• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek ja som tiez nevidela tunak.jedine modre alebo cervene.no skusim z plnotucneho spravit
28. únor 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny @simi 251 @huterika @rancizkaf @cicimon davali ste vasim drobcom pred 1 rokom kuskus? teda moze 10 mes. drobec uz kuskus?
28. únor 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza jasne, ze mozes....uz ti ma vyskusane obilniny s obsahom lepku? ak nemal reakcie, tak je to v pohode :wink:
28. únor 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rancuzkaf ok super dik. Lebo len tak som trosku googlila a vyskocilo mi totohttp://www.akosatorobi.sk/video/1823/kuskus-s-kuracim-masom-recept-na-kuskus-s-kuracim-masom-a-zeleninou a tam ta pani, ze detom kuskus az po roku. AKo pripravujes kuskus? Dik
28. únor 2013 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Ahoj. Minule som ti neodpovedala, prepac. Neviem ci aj taxe d'habitation je vysoka v Montpellieri. Mne sa zda rovnaka ako tu v NTS. Ja ked porovnam vsetko dokopy tak zivot v Nantes sa mi zda drahsi ako v Montpellieri. Mne ten juh tam nepripadal drahsi. Aspon nie MPL. Riviera je urcite drahsia, to ano. Mne sa zda Nantes drahsie ale aj pracovnych prilezitosti je tu viac. Ale to ber len ako moj subjektivny nazor vychadzajuci z vlastnych podmienok a skuseosti. Priemer a statistiky mozu byt niekde uplne inde. :wink:
28. únor 2013 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza 10 mesacny uz urcite moze ved to je tusim len hrubsia krupica.
28. únor 2013 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza
@rancuzkaf No presne toto s tymi celozrnnymi vyrobkami mi vrta v hlave odkedy som citala ze az vacsie deti vedia stravit napriklad celozrnne pecivo. To fakt uz teraz clovek nevie, co je lepsie. Ja preto striedam aj biele vyrobky aj complet. Myslim ale ze maly nema problem ani s jednymi ani s druhymi.
28. únor 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon Moj maly mal tiez prve pikrmy na zaklade batatov. Ja som ich sice nemrazila uz varene ale este pred varenim. Nakrajane na kocky a potom som vzdy par kociek vybrala a uvarila tesne pred jedenim. Normalne zemiaky sa nezmrazuju lebo by boli potom sladke, ze? No ale batatom to uz neuskodi, tie su sladke ak tak :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky videla som ze ste rozoberali torty . Tak ja som bola v decembri ,,nutena,, pre svoje deti urobit taku tortu , moju prvu v zivote. Normalne som v obchode kupila pate d'amande, robi sa s tym dobre, aj to super chuti len skoda ze to nie je biele. Farbila som to tekutymi farbivami Vahine, bola to fuska. Ale nakoniec sa celkom podarila. Videla som ze ste tu davali link na tie rozne hmoty. Nabuduce skusim nieco objednat len neviem ci to bude take chutne ako to mandlove cesto. Inak tu v Nantes robia taketo torty ale ked som pozerala ako vyzeraju tak kazda druha slovenska ( aj ceska :wink:) mamicka co sa tym zaobera ich strci do vrecka. Vyzerali ako keby ich robili deti z plasteliny.
28. únor 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, ste ma nalakali idem skusit spravit tvaroh aj ja, sme ho dakedy robili doma, ale to uz su rokyyy. A nemate nahodou nejaky recept na milacika? Alebo take daco? Nejaku zdravsiu alternativu :slight_smile: baby maju radi petite suisse? Ci ako sa to pise, (u nas v holandsku danootje od danone) ale to je plne cukru..
@rancuzkaf dnes som chcela kupit u nas v bio kombu royal co si spomynala, ale nevedeli.. U vas sa predava cerstva alebo susena? Dakujem :slight_smile:
28. únor 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza davali, ja jsem ho zacinala navykat na lepek uz driv :wink:
1. bře 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa tuto ti baby urcite poriadia ako na domaceho "milacika" :slight_smile: http://www.modrykonik.sk/skupina/1820/ Petite suisse som este nechutnala. Ja davam malemu kozie jogurty alebo biely jogurt kupeny na miestnom trhu.
1. bře 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa napr
Domácí lipánek
1a ½ tucného tvarohu, 1uvarený vanilkový pudink, cukr, mléko
Tvaroh a pudink rozmixujeme v mixéru a pridáme mléko dle potreby. Mužeme prisladit a pridat vanilku
1. bře 2013 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza Ivka a ty si v tej skupine? co tam konkretne rozoberaju? Nechcem sa tam zbytocne hlasit kym neviem blizsie.
1. bře 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf lait frais je cerstve mlieko , a necce s ami verit ze u vas nie je nasla som ho aj v inych castiach francuzsjka, je to microfiltre mlieko je to to cez filter, nie je pasterizovane, aj bio je cersve nepasterizovane....

http://tartines.fr/lait-microfiltre/ nepasterizovane;; :slight_smile:

http://courses.monoprix.fr/RIDE/Lait-frais-et-entier-microfiltre-1045406

http://www.papillesetpupilles.fr/2012/05/lait-micro-filtre.html/

http://www.toupargel.fr/surgeles-lait-frais-microfiltre-demi-ecreme-1-l,6604.htm

http://www.toupargel.fr/surgeles-lait-frais-microfiltre-entier,6603.htm :wink: to je len tretina co exituje na trhu... :wink:
1. bře 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza jasne ze moze couscous, robi sa velmi lahko , :wink:
1. bře 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dakujem baby, skupinu som akurat pozerala, mnaaam! :slight_smile:
@ikuza , petite suisse si ani o nic neprisla :slight_smile: je to taka klasika zbytocna sladka, my sme tiez skor za biely jogurt, ale pre zmenu obcas.. Svokra ich naucila, ja im skor dam tmavu coko, ale viac hrozienka a orechy' ovocie...
@cicimon to sa mi pozdava pre mna ten receptik :slight_smile: ale pudink by nevydrzal ak by som ho uvarila :slight_smile:
1. bře 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
baby kolko % jogurty su vo fr? teda skor ma zaujima ci su tam aj take 8% a viac? si zatial kupuje tie riedke srandy a teda take ja nechcem.. prip dajte nejake znacky
1. bře 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dnes som 1krat v zivote robila kuskus, hmm, kde som boa doteraz? :sunglasses: Odteraz ho zaradujem do nasho jedalnicka. Robi sa naozaj velmi lahko :wink:
1. bře 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 Skupina vytvorená pre mamičky, ktoré si nechcú kupovať polotovary a aj niektoré základné potraviny, ktoré sme si schopné vyrobiť sami doma.
1. bře 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek si nerozumieme, lait frais dostat aj tu, ale ja som hovorila o lait cru, co lait frais teda nieje, ano je nepasterizovane ale vydrzi 2-3 tyzdne :astonished: , lebo ho prehnali cez bohvie aky filter.....ja som sasavi radila take mlieko priamo od kravicky, z ktoreho je tvaroh najlepsi a to kupis iba v bioobchode alebo priamo na farme, ma trhu a pod. :wink:
1. bře 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa ja som videla v obchode iba susenu kombu, aspon tu nas :wink:
1. bře 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
1. bře 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza kuskus sa velmi lahko pripravi, vacsinou je na obale popis: 1 diel kuskusu zalejes 1 dielom zovretej vody, nechas 5 min. pod pokrievkou a potom pokvapkas olejom a vidlickou pomiesas (pekne sa ti "zozrnkavie" bude sypky) a hotovo.....ak pripravujes pre dospelych je dobre si tu zovretu vodu ochutit (napr. vegetou). Nemusis sa bat, ze sa kuskus nevari, lebo sa jedna uz o tepelne upraveny vyrobok a preto hoi staci len zaliat horucou vodou, on len vlastne napuci :wink:
1. bře 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza to je fajn, ze sa ti podaril, poradila si si aj sama :slight_smile:
1. bře 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ja robim kus kus ked uz neviem co mam varit a potrebujem nieco rychlo
1. bře 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@cicimon dostat aj smotanove jogurty, ale neviem kolko maju percent :wink:
1. bře 2013 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf microfiltre je surove nepasterizovane mlieko :wink:osobne priamood kravy nikdy viac moj osobny nazor cez microfilter je to tiez riziko ale urcite mnho mensie kazdeho osobna vec a nazor
1. bře 2013 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza Toto som si precitala Ivka aj tam ale myslela som ze mi povies konkretne. Napriklad co? Okrem toho milacika. Vies ja nie som az taka naturalna zena aby som si doma vyrabala napriklad maslo alebo podobne. Tak som chcela vediet ci je tam aj nieco zaujimavejsie. Ale nevadi.
1. bře 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon Mne velmi chuti Activia ktora ma 3,4% tuku. To uz by sa snad mohlo povazovat za plnotucne, ci? Moj maly ju papa normalne neochutenu. Je lepsia chutou ako ta slovenska. Je trosku ina.
1. bře 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek