• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Hej ale ked son boka na sk, tak aj na socialke mi povedali, ze im mam ooslat tu e101.lebo ja som zivnostnik na sk aj tunak vo fr, ale to su dve rozdielne zivnosti a takto platim 2x zdravotne a socialne aj tu aj na sk.a to je zakazane, ale nikto mi nevie vydat potvrdenie, ze platim tu, aby som to mohla predlozit na sk. Tak som z toho uz uplne zufala.
15. únor 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka no veru to zrusili 2 alebo 3 roky dozadu. A hovorilo sa, ze sa to opat zmeni, ale zatial sa tak neudialo.
15. únor 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci aspon svadba s cudzincom to isti :wink:
15. únor 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka he he, ja uz mam stastne Slovaka :grinning: Ale fakt debilina, to je, my sme si uz prave vtedy chceli o to ziadat, zobrali sme z prefektury papiere, aby sme si doma cez leto nachystali podklady, ked tam treba "milion" veci uradne prelozenych a bum.... ze koniec, ze si treba vybrat :angry: Ja som to nechcela, aby sme sa chvalili, ze co mame, ale prave preto, ze clovek nikdy nevie co bude....hen 20 rokov do zadu si nemohol ist ani do Viedne... takze tak, no.
15. únor 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci ved aj ja mam podklady, co treba, na stole uz skoro dva roky. ako som uz pisala, nechce sa mi do toho, ale po minulorocnej dost vaznej krize v manzelstve ma zrazu trklo a povedala som si : dokelu, ak ostanem sama, stale budem povazovana za cudzinca ! hoci z eu, ale cudzinec. takze pojdem do toho :wink: a mozno ked ficko odide sa& na zakon pozrie nova vlada a nieco zmeni ... netreba zufat !
15. únor 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar , ked maly zacal chodit do creche tak to bola klasika, prvy polrok bol casto chory, ale potom to preslo. Prvy rok v maternelle bol asi len 2x chory, som si myslela, ze choroby uz mame za sebou. V lete to vsetko zacalo a s kazdym soplom mal aj otite, aj ked mal chripku, ci anginu, plus sa k tomu pridalo aj apne, ale to uz je dosledok zvacsenych vegetations. Na ORL mu kontrolovali uska a v pravom mal tekutinu, krcne ma obrovske tak to,musi ist von.

@gabrielka pripravis si vsetky potrebne doklady podla papiera co ti daju, prides po dvoch mesiacoch a povedia ti ze za ten cas sa zmenilî predpisy a mozes zacat od znova :p
Pred dvomi rokmi sme isli do Australie, MM si vybavil viza cez internet zadarmo, ja som musela platit a cakat dva tyzdne. V Australii na letisku na colnom MM presiel bez akychkolvek problemov, mna zobrali na bok a pekne si ma preklepli, nepozdaval sa im moj pas. Ked sme prechadzali dalsou kontrolou s batozinou, tak MM pas som dala na vrch, len pozreli aha francuzi a pustili nas, len sa opytali ci nenesieme fois gras, povedalîsme ze nie a ani nam nekontrolovali tasky.

15. únor 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka my sme asi tak pred rokom videli relaciu na STV k tejto teme a tam prave hovorili, ze mozeme o to poziadat aj teraz a stat na to nema ako prist, ze mas aj druhe obcianstvo. Ide vlastne o samoudanie, aby si prisla o slovenske obcianstvo, inak to nemaju ako zistit. Ale tak to je take....nie velmi "koser".
15. únor 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
15. únor 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@charllota dekuji! tak zustanu u toho ceskeho pasu.... :slight_smile:
15. únor 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon na odhlasenie zo ZP na SK potrebujes doniest "attestation" potvrdenie zo ZP Uniqa od manzela, kde bude uvedene, ze ste poisteni v tejto poistovni, presny datum od kedy, konkretne mena a ak su uradnicky velke husi, tak to budes musiet aj prelozit do sk!....akonahle toto maju, vypisu s tebou papier o odhlaseni a je to uzavrete......s cim oni vlastne v ZP maju problem? my sme to vzdy tak robili a v poho. :wink:
16. únor 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf hej, odniesla som to tam, je tam len napisane muzove meno a ze "family members" - tak toto jej robilo problemy... a podla nej je uniqa sukromna poistovna a my musime byt niekde aj verejne poisteni... a nutne jej trebalo to tlacivo S1 ale ja jej hovorim ze to ta poistovna nedava, tak ona si z toho odvodila to o tej sukromnej...
16. únor 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza to som urcite ja nebola, ja pozivam aka prave pride pod ruku :slight_smile:
16. únor 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr haha, to s pasom poznam :grinning: manzelov je vzdy navrchu !
@efci to som si tiez hovorila, ze ako na to mozu prist ... ale mozno existuje nejaky fichier international, alebo si to staty nahlasuju, clovek nikdy nevie ... to by bolo blbe prekvapko, dostat doporuceny list " uz nie ste obcanom sr :stuck_out_tongue_closed_eyes: " . aspon ze ta novela zakona mysli na svadby, ved ked s tym clovekom (cuzdincom) zijes a este v tej ktorej krajine, tak neviem, co by to ficovi malo vadit . a aspon neubudne z poctu slovenskeho obyvatelstva :grinning:
16. únor 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri tak to ja si urcite o fr obcanstvi zazadam. Netouzim tak po tom, mit jejich ob., ale nechci, aby me furt nekde brali, jak nakou podradnou rasu a navic to fakt treba v cestovani krasne zjednodusi situaci. A taky bych rada mela stejne ob.jako muj syn.

Jinak s tema chorobama jsme na tom podobne. Theo je od 14.ledna v jeslich a uz mame 3.otite, jsem z toho zoufala, pac se porad cpe atb a prestal i pribirat na vaze :frowning2: Ze zoufalstvi jsem zacala pouzivat na nos moje mliko, coz se celkem osvedcilo, takze ho ted kapu i do ousek, tak cekam na vysledek. Mame i bronchitidu, kamaradka mi poradila esencialni oleje, takze jsem vcera zacala mazat. Treba vam to prijde sileny, ale me je ho lito, jak se furt musi cpat nakyma, pardon, srackama. Tak zkousim alternativu.
17. únor 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata viete mi dat kontakt na uradneho prekladatela, kto nam prelozi rodne listy? Nasli sme jedneho tu vo FR no pyta si 160e-co mi pride dost vela...
17. únor 2013 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janullienkafr nam prekladala kedysi davno jedna xenia XY, uz si nepamatam. kontakt mi dali na konzulate tu v parizi http://www.mzv.sk/paris .
17. únor 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny s esencialnymi olejmi opatrne pri takych malych detoch (vraj), ale bodaj by pomohli! abi mavala tiez otite do jedneho roka, potom to prestalo. a nie, nie si silena :grinning: , drzim ti vsetky palce, aby ste sa atb vyhli co najviac ! :wink: treba skusat, aj homeopatika, prirodne veci, a ozaj, kine by nepomohol pri bronchitide ?
17. únor 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny nas maly v januari bral 2x ATB a od septembra toho tiez nebolo malo, prave preto sme to riesili s ORL, pretoze som ho nechcela stale napchavat liekmi. Bohuzial na otite sme museli vzdy nasadit ATB, bez nich to nepreslo. Jullian bol objednany na operaciu az v aprili, nebolo skor volne miesto, posledny januarovy tyzden mal zase otite po 4 dnoch v skolke, tak sme skusili zavolat na cliniku ci sa im nahodou nejake miesto neuvolnilo a mali sme stastie. Takze v utorok ide. Inac nasa lekarka nam na prevenciu predpisala homeopatika pulsatila 30 ch, mal to brat tri mesiace pred operaciou( jedna doza raz do tyzdna) a potom mu predpisala sprej Necyrane 3x denne, ten mu krasne precistil nos. Len pozeram ze to je az od 30 mesiacov, tak sa skus opytat na nejaku alternativu. Ked bol chory tak mal predpisany sprej Actisoufre, ten je aj do hrdla aj do nosa.

@janullienkafr zalezi na co to potrebujes, kvolî svadbe som si preklad davala robit cez ambasadu tam to stacilo, ale napriklad k ziadosti o fr. Obcianstvo ti preklad z ambasady nestaci.
Mne na prefecture nasli oficialneho prekladatela podla miesta bydliska. Ak chces mozem ti dat na tu pani kontakt, je to ceska, robi preklady do cestiny ako aj do slovenciny. Ja som platila 25 eur za stranku, bolo to rychlo vybavene. Ona je v Perpignan.
17. únor 2013 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janullienkafr pozri jani, tu to je a nestoji to 160 eur (iba akby ste potrebovali prelozit 10 rodnych listov !)
Prostredníctvom konzulárneho oddelenia ZÚ SR Paríž si môžete zabezpečiť:
Výpis z registra trestov GP SR (10,-eur). Žiadosť sa podáva na základe osobnej prítomnosti na konzulárnom oddelení ZÚ Paríž. Lehota na vydanie VRT je 6-8 týždňov
Osvedčenie podpisov (10,-eur)
Osvedčenie správnosti odpisov (fotokópií) (10,- eur)
Osvedčenie správnosti prekladu (20,- eur)
Preklady (matričných dokladov: 30,- eur, ostatných dokladov do slovenského jazyka: 20,- eur a do francúzskeho jazyka: 30,- eur)

O výške konzulárnych poplatkov sa môžete informovať telefonicky na konzulárnom oddelení nášho zastupiteľského úradu na nižšie uvedených číslach.
Konzulárne oddelenie ZÚ SR v Paríži akceptuje platbu v hotovosti, v prípade písomného styku poštovú poukážku na hotovosť Mandat Cash de la Poste alebo šek (príjemca: Ambassade de Slovaquie).

Tel.: 0033 (1) 71 93 73 33
Tel.: 0033 (1) 71 93 73 67/68
Fax: 0033 (1) 71 93 73 34
E-mail: emb.paris@mzv.sk s označením „MATRIKA“
17. únor 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ked som na prefecture odovzdavala moje papiere, mala som tam prelozeny rodny list z ambasady a nastastie aj od of. prekladatelky, pretoze ten z ambasady by mi neuznali.
17. únor 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr to su aki magori s prepacenim, ved ambasada by mala byt aka-taka garancia ... kvality ? legality ? vrrrrrrrrrrrrr :angry:
17. únor 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka to som si aj ja myslela a pytala som sa na to aj ambasady a tam mi nevedeli povedat ci mi ich preklad uznaju, alebo nie, tak ze riskovat som nechcela a preklady som si dala urobit u of. prekladatela, ktoreho maju oni na zozname.
17. únor 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr a vidis, dobre si urobila ... ale fakt ma to prekvapuje
17. únor 2013 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ja to mam "pod dohledem" kamaradky, co se tomu hodne venuje. Sama bych do toho nesla. Takze davam na jednu pol.lzici zakl.oleje 5kapek eterickyho oleje. Jinak bronchitidu mame ted nove, zatim pry nak vazna, jen lehka, ale i tak...

@janka_fr ja uvidim, az s nim pujdu na kontrolu, ale hned pri dalsim pozadam o naky homea!
17. únor 2013 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka Dakujem skusime im tam zavolat, ze co nam povedia. Potrebujeme prelozeny rodny list pre numero de securtite sociale (ci ako sa to pise po FR) :slight_smile: nsnad bude stacit tento :slight_smile:
17. únor 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny mas pravdu, taky bych ho chtela, ale jsem totalne hotova a uz to fakt nedam to papirovani, ale planuju...jo, tak nevim, zda se mi to, rekni (te) mi, nebo slovani na zapade nejsou vitani? cim dyl tady ziju tim vetsi mam mindrak, radsi bych byla cerna aby to bylo pekne videt odkud sem, takhle jen co otevru hubu, uz vsichni cumi co jsem zac...zvlast tady na venkove faaakt zadni slovani nejsou.

vykasli se na jesle, je strasne maly! do tri let s nim bud doma a bude zdravy jako buk!
u nas byl desny prvni rok ve skolce, ale ted druhy rok je lepsi. ale i tak ho tam davam jen na rana. je to na ty deti moc, a to uz jsou cyrlete petilete deti, natoz ten tvuj, trinact mesicu, to je jeste mimino paneboze....neber si to spatne.... :slight_smile:
17. únor 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no, ono nejde o ani tak o slovany, ale o to, ze nas berou jako rusaky a nevidi mezi nama a rusakama rozdil. A vzhledem k tomu, ze je jich tu jak vsi a jsou "ruzni", tak nas hazi do jednoho pytle.

Ted nevim, jestli ty jesle byly jeste na me, pac Theovi 13 mesicu neni, ale jestli jo, tak ja si bohuzel nemuzu dovolit byt doma. Z jednoho platu nevyzijeme, takze pocty jsou rychle hotovy :frowning2:
17. únor 2013 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
caute, ja se loucim pomalu, poletime do cr sice az ve ctvrtek ale nevim no jak ted stihnu jit na net....

@rosny jo maji nas vsechny za rusy, ale vzdycky sem myslela, ze maji francouzi k rusum kladny vztah...
to jo, ve meste je asi hodne vselijakych slovanu...

jako tady fakt na venkove moc cizincu neni....tady ani neni moc lidi... :sweat_smile:

to je mi ho lito, prala bych ti aby si mohla byt s nim doma...ale to neni moje vec. hlavne at se mu to spravi a je zas chvili zdravy...
18. únor 2013 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ja nezdielam zasa nazor byt do 3 rokov doma :wink: to byva potom este horsie s chorobami v skolke a aj s adaptaciou a ako pises-kto si tu moze dovolit tak dlho byt doma a potom este rok kvoli chorobam, fakt skuste vytrpiet tie creche a bude dobre, ako vravim-nam presne do roka choroby vymizli,napriek tomu,ze sopel ma nonstop, v skolke nevymeskal nic teraz, ma 2,5roka a chodi do maternelle, ja som spokojna a maly stastny,on neznasa byt doma,miluje deti a kolektiv a ja som radsej v praci nez doma :slight_smile:
Tiez sme si vytrpeli 2otite a nejake anginy, 2 bronchite tusime,ovcie kiahne, impetigo, conjonctivite mal asi 3-4x.
Vzdy bol doma len nevyhnutne dni, cize pri nakazlivych chorobach cca 3 prve dni (kiahne tusim tyzden) a pri normalnych ked nemal teploty,chodil s ATB, ucitelky mu bez problemov podali cez obed, ak nema teloty,moze do jasli.
Nas je take vdacne dieta,ze teploty nemava a aj ked ma neviem aku anginu,lieta,beha,smeje sa,chce byt v kolektive, tu sa to berie normalne,ze deti takto chodia do jasli,tak chodil aj nas, naco ho drzat doma,ked tam vsetky deti maju zelene sople, takze ja som to brala ako vybudovanie si imunity,poradila nam to aj pediatricka tu, je aj homeopaticka,takze sme vzdy boli vybaveni xy homeopatikami.
Zvladali sme to fakt bez problemov, az asi na 2 bronchite,ktore mal zo soplov a budil sa v noci na zatekanie,tak to bol des, zo zaciatku (nastupil v 15mesiacoch do creche), potom si telo zvyklo a vzdy aj lepsie zabojovalo s tou chorobou, mal asi 4x ATB za rok a 2x kortikoidy,ale neriesili sme to,ja som z toho bola nestastna,ale pediatricka povedala,nebojte sa,prvy rok je normalny,kaslat na ATB, ma aj homeo,bude to ok.
A mala pravdu ,maly teraz nema problem a aj napriek sopliku,co ma takmer nonstop,je bez choroby (ten sopel nepocitam,ma zvacsene mandle, na ORL povedali,ze este ich nedame von a pockame,pokial nemava tazke choroby z toho a je to len soplik).
Ja som velmi spokojna so systemom creche tu a aj so zdravot.starostlivostou,nezdielam svk nazor,ze pri kazdom zltom sopli uz nechat dieta doma, no a do 3 rokov doma s dietatom? zblaznila by som sa-uplne vazne! :zipper_mouth:

drzim vam palce,nech to prejde co najskor,mozno to rok trvat nebude a mozno bude treba vybrat mandle alebo vegetations, nechaj to plynut a uvidis a fakt netreba nechavat maleho stale doma (ked pises,ze do prace chodit musis). :slight_smile:
18. únor 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri su deti,co kolketiv potrebuju uz od mimina-ako ty pises, my sme zacali adaptaciu v 13mesiacoch v garderie na par hodin a od 15mes.chodi do creche a nepoznam spokojnejsie dieta medzi detmi! tesi sa tam,miluje deti, doma s nami byt nechce,vecer nechce ist odtial,vsetko tam spapa, sprava sa prikladne,upratuje tam hracky,ucitelky su nadsene (to doma mozem len snivat)!Imunitu si po roku krasne vybudoval,choroby,ak su, zvlada absolutne bez teplot az na vynimky.
Ja creche odporucam vsetkym z vlastnej skusenosti!
18. únor 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek