ale tu by to bolo dost divne Dascha, Dacha no udes :sweat_smile:
24. únor 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme s vyberem jmen bojovali dlouho, shodli jsme se ze bude kratke a jednoduche, aby se vyslovovalo stejne v CR i tady...Dali jsme dohromady seznam Lea, Anna, Sara, Marie, Eva, Emma...a pak jsme se furt dohadovali ktere... :grinning: Nakonec vybral tatinek :sweat_smile: Je fakt ze Lea je tady jmeno strasne proflakle, ale zase v cechach moc "Lea" neni... :wink: ja jsem chtela spis Annu, ta se ale zase hodne dava v cechach, takze pak si vyber, ze? :grinning:
Zajimave bylo, ze z chlapeckych jmen se nam obema libil jen Tom, a na jinem jmene jsme se shodnout nemohli....
24. únor 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak co - ako bude dnes ? pekne, ci pekne?
jeej - ked si spomeniem ako sme vyberali mena - tak na Matim sme sa zhodli este pred otehotnenim :grinning: , potom z dievcenskych sme najprv nevedeli vybrat - ale ked do uzsieho vyberu postupili dve - tak ze to reku nechame otvorene (ak by sa nam narodili dve babule - kedze povodne sme nechceli vediet pohlavia ) no a vybrat druhe chlapcenske - tak to snad este dodnes nie sme jednotni :unamused: - takze este stastie, ze sa nam narodila bambulka a nie druhy bambuliacik :grinning:
co nam komplikovalo vyber je fr vyslovnost a ortographe (to, co na SVK znie zensky, tu je to muzske a naopak) - feeest sa nam pacilo meno Nicholas - no len sa to vyslovuje ako dievcenske meno a navyse to u nas znamena Mikulas - no tak das take meno dietatu, aby to nosilo cely zivot? - nas dost odradili pripady, ked ludia davaju mena podla komiksov, mangas atd
ozaj Bihan - ako si spokojna s "nasou pomocou" pri finisovani vyberu mena pre toju dcerusku :wink: ?
25. únor 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my sme sa na dievcenskom mene zhodli hned bola by to Jeanne lebo mojmu priatelovi sa to pacilo a ze nie je velmi rozsirene to meno ale na chlapcenskom sme sa nevedeli zhodnut lebo co sa jemu pacilo, tak mne nie a zase opacne na vsetky moje navrhy povedal ze to su strasne stare mena.V lete sme boli v Talianksu u sesterky na navsteve a ona ma priatela vola sa Giuliano a to meno sa nam paci tak sme pre nasho malinkeho vybrali toto meno len sme ho trosku pofrancuzstili :grinning: Takze nase baby sa bude volat JULLIAN.
No a dnes je uz pondelok a ja som stale ako kinderko nic sa nedeje :angry: . V piatok som bola na kontrole v nemocnici, malinky je pripraveny len ja som stale zatvorena ako konzerva.Skusala na mne Hamiltonov hmat(tusim sa to tak vola), ale nepomohlo to.V nedelu sme boli zase a nic bez zmeny.Bola som aj na echo, baby si to uziva.Zase skusala ten hmat aby som sa zacala otvarat prirodzene ale nic stale som 2v1.Dohodli sme si termin na zajtra na 8:30 ak sa nic nebude diat, lebo je to uz posledny termin :angry: . No ale to uz nie je daleko a uz budem moct vidiet nase baby :slight_smile: ..Len dufam ze nebudem musiet mat cisarsky ale je to uz jedno len nech to uz mam za sebou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Prajem vam pekny tyzden :slight_smile:
25. únor 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, moc moc drzim palce, at je porod rychly a pohodovy... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A brzy se nam ukaz, budeme cekat na zpravicky a fotecky!!!!!

Janka z Lyonu - prave proto jsme vybrali Lea, ze je to takove jednoduche :wink: A i kdyby clovek chtel tak to nepoplete jak v cestine tak ve francouzstine :grinning:

Co rikate zase na toho Sarkozyho, ja jsem docela v soku z toho jeho chovani :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
tak Janka z Touru drzime palceky - nech cely porod prebehne co najlepsie ako sa len da

Luci - ani neviem - co sa zase udialo? ja nejako nesledujem politiku a uz ani spravy - kedze si vecer cez JT varim jest a zase iba kuknem jedno kolecko rychlych sprav z tnt a jeto - nejako sa nad tym nepozastavujem :sweat_smile:
25. únor 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
moj drahy ma maraton sprav - na M6 to este zvladam to je iba chvilku a vystihnu podstatu ale potom vzdy zapne tie nekonecne spravy TF1 s Claire Chazal v kozenej veste co si asi harley za rohom odparkovala :grinning: alebo so starym D'Arvovom, ja neviem ako vy, ale mne z domu chyba prave toto. Mali sme povacsine v telke moderatorov do telky a nie do radia :angry: :grinning: ja teda neviem ale ked uz mam na nich cumiet hodinu mohli tam vybrat aj pozeratelnejsich ako napr ten cernoch co je v spravach na TF1 ale v tych skorsich :sweat_smile: no a to som prave v praci :angry:
A co rada pozeram to su regionalne na M6. Inak ma ich spravodajstvo nebere. Nemaju diskusne relacie s politkmi, ziadne terno, sarko tu ma svoju oligarchiu a okrem trapnej segolen nik nic nehovori a ona ma len vytaca, no a to som bola rada ze sarko vyhral volby ale presne ako vravi lucka, v poslednej dobe len zasnem :astonished: Carlu mam rada je mi sympaticka ale s tou svadbou, predsvadobou smskou a francuzskou gastronomiou v dedicstve unesco nemyslim ze vyriesi problemy ktore tu su a to uz si ani nefandim ze by snat zabrusil do zahranicnej ci imigracnej politiky. Pre....l si to u mna :pensive:
25. únor 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen - muj drahy taky tak!!! Nestaci ze precte troje cele noviny, ale jeste musi koukat na vsechny zpravy co kde bezi...
A ty jejich moderatori, tos vystihla :grinning: :grinning: :grinning: Jediny ten mlady cernoch, na toho se da divat,presne :wink:

Ja mam jinak moc rada takove ty porady jako "zone interdit" apod.. to me bavi... I kdyz zrovna vcera jsem dost cumela, bylo tema "fetes famillial" nebo jak a ukazovali tam treba oslavy narozenin nejakeho 30tileteho typka, pozval si 1500 kamosu a stalo ho to 200.000eur, nebo jedne male holce rodice objednali oslavu narozenin za 100.000eur !!!!! fakt husty... :confused:

Janka, s tim Sarkem jsem myslela jeho sobotni navstevu Salon de l'agriculture, kde mel slovni roztrzku s jednim navstevnikem a rekl mu "Casse-toi alors, pauvre con" :grinning: :grinning: :grinning: Docela drsne na prezidenta, ne? :sweat_smile:
25. únor 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka moderatov - ved aj my sme mali sto rokov Ada Strakovu a Noru Benackovu (pamatate si este? - Luci - ceskych si nepamatam :sweat_smile: - ale zato mate Gotta a Korna)
aha - ten vyrok som pocula - je sice pravda, ze by si to ako pezident nemal dovolit - no na druhej strane je to tiez len clovek (a viem podla seba - ze ked sa vo mne hormadi a hromadi a raz to niekde prepukne a zlizne si to vacsinou ten nevinny, ten, co je po ruke :sweat_smile: ; a zase som nevedela ze le parisien je bulvarny platok - ja by som skor ocakavala, ze do toho pojdu take casaky ako blesk)
ja si uz len pockam na koniec volebneho obdobia - aby bolo vidno, ze co tie zmeny priniesli, resp ci maju potencial nieco priniest - no na druhej strane nie som naivka a viem, ze ekonomiku statu nedokazes ozdravit za 5 rokov - za ten cas sa do maximalne nastartovat (za predpokladu, ze nik nehadze polena pod nohy) - takze snad sa to vsetko rozbehne a vyda spravnym smerom (aby nam tu dobe bolo, kedze sme sa uz rozhodli tu usadit :wink: )
25. únor 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééj, k nám sa tieto správy dostávajú s oneskorením, tak som "Casse-toi, pauvre con!" zachytila len dnes v telematin a celkom som nepochopila, čím ho ten chlapík vyprovokoval, lebo pol hodinu rozoberali len to, ako sa Sarko vyjadril k tejto kauze v Le Parisien a ako radšej nemal odpovedať, ale aj keď je prezident, nedalo sa mu nereagovať na osobnú urážku.. asi tak.. Nuž, pridávam sa, že som bola dosť nadšená, že nový prezident je konečne pravičiar, ale vyrába samé hlúposti odkedy je na stolci... a s tou fr. gastronómiou a UNESCOm ma teda úplne zaklincoval :sweat_smile:

Čo sa týka správ a starých moderátorov, tak to mi napadlo snáď prvýkrát, keď som bola vo FR, že je neskutočné, akí sú u nás moderátori mladí a pekní a tu je to naopak (teda ako kopec iných vecí :sweat_smile:) Inak ak máte možnosť, niekde si pozrite reunionský žurnál, to je fakt prča.. moderátorka hovorí "rýchlosťou blesku", za každým druhým slovom robí pauzu a navyše je to kreolka, takže poriadne nevyslovuje -r... to stojí za to :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ale to len na jednom programe - tá druhá je fajn :wink:)

A ešte ma dnes dojali tí grévisti na vlekov v Courchevel - ľudia sú na prázdninách na horách a majú smolu, lebo grévisti sa rozhodli, že sa im nepáči ich nadriatený a chcú ho odvolať... v tejto krajine by mali zrušiť právo stávkovať a konečne by sa tu dalo aspoň trošku žiť.
26. únor 2008 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je debko - tak už viem, prečo mu nadal do "pauvre con"... lebo chlapík mu odmietol podať ruku.. to je fakt sila! :sweat_smile:
26. únor 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
v tejto krajine by toho mohli zrusit viac ale uz nekomentujem lebo si pripadam ako obohrata platna :sweat_smile:
inak na reunione mate zlateho toho chlapika teraz neviem ci je to moderator co si sem tam zahra alebo herec co si sem tam zamoderuje ale taky pekny kuceravy chalanisko vyzera ako valentino rossi, vies ktoreho myslim, mrzute ale si neviem spomenut na meno :sweat_smile: na a mate miss, sice kontroverznu ale mate tak neviem co sa stazujes :grinning:

inak to vyjadrenie prezidenta ma uz tak velmi neprekvapilo lebo jemu sa uz zo dvakart podarilo raz ked bol este minister a chcel vycistit predmestia od havede a to na plnu hubu na 20 kanaloch, ako OK nech si to mysli a mozno aj suhlasim ale ako verejny cinitel si to podla mna nemoze dovolit povedat verejne a potom ked uz aj bol prezident tak mu uslo pri dakom strajku myslim ze pri rybaroch alebo tak nejak, tiez kazdemu tyka a co ja viem co este, no ja som osobne kus sklamana.
26. únor 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek