• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek som na teba akurat myslela, co nove u sadkovcov :wink: takze gratulko k bytu, waw, ze 5 izbovy, to mozete aj sestricku - partacku emilie "urobit" :grinning: a v com ti pripadala ta skolka ako sekta ? a ake obchody ?
20. únor 2013 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@rancuzkaf poznas ten fusak? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: dakujeme
1 pridavam foto ako je to s 2 detmi s rozdielom len 13m
20. únor 2013 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí (7)
@sasavi my sme mali prestahovat rodinny dom do dalsieho domu a demenageurs bretons nam urobili devis na 2000 eur, to mestecko je od nas 20 km (ani nie). mne sa to zdalo strasne vela, ale pierre bol presvedceny, ze su absolutne nevyhnutni .... nakoniec sme sa nestahovali :grinning:
20. únor 2013 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@alenka600 haha, som rozmyslala, ako ziju juliamovci :grinning: takze klidek, pianko
20. únor 2013 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@gabrielka waw ze 2000.tak to ja som pocitala, ze tak do 500€.vidim to tak, ze budem muset zorganizovat brigadu:slight_smile:lebo ja za mesiac sa budem gulat a nieze stahovat.najhorsie je, ze obidva byty su bez vytahu.
20. únor 2013 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@alenka600 len si ho uzite a dobre zoderte :sweat_smile: .....akurat sa ma minuly tyzden pytala Alenka na teba, ze ako ste vyriesili kocik.....no a na fotkach je odpoved!
20. únor 2013 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@ikuza super, velmi rada :slight_smile: asi v maji sa stahujeme.. Zajtra ideme pozriet kde hladat byt/dom.. Takze na jesen sme zabyvani :slight_smile: dufam!
@lenkalela velmi rada sa stretnem :slight_smile: a to ti aj dropcek podrastie, nech sa mozu hrat :slight_smile:
Baby pekny vecer vsetkym, musim hladat ubytko na zajtra
20. únor 2013 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erikasadek gratulujem k prinzeznicke, zlatulinka je :slight_smile: a tiez k bytu!!!! Velmi sa s teou tesim, ja som vas baby trochu citala, ty si mi uz aj radila davnejsie ohladom ockovani.. Tak aj preto som si ta pamatala.. a vlastne vzdy kazdemy velmi dobre poradis :slight_smile: My sa stahujem asi v maji do fr, teraz sme v amsterdame, tak zaciname pomaly... Zajtrw akurwt ideme pozriet stvrte.. Vy sa kedy stahujete? Drz sa! S 2 detmi a babatkom to je drina,a le stoji to za to :slight_smile: ja som sa stahovala v 7 mesiaci a pootm hned 2m po porode sme menili krajinu.. Uz nech ste zabyvani!
@rancuzkaf teba aspon pozdravim, ja som od teba pozerala recepty a rady na vegetarianskom fore.. Sme sa mali stahovat povodne do lyonu, tak som sa tesila, ze by sme neboli az tak dakeko.. Ale ideme na opacny koniec - lille, tak aspn takto cez konika sa budem inspirovat.
Pekny vecer
20. únor 2013 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dievcata, ahoj. Vedeli by ste prosim poradit ktora je na trhu najlepsia kniha na samovyucbu francuzstiny? Dakujem
20. únor 2013 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@tosa ahoj :wink: .....vsak kludne sa pytaj u nas v teme, ak potrebujes nieco vediet, radi poradime a inspirujeme :slight_smile:
@briketa najlepsia kniha sa vola "Francuzsky partner" :grinning: .....len tak na odlahcenie :wink: mne by sa tiez taky zisiel, aby som sa konecne naucila poriadne kde je zensky a muzsky rod!
20. únor 2013 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rancuzkaf ja taku "knihu" mam :sweat_smile: ale furt sa rozpravame po ang. :confounded: tazko sa odvyka
20. únor 2013 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nikulqa jeeeej vdaka za kopec napadov, a ktore cesto je lepsie pate d''amande ci sucre? ja sa chystam na svoju 1. tortu, tak zhanam komponenty :slight_smile:
20. únor 2013 ve 22:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@alenka600 alenka, spominala si, ze tvoj manzel pracuje s koloidnym striebrom, da sa cez neho objednat? Dakujem za info.
20. únor 2013 ve 23:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@huterika lepsie sa ti bude pracovat s pate a sucre lebo je take elastickejsie a pre nas chutovo aj lepsie. tolko moj nazor,niekto uprednostnuje pate d'amande ,ale je to piplacka.
21. únor 2013 v 06:46  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@rancuzkaf idem po radu k odbornicke na zdravu stravu, chcem malemu (10 m.) uvarit cicer, ako na to a s cim najlepsie skombinovat pre drobca? velmi pekne dakujem :slight_smile: P.S. V zivote som cicer nevarila. :unamused: A jedla mozno raz.
21. únor 2013 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@briketa ahoj ! ja som sa franinu ucila na slovensku na biligvalnom gympli a predtym v jazykovke, takze zo mna samouk nebol :unamused: ty sa na to fakt citis ? nesla by si radsej na nejaky kurz ? hoci pri detoch to nie je vzdy easy easy ... pozerala som trochu na fr amazon, co radia, niektorym vyhovuje pimsleur method, inym nie. a v knihkupectve ti nevedeli povedat ? nech ti daju nejaky titul a potom vygoogli, co na to nazory uzivatelov ... teda aspon ja tak fungujem :grinning: no najlepsim prostriedkom je aj tak byt v tej ktorej krajine, tak zbal rodinu a bienvenue en france :grinning:
21. únor 2013 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sasavi za to, ze sa ku vam pridu pozriet a na zaklade toho vam urobia devis, nedas nic. potrebuju presne vediet, co, aky nabytok, electromenager a pod maju prestahovat, tak to skus spisat na papier. ale kedze su oba byty bez vytahu ... no, obavam sa, ze tych 500 eur to nebude ani v sne :frowning2: bon courage v kazdom pripade a ano, treba brigadu, zozen znamych, kamosov, rodinu a sup sa ! keby to bolo blizsie, tak som dispo :wink:
21. únor 2013 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielka briketa byva v USA,tak odtial sa asi len tak nezbali, bola by blba asi aj :grinning:

@briketa franina je ina ako AJ, to asi vies a vies aj,ze naj je ozaj zit v tej krajine, ved to sama poznas,nezijes na SR :wink:
ja som sa franinu ucila ako samouk normalne z cervenej svk knihy pre samoukov ,potom som chodila na kurz a mozem povedat,ze ano,zaklady gramatiky som sa tak naucila, ale ze by som niekeomu nieco rozumela? ehm, 0 bodov, velke NIC!
najviac ma naucili deti v skole, ked som pracovala ako ucitelka AJ tu na zakladke a male deti samozrejme AJ nevedia este,zeby si to mohla viest len tak,cize ja som speakovala na nich a oni tak nejako hladali vyznamy, myslim,ze sme sa navzajom obohatili,ja ich o AJ a oni mna o fra :slight_smile: za 10 mesiacov vyucby mi dali tolko,co som sa ako samouk ucila 2-3roky,jasne,je dobre chapat gramatike,ale v praxi je to naprd.
ale to sama vies. cize zalezi na co potrebujes ten jazyk,ci len pleasure alebo nejaky free time,alebo do prace technicke veci alebo prax a speaking. :slight_smile:
21. únor 2013 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gijar hej, videla som, ze byva v usa. a preco by sa nemohla zbalit ? :wink: aspon by videla, ako funguje socializmus v praxi, v 21. storoci :grinning: @briketa tak co, menis palmy, slnko a teplo za zimu, dazd a zabacie stehienka ?
21. únor 2013 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
:grinning: to je vystizne :grinning: s tym socikom tu.
a tak zas aj tu moze mat teplo dole a zabacie stehna ja mozem napriklad :grinning: ale tak ci tak by som asi Floridu nemenila :grinning:
21. únor 2013 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikuza cicer si namocis na noc do vody a na druhy den budes varit v cistej vode (vodu, co sa namacal cicer, vylejes)....trva to asi tak 45-60 min (pocas varenia cicer kostuj a ked sa ti zda uz makky, tak je hotovy), daj pozor zo zaciatku kym zovrie voda, bude sa vytvarat na povrchu pena - nebezpecenstvo vykypenia, tu pozbieraj a vyhod. Potom ked uz to mas pod kontrolou, stis plamen a pomalicky var na miernom ohni.....ak mas poruke nejaky bioobchod a vies si zohnat riasu Kombu royale, dava sa ku ciceru pocas varenia, koli lepsiemu traveniu a proti nafukovaniu....zaroven sa ti z riasy vyvaria same dobre veci (mineraly a vitaminy)........tak, cicer mas uvareny a teraz co s nim :slight_smile: pre babo okolo roka by som urobila: dusenu zeleninu, cicerove pyre (jednoducho cicer pomixujes, pridas trochu oleja) a k tomu nejaku obilninu (kombinacia obilnina+strukovina zabezpeci plnohodnotnu bielkovinu pre cloveka), neviem co ti uz papava: ryzu, kuskus, quinoa......kludne mu to mozes ponuknut ako natierku na kusok chlebika (taka mensia priprava na natierku hummus- pre vacsie deticky)
.....este ma napadol jeden tip pre babatka, co som aj ja praktizovala: zacat jednoducho s cicerovou mukou pri zvadzani strukovin do stravy babatiek......nejaka polievocka zahustena cic. mukou, daju sa z toho robit palacinky a panisse a pod.

sorry som sa rozpisala, ale ked o tom by sa dalo dlho pisat, vsak ked este nieco nebudes este vediet, rada poradim :wink:
21. únor 2013 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@ikuza este taka prakticka vec, uvarit naraz balik cicera, kedze je toho dost, zvysok co sa nezje, dat zamrazit a potom uz len vytahovat hotove :slight_smile:
21. únor 2013 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielka jaj dakujem, si mila.snad to postupne zvladneme.
21. únor 2013 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jankafr tabuľku som vymazala ja.. už dááávno nie je aktuálna :slight_smile: a pôvodný súbor už tiež nemám :slight_smile:

Myšlienka na fr. občianstvo sa mi v hlave vždy vracia.. a vždy u zase zaženiem..možno sa k tomu raz dopracujem :D Už len z praktického hľadiska,keby bol napr. MM prevelený do Senegalu alebo na Novú Guineu, v prípade nejakých problémov by som sa na pomoc zo slovenskej strany spoliehať naozaj nemohla.

Čo sa týka jaslí, ja som niekde v strede.. nie som schopná ostať doma s deťmi 3 roky a starať sa len o ne, ale tak isto nie som schopná nechať svoje malé dieťa od siedmej do siedmej v jasliach (ako to často vidím v jasliach, kam chodí Marína) a ani nie som schopná dať do jaslí dieťa, tkré má menej ako 1,5. Marína je v jasliach 3h 4x do týždňa, robia kopec aktiví, výlety na farmu, majú vonku veľké ihrisko... a ja sa môžem venovať tomu, čo milujem a tráviť aj kopec času s kočkami.
A takto je to najlepšie pre nás a všetkým nám to vyhovuje :slight_smile:
21. únor 2013 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bihan a taka bola pekna ;), hmmm mas krasnu profilovku :wink: .
21. únor 2013 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielka no, ja prave chtela nakou knizku, aby to bylo spis pro rodice a kdyz bude sem tam nakej obrazek jako bohus, kdyz ditko nakoukne, tak jen lip! K tem dortum...no tak treba se nekdy odhodlam :wink: Jo, ty skolka je montessori.

@romamo @ikuza vcera dosly ty rikanky a jsou super! Manzel je nadsenej, ja mene, pac zpiva jak kastrol a vcera, kdyz jsem sla kojit malyho na noc, tak nam prisel "zapet". i syn byl z toho v soku :grinning:
21. únor 2013 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rosny ale vidis, sice neviem ako je to na sr ci v cr, ale tu chlapi nemaju problem spievat uspavanky (aj ked ako kastrol :grinning: ). ked boli baby mensie, tak im pierre kazdy bozi vecer spieval petit papa noêl, souris verte a cachuète pirouète :grinning: :grinning: :grinning: museli byt vzdy vsetky tri, inak skandal ! je to mile, bud rada :wink:
21. únor 2013 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@rancuzkaf da se ta tvoje rasa pouzit i na ostatni lusteniny? Ja proti nadymani pouzivam do cocky a fazoli saturejku, ale neni tu moc k sehnani, takze to by mi usnadnilo zivot :wink:

@bihan joo, tak jak to mas ty, to by mi taky vyhovovalo, ale to si zatim muzu nechat zdat :slight_smile:

@erikasadek gratulace k bytu! A je to porad v Chatou?
21. únor 2013 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielka jej, to ja jsem rada, ja si nestezuju, aby to tak nevypadalo :grinning: je to mile a pro malyho urcite taky!
koukam, ze krome Liberce mame spolecny i dvojjazycny gympl :wink:
21. únor 2013 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny a krstne meno :wink:
21. únor 2013 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek