• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@rosny dava tam aj nejaku "kulturu"?
4. bře 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ahaa no ja som sa docitala akurat ze nie je nicim vynimocnejsia co sa tyka travenia a imunity a ze je to ,,obycajny jogurt,, ako vsetky ostatne. To bol vysledok skumania ked sa jednalo o tu zavadzajucu reklamu. :wink:
4. bře 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no ved to je iba cca 120km rozdiel ..spia u nas ,takze deti maju o zabavu postarane:slight_smile:
4. bře 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ano, presne tak, farine complete

@rosny toto je tazka otazka, aby som neurazila ani jednu, ani druhu :sweat_smile: ......v zasade plati, ze p.e. ma len 7% glutenu, co je dobre pre toho, kto chce gluten trochu vo svojej strave obmedzit, z takej muky napriklad tazko kysne cesto (prave koli malo glutenu:lepku)......g.e. je na tom s glutenom bohatsia a z nej sa dobre aj pecie chlieb aj kolace........urcite su aj nejake nutricne hodnoty rozdielne, tie ale nedrzim v hlave (google najde :grinning: )
.......co mozem odporucit, je kupit si aj cele zrnka p.e., dat uvarit a pouzit namiesto prilohy, su velmi chutne a varenie netrva dlho a su fajne makucke, pripadne ich zamiesat s ryzou, quinou....mne sa mala s tym ide "zadusit" v dobrom slova zmysle :grinning: tak jej to chuti!
4. bře 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza no tu tam prave dava z toho jogurtu, takze vzdycky kupuju nakej dobrej bio
@simi251 no, to jsem taky slysela.... s tema kulturama nevim, nak jsem to nezkoumala :wink:
@lenkalela no jo, to mas pravdu :slight_smile: tak my se priste pridame, to by mohla i @ikuza , ma to kousek, tak doufam, ze mate nafukovaci dum :grinning:
@rancuzkaf hmm, dobry napad, dekuji! s oriskama a medem....hmmmm
4. bře 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny kultury som neskumala ani ja :wink: ale stale kojim takze probiotika ma :wink:
4. bře 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenkalela super, ze ste to takto spiskali. Mamicky si mali, co povedat. A deturence tiez. :wink:
4. bře 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza Ivka s cim si nakoniec robila ten kuskus? Nam strasne chuti s kukuricou a persilom. A trosku slovenskej vegety.

Kocky dajte nejaku inspiraciu na kuskus. Diky.
4. bře 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny gabi, a tie jogurty nie su take dost tekute ? lebo pierre robieval, aje ja som nejedla, lebo kym som dala lyzicku do ust mi to vsetko uz ztieklo kade - tade :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inac vy tu vyzerate byt vsetky take kucharky, ze sa cervenam :grinning: ale aspon sa priucim !
4. bře 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja robievam kuskus napr. so syrom a paradajkami a sladky s bananom, kokos olejom, skoricou, aleb hrozienkami
4. bře 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabrielka ze kucharky hahaha. No ked mas doma chlapske krky hladne, tak ti nic ine neostava. Do restiky vo FRA sa ist najest, tak to by sme museli trosku viac zarabat. :wink: To zase na Slovensku sa da ist :slight_smile:.
4. bře 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 robila som s kuracimi prsami. :slight_smile:
4. bře 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka ne ne, jsou krasne husty, jakoze lzicka v nich nestoji, ale ani netecou.
@simi251 ja treba delam kuskus jako prilohu k vodnatejsim omackam. Jen ho "uvarim" s bujonem.
@ikuza my si nosime do prace uvarene jidlo z domova apak chodime za stravenky do restos :wink:
4. bře 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza ... alebo skoncis na kebaboch :grinning: :grinning: :grinning: u nas varieval kedysi manzo, ale nejak si odvykol, tak varim casto ja, ale len z kucharskych knih alebo z marmiton.

@alenka600 to len vsetko zmiesas (kuskus, banan, hrozienka, trosku mletej skorice ) ?
4. bře 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny tak ked budes mat chvilku, zistis presnu proceduru vyroby netekutych jogurtov please ? merciiiiiiiiiiii :dizzy_face:
4. bře 2013 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabrielka nie vzdy davam vsetko, lebo to je potom fakt sladka dobrota. niekedy napr len banan. Ale ano, zmiesam to - najskor kuskus s teplou vodou a potom ked je hotovy, tak pridavam ostatne podla chuti
4. bře 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 dakujem ! vyskusam, na sladko som este nerobila. a ako sa drzia "juliamovci" ?
4. bře 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielka dakujem, veru kolko krat vilkovi poviem juliam :slight_smile:
deti super, vela spia a su zdrave, co si viac moze zena priat no nie? :grinning: len mna bolia usi a hrdlo, ale uz pomaly prichadza jar, tak rozmyslam co urobime so zahradou a tak. Ozaj a manzel od 1.3. nastupil do novej prace, 3 mesiace kompletne do konca maja bude na skoleni mimo domu. Teda bude chodit na vikendy, ked bude moct. Takze s dvoma malymi detmi sama, pomooooc :confused:
(aj ked nie ze by mi on az tak vela s nimi pomohol :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 wow, tak to drzim palce, ked budes sama s detmi ! ale zvladnes, neboj. alebo si ku vam na 3 mesiace nastahuj maminu :wink:
4. bře 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka jogurty som robievala v jogurtovaci a boli huste, treba pouzit cerstve mlieko a jogurt, nic ine som nepridavala. Potom ked urobis jogurty, tak nemusis za kazdym kupovat jeden jogurt, na dalsiu varku mozes pouzit jeden z jogurtov co si urobila. Uz sa presne nepamatam, ale tak to to mozes otocit tusim 10x, potom treba zase kupit novy jogurt. Treba vyskusat mlieka, lebo nie zo vsetkych sme mali huste jogurty. Jogurty uz ale nerobim asi dva roky, tak si presne nepamatam ktore mlieko sme pouzivali.
4. bře 2013 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr aha, takze chyba bude pravdepodobne v mlieku ... tiez mame jogurtovac a myslim, ze pierre robil tiez len z mlieka a jedneho jogurtu, pouzival lait entier bio; a mozno je jogurtovac sunka, treba nejaky znackovy zadovazit :sweat_smile:
4. bře 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza na zamocku na Severe :slight_smile:
4. bře 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka @ikuza tak recept jeste nemam, byla vcera ticha domacnost :wink:
5. bře 2013 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny to nic (recept), dakujem aj tak, ze na to myslis :wink:
5. bře 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza zaujimava je cela stranka, maju tam veci, o ktorych sa mi ani nesnivalo :grinning: diky ! inac , videla som v obchode nejake sacky na vyrobu jogurtu maison, ale nestudovala som to blizsie ... ten tvoj link vyzera zaujimavo preto, ze su tam probiotika, ale teda neviem, ci by som dokazala udrzat tu konstatnu teplotu, s jogurtovacom to ide lahsie/samo ... à voir :wink:
5. bře 2013 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata poradte, pod akym nazvom mam hladat slahacku. Creme fraiche fluide je slahacka? Dakujem
5. bře 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielka @ikuza 1 jogurt na litr mleka a lzicka susenyho mlika na kelimek vyrobenyho jogurtu, to pry zahustuje. Vse poradne umichat v mixeru, musi to byt poradne umichane, az na penu, pocka se, az pena opadne, da se do kelimku a do jogurtovace.
5. bře 2013 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ikuza jo, v tomhle ja porad tapu, mm rika crème fraiche entière liquide
5. bře 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Caute baby, @alenka600 kuskus na sladko ma nenapadlo robit, ale znie to velmi dobre :slight_smile:
Na velmi rychlo robim kuskus, nastruhana mrkva, hrasok alebo cuketa nadrobno, baklazan...ked je to za par minut uvarene pridam tam kuskus, olej, parmezan - rychly obed pre deti. Niekedy im k tomu dam tuniaka.. Iny recept: cerstva cervena paprika, cuketa, baklazan, tekvica (co mate radi) podusim na oleji , pridam rascu, trochu vody a cervenu sosovicu, neskor paradajku a paradajkovy pretlak. Do kuskusu koriander a navrch kozi syr.
Vidim, ze sa chystate na jogurt, tak sa neskor spytam na rady. My sme zatial (do maja) v amsterdame, potom sa stahujeme do lille, tak budem hladat nove produkty ale asi skoncim pri samovyrobe. Biely, husty, ani kysly ani sladky :slight_smile:
@rancuzkaf co je prosim ta cele zrnka p.e.? Hladala som susenu kombu ale iba alge som nasla.. Tak si uz pockam do francuzka :slight_smile:
5. bře 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek