• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@dankjusa tady jsme :wink:

@gabrielka no vidis, maly detail :wink:
21. únor 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan krasna foto,uz vcera som videla na FB,ale len rychlo som preletela :slight_smile:
hej,tak od 7 do 7 je extrem :frowning2: je to smutne.
Uplne suhlasim,ze okolo toho 1,5roka je najspravnejsi cas, u nas to bolo cca tych 15 mesiacov +, to je take akurat,ale ked sa inak neda, nebudem odsudzovat ani tie maminy,co idu v 4 mesiacoch do prace. Mne tu vyhovuje,ze skolka je az na 9:00, praca tiez, takze toto je super a naspat o 17:30 +/-, to mi pride tiez akurat :slight_smile: to sa akurat stiha doobedny program tam,obed,spanok,vychadzka a poobedne zahratie sa. :slight_smile:
21. únor 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny muj manzel je taky zpevacek kastrol:slight_smile: nekdy mi to az leze na nervy:slight_smile:)) hlavne ,kdyz uz mala spi,a on pokracuje ve zpivani!:slight_smile: jinak diky za super tipy!
21. únor 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ano, riasa je na take pouzitie pre vsetky strukoviny :wink:
21. únor 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rancuzkaf Ano, viem, ze strukoviny sa na noc davaju do vody, ale myslela som si, ze sa aj v tej vode, co v nej stali varia. Alebo je to len v pripade ciceru, ze tu vodu treba vyliat? Ja ked varim strukoviny, zakazdym mi hrniec vykypi  LOL Dik za upozornenie. Penu z vrchu napriklad zbieras aj z krup? Alebo len pri ciceri. O cicerovej muke som v zivote nepocula, dakujem o rozsirenie obzoru. 
Inak dievcata, moj maly ma fazu, ze odmieta jest z lyzicky, jest odmieta, Ak mu podam prikrm rukou, alebo na kukuricnej chrumke, alebo ak sa krmi sam rukami, prikrmy pekne papa. Mali aj vase deti take maniere?
21. únor 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romamo @rosny aj nas papa spieva malemu a je to prenho normalne :slight_smile: zeby fr oteckovia boli od malicka vedeni k spevu? :sweat_smile: ale teda mozem pochvalit ze ako kastrol to nie je a ide mu to lepsie ako mne :slight_smile: A zostala som v soku celkom ked sme isli zoparkrat so svokrou aj s Nicolasovou sestrou na dlhsiu trasu autom, pustil sa napr. Beatles a vsetci v aute spievali jak na vylete :grinning: ja zlen ahanbena v kutiku :slight_smile:) nie som na taketo soky zvyknuta :grinning:
21. únor 2013 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janka_fr Nebuď sentimentálna :D ideme ďalej :slight_smile:

@rosny ak môžem poradiť, choď sa aspoň opýtať, ak máš nejakú garderie vyhliadnutú, miesta sú občas vzácne.. mne najprv povedali, že mi ju môžu zobrať len na jedno poobedie.. skoro ma drblo :p
21. únor 2013 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza prečo to riešiš, že chce jesť len sám? Daj mu do ruky a dávaj pozor, aby mu náhodou nezabehlo, ale verím, že si s tým poradí ;)

A cícer je jedna z mála strukovín, ktoré kupujem v konzerve, lebo sa mi nechce ho variť tak dlho a väčšinou ho nechávam naklíčiť.. Sára ho miluje. :slight_smile:
21. únor 2013 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka @gijar
moja situacia je taka, ze ja sa francuzsky zakladne dohovorim, chodila som na nemecko-francuzsku univerzitu a aj napriek tomu, ze som mala nemecky program boli niektore predmety vo francuzstine.
ale ja viem rozpravat len foneticky, neviem gramatiku technicky vysvetlit.
a druha vec je, ze po desiatich rokoch nepouzivania som uz strasne vela (mam pocit ze vsetko) zabudla.
ono to niekde vzadu v hlave je, len to chcem zacat vyhrabavat.
pisana francuzstina je s anglictinou takmer 70% zhodna.
chcem sa do tho skratka zahryznut, preto hladam knizky.
mam cvicebnicu francuzstiny s cestinou, len hladam cosi ako kurz. je mi jedno ci to bude vysvetlovane k slovencine, cestine, anglictine alebo nemcine. len COSI co mi vysvetli preco su veci tak ako sa hovoria.
a kniziek je spustu, preto sa pytam ci nahodou nieco nemate co sa vam velmi lubilo.
22. únor 2013 v 06:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zle som napisala zhodna, velmi podobna...
22. únor 2013 v 06:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza jaaaaaaaaj, jasne, deti chcu v istom veku objavovat veci aj same. jednou z takych veci je jedenie, takze vazne - pohoda, ak je to nieco, co moze jest rukou, nech je, ak treba lyzickou, daj mu do ruky, nech si s tym poradi sam. samozrejme, pod dohladom :wink: no a nezabudni sa obrnit trpzelivostou a maleho mega podbradnikom :grinning:
22. únor 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@briketa aha, tak to je potom ina situacia, ked "len" treba zalovit v pamati. fakt obdivujem samoukov, ja sa chystam naucit rustinu uz desat rokov :grinning: rozmyslam, rozmyslam, ale veru neporadim, dokonca si ani nespominam, z coho sme sa ucili na bilingvalnom lyceu ... nemcinu sme mali themen, ale franinu ? doma (teda na slovensku :sweat_smile: ) mam este celu sadu aj s kazetami, co som vyhrala na nejakej olympiade, v aprili ideme na prazdniny, mozem pozriet, ci to stoji za to a poslem ti. ak este mas na com pustat audiokazety :grinning: v knihach bude gramatika urcite vysvetlena ... anyway, good luck a pekny den !
22. únor 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@briketa vo Fr. Som chodila tri mesiace na fr. Institut, napisem ti knihy z ktorych sme sa ucili. Najprv sme zacali Taxi:
http://www.hachettefle.com/adultes/pages/catalogue/fiche-livre/le-nouveau-taxi-1-livre-de-l-eleve-dvd-rom-1555481.html
Neskor sme presli na Alter ego:
http://www.amazon.fr/Alter-ego-Méthode-français-audio/dp/2011554209
Ak poznas knihy: Cambridge- English grammare in use, tak nieco podobne je aj vo francuzstine, vola sa to: Grammaire progressive du francais

@bihan :wink: :sunglasses:
22. únor 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza pri kazdej strukovine zlievas vodu, pretoze do nej sa vyluhuju latky, ktore sposobuju traviace tazkosti :wink: ..... a co sa tyka peny, ta sa vytvara na zaciatku varenia a v nej su stale tie iste latky, takze treba zbierat, aby voda bola "cista".......to iste plati pre krupy, ryzu a pod.
......to neries, ze ti nejedava lyzickou, naloz mu na tanier vselico a on si s tym rukami poradi....casom sa zacne zaujimat o lyzicku a bude si chciet naberat sam :wink:
22. únor 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
haha.. tak mi zase zrušili profilovku.. očividne sa tu nič nové nedeje :D
22. únor 2013 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan tak su dve moznosti, luci. 1. nepochopili, ze si tam s mangelom a na stranke s detskou tematikou su rodicia prvoradi , 2. zavideli, ze vam nie je zima a na slovensku mrznu :grinning: ale vychadza to rovnako, zavist a nepochopenie ... daj si ju spat, ak mozes, nech sa pototo :grinning: boli ste nadherni
22. únor 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr jani, pocuj, ved ty nielenze vypekas ako profik, ale aj tak fotis. wow tie tvoje fotos na fb :fearful: :dizzy_face:
22. únor 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ee.. nebolo mi tam vidieť rovno ko ksichtu, dlabem na nich.. keby som si to dala znovu, tak mi to znovu zrušia lebo ak ti raz admin zmaže profilovku, tak ti nová naskočí až po ich milostivom schválení.. takže prdím.. zmazala som už konečne aj posledný album :slight_smile: a cítim sa lepšie :slight_smile:
22. únor 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan skooooda. a nehovor, aby som nebola sentimentalna, soooooooooooom jak toto :grinning: :grinning: :grinning: a nahodou, ja som ti do tvare videla a aj som hned spoznala, ze to su bihanovci ! ved nech sa ma admini spytaju, potvrdim :sweat_smile:
22. únor 2013 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka zlatá :D no.. už sa budeš môcť kukať len na FB :D (inak tá fotka pôjde pravdepodobne na mega plátno, už sa neviem dočkať x)
22. únor 2013 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr dakujem velmi pekne
@ gabrielka tiez dakujem, kazety bohuzial uz pocuvat neviem

23. únor 2013 v 05:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 ešte som ti chcela k tej assistente maternelle.. ja mám s mojou as-mat kontrakt na občasné stráženie.. nemám žiadne fixné hodiny, ale keď potrebujem postrážiť, tak je zavolám, zistím, či sa dá a nechám jej Marínu.. ešte nám to funguje len krátko, aby som ti povedala, čo všetko presne okolo treba (okrem deklarovania as-mat cez caf stránku) ale nie je v tom problém, ak nájdeš niekoho, kto bude súhlasiť s občasným strážením.
23. únor 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan my uz jsme v jeslich, to ja mela na mysli montessori na jeden rok. Nicmene min.tyden jsme meli schuzku novych rodicu a rekli nam, ze budou se stejnyma vychovatelkama az do tri let, coz se mi moc libilo. Tak uvidime, jak se nakonec rozhodnu.

Jinak v patek jsme byla s malym na kontrole, byl v poradku a od soboty zas teploty. Me uz asi trefi!!!!
25. únor 2013 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. únor 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte kočky, nájde sa dobrá dušička ktorá zachráni môjho drobca a pošle mi z Francúzska kvások? Kamoška ktorá mi ho inak nosí je teraz mimo a ja mám už len na posledný chlebík. Môj Jakubko má alergiu na kvasnice a u nás takúto kvalitku nedostanem ani keby som sa rozkrájala.
Dúfam že sa niekto nájde , chcela som si ho objednať, ale posielajú len do Francúzska, toto je on http://www.naturalia.fr/bio-levain-ble-260g_215_9_904.htm
potrebujem aspon 3 balenia, inak je tam dosť nízka dlžka spotreby treba pozrieť nech vydrží čím dlhšie adresu pošlem IP, poslať na dobierku
26. únor 2013 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza
@rosny

@bihan
@gabrielka
@rancuzkaf prečítajte si prosím moju prosbu dúfam že sa niekto nájde
26. únor 2013 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby zachrante ma.cim nahradzate tvaroh?uz som zufala, vyskusala som uz x syrov ale nic som nenasla, co by aspon trochu sa podobalo.
26. únor 2013 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi kup si faisselle a nech ji poradne odkapat, cim dyl, tim hustsi bude tvaroh. Nejvic nam chutna znacka Rians :wink:
a nebo pak v polskym obchode, tady je seznam obchodu ve Francii http://www.france-pologne.fr/index.php/commerces-et-boutiques-polonais-en-france
26. únor 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@rosny super, vyskusam.dakujem.tie polske obchody su fajn, ale ja byvam v malom meste a tu v okoli nic neni.
26. únor 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasavi ved si urob doma normlane tvaroh... :wink: nie je to veda chutnejsi ako z obchodu...

inak ahojte vsetky nestiham na pc som teraz tak raz za tyzden....; :grinning:
26. únor 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek